Schade bij aanleg riolering C. KOK Ipi Tombi Vef ruiming werkgelegenheid Prinsenbal Landvreugd U. Krveuq&i GEBIT STUK Stadsblad Voordelen Fifty-Fifty Ravage Bij aankoop van een Seiko horloge ontvangt u deze fraaie quartzwekker kado. JUWELIER J. VERINGMEIER 'N RANDSTAD-EDITIE Veel fijne sportjasjes Veel soepeldragende kostuums. OVERHEMD KADO SCHIEDAM Het bekende gezegde „haastige spoed is zelden goed", is enigszins van toepassing bij de realisatie van de aansluiting op de riolering van de twee volkstuincomplexen. Smalle paden, brede bulldozers -dan wil er wel eens iets sneuvelen. Maar de schade wordt vergoed Hier en daar zijn de volkstuincomplexen herschapen in een (tijdelijke) ravage Lentefeest-alaaf! SCHIEDAM Wel rijkelijk laat -de voorstellingen waren op zondag 1 november- ontvin gen wij onderstaande brief van een Schiedammer over de veel besproken Ipi Tombi-affaire. Het sop lijkt inmiddels de kool niet waard geweest, want de twee opvoeringen in het Passage Theater trokken niet meer dan naar schatting 120 be zoekers. Tijdens de middagvoorstelling van deze zwarte musical uit Zuid Afrika zaten zelfs niet meer dan 18 toeschouwers in de grote zaal. Ook de tegenstanders, die in de foyer een alternatief pro gramma verzorgden, hadden te kampen met groot gebrek aan publiek. Buiten de aanhang woonden misschien tien be^. langstellenden de opvoeringen bij. Volgens Connie Eggink van het Passage Theater was die ge ringe opkomst waarschijnlijk niet eens te wijten aan de akties van de tegenstanders van Ipi Tombi, maar aan de algehele malaise waarin de theaterwe reld zich momenteel bevindt. „Ook de andere voorstellingen lopen slecht". „Hiermee wil ik reageren op de verklaring van de Werkgroep Zuidelijk Afrika in het Stads blad van 30 oktober, n.a.v. de show Ipi Tombi. Naar de Miss World verkiezin gen mag Zuid-Afrika altijd twee deelnemers sturen, één is blank, en Miss South-Afrika, één is zwart en is Miss Africa- South. Zo is Springbok South- Afrika maar Ipi-Tombi Africa- South. Naar mijn mening gooit de werkgroep alles op de grote hoop, men zou wat genuanceer der moeten denken, en meer openstaan voor wat Africa- South te vertellen heeft". N. Wagner Singel 116, Schiedam Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 13 NOVEMBER 1981 PAGINA 3 „Deeltijdbaan heeft veel voordelen" i Verwarde volkstuinders nu uit de droom SCHIEDAM De gemeente Schiedam gaat een enquete houden onder haar ambtenaren om te peilen in hoeverre er behoefte be staat aan een deeltijd-baan. Inkorten van de arbeidstijd -op basis van vrijwilligheid- ziet de di- rekteur van de Dienst Personeel en Organisatie, de heer H. Klop, als een mogelijkheid om de stijgende werkloosheid ten dele op te vangen. Bovendien kan op deze manier de emancipatie-gedachte in Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 00 uur op het Kantoor BUREAULEIDER J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 INZENDTERMIJN RED AK TIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Tel 070-190290 Privé 01807-18513 UITGEEFSTER: Drukkerij v d Drift B V ingeschreven KvK nr 4793 algemene verkoopvoorwaarden gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te s- Gravenhage d d 30 07 79 nr 78/1979 concreto worden uitgewerkt. Enerzijds kunnen vrouwen ge makkelijker aan het arbeids proces deelnemen, anderzijds worden ook voor mannen de deeltijdbanen aantrekkelijker. Tenslotte wil de gemeente door middel van gedeelde of gehal veerde banen ook tegemoet ko men aan de toenemende be hoefte aan vrije tijd. In hoeverre er behoefte is aan deeltijdbanen staat momenteel nog niet vast. Men signaleert al leen dat het aantal aanvragen om in deeltijd te mogen werken n het aantal vacaturs dat in deeltijd vervuld wordt, enigs zins toeneemt. De belangstelling verschilt ook van dienst tot dienst. De bibliot heek draait vrijwel