Zijdeveld's ambtenaren maken krant Adoptiewerk is jarig VANDAAG 4.98 kreisel Hel Nieuwe Huurconfliet met SSSW loopt huizenhoog op IMksëmL HELE KIP kampioenen een flop! Penning-Monza Stadsblad zie pag. Nolenslaan Automaterialen T.V. DEFEKT? RADIO ABA een prima keuze. Vlaardingers te water Uitbaggeren ftrT' Spelletje mw.Asi mm mt Asociaal Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070-190222. kilo Wij helpen direktü! een RENAULT van TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN Oud-burgemeester Roelfsema sloeg de eerste speciale paal voor het nieuwe kruisgebouw. De flats aan het Bachplein. ,,De SSSW brengt teveel aan servicekosten in rekeningen. SCHIEDAM Na een lange periode van voorbe reiding heeft Harm Roel- sema, oud-burgemeester van Schiedam, dinsdag middag de eerste paal ge slagen voor de centrale accommodatie van de Schiedamse Kruisvereni ging. SCHIEDAM Een financieel conflict tus sen 572 huurders aan het Bachplein en hun huiseigenaar, de SSSW (Stichting Samen werkende Schiedamse Woningcorporaties), is zo hoog opgelopen dat niemand minder dan burgemeester Te Loo is aangezocht, de zaak tot klaarheid te brengen. Volgens de Bachpleinbewoners moet de SSSW een kwart miljoen gulden terugbeta len. Dit bedrag zouden de huurders sinds 1979 teveel aan servicekosten hebben be taald. De SSW geeft toe dat er fouten zijn ge maakt in de berekeningen, maar wil niet verder gaan dan, restitutie van een paar honderd gulden per bewoner. „Met die druppels nemen we geen genoegen", zegt de Bewonerscommissie strijdlustig. X* v -:<.> ^«-.vx-vi-X-vt' -W,/^W(P»P ■■'Vtfyy+'tIÜW»( Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Hoogstraat Schiedam Al in 1976 nam de Schiedamse gemeenteraad een motie aan waarin werd aangedrongen op spoedige realisering van een nieuw kruisgebouw. Ook landelijk wordt al jaren aangedrongen op centrale ac commodaties, omdat in de ge zondheidssector steeds meer het accent op de kruisverenigingen is komen te liggen. De Schiedamse Kruisvereniging zal tot het gereedkomen van de nieuwbouw gehuisvest blijven op de over de stad verspreide adressen. De eerste van 43 speciale, zoge naamde „fundexpalen" ging om streeks half drie de grond in. Roelfsema, ook oud-voorzitter van de Kruisvereniging, was door deze officiële daad aange zocht vanwege zijn ijver voor het nieuwe kruisgebouw, dat aan de Van Swindensingel zal verrijzen. Deze lokatie is gekozen omdat een centrale ligging eerste ver eiste was. In het gebouw krijgt namelijk ook het centrale con sultatiebureau onderdak. Daarnaast is ruimte gereser veerd voor een uitleenmagazijn, voor vergaderingen, voor cur suswerk en last but not least Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874' Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting voor de administratie en het se cretariaat van de Kruisvereni ging- Het pand, ontworpen door ad vies- en architectenbureau Put ter, wordt opgetrokken in twee lagen. De eerste verdieping is te bereiken met zowel een trap als een lift. Van die laatste moge lijkheid kunnen ook rolstoelers gebruik maken. Het kruisgebouw wordt voor zien van dubbele beglazing en verder ruimschots geïsoleerd, dit om het hoofd te bieden aan de stijgende energiekosten. De bouw wordt uitgevoerd door Slavenburgs bouwbedrijf. De firma Van Hoesel neemt het constructiewerk voor haar reke ning. Het gebouw kost ongeveer 1,2 miljoen gulden en moet bin nen één jaar klaar zijn. ///fa. Stationsplein 2, 1» Schiedam W Tel010-377099 Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 Nieuwe SCHIEDAM Twee autobe stuurders en hun voertuigen hebben dit weekeinde een duik in het ondiepe ondernomen. Het eerste geval deed zich voor in de nacht van zaterdag op zondag, toen een 48-jarige Vlaardinger op de Harreweg een gebroken voorruit opliep en de macht over het stuur ver loor. De man en zijn echtgenote wisten ongedeerd het voertuig te verlaten, dat pardoes in de sloot was gereden. Volgens de politie had de man gedronken. Ook zondigde hij tegen een ver keersverbod op de Harreweg. Ook op de Sportlaan raakte een personenauto te water. Dat ge beurde zondagavond omstreeks half zeven. Een 23-jarige Vlaar dinger die aan het stuur zat voerde een geanimeerd gesprek met zijn passagier, een 30-jarige stadgenoot, maar lette door deze discussie niet al te zeer meer op de weg. In een bocht kon hij niet tijdig meer bijsturen. Een