Herinrichting 9kop Van de Singel 3 C S'rfslanio<»fmmas Inspraak bij de Inspraak verordening Uitkering aan alleenstaanden met een minimum-inkomen Aanvragen bouw vergunning Verleende bouwvergunningen Verschenen: eerste nummer krant „Stadsvernieuwing Schiedam" Openbare commissie vergaderingen Naar brede maat schappelijke discussie over Energie Myxomatose bij wilde konijnen Gladheid bestrijding in de winter Aanvraag indienen vóór 31 december Hoe bespaart u energie? Ö.N.S. zijn gereed publikatie van de Gemeente Schieda Bureau Voorlichting tel. 010 260500 D£ yn.339,-). HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 18 NOVEMBER 1981 PAGINA 30 3 Na uitvoerig overleg met de bewoners en de belang hebbenden van de Over- schiesestraat is de dienst Gemeentewerken nu geko men met het definitieve ontwerp voor de herin richting van de "kop" van de Singel/Overschiese- straat bij het Stations plein. Met de uitvoering van dit project zal op kor te termijn worden gestart. De tekening hiernaast geeft een goed overzicht van de details van het ont werp. De Singel wordt tussen Qverschiesedwarsstraat en Oostersingel afgesloten voor het verkeer. Wel komt op die plaats een pad voor fiet sers en bromfietsers. Het verkeer op de Singel kan vja de Overschiesedwars- straat naar het verlengde van de Overschiesestraat komen, die een verbinding krijgt met de Prof. Kamer- lingh Onneslaan bij het Sta tionsplein. Van de P.K.O.- laan af kan de Singel wel ipgereden worden, maar dan met eenrichtingsver keer en uitsluitend gericht op de Oosterstraat. Van de bestaande parkeer plaats blijft slechts een deel gehandhaafd, te bereiken via de Overschiesestraat. De r£st wordt ingericht als speelveld, met bomen, groenstroken, speelwerktui- gpn en een bank. Dit speel veld sluit dan aan op de be staande speelplaats op de hoek Singel/Oosterstraat. Langs de Schie komt een groenstrook met enkele voorzieningen. In het zuide lijke deel is een speelgebied- je gedacht bestemd voor de kleinere kinderen, met een wandje afgeschermd van de waterkant. Deze groen- éirook zelf zal verboden zijn Voor honden, hetgeen met borden wordt aangegeven. Wel komt er in de strook een speciaal hondetoilet, waar de omwonenden de (jieren kunnen uitlaten. ei'n OvCs /Tra Het ligt in het voornemen dat de gemeenteraad binnenkort een Algemene Inspraakverordening voor de gemeente Schiedam zal gaan vaststellen. Alvorens dit gebeurt zal aan belangstellenden en belanghebbenden nogmaals de gelegenheid wor den geboden om te reageren op hetgeen reeds tot stand is gekomen. In twee inspraak-ronden hebben alle belangstellen den de gelegenheid gehad om, zowel schriftelijk als mondeling, op- en aanmerkingen te maken over de eerste opzet van een Inspraakverordening. Deze toen gemaakte opmerkingen, evenals de gedane suggesties zijn, voor zover mogelijk en bruikbaar, verwerkt in een concept-Inspraakverordening, die onlangs bespro ken is tijdens een gecombineerde vergadering van de raadscommissies voor Algemene- en Bestuurlijke Za ken en voor Cultuur, Sport- en Jeugdzaken. Alle aan wezigen, ook de niet-commissieleden, hebben gele genheid gehad nadere op- of aanmerkingen te maken. Wie aan deze inspraak-procedure heeft deelgenomen heeft een exemplaar van de concept-verordening, als mede een uittreksel van het verslag van de genoemde commissievergadering, ontvangen, Wie alsnog wenst te reageren kan de opmerkin gen vóór 1 december doen toekomen aan de secre tarie-afdeling Algemene- en Burger-Zaken in het Stadskantoor. Daarna zal de raadscommissie voor Cultuur, Sport- en Jeugdzaken tijdens een openba re vergadering op dinsdag 8 december in het Stad huis; aanvang 20.00 uur zich uitspreken over de Inspraakverordening. Tijdens deze vergadering kan het publiek wederom aan de beraadslagingen deelnemen. Spoedig daarna zal de Inspraakverordening worden vastgesteld door de gemeenteraad. Bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor, tele foon 260500, toestel 250, zijn exemplaren van de con