Inspraak voor inspraak ANTON PIECK Record bezoek bij en konijnen pluimvee CPA Rijnmond verzorgt 1.2 miljoen inwoners Muziek in Museum „Casablanca" bij Filmclub Vrouwen koor concerteert MERCURIUS Phoenix haan een kampioen en een groots haremheer SIGNEERT ZIJN BOEKEN boekhandel Grote hoenderrassen Konijnen, grote rassen Doelmatig Netwerk Passief E. H. E. Wolfs, direkteur van de GGGDS van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis; hecht veel waarde aan een free-call systeem voor ambulances PARTY SERVICE t u Tkl zaterdag 21 november a.s. van 14.00 tot 16.00 uur bij Een waarlijke kampioen op de Pluimveetentoonstelling. Een hartelijke gelukwens voor één van de prijswinnaars van Stadsgehoorzaal-direk- teur Walter van Ginneken. VLAARDINGEN De zestiende jaarlijkse show met de hieraan verbonden clubwedstrijd van de Vlaardingse Pluimvee- en Konijnen Vereniging ge houden in zaal Harmonie mocht zich dit keer in een ongekende publieke belangstelling verheugen. Ook elders in Vlaardingen zijn voordien dergelijke tentoonstellingen door de V.P.K.V. georganiseerd. In zaal Harmonie viel nu directeur van de Stadsge hoorzaal, Walter van Ginneken, de eer te beurt de officiële opening te verrichten nu deze begin vol gend jaar met Vut gaat. In afwachting van de beoordeling tussen de tralies.. RIJNMOND Sinds kort verzorgt de Cen trale Post Ambulancevervoer Rijnmond het ziekenvervoer en de ambulancehulp in praktisch heel het Rijnmondgebied. Wie in het Rijnmondgebied een ambulance nodig heeft kan die alleen nog bestellen via telefoonnummer 333300. Daarmee heeft de CPA, gevestigd aan de Schiedamsedijk in Rotterdam (in het GGGD-gebouw) deze taak overgenomen van de Geneeskundige Gebieden in alle aangesloten gemeenten. ongevallenmeldingen binnen. Hier komen alle van de Rijnmond HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 18 NOVEMBER 1981 PAGINA 19 De drie Waterwegsteden be schikken samen thans over acht ambulances. Vier daarvan zijn ondergebracht aan de Tuinlaan in Schiedam, vier staan paraat aan de Vlaardingse Hofsingel. Maassluis, dat nooit een eigen uitrukpost heeft gehad, behoort ook tot hun werkgebied. De CPA, die naar een doelmati ge werkverdeling streeft, kan ook bezuinigende maatregelen aankondigen. Zo houdt men er al min of meer rekening mee dat van de acht ambulances in het noordelijk Waterweggebied er één zal ver dwijnen. De aanvraag voor de bouw van een centrale uitrukpost voor Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, ligt momenteel op het ministerie. Tot de bouw van zo'n centrale werd besloten toen onlangs de drie gemeenten overeenstem ming bereikten over nauwe sa- menwerkng in het ambulance vervoer, een akkoord dat werd neergelegd in de zogenaamde Zware Gemeenschappelijke Re geling. De centrale ambulancepost voor Vlaardingen, Schiedam en Maassluis wordt gebouwd aan de Hargalaan in Schiedam, vlakbij de opritten van rijksweg 20. Als de ministeriële toestemming binnen is zal het naar schatting nog twee a drie jaar duren voor dat het gebouw in gebruik wordt genomen. Een dergelijke voorziening wordt bepaald niet als een luxe gezien. De regio Waterweg Noord is goed voor een kleine 10.000 ambulance-ritjes per jaar. Uw feest gestaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Opgemaakte schalen met hom/garnituren, salades ep bestelling en gratis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur 's Maandags gesloten SCHIEDAM Het ligt in het voornemen dat de gemeenteraad binnenkort een Algemene Inspraakverordening voor de gemeente Schiedam gaat vaststellen. Alvorens dit gebeurt zal aan belangstel lenden nogmaals de gelegenheid worden geboden om te reageren op hetgeen reeds tot stand is gekomen. in twee mspraaK-ronden heb- die onlangs nog is besproken tij ben alle belangstellenden de ge legenheid gehad om, zowel schriftelijk als mondeling, op