V ergaderingen I I I I Suikerziekte of diabetes mellitus en de D.V.N. Wat is dat nu precies? Weer of geen weer bij Boko blijven de prijzen - BOKO FLOWER DISCOUNT I I I I I I OPGAVE LIDMAATSCHAP I I Griepvaccinatie nog mogelijk CHRYSANTEN 4 ORCHIDEE 4 AZALEA'S O DIEFENBACHIA 4 GLOXINIA 4 SUBSTRAL 2 Schiedam INFORMATIEBULLETIN I Kruisvereniging Schiedam Ik wens lid te worden J De La Marplein 2, 3123 AB Schiedam In dienst korsetten steunzolen breukbanden elast. kousen Westfrankelandsestraat 108-110, Schiedam telefoon 262767 Redaktie-adres: Vlaardingseweg 18a, telefoon 701936 Het bestuur van de Kruisvereniging Schiedam maakt bekend dat een algemene ledenvergadering zal worden gehouden op donderdag 26 no vember 1981 in het kruisgebouw Bachplein 588. Aanvang van de ver gadering 20.00 uur. Aansluitend zal de vergadering van de ledenraad plaatsvinden. Aanvang 20.15 uur. Agenda algemene ledenvergadering 1. Opening algemene ledenvergadering door de voorzitter 2. Bespreking van het verslag van de algemene ledenvergadering d.d. 1-6-1981 3. Voorstel tot herbenoeming van periodiek aftredende leden van de ledenraad; voorgedragen worden F. W. C. Meijs, Th. J. M. Honoré Schnebbelie, C. P. van der Voort, G. J. van der Vlies Agenda vergadering der ledenraad 1. Opening van de vergadering der ledenraad 2. verslag van de vergadering van de ledenraad d.d. 1-6-1981 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Voorstel tot herbenoeming als bestuurslid van W. J. Hengeveld 5. Centraal kruisgebouw aan de van Swindensingel a. aannemingsovereenkomst b. supplementaire lening c. erfpachtsovereenkomst 6. Begroting voor het jaar 1982 7. Lidmaatschapscontributie 1982 8. Rondvraag 9. Sluiting Stuur deze bon aan Bachplein 588 3122 JM Schiedam van de Kruisvereniging Schiedam tegen contributie van f37,- (1981) Naam en voorletters Adres Telefoon Korrespondentie over lidmaatschap: Bij iemand die diabetes mellitus heeft produceert de alvleesklier geen of te weinig insuline om de voeding in de cellen van het lichaam te laten verwerken. Suiker is een belangrijk onderdeel van die voeding. Het dient als brandstof voor het lichaam en is derhalve nodig voor de energie. Zonder voldoende insuline kan de suiker niet worden omge zet in energie en verlaat ongebruikt het lichaam. Diabetes mellitus is dus een stofwisselingsziekte die vóórkomt uit een tekort aan insuline. Toen men dit nog niet wist, was diabetes een dodelijke kwaal. Sinds de ontdekking van insuline kan men gelukkig de symptomen bestrijden en is diabetes niet meer fataal. Een medicijn die diabetes geneest is helaas nog niet ontdekt. Bij de behandeling staat het voedingsvoor schrift centraal. Een deel van de diabeten kan hiermee volstaan. An deren moeten daarnaast tabletten innemen om de alvleesklier te sti muleren. Diabeten waarvan de alvleesklier helemaal niet meer werkt moeten zich elke dag één of meer keren inspuiten met insuline. Dat is diabetes. De belangenvereniging voor diabeten De Diabete^ Vereniging Nederland de D.V.N. kan erg veel bete kenen voor diabeten en hun omgeving. Elk lid krijgt iedere maand het blad „Diabc" in de bus. Visueel gehandicapten krijgen dit als gespro ken blad. Dit is geen clubblad met alleen maar verenigingsnieuws. Het staat bovendien vol met interessante artikelen. Zoals o.a.: medische en psychische aspekten van diabetes; voedingstips en recepten; belasting adviezen; kinderdiabetes; vakantiewenken; eten in restaurants; diabe tes en sex; spuittechniek; het gebruik van tabletten; wat te doen als er uitsluitend een dieet is voorgeschreven. Verder organiseert men regelmatig lezingen en gespreksavonden. Ook kan men bij de D.V.N. of een plaatselijke afdeling daarvan altijd te recht voor persoonlijke adviezen. Dit geldt niet alleen voor de diabeet zelf, maar ook voor de huisgenoten. Elk jaar is er een aktie, waarbij brochures worden verstrekt aan ouders van diabetische kinderen, be stemd voor het onderwijzend personeel. Kortom, men probeert zo vol ledig mogelijk de belangen te behartigen van diabetespatiënten. De tweede doelstelling is het bevorderen van onderzoek naar de oor zaak en