cept-Inspraakverordening verkrijgbaar. Nadat de gezinnen van twee of meer personen hun beurt hebben gehad, kunnen nu de alleen staande met een minimum-inkomen een extra uit kering aanvragen. Daarvoor kan men op het post kantoor een aanvraagformulier halen. Zorg er dan wel voor dat de aanvraag uiterlijk 31 decem ber 1981 is ingediend bij Burgemeester en Wethou ders van Schiedam. De verdere behandeling van de aanvragen is opgedragen aan de Gemeentelijke Sociale Dienst. De bedoeling is dat de uitkering na 1 februari 1982 wordt uitgekeerd. Alleen als de aanvraag leidt tot nadere vragen kan het zijn dat er later uitbetaald wordt. Deze eenmalige uitkering is bestemd voor alleen staanden, die niet meer hebben dan een minimumin komen. Dat kan zijn uit loon, een sociale uitkering of bijstand. Bovendien geldt als voorwaarde dat men in Nederland woont en een eigen huishouding heeft. U kunt deze uitkering aanvragen als u nü alleenstaand bent, maar ook als u op 1 januari 1981 alleenstaand was, maar nu gehuwd bent of één-ouder gezin vormt en ook als u ongehuwd met iemand samenwoont. Voor deze uitkering telt u ook mee als u weduwe of weduwnaar bent, als u duurzaam gescheiden bent en pok als u gehuwd bent, maar niet met uw echtge- hoot(e) of gezin een gezamenlijke huishouding heeft. Recht op de uitkering heeft u wanneer uw inko men, kort gezegd, op het volgende neerkomt: Voor alleenstaanden: als uw inkomen, afhankelijk Van uw leeftijd ligt tussen ongeveer 707,- en onge veer 999,- netto per maand (voor WWV 739,- res pectievelijk ƒ1.041,-). Voor één-ouder-gezinnen: als uw inkomen niet hoger is dan circa 1.272,- netto per maand (voor WWV Voor gehuwden: als uw inkomen niet hoger is dan circa 1.413,- per maand (voor WWV 1.487,-). Kinderbijslag en vakantiegeld worden niet meegere kend. Door u zelf betaalde premies voor een ziekte kostenverzekering, bijvoorbeeld bejaardenzieken fonds, worden van uw inkomen afgetrokken. Ligt uw inkomen iets boven het minimum, dan wordt slechts een deel van de uitkering betaald. De hoogte van de uitkering. Deze bedraagt maxi maal: voor alleenstaanden 150,-; voor gezinnen van twee personen 250,-; voor gezinnen van drie perso nen ƒ350,- en voor gezinnen van vier of meer perso nen 450,-. De kinderen tellen voor deze uitkering alleen mee, als ze niet in hun eigen onderhoud voorzien. Dat wil zeggen: als er voor hen recht op kinderbijslag bestaat over het tweede kwartaal van dit jaar. Voorwaarde is verder dat zij, evenals uw echtgenoot of echtgenote, jn Nederland wonen. Het aanvragen van de uitkering. Wanneer u op het postkantoor het aanvraagformulier haalt, ontvangt u tevens een toelichting. Lees deze eerst goed door en vul het formulier in. Voeg daarbij (een fotokopie van) uw loonstrookje, of een specificatie van uw uitkering, of een ander bewijs van uw inkomsten, zoals een da gafschrift van de bank of giro. Stuur dit alles in de bijbehorende enveloppe aan B en W van Schiedam. Denk er om: vóór 31 december 1981! Overigens kunt u het aanvraagformulier, behalve op het postkantoor, ook krijgen als u 0017 belt; u krijgt het dan thuisge- Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaan de aanvragen voor een bouwvergunning binnenge komen. Belanghebbenden kunnen nadere infor matie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500, toestel 188. Van Velzen La Feber voor Boterstraat 50: wijzigen van de voorgevel; Gem. Woningbeheer voor Oud Mathenesse (Bel- lstraat en omgeving): renoveren van 140 woningen; WSV De Schie voor Algerastraat: meterkast voor elektriciteit plaatsen; s.s.v, HBSS voor Sportpark Harga: kleedruimte ver vangen en uitbreiden door nieuwbouw; Tips van de Openbare Nutsbedrijven Schie dam: door een verstandig gebruik door verspilling tegen te gaan stook een graadje lager zet een uur voor het naar bed gaan uw ka chel of thermostaat lager geef de zon een kans om in uw huis naar binnen te schijnen sluit 's avonds de gordijnen breng een scherm aan tussen uw radiator en glaswand isoleer