VANDAAG -in deze krant Nieuwbouw duur, verbouwen nog duurder Oogmeting O TEMPEL ter zijde Grote expositie wandkleden SCHADE SPUITEN ANTON PIECK Cbntactlerizen ARGUS OPTIEK Stadsblad V4urtti& RADIO ABA Succesauteur in Schiedam Duivenhouden Afscheid van 'n Romances van 'n angora konijntje in Frankeland Optiek „Argus" Films in museum MERCURIUS Bewoners Oostwijk vergaderen mitsubishiSchiedam Moeizaam V Beschermd Niet concreet Direktie SIGNEERT ZIJN BOEKEN boekhandel Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. W ekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222 AitoVGaioge-Rekrecrtte T.V. DEFECT? r SCHIEDAM De gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven barst zowat uit zijn voegen. Lezers en personeel kunnen nog maar nauwelijks uit de voeten. De boeken puilen uit de kasten. Het historische pand aan de Lange Haven 131 is als herenhuis een prachtstuk, maar als bibliotheek voldoet het niet meer. Het is gewoon te klein. De bibliotheek worstelt met ruimteproblemen. Daarvoor zijn twee oplossingen denkbaar: verbou wen, óf een geheel nieuw onderkomen. Maar geen van beide mogelijkheden lijkt op korte termijn haalbaar. De centrale aan de Lange Haven. Uitbreiding met het pand van de CJMV biedt geen soelaaser is veel méér ruimte nodig. Voor alle soorten KONTAKTLENZEN .JHUMTiI ®01Q-268220 De boeken staan zo hoog opgestapeld dat je er prak tisch niet meer bijkunt. En welke bejaarde durft op zo'n krukje te klimmen? Sint Nicolaas ook bij u thuis... zaterdag 21 november a.s. van 14.00 tot 16.00 uur bij Hof van Spaland 31, Schiedam telefoon 010-712313 uw-Opticiën v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM.Telefoon: 010-62.00.55. VRIJDAG 20 NOVEMBER 1981 - NR. 87 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broers vest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. Nieuwe c Het kondige zich zondag al aan. Ik kreeg een doodgemene schele hoofdpijn en omdat ik om be paalde redenen geen aspirine gebruik zat ik ermee als een be jaarde met 'n met Kerstmis kado gekregen olifant. Bovendien was ik rillerig en ik moest hoesten als een daarin ge- breveteerde. Ik wreef herhaal delijk vooral langs mijn linker hoofdhelft en toen herinnerde ik mij, dat een andere collega cursivist in zijn dagblad enige tijd geleden een cursief had ge schreven van een regel of vier, vijf. Daarin vermeldde hij koel, za kelijk en zonder humor, dat hij griep had en derhalve zijn ko lom pas weer zou vullen, als hij die had overwonnen. Maandagmorgen had ik dus een schele hoofdpijn, die me krege lig maakte als een aangehitste kettinghond. Ik had een hoest om een galjoen schepen van de Spaanse Armada bij windstilte aan het zeilen te krijgen en ik had verder zo de balen als ie mand maar hebben kan, die worstelt met een opkomende griep. ,,Je blijft erin", zei zij, die het goed met me meent. Ik had kou- we voeten en ze bracht een plas tic kruik. Ze bracht een glas uit geperst sinaasappelnat en ze wil de zelfs de dokter laten komen. Wacht nou nog eens even deed ik nuchter. „Het zal waar achtig wel gaan", een zinsnede, die ik me herinnerde uit het va derlands geschiedenisonderrich t, dat ik eertijds had genoten. Ze belde naar de krant, zei waarschijnlijk, dat ik zo onge veer aan een blijvende onge steldheid leed en kwam een half uur later een kop thee brengen met een halve beschuit, mijn da gelijks ochtendrantsoen. In geen jaren had ik hoofdpijn gehad en derhalve had ik ook in die tijd nooit behoefte gehad aan aspirine. „Wat doe je° Wil je het bezoek van morgenavond afzeg gen Laat in de namiddag week de hoofdpijn enigszins. Ik rilde nog wel wat, maar ik moest niets meer hebben van de kruik, niets meer van die vrouwelijke be zorgdheid, die ik niettemin enorm waardeer, en sloeg de de kens terug, sprong op het matje en kleedde me aan. En nu zit ik wrijvend aan mijn linker hoofd helft dit geval uit de machine te slaan. Vergeefs heb ik op de controleur gewacht, die volgens de bepalin gen langs moet komen om te zien of ik nachtbraak of gewoon maar vomeer, hij kwam niet, jammer, want ik had hem in zijn beroepsijver gewoon maar wil len troosten. Enfin, voor deze week heb ik toch nog mijn bijdrage geleverd. Weliswaar een beetje aangesla gen, wellicht zal het morgen weer beter gaan. OE VOLVO EN UAP SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Wij helpen direct!!! