I Vier dames in finale zesde lllassetïibib Geen vierde wereldoorlog Biljarten in De Griffioen GEBIT STUK Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Tafeltennis Volleybal Ikkie Jubileum Tafeltennis Klaverjassen Ooievaars Judo Klasse tot 24 Kg. t/m 9 jaar. Klasse tot 27 kg. t/m 9 jaar. Klasse tot 30 kg. t/m 9 jaar. Klasse tot 34 kg. t/m 9 Rolstoelbasketbal jaar. Klasse tot 34 kg. t/m 13 jaar. Klasse tot 39 kg. t/m 13 jaar. Klasse tot 44 kg. t/m 13. jaar. Klasse boven 44 kg. t/m 13 jaar. Zaalvoetbal J. VERINGMEIER Eindstand HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 18 NOVEMBER 1981 PAGINA 17 De sportraad voor de gemeente Schiedam houdt op vrijdag 20 november 's avonds om acht uur een Info-avond in de grote zaal van het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Waren de Info bijeenkomsten voorheen op zaterdagmorgen, terwille van de zaterdagverenigingen is dit nu verplaatst naar de vrijdagavond. Voor zover de verenigingsbesturen de Blauwe Brug nog niet kent, is dit tevens een goede gelegenheid om met de moge lijkheden aldaar kennis te maken. Evenals vorige week had het jongensteam van de tafelten nisvereniging de Korenbeurs weer een uitwedstrijd in Lim burg. Dit keer ging de reis naar Geleen waar Kluis de tegen stander zou zijr.. Na de 6-4 thuisoverwinning werd het nu een onverwachte 7-3 nederlaag. De drie tegen- punten kwamen op naam van Richard v/d Toorn; die van Cörvers en Peters wist te win nen en Ronald van Kampen die eveneens Peters in drie games versloeg. Aad de Beer kweo ook dit keer niet tot 'n overwinning. Een verrassend resultaat be haalde het meisjesteam van de Korenbeurs door in eigen huis het op de tweede plaats staande ZTTC 'n gelijkspel af te snoe pen. Dit gelijkspel kwam voor de Schiedamse meisjes vooral tot stand door de hattrick die Magna v/d Kraan wist te sco ren. Pascal Barkey en Sharida Mohamedjoesoef kwamen beide tot 1 overwinning en dit bracht de 5-5 eindstand op het score bord. ring kwam Schiedam met totaal 75664 punten en Olympus met 60742 punten. De sportvereniging SVV heeft aan Speel-O-Theek Ik kie een bedrag van ƒ921,31 overgemaakt dat als batig saldo is overgehouden van de ontvangsten van de voetbal wedstrijd tussen SVV en het Schiedams amateurelftal die is gespeeld ter gelegenheid van de opening van de lich tinstallatie bij SVV in het sportpark Harga. Aan recette was ontvangen, met aftrek afdracht BTW en heffing KNVB, een bedrag van ƒ1.173,31. De onkosten voor de kassa en controleurs was ƒ107,en van de ge meente Schiedam was een re kening binnen gekomen voor het wassen van de shirtjes ten bedrage van 145, Het wassen vande shirtjes van de persmensen kwam niet op de totaalafrekening voor, dit zal waarschijnlijk door de schrijvende pers zelf zijn betaald. Zo hoort het ook als het om een goed doel gaat. Het herenteam van de volley balvereniging Both Partners behaalde zaterdag in Culem- borg een gemakkelijke over winning op Shot, de ploeg die in de tweede divisie B onderaan de ranglijst staat. In de eerste set werden de Cu- lemborgers volkomen wegge speeld, mede door de moeilijke service van B. P. De setstand 15-1 zegt daarover voldoende. In de tweede set was een ver slapte concentratie er oorzaak van dat de Schiedammers met 13-7 achter kwamen te staan. Coach Paul Eikelenboom wisselde toen Lex Maste nbroek voor Perry van de Blink en met wederom goed serveren toch de set met 15-13 werd binnengehaald. De derde set was toen slechts een formaliteit. Onder anderen door de knappe veldverdedi- ging van Ron van Lubeek trok Both Partners de