Nieuwe ter ztjde Carnaval in aantocht u VANDAAG in deze krant Huursprongen van honderd gulden neem vaker een bloemetje mee! iris «r*mvan Dijk Parken vol zieke konijnen ULTRAC BV MBMPS Gewaagde coupes op kapshow Opsporing verzocht De HVS en de industriële archeologie Ravage op volkstuinen i óók na zessen en tijdens mitsubishi Schiedam HONDA. >Murtti& RADIO ABA Stadsblad Ik snap het niet ■m- Foto: Tim Hielkema Modaal Niet verrast Snelrijders Scholiere (13) aangereden Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor. Koopmansstraat 9 - Hijs wijk - 1 eletoon 0 70- 190222 Ultrac zet haar nieuwe showroom voor U open!! SCHIEDAM 350 gulden per maand is het maximum dat toekomstige bewoners van nieuwbouwwoningen in stadsvernieuwingsge bieden aan huur kunnen betalen. Een onderzoek naar de betaalbaarheid van nieuwe woningen in Schiedam Zuid en West heeft uitgewezen dat veel mensen in de fi nanciële problemen komen als deze grens wordt overschreden. In de Mariastraat en omgeving zijn veel huizen dichtgemetseld. Voor veel wijkbewoners zullen de nieuwbouwwoningen te duur uitvallen Ibvbtoemsierkunst zon- en feestdagen v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM.Telefoon: 010-62.00.55. AftoH-Gorogc-Rckrecrtte T.V. DEFECT? VRIJDAG 13 NOVEMBER 1981 - NR. 84 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam 'en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. c Soms denk je wel eens: Waar heelt zo'n man eigenlijk zin in? Neem nou bijvoorbeeld Joop den Uyl. Blijkbaar moet ie zo nodig, want men kan er donder op zeggen, dat die man nauwe lijks een minuut vrije tijd heeft en als ie een paar weken vakan tie neemt wil ie nog met een jet van de luchtmacht. Hij moet het land af van zuid naar noord en van west naar oost. Net heeft ie een persconfe rentie gegeven of hup de Kamer weer in, een commissievergade ring, een receptie of een hoorzit ting. Zalig voor zijn vrouw en zijn kinders. Goed, pa is dan minister. Zou daar nou zoveel lol aan zijn? Waarom doen die kerels dat al lemaal, het moge Den Uyl zijn, van Agt, Lubbers. Ligt aan de basis van hun stre ven een zin in macht? Is het machtshonger, die somtijds wel eens ontaardt in machtswellust? Dat alles aan gedachten begon in me te woelen, toen ik hoorde van die Reagen. Zo'n man had heel rustig lekker ergens in de States kunnen wonen. In een bungalow met een jacht op de plas en een slee voor de deur, een eigen bowlingzaaltje en een biljartkamer. Nergens een centje pijn. Maar het was allemaal niet ge noeg. Hij moet zo nodig naar Washington. Hij moest zich nodig de hele troep op de hals halen. De hele wereldrotzooi: Libanon, Zuid-Afrika, Chili, Zuid-Amerika helemaal en het hele Oostblok. Van uur tot uur onder strenge bewaking, want er zou hem eens iets kunnen overkomen. Ner gens ooit meer eens onopge merkt naar toe, altijd minstens vijfhonderd dollar voor een col lecte, want een president kan immers niet minder doen. Zo is het toch. En dan denk ik, wat ben ik toch verrekte blij, dat ik maar ge woon een vrije burger ben. Goed, ik betaal me rot aan be lasting, maar ik krijg er ook iets voor. Er is niemand die op me let. Ik kan ergens gaan zitten om een koffie of een pilsje te drin ken. Ik mag veel, maar ik hoef zowat niks. In de meeste geval len, dat ze me iets vragen, heb ik geen zin en dan kan ik gerust zeggen: „Aan m'n nooit-niet". Neem nou gisteren: ik stond op mijn bus te wachten, het duurde even en achter me lag de fel uit gedoste etalage van een reisbu reau. Een heel magazijn vol met reisdocum en ta tie. Ik naar binnen. Ik kwam er uit en had informatiestof voor een paar dagen. Ik kan overal naar toe. Ik kan volgende week gaan of ronde de kerstdagen. Ik kan naar het warme zuiden of naar de wintersport met trein, bus of vliegtuig. Ik kan, maar ik hóef niet. Nergens staat een instantie op me te wachten en zich af te vra gen waar of die gekke snuiter toch blijft. Als ik twintig decern ber wèg wil, dan kén dat. Als ik nu reserveer is alles in j kannen en kruiken. En als ik dan op twintig december toch geen zin heb, goed, dan ga ik niet. Het kost dan een paar centen maar men kén me niet dwingen Tja, wat zoeken die kerels toch allemaal in de politiek of in die baan, die zo verrekte belangrijk is. Nee, ik snap die jongens niet. U ook niet? .