Geslaagde kapshow in Blauwe Brug Receptie bij rietzeilers Mevrouw Te Loo koopt eerste kinderzegels NIEUW VAN NOVOTEL Dienst jubileum bij ONS novotel Programma Vrouwenbond „Thurlede" Instrument maker Liberty DE NOVOTEL CHEQUE Saskia en Serge Foto Leeftijden i U'L. Op het podium achter speaker van Os krijgen twee modellen een ander kapsel aan gemeten. SCHIEDAM Op vrijdag 20 november wordt de heer J. J. Zonruiter in het bedrijfsrestaurant van de O.N.S. aan de Van Heekstraat in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum gehuldigd. De heer en mevrouw Zonruiter en naaste familiele den worden die dag om 15.00 uur ontvangen door de directie, jubileumcommissie en naaste medewer kers. Warme sympathiebetuigingen voor de jubilerende Rietzeilers Leuk om kado te doen. Van Novotel. Novotel Rotterdam- Schiedam Hargalaan 2, Schiedam telefoon 010-713322 Model Kees laat zich gewillig onder handen nemen, om straks op te staan met een kapsel dat van boven licht en van onder donkergetint is. SCHIEDAM De stoelen in de grote zaal van de Blauwe Brug waren dinsdagavond tot de laatste plaats bezet toen „Korsten" Coiffures een kap-show hield. Henk Korsten had de show groots opgezet, en om ge durende de avond veel uiteenlopende kapsels te kun nen showen had hij een groot aantal vaste klanten (da mes en heren) om hun medewerking gevraagd. Goed gekapt en opegmaakt toont deze mevrouw hoe het haar was voor de behan deling door de kapsters van Henk Korsten. Zij draagt daarvoor een foto mee. Mevrouw Te Loo kocht de eerste kinderzegels HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 13 NOVEMBER 1981 iTATiOH VLAAJtD-CCt' p<lt»w ca~ Metamorfosen puntjes op de en hetgeen enthousiast gedaan werd. Romantische liedjes, afgewisseld door meezingers en hun succes nummer Zomer in Zeeland wer den in vlot tempo gebracht. SCHIEDAM Niet alleen „Lentefeest" vierde woensdag avond feest in de Carnavals sfeer. Ook De Rietzeilers na man al vast een voorproefje op het jaarlijke hos-drink en maak plezier gebeuren. De Rietzeilers vieren in 1982 hun elfde verjaardag, reden waarom zij zich op een druk bezochte receptie in zaal Irene veelvuldig lieten feliciteren. Zaterdag maken De Rietzei lers, wederom in Irene, Prins Carnaval en diens gevolg be kend. Dat gebeurt -hoe kan liet ander- om elf over elf. Een mooie carrière met wisselend werk" Daarna worden de overige col lega's en verdere bekenden in de gelegenheid gesteld de jubi laris met deze „mijlpaal" te complimenteren. Eerst is de heer Zonruiter werk zaam geweest als instrumentma ker bij een Rotterdams bedrijf. Van 11 april 1939 tot 26 mei 1940 is hij voor de le oefening in mi litaire dienst geweest bij het 22e Regiment Infanterie van de Ko ninklijke Landmacht. Zo'n twee jaar later trad hij in dienst bij de toenmalige G.T.B. aan de Dwarsstraat. Instrumen tenmaker was de functie, waar mee de jubilaris zijn loopbaan begon. Het repareren en ijken van water- en elektriciteitsme ters alsmede het repareren van elektriciteitsklokjes behoorden successievelijk tot zijn takenpak ket. Destijds geschiedden deze werk zaamheden grotendeels hand matig. Later moest een gedeelte van zijn werkzaamheden, door wijzigingen in de organisatie, uitbesteed worden. Op 1 oktober 1947 is de heer Zonruiter bevorderd tot Instru mentmaker le klas, op 1 juli 1957 tot Technicus B en op 1 ja nuari 1964 tot Technicus A. Op ven. 19 jaar lang heeft hij de „penningen" als penningmeester beheerd. Onlangs is hij terugge treden. De heer Zonruiter heeft goede herinneringen aan de afgelopen 40 jaren overgehouden. Hij hoopt ook zijn carrière bij de O.N.S. op een prettige wijze af te kunnen slutien. 