en aanmerkingen te maken op de eerste opzet van een In spraakverordening. Deze toen gemaakte opmerkin gen, evenals de gedane sugge sties, zijn voor zover mogelijk en bruikbaar, verwerkt in een concept-Inspraakverordening, dens een gecombineerde verga dering van de raadscommissies voor Algemene- en Bestuurlijke Zaken en voor Cultuur, Sport en Jeugdzaken. Alle aanwezigen, ook de niet- commissieleden, hebben de ge legenheid gehad nader op- en aanmerkingen te maken. Wie aan deze inspraak-procedure heeft deelgenomen heeft een SCHIEDAM Op vrijdagavond 20 november organiseert de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam een concert in de aula van het Mu seum. Het concert wordt gegeven door het Schiedams Vrouwenkoor, aanvang kwart over acht. Door omstandigheden die met een ze kere sinterklaas te maken heb ben is het maandelijks orgelcon cert op de derde zaterdag van de maand verschoven naar 14 no vember. Voor u speelt dan een bekende Schiedammer, Arie Metaal, op het fraaie museumorgel van drie tot vier uur. De toegang is gratis. Het eerste koffieconcert, op de eerste woensdag van de maand zal plaatsvinden in de aula van het museum op woensdag 2 de cember van 12.30 uur tot onge veer 13.00 uur. Tot genoegen was de Schiedam- se harpiste Saskia van Hattem weer bereid te komen musice ren. De koffie staat klaar en de toegang is gratis. SCHIEDAM Vrijdag 20 no vember 1981 is er een uitge breid programma bij de Film club Schiedam, (gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat). In het voorprogramma 3 kwar tier tekenfilms van o.a. Woody Woodpecker, Pink Panther, Po- pey, etc. De hoofdfilm op deze avond is Casablanca (met Humphrey Bo- gart). Deze films werden geko zen door de leden. Op vrijdag 4 december kozen de leden voor Annie Hall van Woody Allen. Voor de maanden januari /fe bruari kunnen de leden hun keuze duidelijk maken tot en met 20-12-1981. Het lidmaatschap kost5,per jaar. Toegang leden 3,50. Zij die 20 november lid worden hoeven niet nog eens extra toe gang te betalen op die avond. Zij betalen dus 5,voor toe gang inclusief lidmaatschap. Na afloop van de film is er gratis koffie. De film begint om half tien, zaal open vanaf negen uur. SCHIEDAM Vrijdag 20 no vember zal het Schiedams Vrou wenkoor haar jaarlijkse concert geven in de Aula van het Stede lijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam. Op het programma staan o.a. werken van De Braai, Strate- gier, Ruijneman, Geraedts en Lock wood. Verder werken mee: Erica Waardenburg, harp; Emmy Stoel-Mourik, viool; José Zou- tenbier, viool; Wessel Henny, altviool; Frank den Herder, cel lo; Dieks Visser, fluit; Peter Beijersbergen van Henegouwen, piano. Het geheel staat onder leiding van Ria Borgmeijer. Voor dames die interesse hebben om mee te willen gaan zingen in dit koor: de repetitieavonden worden gehouden op de maan dagavond van 8 tot 10 uur in het gebouw van de Ned. Protestan tenbond, Westvest 92, Schiedam. De eerste maandag na het con cert is er geen repetitie. Hof van Spaland 31, Schiedam telefoon 010-712313 exemplaar can de concept-ver ordening ontvangen, Wie alsnog wenst te reageren kan vóór 1 december 1981 de opmerkingen doen toekomen aan de secretarie-afdeling Alge mene en Burgerzaken in het Stadskantoor. Daarna zal de raadscommissie voor Cultuur, Sport- en Jeugd zaken tijdens een openbare ver gadering op dinsdag 8 december 1981 in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur, zich uitspreken over de Inspraakverordening. Tij dens deze vergadering kan het publiek wederom aan de be raadslagingen deelnemen. Spoedig daarna zal de Inspraak verordening aan de gemeente raad worden voorgelegd ter vaststelling. Bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 250 zijn exempla ren van de concept- Inspraak verordening verkrijgbaar. vervoer nu centraal geregeld Bij de grote