•JCyOO, i Nieuwbouw in oude wijken praktisch onbetaalbaar Bettoweg 27. Schiedam, tel. 010 152066 *5f&S&f mmmm S Dit staat te lezen in het rap port „Nieuwbouwhuren in Schiedamse stadsvernieu wingsgebieden - een verken ning van de betaalbaarheid". Voor de samenstelling van dit rapport, dat deze week werd gepubliceerd, maakten de Dienst Gemeentewerken en de Afdeling Sociografie februik van gegevens van tureau Huisvesting. Gekeken werd naar de inko mens van de wijkbewoners die zich voor een nieuwe of andere woning hebben aangemeld. Via de (landelijk geldende) huur- normquote - het bedrag dat men geacht wordt maximaal aan huur te betalen, afhankelijk van het inkomen- kwam men tot het vaststellen van de wenselijke huurprijs van ten hoogste 350 gulden, West en Zuid staan beide aan de vooravond van een ingrijpende renovatie. In deze oude wijken wonen vrijwel uitsluitend mensen met een betrekkelijk klein inkomen. Veertig procent verdient het minimum of zit daar onder, 45 procent beschikt over een inko men dat tussen het minimum en modaal schommelt en slechts 15 procent stijgt boven modaal uit. In beide wijken wonen een aan zienlijk aantal Schiedammers die van een uitkering moeten rondkomen. Gemiddeld ver dient men 2000 gulden bruto per maand. Veel bewoners die straks naar een nieuwe woning willen of moeten verhuizen zullen gecon fronteerd worden met een forse huurverhoging, ook al omdat zij in hun oude huizen momenteel betrekkelijk goedkoop wonen. Een vergelijking met Rotter damse stadsvernieuwingsgebie den (onder andere Crooswijk) leerde dat men daar na verhui zing in veel gevallen een „huursprong" moest maken van rond de honderd gulden. De huurwenningsbijdrage en de individuele huursubsidie bie den in zulke gevallen maar weinig soelaas, want niet alleen de huur gaat omhoog; er komen ook nog bijkomende kosten om de hoek kijken als duurder on derhoud, een hogere aanslag voor de onroerend goed belas ting en een flink gestegen gas- en elektrarekening. Eén en ander betekent voor ve len die naar de nieuwbouw ver huizen een behoorlijke ingreep in de manier waarop zij gewend waren hun huishoudgeld te be steden. De vraag, of veel bewoners be reid zullen zijn, deze sprong te maken, laat het rapport on beantwoord. Ook wordt niet aangegeven hoe hoog naar schatting de huurprijzen in West en Zuid na de renovatie zullen zijn. Het rapport gaat ook niet in op de vraag hoe de woonlasten in de stadsvernieuwingsgebieden enigszins binnen de perken kunnen worden gehouden. Bij het rapport is een brief ge voegd van het gemeentebe stuur. Daarin schrijven B en W dat zij door de conclusies „niet zijn verrast". „Bekend was reeds dat we naar wegen moeten zoeken om nieuwbouwwoningen enigszins betaalbaar te maken, vooral voor de mensen uit de laagste inkomensklassen aldus het stadsbestuur. B en W willen het rapport ge bruiken als met het rijk over legd wordt over de huren in stadsvernieuwingsgebieden. SCHIEDAM Bij een snel heidscontrole op de Hargalaan heeft de Schiedapise politie woensdag een groot aantal overtreders op de bon geslin gerd. Sen veertig minuten durende controle in de drukke ochtends pits leverde niet minder dan 37 lardrijders op, bijna één per minuut dus. De hoogst gemeten snelheid be droeg 83 kilometer. Op de Har- gaGan geldt een maximum snetheid van 50 kilometer per uur. Een snelheidscontrole op de Van Haarenlaan diezelfde och tend leverde daarentegen geen enkele overtreder op. Hier stond de politie ongeveer een uur zonder ook maar één har drijder te registreren. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. SCHIEDAM In de par ken van Schiedam worden de laatste tijd zieke konij nen gevonden, die het slachtoffer werden van myxomatose. Deze virus ziekte heeft wat betreft ko nijnen die in het wild le ven, bijna altijd een dode lijke afloop. Houders van tamme konij nen kunnnen hun dieren bij de dierenarts tegen deze ziekte laten inenten. Het is een besmettelijke ziekte, die door contact van de dieren onderling, maar ook door vliegjes en mug gen, overgebracht wordt. Vooral als het aantal konij nen toeneemt, steekt deze ziekte de kop weer op. Uiteraard worden hierbij de zwakke dieren het eerst gedood. De kenmerken van deze konijnenziekte zijn o.a. blindheid, opgezette oogleden en bobbels rond de oren. Besmetting van mensen of andere dieren behoeft niet te worden gevreesd.Bij het afnemen van de tempera tuur zal de omvang van de ziekte afnemen. De hoofdafdeling plantsoe nen van de dienst gemeen tewerken zoekt de dode en zieke dieren op. Indien u dode dieren aantreft, dan doet u er goed aan ze vrij diep in de grond te begra ven of ze aan te reiken aan de reinigingsdienst of de hoofdafdeling plantsoenen van de dienst gemeente werken. SCHIEDAM Op het Nieuw- landplein is woensdagmiddag om ongeveer kwart over vijf een 13-jarig meisje uit Schie dam door een auto aangereden. Het slachtoffer, een scholiere, moest met enkele flinke schaaf wonden en een hersenschud ding in het Schielandziekenhuis worden opgenomen. De 22-ja- rige Schiedamse automobiliste kwam met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde toen het meisje met haar fiets door een rood licht reed. Op de kruising kon de automobiliste het kind niet meer ontwijken. OE VOLVO EN UAE SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken WIJ helpen direct!!! Vldeoapeclallaten Telefoon 260778-73396 I of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1