28 februari 1966 vierde hij zijn 25-jarig dienstjubileum. Na 18 november 1974 is de jubi laris achtereenvolgens werk zaam geweest bij de afdeling kleinverbruik (hoofdafdeling Administratie) de afdeling C.A.I. en de afdeling M.I.T. (Meet en Informatie Techniek) van de hoofdafdeling Elektriciteit en C.A.I. Het vaststellen van het opgestelde vermogen bij alle Schiedamse kleinbedrijven is door hem binnen een tijdbestek van 3 jaar gerealiseerd. Bij de totstandkoming van de C.A.I. heeft hij een belangrijke administratieve rol gespeeld. Thans behandelt hij de mutaties in het opgestelde vermogensbe stand en ondersteunt hij tech- nisch-administratief de afdeling M.I.T. Op 1 januari 1980 is de heer Zonruiter bevorderd tot hoofd technicus C. Verder is de heer Zonruiter zeer actief geweest voor de Perso neelsvereniging van de bedrij- Gebruikte auto's van Otohome zijn A klein geprijsd en groot van klasse. Logisch. Bij Otohome komen alleen dé keurige karren, die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn. Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen van onder tot boven nagekeken en kompleet gerepareerd. Met Bovag-garantie. ANWB-keur en het speciale Otohome waarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010 353533 Hoe vaak heeft u dat niet; dat gevoel van ,,wat-zal-ik-nu-weer- eens-geven". Hij of zij heeftalles" al. Daar heeft Novotel nu iets op gevonden. een cheque waarvan de gever zelf de waarde bepaalt en die de ontvanger vrij kan besteden in de Novotei-vestigingen in Schiedam en Breda. Voor een gezellig diner of een overnachting. Voor alles wat er gaande is rond het Novotel-gebeuren. ,p_r Op het ogenblik past hij bij klanten van wie het haar er ge schikt voor is, graag de Liberty- stijl toe. Met 5 mensen van zijn salons is hij naar Duitsland geweest, om daar in de leer te gaan bij twee toonaangevende kappers. De liberty-styling die ze daar in de vingers kregen, betekent dat het haar aan de zijkanten om hoog gewerkt wordt en vrij van het gezicht gehouden. Het is een vrij kort kapsel dat niet iedere week een kappers hand vereist. Met een goede coupe en met een hulpmiddel waar volgens Henk geen enkele vrouw buiten kan de Thèrmoborstel, is het kapsel heel goed zelf bij te houden. Volgens speaker Jan van Os is een kleurtje werkelijk een „must" en ook de mannen kun nen daar niet onderuit: het is het puntje op de i. Model „Kees" liet zich gewillig onder handen nemen en kwam onder de vaardige handen van de kapper vandaan met een donkerblond kapsel dat naar on deren een veel donkerderkleur gespoeld was. Het donkere haar was van achteren naar elkaar toegekamd. Je moet maar dur ven! Voor de dames zijn we aan kleu ren wat meer gewend, een saaie SCHIEDAM Bij de Vrou wenbond NVV komt op woens dag 18 november de heer Van Tiel, hoofdbrandwacht in Schiedam, een lezing houden over „Brandweer en brandvei ligheid". Deze ochtend wordt gehouden in dienstencentrum De Vier Molens (Nieuwe Damlaan) en begint om half tien. Op woensdagavond 2 december viert de vrouwen bond St. Nico- laas, eveneens in de Vier Mo lens, Cadeautjes moet men zelf meebrengen. Ze mogen niet meer dan 6 gulden kosten. Op 17 november brengen de da mes een bezoek aan de district dag. Men gaat naar Poortugaal en dan met bus 80 of 81 richting Spijkenisse. De bus vertrekt om negen uur van het station. Voor inlichtinoen: telefoon 261049. SCHIEDAM Op vrijdag 20 en zaterdag 21 november staat Bejaardencentrum Thurlede weer in het teken van de tradi tionele tweejaarlijkse bazar. Zoals steeds zal de netto-op brengst ten goede komen van een aantal door de bewoners en het personeel uitgekozen doe leinden. Dit jaar zijn dit het Rheumafonds, het Kon. Wilhel- minafonds en de stichting het Gehandicapte kind. Als vanouds zullen de bazarak- tiviteiten van buitengewone aard zijn. Vele prachtige prijzen zullen bij het Rad van Avon tuur van eigenaar wisselen en de verkoopstands zijn gevuld met allerlei begeerde artikelen, waaronder vele werkstukken die door de bewoners zijn ver vaardigd. De bazar is op