Nieuwe VANDAAG in deze krant Warmwejkom door SG en winkeliers Orgelfederatie in aktie voor behoud Passagetheater Nu ook wijkcomité tegen atoomwapens Eerste buizen voor stadsverwarming Raadsleden uitgenodigd voor concert A RENAULT Sint ook in Zuid Vrij entree Vier Molens Vijf scholen slachtoffer van inbraak. Radio Boemerang weer stapje verder Dolf de Vries wil niet klagen Een mooie carrière bij de ONS kilo 9.98 Nolenslaan zie pag. 28 Oproep tot steun Bingo bij Gusto Penning-Monza Stadsblad Lentefeest Hamlappen c[ (d. ^J)afionl (>a/t T.V. DEFEKT? RADIO ABA Automaterialen Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z~Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070-190222 SCHIEDAM Zaterdag 21 november is het dan zover: op die dag arriveert Sint Nicolaas in Schie dam. De Goedheiligman zal de oversteek uit het verre Spanje wagen per schip en omstreeks kwart voor twee aankomen bij zijn oude landingsplaats, de Proveniersbrug. SCHIEDAM De hardnekkige geruchten over een op handen zijnde sluiting van het Passage Theater hebben er toe geleid dat de voltallige gemeenteraad is uitgenm- digd op 15 november een orgelconcert in de grote zaal bij te wonen. bedrijfswagens vindt u bij hierbij 500 gram jacht- of cremesaus 3.98 0.98 De Hoogstraat wordt ook dit jaar weer in de route van de Sint opgenomen IETS VOOR JOU! SCHIEDAM De plaatselijke demonstraties tegen de atoomwapens die afgelopen zaterdag in deze regio wer den gehouden, krijgen op zaterdag 21 november een groot vervolg in Amsterdam. LET OP!!! DE KONING weekreklamo gemarineerde kippepootjes POELIER SLUIS TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN y WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 - NR. 83 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG woensdag en vrijdag huis-aan-huls in: tedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. SCHIEDAM Zondag 15 no vember is er weer een vrij en tree in „de 4 Molens". Er is een optreden van het jeugd-harmo- nie-orkest OBK en van het ma jorette-corps. Er is ook een de monstratie van graveren in glas en een uitstalling van potterie. In de bibliotheek is weer de ge bruikelijke ruilbeurs voor post zegels, munten, etc. Tevens is er een tentoonstelling van schilderijen. Het zijn dit keer tekeningen van de heer de Boer uit Oosterhout; een kleu rige aangelegenheid en plezie rig om naar te kijken. Het Dienstencentrum is geo pend van 13.30 tot 16.00 uur. Adres: Nieuwe Damlaan 766. SCHIEDAM Vijf scholen zijn dit weekeinde het slacht offer geworden van op buit beluste lieden, die voor vele duizenden guldens aan kost bare apparatuur ontvreemd den. In school „De Wegwijzer" aan de Burgemeester Honnerlaghe Gretelaan werden kasten en lo kalen grondig doorzocht. Ge- luids- en fotoapparatuur ter waarde van 3.400 gulden ver dween spoorloos. - In de Casimirschool aan de zelfde Honnerlaghe Gretelaan forceerde men een deur. Achter die deur bevond zich een film- projektor van 1.500 gulden. In het Vormingscentrum Wa terweg Noord aan de Louis Ra makerstraat bracht men een be zoekje aan de donkere kamer. Niet zonder huiswaarts te keren met videoapparatuur, enkele camera's en geluidsapparatuur met een totale waarde van acht duizend gulden. De braak- schade bedroeg drieduizend gulden. Een poging tot inbraak bij de Scholengemeenschap Nieuw- lant liep op niets uit. Hier wer den de daders gestoord bij hun obscure arbeid. Zij namen de wijk en werden niet achter haald. Intocht St. Nicolaas zaterdag 21 november Dat winkeliers en SG hand in hand de Sint verwelkomen be tekent een terugkeer naar de samenwerking van enkele ja ren geleden. Herhaaldelijk ver schilden de middenstanders im mers met SG direkteur Pillard van mening over de handel en wandel van de Goedheiligman. Naar het zich laat aanzien zal volgende week zaterdag alles in pais en vree verlopen, precies zoals dat hoort bij de ontvangst van zo'n bisschop. Na zijn aankomst bij de Prove niersbrug