de leidingen in ruimten waar geen warmte nodig is zet bij het koken geen kleine pannen op gro te vlammen stel de warmwateremperatuur van de boiler op 60° C plaats uw diepvriezer in een koele maar vorstvrije ruimte laat de afwasmachine alleen draaien als zii vol is laat op plaatsen waar veel licht nodig is een TL-buis installeren vraag voor de aanschaf van huishoudelijke apparaten een energiewijzer aan gebruik de verbruikskalender Drs. J. P. G. Reijnders voor Lange Haven 61: gara ge/pakhuis, in- en uitwendig verbouwen en vergro ten tot kantoren en wooneenheden; Onroerendgoed Mij De Rentmeester voor Lange Haven 95: kantoren plus wooneenheden bouwen achter bestaande voorgevel. stuurd. Problemen bij het invullen? Wanneer u er niet uit komt, kunt u voor een afspraak bellen naar de Gem. Sociale Dienst onder telefoonnummer 731614 of 264044. Buitenlandse werknemers kunnen terecht op de spreekuren van de Stichting Hulp aan Buitenland se Werknemers, die vermeld staan in de toelichting bij het aanvraagformulier. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden september en oktober de onderstaande bouwver gunningen verleend. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. v. d. Loo, telefoon 260500 toestel 188. Gemeente Schiedam: het oprichten van 209 wo ningwet woningen in Woudhoek-Noord (deelplan 2a); C. G. de Bruin: het plaatsen van een balcon aan de achterzijde van de woning Hargplein 3; C. Janse: het wijzigen van de voorgevel van de wo ning Lange Kerkstraat 68; P. C. Prins: het inwendig verbouwen tot apparte menten van de le en 2e verdieping van de panden Hoogstraat 70 en 72; CO-OP Nieuwe Waterweg: het verbouwen en ver groten van de supermarkt gelegen aan de Laan van Bol'Es, d.m.v. het bijtrekken van het ernaast gelegen kantoorpand; Doberman KG Rotterdam: het plaatsen van een clubhuis op het terrein van Wilton Fijenoord aan de Admiraal de Ruyterstraat 14; Kruisvereniging Schiedam: het oprichten van een kruisgebouw op een terrein aan de van Swinden- singel; B V. Aann. Bouwbedrijf Schuylens: het indelen van het bedrijfspand Willem Barentszstraat 2; N V. Pensioenverz. Mij. Metallicus: het indelen van een gedeelte van de 5e etage van het kantoorge bouw aan de 's-Gravelandseweg 567; Districtshoofd Rijksgebouwendienst: het gedeelte lijk wijzigen van de entree van het pand Lange Nieuwstraat 193, i.v.m. het plaatsen van een gas- meterkast; S.S.S.W.: het plaatsen van een gaskast, gelegen op een terrein aan de Diepenbrockstraat; Algemeen Burgelijk Pensioenfonds: het gedeelte lijk wijzigen van de gasmeter- en containerruimte in de 3 flatgebouwen J. Oreloisingel 253/335, Bart Verhallenplein 141/182 en Albert van Raalteplein 106/147; P. E. Bijloo: het in- en uitwendig verbouwen van de woning Lange Nieuwstraat 177; Van Ostade B.V.: het bouwen van een bedrijfspand met dienstwoning op een terrein aan de Abel Tas manstraat. Begin november is het eerste nummer verschenen van de krant „Stadsvernieuwing Schiedam". Deze krant is een uitgave van het gemeentebestuur en de redactie wordt gevoerd door het Informatiteam Stadsvernieuwing. Het team bestaat uit medewer kers van de dienst Gemeentewerken, de secreta rie-afdelingen Openbare Werken en CSJ en het bu reau Voorlichting. Secretaris van het team is P. Kuipers van de dienst Gemeentewerken, telefoon 260500, toestel 327. De krant „Stadsvernieuwing Schiedam" zal 3 a 4 maal per jaar gaan verschijnen en wordt in de oude wijken van Schiedam (t.w. Centrum, Oost, Zuid en West) huis-aan-huis verspreid en is verder voor andere inwoners van Schiedam en belang stellenden, aan balies van de bibliotheken en ge meentekantoren en enkele andere openbare ge bouwen in Schiedam, gratis verkrijgbaar, evenals bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor, telefoon 260500, toestel 250. De krant heeft tot doel de bevolking van met name de oude wijken meer inzicht te geven in het stadsver nieuwingsproces. Het gaat hierbij in de eerste plaats om die achtergrondinformatie die voor