geheel op deeltijders» maar bij politie, brandweer, Openbare Nutsbe drijven komen deeltijdbanen vrijwel niet voor. Met de bezwaren tegen deeltijd banen valt het volgens Klop no gal mee. In de zojuiste versche nen nota „Schiedam deelt mee" schrijft hij dat deze bezwaren veelal betrekking hebben op motivatie, inzet, verzuim en verloop. Volgens Klop zijn deze bezwa ren echter voornamelijk opge hangen aan de persoon of de functie zelf. „Invoering va deeltijdarbeid wordt in het algemeen geremd doordat men de organisatori sche problemen waarvoor oplossingen moeten worden be dacht, zwaarwichtiger vindt dan de sociaal economische be langen die er mee gemoeid zijn". Klop meent dat deeltijdbanen juist vele voordelen bieden: er kunnen meer specialisten in huis gehaald worden, proble men met onderbezetting, over werk en spitsuren kunnen makkelijker worden opgelost. Daarnaast steken deeltijders door de bank genomen zeer gunstig af tegen voltijders wat betreft verzuim en produktivi- teit. Vaak wordt bij deeltijders een soort „frisheid" geconsta teerd. Deze voordelen wegen volgens de direkteur van Personeel en Organisatie uiteindelijk toch wel op tegen de extra kosten die met de invoering van deeltijd banen gemoeid zijn, kosten die geraamd worden op 5000 tot 10.000 gulden per jaar. SCHIEDAM De sociëteit van wijkvereniging Groenoord orga niseert op vrijdag 20 november het Prinsenbal -een naam die naar het al weer naderende car naval verwijst en zich dan ook geheel in die sfeer zal afspelen. Het prinsenbal wordt gehouden in boerderij Landvreugd aan de Sweelicksingel. Het feest begint om negen uur, de zaal gaat open om acht uur. De kaarten voor het bal kosten vier gulden (leden) en zes gul den (niet-leden). Toegangsbewij zen zijn verkrijgbaar aan de zaal of in de voorverkoop, onder de telefoonnummers 706776, 702363 of 710312. Bij In deze kado maand bij aankoop van kostuum off kolbert, pantalon naar eigen keus, een bijpassend geldig van 5 november t/m 30 november Broersvest 6, Schiedam telefoon 010-268206 Gepraat zal ook worden met enkele „tuinders-zonder huisje" die zich alleen toeleggen op de teelt van hoofdzakelijk groenten en wat fruit. Ook worden leden geholpen die bin nenkort gaan beschikken over een nieuw tuinhuisje. Het aantal weigeraars op beide tuincomplexen ligt momenteel fifty-fifty, op elk complex vijf. Hieronder zijn mensen die, we gens hoge leeftijd toch hun tuin gaan verlaten. Een volkstuinder bekijkt zijn kapotte heg Lentefeest al in carnavalssfeer Hieronder geeft een Schiedam mer alsnog zijn mening over de akties van de Werkgroep Zuidelijk Afrika. Men schrijft ons: kort alle tuinhuisjes zijn voor zien van riolering en stromend water. Het leggen van de riolerings buizen veroorzaakt een ware ravage op de tuincomplexen. Door de graafmachines is veel schade aangericht aan toe gangshekjes en randbegroeiin- gen, in het bijzonder op het complex Vijfsluizen met z'n smalle laantjes. Dit bracht uiteraard de nodige tuinhouders in paniek omdat ze dit met lede ogen moesten aan zien. Tijdens de vergadering legden de commissie en de bij het werk betrokken gemeentelijke amb tenaren uit wat hiervan de di recte oorzaak is. Door de met de uitvoering be laste Heide Maatschappij is het graafwerk uitbesteed aan di verse grondbedrijven die ook in andere steden voor eenzelfde doel werkzaam zijn. Zodoende is een tekort aan graafmachines ontstaan. Vooral op Vijfsluizen zijn daarom te grote machines ingezet. Waar met smallere machines is gewerkt, zoals op Thurlede met zijn bredere paden, valt de schade erg mee. Alle schade wordt hersteld voor rekening van de toebrengers, dit ter geruststelling van de gedupeerde tuinhouders. De gang van zaken tot op dit moment kwam uiteraard aan de orde tijdens de vergade ring van de commissie Plaatselijk Volkstuinwezen. Tijdens de besprekingen