de genoemde da gen geopend van 's middags 2 uur tot 5 uur en 's avonds van 7 uur tot 10 uur. door die de benaming „flipping" te geven. Voor een feestelijke avond zijn er gouden en zilveren glittertjes uit ,de spuitbus; wie dat wil kan trouwens ook vakkundig wor den opgemaakt in de salons van Korsten. Voor de make-up werkt men met het Duitse merk Allcina. Tijdens de avond werd ook hier mee gedemonstreerd. Na de pauze brak het moment aan dat de informatieve avond op muzi kale wijze onderbroken zou worden. Precies op tijd beklommen Sas kia en Serge het podium en ge durende een half uur het pu bliek te vergasten op oudere en nieuwe nummers uit hun reper toire. Saskia had met een leuke babbel de stemming er meteen in en nodigde bij de eerste de beste country-zong uit tot meezingen, Een warm en langdurig applaus bewees dat de toehoorders dit intermezzo op prijs stelden. Hierna werden nog diverse voorbewerkte kapsel verder uit gewerkt en besproken. Tussen de bedrijven door wer den nog diverse waardebonnen verloot, en allerlei tips verstrekt voor de haarverzorging: een leerzame avond dus waar ieder een wél iets van opgestoken heeft. I.v.D SCHIEDAM De echtgenote van de burgemeester, mevrouw Te Loo-Scharft, heeft dinsdag morgen in het hoofdpostkan toor aan de Lange Nieuwstraat de eerste kinderpostzegels van di tjaar gekoch t. De opbrengst van de zegels en eveneens te koop aangeboden speciale kaarten komt ten goede aan lichamelijk, geestelijk en sociaal gehandicapte kinderen in binnen en buitenland. De kinderzegels staan dan ook in het teken van het Internatio nale Jaar van Gehandicapten. De zegels zelf, en afbeeldingen daarvan, zijn bij de stands in de postkantoren verkrijgbaar. Een serie kaarten kost twee gulden, een serie posters 15 gulden. Nadat de vier filialen van Korsten om 12 uur hun deuren hadden gesloten, is er koorts achtig gewerkt om alle opge trommelde „mannequins" en „dressmen" het gewenste kap sel aan te meten. Studioleider van Zwartkop, Jan van Os, introduceerde de ver schillende kapsels bij het be langstellende publiek. Terwijl Jan van Os toelichting gaf en de modellen over het plankier flaneerden, werden op het podium nog vier modellen onder handen genomen. Sommigen ondergingen een drastische verandering, zoals een meisje dat haar lange lok ken liet afknippen, en opstond met een heel ander kortkapsel. Voor de behandeling waren die middag foto's gemaakt door een fotograaf. De modellen droegen het ingelijste portret mee, zodat het verschil goed waar te nemen was door het publiek. Henk Korsten heeft zijn eigen benaming voor de methode die hij volgt met zijn klanten: M.K.S., ofwel Methodische Klanten Service. Het houdt in dat hij of zijn per soneel praat met de klant over het haar en de wensen; zonder meer de schaar erin is er niet bij. De klant wordt grondig geadvi seerd, eventueel aan de hand van foto's in showboeken en pas dan wordt overgegaan tot be handeling. haarkleur werd opgevrolijkt met en coupe soleil, een donkerblond kapsel kreeg een gedurfde gloed in de pony en de voorste lokken. Vier punkmeisjes, Marcella, Loes, Nicoline en Marieke had den zich met blonde plukjes en bizarre kleurtjes laten aanme ten, maar om het helemaal echt te maken nog een beetje vet in gewreven werd door de kap sters. Henk Korsten wil echter bena drukken dat hij ook de groep die niet meer piepjong is, beslist niet vergeet. Hij streeft ernaar om zowel qua kleur als qua model kapsels te maken die ook de rijpere vrouw tevreden stellen. Hij onderstreepte dit door een mevrouw met een mooi grijs kapsel op het plankier te roepen. Haar har was behandeld met een „toning" die het haar kleurt en gezonder maakt. De waarde ring was algemeen. De speaker vond al toelichtend een nieuw woord uit voor de kapsels van Mike en Ger Jan t

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 25