een groot aan tal lezers van belang kan zijn. In de stadsvernieuwingsgebieden West en Zuid krij gen de betrokkenen nu al regelmatig informatie over hun eigen gebied. Per gebied worden informatiekran- tjes uitgegeven. Via deze krantjes wordt men op de hoogte gehouden van het overleg en de stand van za ken bij het plannen maken in de eigen buurt. Deze vorm van informatieverstrekking blijft gewoon door gaan. De opzet van de krant „Stadsvernieuwing Schiedam" is om aandacht te besteden aan allerlei zaken die met stadsvernieuwing te maken hebben; zowel algemene aspecten als ook zaken die specifiek op Schiedam be trekking hebben. Men kan hier denken aan onder werpen als subsidies, gemeentelijke regelingen, over legprocedures, bijzondere problemen e.d. Ook is het mogelijk eens speciaal aandacht te besteden aan een bepaald project in Schiedam of aan meer algemene zaken als bijvoorbeeld: wijkwelzijnsvoorzieningen. Verder zullen verschillenden personen die met de stadsvernieuwing te maken hebben aan het woord kunnen komen. Er zal worden geprobeerd in volgende kranten be paalde artikelen (geheel of gedeeltelijk) in verschil lende talen op te nemen. Dit speciaal voor de buiten landers die in de oude wijken wonen. Op deze manieren wordt geprobeerd zoveel mogelijk mensen bij de stadsvernieuwing te betrekken. Alleen dan kan de stadsvernieuwing goed verlopen. In de komende twee weken zullen de onderstaan de commissies in het openbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stads kantoor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen daar ook telefonisch, op nummer 260500, toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het door gaan van de vergadering en over de te behandelen agendapunten. Woensdag 18 november: Commissie Stadsvernieu- wing, in het Stadhuis aan de Grote Markt; aanvang 20.00 uur. Maandag 23 november: AROB-Bezwaarschriftencom- missie voor huisvestingszaken, in het Stadskantoor vergaderkamer op de 5e etage; aanvang 15.15 uur. Woensdag 25 november: Gemeenschappelijke School raad, in de bovenzaal van de Sporthal Margriet; aan vang 19.30 uur. Woensdag 25 november: Begeleidingscommissie So ciale Raadslieden, in het Stadhuis; aanvang 21.00 uur. Donderdag 26 november: Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken, in het Stadhuis; aanvang 20.00 uur. Vrijdagmiddag 27 november: Welstandscommissie, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskan toor; aanvang van het openbare gedeelte omstreeks 16.00 uur. Dinsdag 1 december: Commissie voor het Stedelijk Museum, in het Museum, Hoogstraat 112; aanvang 20.00 uur. Zoals bekend zal er in Nederland een zg. „brede maatschappelijke discussie over Energie" worden gevoerd, die volgens schema in september 1982 zal beginnen en dan een jaar zal duren. De door ko- ninging Beatrix ingestelde onafhanklijke Stuur groep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid, met als voorzitter de oud-minister M.L. de Brauw, heeft o.m. tot taak gekregen „het inventariseren van de onder de bevolking levende opvattingen betreffende de energieproblematiek". Deze inven tarisatie moet leiden tot het samenstellen en pu bliceren van een tussenrapport, dat als basis zal dienen voor de komende brede maatschappelijke discussie. De Stuurgroep is inmiddels begonnen met het verza melen van alle meningen van degenen die een gefun deerde opvatting hebben over onze energievoorzie ning voor de jaren negentig en daarna. Een zeer groot aantal organisaties is reeds door de Stuurgroep uitgenodigd de mening over het energie beleid te geven. Doch het is mogelijk dat groeperin gen op die lijst ontbreken. Aangezien het de bedoeling is dat alle Nederlanders uiteindelijk de kans moeten krijgen hun mening over het te voeren energiebeleid te geven, nodigt de Stuur groep een ieder die een gefungeerde opvatting over de energievoorziening heeft, een uiteenzetting met de argumenten op te sturen. Dit moet dan gebeuren voor 1 december 1981, te richten aan de Stuurgroep Maat