set met 15-5 naar zich toe. Door dit resultaat staan de Schiedamse heren nu op een derde plaats in de competitie. De dames van Both Partners stonden voor de moeilijke op gave om in Gorinchem het sterke team van Meteoor partij te geven. v In de eerste set was de jonge Schiedamse ploeg niet tegen de tegenstander opgewassen en de set ging dan ook met 15-4 verlo ren. Door hard werken kon men de tweede set wel naar zich toe ha len en deze werd met 15-10 ge wonnen door B. P. Hierna volgde een spannende derde set waarbij de Schie damse dames met 15-13 aan het langste eind trok en het goede serveren van Judith Korpers- hoek was hier mede debet aan. De vierde set was echter weer voor Meteoor en met 10-15 werd de stand gelijkgetrokken naar 2-2. In de beslissende vijfde set bleek de conditie van Both Partners doorslaggevend te zijn. Er werd een goed blok gezet en de ballen die daar toch langs werden geslagen, werden keu rig verdedigd. Via de setstand 15-7 werd de zege voor de Schiedamse ploeg een feit en omdat naaste con current Vovere een nederlaag kreeg te incasseren staan de da mes van Both Partners nu boven aan de ranglijst in de promotieklasse. T Dames van Roode Zon onderuit tegen VFC SCHIEDAM De dames van de voetbalvereniging De Roode Zon moesten zondag een 2-1 nederlaag incasseren tegen het bovenaan de rang lijst staande VFC uit Vlaar- dingen. Aan de Sportlaan is het een spannend treffen geworden, onder leiding van de uitstekend leidende scheidsrechter H. Be- zuyen. De Schiedamse ploeg scoort er elke week rustig op los en uits lagen van 7-0 zijn geen bijzon derheid. VFC beschikte echter over een stug en sterk spelend elftal en DRZ kon dan ook niet in haar normale spel komen. De meeste kansen in de eerste helft waren dan ook voor de Vlaardingse ploeg. DRZ kreeg een reëele kans maar Ria Kampers wist de bal van de VFC doellijn weg te werken. Het bleef 0-0 bij de rust In de tweede helft ging VFC agressiever spelen en dat leidde na tien minuten tot een doel punt. Els Moret kon zich goed vrij spelen. Onhoudbaar wist zij de DRZ keepster te passeren. DRZ gaf zich niet gewonnen en fel trok het ten aanval.Na een ongelukkige handsbal van Ma rijke Bergman mocht DRZ een vrije schop nemen. Trudi Bach deed dit zo voortreffelijk dat de bal in het VFC doel belandde en daarmee de stand weer in evenwicht kwam. Doordat VFC druk bleef uitoe fenen resulteerde dat in enige paniek in de verdediging van DRZ. Ver in de tweede helft mocht VFC een hoekschop ne men. Tinie Brederode zette goed voor en Els Moret wist hieruit keurig te scoren en daarmee de stand op 2-1 te brengen. Hierna kregen beide ploegen nog enkele kansen, maar in de stand kwam geen wijziging Een actie uit de wedstrijd VFCDRZ (dames). Voor het komende jubileum van het Schiedamse Pupillen Voetbal lopen de eerste aktivi- teiten ten einde. De rijmweds- trijd „25 jaar SPV" mocht zich in een enorme belangstelling verheugen. D-, E- en F-pupil- len, ouders en zelfs meisjes heb ben hun rijm ingezonden Slechts één vereniging heeft niet aan deze wedstrijd mee ge daan. Acht van de besten zullen door de directie van de Bondsspaar bank Schiedam uit de bus ko men om uiteindelijk de vijf prijswinnaars aan te wijzen. Deze winnaars zullen op zater dag 5 december door zwarte Piet bekend gemaakt worden tijdens de wedstrijden van de F- pupillen in de sporthal Mar griet. Ook zal op deze zaterdagaoch- tend de winnaars bekend ge maakt worden van de verloting van de balpennenwedstrijd. Aanstaande zaterdag zal tijdens de wedstrijden van het pupil- lenvoetbal in de sporthal