vertrekt Sint Nico- laa* per koets voor een tocht door de stad. De route voert via de- 's Gravelandseweg over de Broersvest en de Koemarkt naar de Hoogstraat. Omstreeks drie uur wordt de Spaanse bisschop op het stad- Verschillende instanties zijn momenteel druk aan het werk om de Sint een warm welkom te bereiden. Want de traditionele intocht van Sint Nicolaas moet een feest wor den, voor oud zowel als voor jong Schiedam. Men hoopt dat het gebeuren de hele bin nenstad op stelten zal zetten. De organiserende Schiedamse Gemeenschap krijgt dit keer de medewerking van de Winke liersvereniging en Broersvest en die van beide gedeelten van de Hoogstraat. Elk van de deelnemers zal de komst van de kindervriend vie ren met diverse akties. (De pro gramma's worden binnenkort bekend gemaakt in Het Nieuwe Stadsblad). huis verwelkomd door burge meester Te Loo, die zijn gast een verfrissing zal aanbieden. Daarna rijdt de koets naar het Stedelijk Museum, eveneens op de Hoogstraat. Om ongeveer vier uur opent de Goedheilig man daar een tentoonstelling van kindertekeningen. Deze expositie is voor iedere Schiedammer te bezichtigen op de daarop volgende zondag van half één tot vijf uur. Ook de Stichting Lentefeest heeft een speciaal Sint Nico- laas-programma opgesteld. Evenals vorig jaar gaat Lente feest de patiënten van het zie kenhuis een eigen viering in de 5-decembersfeer bereiden. De bisschop zelf zal dit feest persoonlijk met zijn aanwezig heid opluisteren. Dit zal gaan plaatsvinden na de eigen Lente- feest-St. Nicolaas viering op 26 november in de Blauwe Brug in Groenoord. Lentefeest wil ook langdurig zieken en motorisch gestoorden die hun woning niet kunnen verlaten thuis gaan bezoeken en ze met een presentje ver rassen. Wie meent hiervoor in aanmer king te komen kan dit melden in de sociëteit van Lentefeest aan de Broersvest 101. Men hoort hier graag de wensen van de betrokkenen. Svp even opgeven of het gaat om mensen die aan een dieet zijn gebonden. Door deze geste wil de Neder landse Orgelfederatie die de maandelijkse concerten in het theater organiseert, de enorme populariteit voor de orgelmu ziek onder de (politieke) aan dacht brengen. Ieder concert Zie onze advertentie op pag. 2 wordt door tenminste vierhon derd muziekliefhebbers bijge woond. De politici zijn met name uitge nodigd omdat tenminste één partij -de PvdA- zich al ten dele heeft uitgesproken vóór sluiting van het theater, dit om een einde te maken aan de grote verliezen die ieder jaar weer op de Passage-begroting prijken. Volgens J. Stevens, voorzitter van de Orgelfederatie in het district Zuid West, zou ophef fing van het theater een enorme klap betekenen voor de orgelfans uit Schiedam en wijde omstreken. „Bij het vorige concert hebben we grote ongerustheid waarge nomen onder de bezoekers. Tenslotte is de Passage één van de laatste theaters met een ori gineel orgel. We gaan nu een handtekeningenaktie starten voor behoud van het orgel, en het theater" Ook Stevens heeft niets anders om op af te gaan dan geruchten. Berichten over een mogelijke opheffing moest Stevens uit de kranten vernemen. „De direktie, of voor zover daarvan nog sprake is in het Passagetheater, heeft beloofd ons over een eventuele sluiting vroegtijdig in te lichten. Maar we hebben helemaal niets meer gehoord en we vrezen dat ons pas iets wordt verteld als het te laat is". De concertserie gaat voorlopig gewoon door, zij het aanstaande zondag met mogelijk wat meer publiek dan gewoonlijk -dat hangt helemaal af van de be reidheid der raadsleden om met de federatie van gedachten te wisselen over dit delicate on derwerp, dat in Schiedam al vele tongen heeft losgemaakt. Zondagmorgen 15 november organiseert de Nederlandse Or gel Federatie haar maandelijks theater orgelconcert in het Passage Theater te Schiedam. Dit concert zal verzorgd wor den door de bekende Engelse BBC organist: Arnold Loxam. Aanvang van het concert half elf. Zaal open tien