de mogelijkheden tot genezing van diabetes mellitus. Diabetesvoorlichting In nauwe samenwerking met de D.V.N. heeft de stichting Teleac een kursus „Diabetesvoorlichting" samengesteld. Deze kursus is niet al leen van belang voor de diabetici zelf, maar ook voor mensen in hun omgeving zoals familieleden, vrienden, kennissen en hulpverle ners. Vanaf 28 november (zaterdag) kan men gedurende vier weken, iedere week, één televisieles volgen. De uitzendingen vinden plaats op zater dagavond van 18.28 uur tot 18.58 uur via Nederland I. Er zijn geen herhalingslessen. Wel wordt de kursus in het voorjaar van 1982 weer in zijn geheel opnieuw uitgezonden. Adressen Het hoofdkantoor van de D.V.N. is gevestigd in Utrecht. Men kan in lichtingen krijgen via Postbus 9210, 3506 GE Utrecht of per telefoon 030-620822. Het plaatselijke kontaktadres voor Schiedam is: de heer H. J. Heiwegen, Goidschalseoordsedijk 34, 3274 BH Heinenoord, telefoon 01862-2069. Op 1 november j.l. trad in dienst van onze vereni ging als wijkverpleegkundige mevrouw E. van der Wiel. De komst van mevrouw Van der Wiel heeft een aantal verschuivingen tot gevolg: mevrouw Boorsma, thans werkzaam in Zuid, verlegt haar werkterrein naar Groenoord. Haar „wijk" in Zuid wordt overgenomen door mevrouw Brandenburg. Het werk van mevrouw Brandenburg wordt over genomen door eerstgenoemde mevrouw Van der Wiel, waarmee alle taken weer zijn verdeeld. Traditiegetrouw stelt de Kruisvereniging Schiedam in overleg met de Schiedamse huisartsen, iedereen in de gelegenheid zich tegen griep te laten inenten. Ieder jaar weer worden velen voor kortè of langere tijd door de griep geveld: Huisvrouwen: die eigenlijk nooit ziek kunnen zijn. Mannen: die op hun werk niet gemist kunnen worden. Jongelui: die op school geen uur kunnen verzuimen. Kinderen: die weken nodig hebben om er weer bovenop te komen. Sommige mensen mogen beslist geen griep krijgen. Voor hen is deze vaccinatie medisch noodzakelijk. Dit zijn de patiënten met een ziek te aan het hart, de bloedvaten, met een longaandoening of suikerziek te. Ook mensen met steenpuisten of ernstige huidaandoeningen vallen hieronder. Om voor gratis inenting in aanmerking te komen, kunnen deze patiënten mits zij verzekerd zijn bij het ziekenfonds bij de huisarts een verklaring vragen over de medische noodzaak. Deze moet men samen met de ziekenfondskaart inleveren op het adres waar de vaccinatie plaats vindt. Dit jaar kunt u zich nog laten inenten alléén op onderstaande data en plaatsen: Zaterdag 14 november 1981: 9.00-12.30 uur, Kruisgebouw Bachplein 588. Dinsdag 24 november 1981: 17.15-20.00 uur, Dienstencentrum de 4 Molens (Burg. H. Gretelaan) Wie? Iedereen vanaf 4 jaar. Vooral zwangeren en bejaarden. Hoe? Kinderen tot 12 jaar met een injectie in de bovenarm. Oudere kinde ren tot onbepaalde leeftijd met een speciale techniek, waarbij de prik vermeden wordt. (Rekent u erop dat u uw linker bovenarm kunt ont bloten, zonder u te hoeven ontkleden). Kosten? Als vanouds 10,- (tien gulden) per persoon. Voor ziekenfondspatiën ten met een medische verklaring van de huisarts en onder overlegging van de ziekenfondskaart gratis. i St. Liduinastraat 15 Telefoon 26.79.64. color-center van Loenen Super 9.995,- per bos vanaf in vaasje per stuk 2 stuks per stuk per stuk van 3,15 voor V HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 13 NOVEMBER 1981 PAGINA 7 KRUISVERENIGING SCHIEDAM U "I ■4 t m mm Kunst- en hulpmiddelen Erkend Ziekenfonds leverancier ROTTERDAM: Goudsesingel 223-225 Zuidpleinflat 117 Motorstraat 7-9 Geopend Dinsdag t/m Vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur GOEDKOPER AUTORIJ DEN! No-claim tot 60%. Voorbeelden met max. no- claim: All-risk premie voor 'r auto van 10.000,- - 461,- f 13.000,- - 557,-; 16.00C - 652,-. WA-premies v.a 191,-. Bel nu: SERVICEBU REAU WEST, J. W. Frisolaar 32, Vlaardingen. Tel. 010- 750766. meer dan 5000 kleuren Dam 45, tél 266192. Schiedam *irtCK *af Groning v. d. VOORDE 5e Industriestraat 39, Vlaardinoen, telefoon 010-348157. Geopend van 10.00-17.00 uur en op koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 7