konijnenrassen ging het kampioenschap naar R. Hol stege uit Vlaardingen met een witte Vlaamse reus met een „Z.G.", met een zelfde soort nog een eerste prijs ,,Z.G." en voor J. Heydra, Schiedam-Kethel een 2e „Z.G." Bekroond bij de Lot- haringers-zwart zijn de dieren van R. Buynink, Vlaardingen; L. Meester, Delft en P. Knop- perts, Honselersdijk. De franse hangoor, ijzergrauw van me vrouw Holstege behaalde een ,,Z.G:" evenals de bonte variëteit van J. Verspeek uit Maasland. Onder de midden-rassen werd de Wener-blauw van J. Vogel, Vlaardingen het predjkaat „fraai" met onder de prijzen een geschonken door het gemeente bestuur van Maassluis. Een zelf de waardering kreeg zijn tweede ingezette konijn. Overige prijs winnaars midden-rassen: J. de Wilt, Chr. Mooy en J. Zuider- vliet, alle drie Vlaardingen met resp. Groot Chinchilla, Nieuw Zeelanders, wit en rood. Verder A. van Heemst, Vlaardingen met Duitse hangoor, wit; J. Bol- leboom, Berkel met tankonijn, zwart; J. van Oosten met tanko nijn; J. Ham, klein zilver, mid- denzwart en tevens de variëteit middenblauw die de kampioen stitel kreeg toegewezen met een predikaat „fraai"; F. de Waard, Vlaardingen en M. Zuidgeest, Schiedam met rus-konijnen; Th. Roelofsema, Schiedam met ne- derlandse hangoordweg, wit „fraai"; de kampioen van de dwergrassen met onder de prij zen de plaquette van de gemeen te Schiedam; mevrouw Roelse- ma; mevrouw Walthie, roodoog Pool; D. v.d. Burg, Hoek van Holland, kieurdwerg, blauw en H. Schuitman „fraai" voor twee nederlandse hangoordwergen, madagascar wat hem in het bezit bracht van de door het Vlaar dingse gemeentebestuur ge schonken beker. De V.P.K.V. zal met ongeveer 75 topdieren uitkomen in de komende Europese wedstrijd met show in Amsterdam. Dit had wel tot gevolg dat menig fokker zijn beste dieren niet liet uitkomen in de clubwed strijd om ze te sparen voor het grote spel. De prijzen van de loterij zijn ge vallen op de lotnummers: 103- 266-312-326-429-479-569-543-629- 693-866-915-1068-1213-1282-1433- 1478-1480-1640-1716-1930-195- 2002-2067-2071-2241-2291-2348- 2470 en 2498. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer R. Buynink, P.C. Hoofdstraat 2a te Vlaardingen. Kampioen, Z. de Zweeuw, Naaldwijk met La Fléche-haan zwart „fraai", tevens met een zelfde predikaat een hen uit zijn toom. Verdere prijswinnaars: J. Ham, Schiedam-Kethel, Welse- mer-hen rood patrijs „Z.G."; L. Meester, Delft, Holl.hoen-haan zilver „Z.G Ambulance- t Hoeveel mensen de laatste tijd interesse hebben voor konijnen rassen en sierhoenders en dui ven bleek uit de grote opkomst van jong en oud. Was het bij de opening al erg druk, de zaterdag spande de kroon. Toen alleen al waren er meer dan tweehon derd kijkers. Over drie dagen gerekend waren er dit vierhon derd of meer. Dit aantal is nog nimmer bereikt! Vooral de dwergrassen onder de langoor bontdragers en niet minder de verschillende rassen krielhoen- ders wekten vertedering bij de bezoekers. De grote rassen onder de tuindieren trokken de belangstelling wegens omvang en gewicht, niet minder om hun fraaie pelzen of bevedering. De grote kampioen van de wed strijd en show was in de catego rie dwerghoenders de Phoenix haan(wildkleur) van het jeugd lid Alexander Schretsmeyer uit Rotterdam. Deze haremheer kreeg van zijn keurmeester het predikaat „uitmuntend" toege kend na het behalen van het maximale aantal punten (100). Dit leverde zijn verzorger een reeks van prijzen op waaronder een wisselbeker en een herinne- ringsprijs. Een van zijn ingezonden jonge hennen van hetzelfde ras kreeg een beoordeling als zijnde „fraai" samen met een Phoenix- hen zilverpatrijs. Overige prijswinnaars dwerg hoenders: J. Scheffer, Rotter dam met Oud Engelse vecht- kriel-haan, predikaat „zeer goed"; F. de Waard, Vlaardin gen met een trio Hollands hoen zw.wit „Z.G."; A. de Zeeuw, Naaldwijk, Holl.hoen