uur. Entree prijzen 5,voor niet leden. Voor1 leden, 65 plussers, C.J.P.houders en kinderen t/m 12 jaar ƒ3,op vertoon van hun pasje of lidmaatschapkaart. Kaarten zijn vanaf 9 november dagelijks verkrijgbaar aan de kassa en bij P. Fonck, v. Ruys- daellaan 35a, of op zondagmor gen vanaf half tien aan de kassa. Na 4 jaar prettig samenwerken gaat onze Lucy stoppen met werken Wij vragen in naar plaats: REKLAME-ASSISTENTE Leeftijd 17-19 jaar met Mavo opleiding en type-diploma om haar plaats in te nemen. Ervaring niet vereist Inzet en wilskracht zijn echtfer in dit veelzijdig en afwisselend reklame-vak onmisbare eigen schappen SCHIEDAM De bur gemeester van Schie dam, Mr. G. J. Te Loo, heeft zich met de vol gende oproep tot de Schiedamse bevolking gewend. „Ten bate van de activi teiten van de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten wordt in de week van 9 tot en met 14 november een na tionale collecte gehou den. De doelstelling van ge noemde stichting is de bevordering van sport beoefening door gehan dicapten. Hoewel deze zaak onze voortdurende aandacht nodig heeft, moet dat vooral in het internatio nale jaar van gehandi capten 1981 het geval zijn. De collecte in Schiedam wordt georganiseerd door bestuur en mede werkers van de bij u al len bekende stichting „Lentefeest". Gaarne doe ik een be roep op uw aller steun en medewerking, resul terende in uw financiële bijdrage voor dit prach tige doel". Met de hand geschreven solli citaties, bij voorkeur met pas foto aan: Han de Graag - reklame Brugmanstraat 32 3117 KG SCHIEDAM Naar verwachting zal het Comité Schiedam tegen moder nisering Kernwapens en de N(eeutrone.)bom ten minste en kele honderden stadgenoten mee naar de hoofdstad weten te tronen. Het plaatselijk comité heeft er ondertussen een wijkcomité bij- gekregen. Een aantal mensen in Schie- dam-Zuid hebben het initiatief genomen om zoveel mogelijk personen op 21 november naar Amsterdam te krijgen. Zij wil len toch ten minste twee bussen vanuit Schiedam-Zuid laten vertrekken. Het wijkcomité „Schiedam- Zuid doet mee" heeft vier plaatsen in de wijk waar bus- kaarten worden verkocht. Ook affiches, stickers, buttons en de zogenaamde steunkaarten kunnen daar worden gekocht. Op zaterdag 14 november zal er een stand op de Groenelaan staan; daar kan natuurlijk ook uw buskaart worden gekocht. Op donderdag 12 november worden er 's avonds in het klubhuis aan de Dwarsstraat spandoeken gemaakt. De contactadressen zijn: J.Planque, Puttershoeksestraat 6 W. Keizer, Rijstraat 3b; Klubhuis-Zuid, Dwarsstraat 42; D. v. Zetten, Am. v. Solmsstraat 9b. SCHIEDAM Als op za terdag 28 november Sint Nicolaas een werkbezoek brengt aan Schiedam- Zuid is hij te gast bij de ju bilerende winkeliersver eniging in deze wijk. De grote kindervriend komt natuurlijk niet aan óp het oude Hoofd! Hij is dan reeds een volle week in Schiedam, waar hij im mers zaterdag 21 novem ber officieel zijn intrede hoopt te doen. Voor het werkbezoek aan de wijk Zuid vertrekt de Sint om 11 uur vanuit het centrum „Zuiderkwartier" in de Zwartewaalsestraat waar hij met zijn gevolg om 13.00 uur weer zal terug komen. -Verkrijgbaar bij - PARIS die jonge juwelier Hoogstraat 50 Schiedam Tel 268919 Tamboer-trompetterkorps Gusto organiseert op vrijdag 13 nov. de laatste bingo avond van dit jaar. Op deze avond zijn vele mooie prijzen te winnen. Aanvang om 19.30 uur in de Dukdalf, Maasdijk 1, tegenover de voormalige Gusto werf. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Grove noppen berber 229.- nu 159.- Acryl berber Nu 69.- Ook tapijt op 500 cm breed Bij aankoop huiskamertapijt, 1 keuken vinyl gratis 125.- Meubel stof vanaf 5 piek per meter Uw eethoek bekleed vanaf 150.- inclusiel stof (grote keuze) Tevens vele coupons voor de d.h.z. Dit kan alleen bij: van woonland Broersveld 157, tel. 262681 Schiedam St. Liduinastraat 50, Schiedam telefoon 269884 Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1