schappelijke Discussie Energiebeleid, postbus 20102 2500 EC Den Haag. Van het tussenrapport met een inventarisatie van alle meningen wordt een korte samenvatting vervaardigd en op ruime schaal verspreid. Dit is het materiaal voor de brede maatschappelijke discussie. Hoe dat precies in z'n werk gaat zal de Stuurgroep nog nader bekend maken. Na de discussie komt een difinitief rapport, waarin zo goed mogelijk wordt weergegeven welke opvattingen onder de Nederlandse bevolking leven. Dit rapport gaat dan naar regering en parle ment, die een beslissing nemen. In de parken van Schiedam worden de laatste tijd zieke konijnen gevonden lijdende aan myxomato se. Deze virusziekte heeft voor konijnen die in het wild leven, bijna altijd een dodelijke afloop. Hou ders van tamme konijnen kunnen hun dieren bij de dierenarts tegen deze ziekte laten inenten. Het is een besmettelijke ziekte, die door contact van' de dieren onderling, maar ook door vliegjes en mug gen, overgebracht wordt. Vooral als het aantal konij nen toeneemt, steekt deze ziekte de kop weer op. Uiteraard worden hierbij de zwakke dieren het eerst gedood. De kenmerken van deze konijnenziekte zijn o.a. blindheid, opgezette oogleden en bobbels rond de oren. Besmetting van mensen of andere dieren be hoeft niet te worden gevreesd. Bij het afnemen van de temperatuur zal de omvang van de ziekte afne men. De hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeen tewerken zoekt de dode en zieke dieren op. Indien u dode dieren aantreft, dat doet u er goed aan ze vrij diep in de grond te begraven of ze aan te reiken aan de reinigingsdienst of de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken. De winter staat weer voor de deur met alle daar bij behorende nevenverschijnselen: vorst, sneeuw, hagel en ook ijzel. Met als gevolg gladde wegen. In de wintertijd is slippen een van de meestvoor- komende oorzaken van verkeersongevallen. De gevolgen kunnen ernstig zijn. Op gladde wegge deelten helpen ook de beste banden onder de auto niet meer. Er is dan maar een oplossing: gladheid bestrijding! De hoofdafdeling VROM van de Openbare Nutsbe drijven hebben nu reeds de voorbereidingen getroffen om de gladheid op de wegen zo doelmatig mogelijk te kunnen aanpakken. Het strooimateriaal is nagekeken en in goede staat gebracht, de roosters voor de wacht diensten van het personeel zijn vastgesteld, de bus routes zijn „nagelopen" en waar nodig aangepast in de strooirouteschema's, de voorraad zout is op peil ge bracht en het zout is regelmatig gekeerd en deels ver mengd met zand. Kortom, de gladheidbestrijders staan gereed. Wanneer plotseling de wegen glad worden, kunnen de diensthebbende personeelsleden snel opgeroepen worden. Dit kan 's avonds of 's nachts zijn, in het weekend of zelfs gedurende de feestdagen. Zij zijn vaak de eersten die de gladheid op de weg moeten trotseren, want de strooiers staan te wachten. Het strooimechanisme is reeds afgesteld, overigens op een minimaal verbruik van zout (natrium-chloride), dit laatste met het oog op het milieu. De weer gesteld heid, de verkeerssituatie en de toestand van de wegen worden in acht genomen, de strooiwagens geladen en dan is het strooien geblazen! Het behoort tot de taak van de ONS om na sneeuw val, ijzel of opvriezen van natte weggedeelten en in goed overleg met de dienst Gemeentewerken in de eerste plaats weer begaanbaar te maken: de doorgaan de openbare wegen, de busroutes, de doorgaande fietsroutes, zo nodig de polderwegen, de oversteek plaatsen, de rijbanen rondom zieken-, bejaarden- en verzorgingstehuizen en het marktterrein. Wanneer er zoveel sneeuw is gevallen dat de stoepen, voetpaden en gedeelten van woonerven moeilijk be gaanbaar worden, doet u er goed aan de stoep of het deel van het trottoir voor uw huisdeur weer begaan baar te maken. U doet er uw mede-burgers en vooral de ouderen onder hen een groot plezier mee. In feite is het een oude burger-plicht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 30