gepareld „draai" voor een haan en 2e „Z.G." voor een hen; G. de Vos, Rotterdam, Yokohama haan en hen, beiden „fraai" J. Scheffer, Rotterdam, Oud Engelse Vecht- kriel-haan „fraai"; G. Waltie, Schiedam, hen van 't zelfde ras in variëteit zilverpatrijs „fraai"; J. Scheffer, Rotterdam haan in variëteit zwart „Z.G." en een haan in blauwe kleur „fraai", G. Greve, Rotterdam, moderne En gelse vechtkriel-hen Pile „goed"; jeugdlid Connie Greven, sabelpoot-hen porcelein „Z.G."; P. v.d. Lugt, Honselersdijk, Opington-hen zwart „fraai"; Alexander Schretsmeyer, Co- chin-haan wit „Z.G."; M. van Buuren, Maasland, Java-kriel- hen zwart „fraai" en een met „2e Z.G."; W. Janson, Rotterdam Sebrigt-hen zilver „fraai"; G. Walthie Wyandotte-haan Co lumbia „Z.G." en mevrouw Vos, Rotterdam met Antwerpse baardkriel-hen kwartel „Z.G.". Sierduiven: Kampioen L. van Staalduinen, 's-Gravenzande met Norwich-kropper duivin geelbont „fraai" tevens „fraai" met Modena-duivin geel en een Russische tuimelaar duivin geel. Tevens een „Z.G." voor Chinese meeuw rood plus „fraai" voor een zwarte variëteit hiervan; R. Meyburg, 's-Gravenzande, Chi-' nese meeuw, doffer blauw „fraai"; P. Versteeg, Schiedam, Oosterse roller-doffer roodzilver „Z.G." en een „fraai" voor de variëteit geelzilver; een „Z.G." voor zilversprenkel: A. Hillege- hekken, 's-Gravenzande, Neder landse hoogvlieger-doffer rood- rozettijger „Z.G.". Een met computers, schakelpa nelen, beeldschermen en platte gronden volgestopte meldkamer wordt 24 uur £>er dag bemand. Hier komen alle aanvragen cen traal binnen. Van hieruit ook worden de 70 over het gebied verspreide ambulances naar de juiste adressen gedirigeerd. Nu worden alle meldingen nog met de hand verwerkt, maar binnen afzienbare tijd zal wat volgens de PTT de modernste computer van Europa is, alle ge gevens minitieus gaan werken. De Centrale Rijnmondpost maakt deel uit van het netwerk van 48 CPA's dat over heel Ne derland is verspreid. De post aan de SchiedamsedijJ* is met een verzorgingsgebied van 1.2 mil joen inwoners, waarschijnlijk de grootste van Nederland. Deze CPA's zijn een recht streeks gevolg van de Wet op het Ambulancevervoer, die beoogt het ziekentransport bin nen de afzonderlijke regio te coördineren. In Rijnmond was men al sinds 1973 bezig een cen trale post op poten'te zetten. Een CPA valt het best te verge lijken met een soort uitgiftebu reau dat bepaalt welke ambu lance naar welk adres gezonden moet worden. Daartoe zijn vaste afspraken gemaakt, zodat iedere uitrukpost een eigen verzor gingsgebied heeft. De ambulancebemanningen staan dag en nacht paraat in de uitrukposten en komen in aktie zodra ze een melding van de centrale post ontvangen. Daarmee hebben de plaatselijke GGGD's een deel van hun ver antwoording moeten opgeven. „Door het enkel wachten op een melding is men wat passiever geworden", meent E. H. E. Wolfs, direkteur van de samen werkende GGGD's van Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis. Volgens A. M. Alblas, hoofd van de CPA Rijnmond, fungeert het medisch geschoolde personeel in de meldkamer als een soort „zeef" die spoedgevallen van minder urgente meldingen kan onderscheiden. Wolfs echter beweert met na druk dat de praktijk de afgelo pen jaren heeft geleerd dat er maar heel weinig misbruik wordt gemaakt van de ambulan cediensten en dat „loze", door particulieren bestelde ritten maar hoogst zelden voorkomen. Behalve huisartsen, brandweer en politie blijven daarom alle burgers in het Noordelijk Wa terweggebied (Vlaardingen, Maassluis en Schiedam) gerech tigd te allen tijde een ambulance te bestellen, vooropgesteld dat het gaat om gevallen die zich buitenshuis voordoen. Dit „free-call" systeem maakt volgens Wolfs een wezenlijk on derdeel uit van de serviceverle ning aan het publiek.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 19