het originele rijmgedicht getoond worden. In de kerstvakantie zal voor de twintigste keer het jaarlijkse schooltafeltennistoernooi wor den gehouden op dinsdag 29 de cember voor het lager- en het voortgezet onderwijs. Het toernooi wordt gehouden in de sporthal Margriet en begint 's morgens om negen uur en eindigt 's middags om ongeveer half zes. Aan het toernooi kunnen deel nemen leerlingen van de klassen vier, vijf en zes van scholen voor het lager onder wijs en leerlingen van het voortgezet onderwijs. De deelnemers van het lager onderwijs zullen naar klasse in groepen worden ingedeeld. Voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs zal inde ling per leeftijd plaatsvinden, te weten; 12/13, 14/15 en 16 jaar en ouder. Met beide groepen wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met deelnemers die lid zijn van een tafeltennisvereniging. De technische leiding van het toernooi is wederom in handen van de Schiedamse tafelten nisverenigingen. SCHIEDAM Veel is er te doen geweest over de landelijke demonstratie tegen de atoom wapens in Europa, aanstaande zaterdag in Amsterdam. Van een lezeres in Schiedam ontvingen wij de volgende brief: Men schrijft ons: „Deze mars op 21 november in Amsterdam spreekt ook mij aan, omdat wij zowel tegen het Oosten als tegen het Westen nee zeggen. Ieder normaal mens is toch tegen kernbewapening en oorlog? Een oorlog zal nu geen oplossing meer bieden, dus het enige alternatief is met elkaar te praten en in vrede te leven in plaats van elkaar te bedreigen met raketten. Wij laten het meestal maar aan een ander over, want er is toch niets aan te doen... Eén ding staat vast: na een derde kan er in ieder geval geen vierde wereldoorlog meer komen". Mevrouw H. W? Hersbach- van Katwijk. Bosrand 20, Schiedam. Men schrijft ons: „Ook Schiedam-Zuid laat zich niet onbetuigd. Al 2 zaterdagen hebben we met een stand op de Groenelaan gestaan. En een groep bewoners zijn zeer aktief om bus- en steunkaarten en noem maar op te verkopen. Ook voor ons moet de 21ste no vember de grootste vredesde monstratie ooit in Nederland gehouden, worden. Wij hadden ons op 29 oktober jl. ten doel ge steld 2 bussen uit Zuid vol te krijgen. Naar het zich laat aan zien lukt dat! Van de 100 plaatsen in de bus zijn er al 84 verkocht. Voorts vliegen de steunkaarten, stic kers, buttons en ander propa gandamateriaal de deur uit. Wij hopen dat u als krant in de laatste week voor de 21ste nog veel aandacht aan de landelijke vredesdemonstratie zult beste den. Bij ons zijn nog steeds bus- kaarten enz. op de volgende adressen te verkrijgen: Dwars straat 42, Puttershoeksestraat 6, Rijnstraat 3b, A. van Solms- straat 9b. Namens akti visten Schie dam-Zuid doet mee, Atoomra ketten Nee! Armand van Puy velde. De damesselectie van De Roode Zon De klaverjaswedstrijd tussen de voetbalverenigingen Schiedam en Olympus is met groot ver schil door Schiedam gewonnen. In het clubhuis van SV HV Schiedam streden 15 koppels van beide verenigingen fel om de begeerde eerste plaats. Bij Schiedam behaalde het kop pel Van Veen de eerste plaats met 5659 punten, tweede werd het koppel Eykmans-Scheef- hals met 5545 punten en derde werd het koppel Van de Kol- Van de Hulst met 5295 punten. De poedelprijs was voor het koppel Kersen-Westdijk met 3492 punten. In de eindklasse- De tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars hebben zich niet kunnen revancheren op de eerder in dit seizoen geleden afstraffing. Nu werd het, in een uitweds trijd bij koploper Monting 1, een zeer krappe 6-4 nederlaag. In dit