bleek allereerst een onduidelijkheid of leden van beide volks tuinverenigingen hun tuin moeten verlaten indien ze niet akkoord gaan met het aanbren gen van de voorzieningen: aan sluiting op de riolering en op het waterleidingnet. Vrijwel alle georganiseerde volkstuinders lieten zich op de hearingen voorlichten over het geen hun te wachten stond. Een gesprek tussen bestuursle den en de betrokken ambtena ren op het stadskantoor schijnt voor enige verwarring te heb ben gezorgd. Een gesprek overigens waarbij de commissie Volkstuinwezen niet aanwezig was. Dit feit neemt voorzitter Arie Verlinde hoog op! Vanuit de commissie is het plan aangekaart deze had mogelijk misverstanden kun nen voorkomen. Bij „Vijfsluizen" bestond nu de mening, dat op een weigering tot deelname de tuinhuur moest worden opgezegd! Bij een van de leden is dat dan ook gebeurd en nu zit een ander op zijn „stekkie" te wachten. Door alles nog eens op een rijtje te zetten en een discussie in de trant van „wel gezegd niet ge zegd" kwam er klaarheid. Nie mand wordt bij een weigering van zijn tuin gezet. Bovendien is duidelijk gesteld, dat mensen die om financiële redenen of wegens hoge leeftijd niet aan het projekt kunnen meewer ken, door de gemeente zoveel mogelijk worden geholpen. Hun opvolgers moeten dan als nog een aansluiting zelf bekos tigen. De tuinverlaters krijgen dan de getaxeerde prijs voor hun huisje van de opvolgers. Die zal toch altijd iets hoger uit komen indien er al sanitair en stromend wqfer aanwezig is. Wie'toch zonder riolering wenst te blijven en afvalwater blijft lozen op sloten dan wel in sep- ticputten/tanks zal moeten vol doen aan de eisen van Hoog heemraadschap Midden Delf land. Deze zijn gericht op het tegengaan van oppervlakte wa tervervuiling. Ook op klandestien lozen zal scherper dan voorheen worden toegezien. Bovendien gaan weigeraars meer reinigingsrechten betalen dan de overige leden mét aan sluiting op de riolering. Het college van B en W krijgt van de commissie een lijvig rap port op tafel van alles wat die avond is besproken, vergezeld van de nodige adviezen. Nu al les goed duidelijk is aan de le den van de vereniging, kan het wel eens gebeuren, dat binnen- SCHIEDAM Het ko mende 10e Carnavel van de Stichting „Lentefeest" werd woensdagavond alvast inge luid met het hieraan verbon den feest „De elfde van de elfde". Volgens het protocol voor dit feest van leut en zotheid om klokslag 11 minuten over elf stelde Rietje Konings in de sociëteit haar carnavalsgroep voor aan pupillen, staf van hel pers alsmede medeleden van het bestuur van de stichting. Een echte „stijlgroep", dit keer gevormd uit leden van de voet balvereniging „Olympus". Voor het merendeel zijn het leden van het hoofdbestuur en van de jeugdafdeling met hun dames, hiertoe gemotiveerd vanwege het jaar van de Invalidesport. Zo op het oog allemaal jongens van „de gestampte pot" die me teen al aantoonden, te weten wat feestvieren is. Zoals gebruikelijk reikte Rietje Konings na» haar welkoms woord onderscheidingen uit en toen kwam de stemming er pas goed in, dit door het maken van een dansje met goede muziek en onder het genot van een hapje en drankje. Prins, adjudant en narretje en de leden van de Raad van Elf Lentefeest 1981 - 1982: Henny v.d. Reijken, Prins Flo- rus II; Maija v.d. Reijken, Prinses Aleida; Adjudant, Ed van Buuren; Narretje, Nicolet Rissema; Leden van de Raad van Elf: Sjaak en Bep Maagdenberg, Wim en Nel Klein, Joost en An neke Kerssen, John en Coby Zuydam, Aad en Els Janssen, Maarten en Els Noordzij, Tom en Henny Jerdamski, Dik en Janny v.d. Meer, Wim de Vette en Anja Meidam, Hans van Zon en Coby Schell, Riet Konings, Joke Lindeboom, John Gree- ven, Hoffotograaf N. J. Grob- ben. Sinds 1895 Broersvest 87-93 Tel. 010-267937

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3