takelwagen moest de auto uit de sloot trekken. De passagier werd met een lichte hersen schudding in het Schielandzie- kenhuis opgenomen. De spraakzame bestuurder bleef ongedeerd. BEIERLANDSESTRXXT 21 (DE GORZEN) WOENSDAG 4 NOVEMBER 1981 - NR. 82 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. „Laat echte rekening opstaan" 21.000 gulden. En dat over een afgesloten boekjaar"! „Ik heb toen tegen Prins gezegd, meneer Prins, we gaan nu een spelletje doen, net als op de tele visie. Wie van de drie, laat de echte rekening opstaan"! Maar die eindeloze vergaderin gen met Gerard Prins, de direc teur van de woningcorporatie, liepen op niets uit. Het Dagelijks Bestuur van de SSSW nam de zaak over en deed tenslotte een eindbod. Dat lag in dezelfde orde van grootte enkele hon derden guldèns en was naar de mening van bewoners veel te laag. Inmiddels zijn de kontakten tus sen SSSW en huurders tot het nulpunt gedaald. „Met Prins valt neit te praten", aldus Van Speek. Prins daarentegen meent slechts dat er sprake is van „verschillen van mening over de interpreta tie van cijfers". „We voldoen aan de voorwaarden van de wet. We verschillen alleen op onder delen van mening", aldus de SSSW-directeur. Prins wijst er ook op dat er een restitutie zal plaatsvinden tege lijk met de afrekening van stookkosten, nog voor het eind van dit jaar. De tarieven van het onderhoud aan de Zwaluwlaan zijn volgens hem te laag, en zui len worden opgetrokken. Prins is niet uitgenodigd voor de bewoners bijeenkomst op 24 no vember in de Blauwe Brug. Bij die gelegenheid willen de bewo ners „de zaak verder uitbagge ren" (zo drukt de heer Niessen het uit) en zal de SSSW „met dfe billen bloot moeten". Vanwege het gestoorde kontakt met de woningcorporatie heb ben de huurders nu toenadering gezocht tot b en w. De gemeente is immers uiteindelijk de eige naar van de betrokken flats. Alle stukken zijn inmiddels ter hand gesteld van burgemeester Te Loo, van wie wordt verwacht dat hij licht zal brengen in deze duistere zaak. „Dit probleem lééft onder de flatbewoners, dat kan ik u wel verzekeren", besluit Van Speek. „Het zou me niets ver bazen als de Blauwe Brug op de 24e veel te klein is". Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Roelfsema slaat eerste paal voor kruisgebouw Huijsmans: „Voorbeeld is 1979. Het boekjaar werd afgesloten met 75.000 gulden in de min. Wij trokken het na, gingen in dis cussie. De volgende brief van de SSSW maakte melding van een tekort van elfduizend gulden. Vervolgens stonden we opeens 9500 gulden plus, en we eindig den met een positief saldo van De huurders sloegen aan het rekenen toen de SSW een flat de Zwaluwenlaan (128 wonin gen) in gebruik nam. Daar be taalde men maandelijks 23 uglden aan servicekosten. De vijf flats aan het Bachplein voldeden maandelijks een veel hogere rekening, name lijk van 56 gulden. „Een verbazingwekkend prijs verschil", meent J. A. Huijs mans, de financieel deskundige van de commissie. „Vooral als je bedenkt dat het onderhoud aan de Zwaluwlaan gepleegd werd door de huismeesters van het Bachplein". Verder wroetend. „Je gaat er vanuit dat als 't één niet klopt, er nog wel meer dingen niet in de haak zullen zijn"kwamen de huurders tot „schrikbarende dingen". Ook over de stookkos ten hadden de huurders zo hun bednekingen. Huijsmans: „Tel je alles bij elkaar op, dan praat je over bedragen van ruim twee ton". P. A. van Speek, voorzitter van de bewonerscommissie, spreekt over tenminste 130.000 gulden. „En dan heb ik het nog niet over renteterugvordering". „Ik vindt dit alles een hoogst kwalijke zaak", aldus de voorzit ter. „Als we zelf niet aan de bel hadden getrokken was dat geld ons mooi door de neus geboord. Van een non-profit organisatie als de SSSW verwacht je derge lijke dingen niet. In onze gemeente heeft men het altijd over een sociaal woningbe- leid, maar als je dergelijke mis rekeningen op het spoor komt zeg ik, zeg dan maar gerust a-so- ciaal". Ook C. Niessen, bewoner van de 5e Bachplein-fiat, meent dat er „vele dingen niet kloppen". „De SSSW brengt te veel in reke ning, maar probeert de zaak te versluieren als je om oheldering vraagt". Huijsmans weer: „Na eindeloze gesprekken heeft men ons toe gezegd dat we enkele druppels terugkrijgen, bedragen van een maal 108 en eenmaal 120 gulden. Daarmee nemen we geen genoe gen".

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1