zinderend duel, waarbij de spanning te snijden viel en soms de emoties hoogtij vierden, sneuvelden er zelfs twee bat jes in de hitte van de strijd. Ondanks de voorsprong, die de Schiedammers steeds hadden opgebouwd, 0-1, 2-3 en 3-4, wa ren zij toch niet bij machte, om deze tot de laatste set te behou den. Integendeel, want in de eind fase van de strijd veranderden de gastheren hun taktiek, die De Ooievaars tenslotte de das omdeden. John du Chatinier kwam tweemaal zegevierend tevoorschijn, terwijl Mare Cho- mette dit slechts éénmaal deed. Deze twee spelers wonnen sa men ook het dubbelspel. Helaas zag Wout Peeman alles in twee games verloren gaan. Na een grote overwinning, 14- 21 en 10-21, van John du Chati nier op Jablanovic, volgden er twee verliespartijen. In drie games verloor Mare Chomette van Lojenga en in twee games moest Wout Pee man zijn meerdere erkennen in budimir. Zowel bij het dubbels pel, John du Chatinier en Mare Chomette tegen Jablanovic en Budimir, als in het enkelspel, John du Chatinier tegen Lo jenga, waren er drie games voor nodig om tot een overwinning te komen. De geheel uit vorm zijnde Wout Peeman had tegen Jablanovic niets in te brengen en verloor met grote cijfers, 21-12 en 21-13. Met dezelfde cijfers won Mare Chomette van Budimir, waar mee De Ooievaars een 3-4 voorsprong verkregen. Echter niet voor lang, want in de slotfase veranderden Mon ting hun speelwijze. De Schie dammers hadden hierop geen antwoord en verloren de reste rende partijen, waarmee de 6-4 nederlaag een feit werd. Zaterdag organiseerde de Budo Sport Schiedam een judo-toer nooi voor jongens van zes tot en met dertien jaar in de sport school van Gerard Vroegh aan de Jacob Bijsterstraat. Ruim 138 jeugdige judoka's hadden zich voor dit even ement laten inschrijven. Inge deeld in twee leeftijdsgroepen en acht gewichtsklassen wer den de Wedstrijden op vier mat ten verwerkt onder het toe ziend oog van vele ouders en belangstellenden. Gerard Vroegh, organisator van dit toernooi, had de judoka's medegedeeld dat de beste uit iedere groep geselecteerd zou den worden voor de kampioen schappen van Schiedam, die op zaterdag 28 november in de sportschool Lagerwaard gehou den worden. De uitslagen waren: 1. Richard van Pelt. 2. Martijn Mulder 3. Richard Vredenbregt. 4. Thimo van Veen. 1. Etienne Collé 2. Gerard van Papendregt. 3. John Vreeswijk. 4. Jim Scholsberg. 1. Raoel Wijdenbosch. 2. Jerry Tombrink. 3. Eddy van Putten. 4. Arjan van de Sluis. week maandag uit tegen stadge noot FCN'66. Ook Olympus is de voorronde ongeschonden doorgekomen. Tegen DOTO speelden de Schiedammers met 3-3 gelijk. Ook in de verlenging bleef het gelijk en Olympus won ui teindelijk door strafschoppen. Olympus bekert verder maan dagavond tegen stadgenoot HBSS. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden voor de zaalvoetbalcompetitie waren; SM V—SVV 6-1, SRADHS 4-6, WK—SSV 3- 3, SVDPWExelsior'20 3-9, Schiedamse BoysWico 2-5, GTBPKZ 9-2, RKWIK—De mos 6-4, Zwart Wit'28DRZ (dames) 0-2 en RSMSPSV 3-8. 1. Danny Veldhuyzen. 2. Dimitri Hristic. 3. Jerry Doumenis. 4. Dennis Dekker. 1. Ronald Qartel. 2. Henk Luitjes. 3. Robert Jan Schell. 1. Erwin Kwadijk. 2. Erik Zoetmulder. 3. Turkey Kirilmaz. 1. Carlo Bevers. 2. Remco van de Lugt. 3. Patrick de Heer. 1. Riny Frey 2. Frank Peeters. 3. Eric Uitenbroek. Maandagavond zijn de eerste wedstrijden (voorronden) ge speeld voor de zaalvoetbalbe ker. PPSC verloor met 10-2 van DHZ, dus is voor verdere deel name uitgesloten. Ook DCMR komt niet meer terug in deze bekerronde, daar de ploeg van Frans Goudriaan met 8-2 ver loor van Reedijk. SFC won in een spannende wedstrijd met 5-4 van Spar Boys en komt dus volgende De rolstoelbasketbalploeg van SIS De Ooievaars heeft zater dag een 72-36 overwinning be haald op Marathon uit Doorn. Na een wat moeizaam begin in de competitie gaat het nu steeds beter met de Schiedamse ploeg. Al snel liepenDe Ooievaars van Marathon weg en na tien minu ten was het al 20-8. Een goed scorende Henk van Vliet zorgde voor een ruststand van 38- 18.Ook in de tweede helft ble ven De Ooievaars fel aanvallen, maar ook Marathon gaf de moed niet op en probeerde de nederlaag zo klein mogelijk te houden. De uiteindelijke 72-36 eindo verwinning betekende voor De Ooievaars de tweede overwin ning in successie. Het tweede team van De Ooievaars speelde een uitwedstrijd tegen Redeoss 2 in Delft. De Delftse ploeg nam al snel een voorsprong en ondanks felle tegenstand van de Schie dammers werd het een 35-33 overwinning voor Redeoss 2. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 De deelnemers aan de finale zesde klas libre. VLAARDINGEN Het afgelopen weekend is in het biljart centrum De Griffioen aan de le van Leyden Gaelstraat de fi nale gespeeld van de zesde klas libre van het biljartdistrict Nieuwe Waterweg Noord. Opmerkelijk was dat van de acht finalisten er vier dames bij waren van de biljartvereniging Avanti, te weten Gerda Droog, Narda Ommering, Sjaan van Ree en Ria Vermaat. De andere finalisten waren: Cees van de Lugt (De Cockpit), Dick de Keyzer ('t Spinnewiel) Maarten Jongejan (Tonegido) en Cor Waard (Vergulde Hand). Vrijdagavond werd er gestart met de eerste ronden. De Key zer, Jongejan en Van Lugt pak ten de volle winst. Van Ree en Droog wonnen elk één partij en Vermaat, Ommering en Waard bleven na twee partijen nog op nul punten staan. Zaterdagmiddag werden er drie ronden gespeeld. In de eerste twee bleven de koplopers nog ongeslagen, maar in de vijfde ronde kwam er een verande ring op het standenbord. De Keyzer kwam op de eerste plaats en Van de Lugt klasseerde zich als tweede. Zondag moest de beslissing val len in de zevende ronde. Voor de vier bovenste plaatsen wa ren de partijen Keyzer-Van de Lugt en Van Ree-Jongejan. Voor de andere vier plaatsen werd er gespeeld door Droog- Ommering en Vermaat-Waard. Waard won van Vermaat, waardoor deze op de achtste plaats bleef. Gerda Droog voegde nog twee punten aan haar totaal toe door Narda Om mering in 43 beurten te ver slaan. Cees van de Lugt wist in zijn partij tegen Dick de Keyzer een voorsprong op te bouwen die hij niet meer afstond. Ondanks verlies van De Keyzer werd hij door een betere moyenne toch kampioen van de zesde klas li bre. Sjaan van Ree won haar laatste partij van Maarten Jongejan maar deze bleef toch derde van wege een betere moyenne. De totale eindstand van deze fi nale werd: 1. Dick de Keyzer, 12 punten, moyenne 0.85. 2. Cees van de Lugt, 12 punten, moyenne 0.72. 3. Maarten Jongejan, 8 punten, moyenne 0.64. 4. Sjaan van Ree, 8 punten, moyenne 0.55. 5. Gerda Droog, 8 punten, moyenne 0.52. 6. Cor Waard, 4 punten, moyenne 0.50. 7. Narda Ommering, 4 punten, moyenne 0.44. 8. Ria Vermaat, 0 punten, moyenne 0.38. Als voorzitter van het disctrict Nieuwe Waterweg Noord reikte Aad Stouthandel de prijzen uit en had voor elke finalist een persoonlijk woord. Eveneens bracht Stouthandel zijn dank uit aan alle mensen die er voor gezorgd hebben, het toernooi te doen slagen en in het bijzonder de wedstrijdleiding Ank van der Wiel van van der Have. "N

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 17