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting. UITDEUKEN SPUITEN is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046 Bibliotheek heeft groot ruimtegebrek V •«T'x":"'"" Oranjestraat Koopcentrum 19-21 „Koningshoek" Schiedam Maassluis Tel. 266431 Tel. 01899-19039 Lid A.N.V.C. HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllilllllMllliiiiüiiM.'iillllllllllllllllllllllllllllllMIlË iSint ook in Noord) SCHIEDAM Op zater dag 28 november komt St. Nicolaas met zijn zwarte pieten naar Schiedam- noord voor de officiële in tocht. Hij zal eerst een rijtoer houden door de wijk. Daarna zal uitge breid feest gevierd wor den in De Blauwe Brug. (Bachplein). De organisatie van deze feestelijke gebeurtenis is in broederlijke (en zus terlijke) handen van Wijk vereniging Groe- noord, Winkeliersvereni ging De Ketel, Winke liersvereniging Hof van Spaland, Werkgroep Jeugdwerk Noord, De Blauwe Brug en St. Sa menlevingsopbouw Schie dam-noord. De rijtoer ziet er als volgt uit: Start om 14.00 uur bij de Boerderij Land- vreugd, Sweelincksingel, Willem Pijperstraat, Laan van Bol'es, Peter van Anrooylaan, Winkel centrum De Ketel (al daar prijsuitreiking om plusminus 14.15 uur van een kleurwedstrijd die door het winkelcentrum gehouden is), Vivaldi- laan, Mozartlaan, Brede- roweg, Faassenplein (keerpunt), Brederoweg, Mozartlaan, Zwaluw laan, parkeerterrein bij Hof van Spaland (plus minus 15.10 uur, einde van de rijtoer), Wijkcen trum De Blauwe brug (plusminus 15.30 uur). Het St. Nicolaasfeest in De Blauwe Brug, ziet er als volgt uit: voor de kin deren van 4-8 jaar pop penkastvoorstelling door het Nederlands Marionet tentheater in de Kleinze zaal; voor de kinderen van 8-12 jaar tekenfilms in de Grote Zaal; voor alle kinderen is er een grabbelton, waarbij St. Nicolaas ook zal zitten om de kinderen een handje te geven; kaarten voor de grabbelton wor den uitgereikt door win keliers van het Hof van Spaland. Het feest duurt tot 17.00 uur; de toegang voor dit alles is gratis, maar: vol is vol (er worden geen toegangskaarten uitge reikt). Uiteraard komt St. Nicolaas ook langs in de pauzes van de film voorstelling en van de poppenkastvoorstelling. TniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiiiii»<ii»<»i|>|||,||||||,l,llllll,llllll,lllllllllll,lllllll,ll,,llllllll,llll,lllll,IIIIIIIIIIIFF Hoewel van de vier filialen al leen dat in de Blauwe Brug feitelijk aan de landelijk ge stelde normen voldoet, spitst het ruimteprobleem zich voor namelijk toe op de centrale aan de Lange Haven. Vooral de laatste jaren gaven een snel groeiende lezersbe stand te zien. Meer lezers, dat betekende uiteraard ook meer boeken. Maar een gebouw is niet van elastiek en om al het materiaal kwijt te kunnen moet men woekeren met de ruimte. Het aantal vierkante meters waarover de Schiedamse bi bliotheek volgens algemeen geldende normen moet beschik ken, wordt bij lange na niet ge haald. Een onderzoek heeft onlangs uitgewezen dat uitbreiding met het aangrenzende pand Lange Haven 129 (thans in gebruik bij het CJMV) niet veel meer is dan een utopie. Deze ruimte er bij trekken biedt nauwelijks perspectief. Zelfs na een gron dige verbouwing wordt het voorgeschreven aantal vier kante meters niet gehaald. De mogelijkheid om „de hoogte in" te bouwen komt evenmin in aanmerking. Beide panden zijn beschermd monument. De ge vels dienen bij verbouwing te worden gehandhaaft. Bovendien heeft men uitgere kend dat opknappen en uitbrei den veel duurder uitkomt dan een geheel nieuwe bibliotheek. De bedragen daarvoor zijn trou wens ook niet aan de lage kant. In 1979 ging men al uit van een som van driekwart miljoen. A ia carte restaurant gespecialiaaard in vis- vlae«-sn grill-gerschtsn geopend: di. t/m vr. v a. 17.00 uur za. en zo v a. 16.00 uur appelmarkt 2a Schiedam Niet bekend is hoeveel geld er anno 1981 mee gemoeid zou zijn. Vast staat wel dat grote be dragen in een tijd van bezuini gingen niet gemakkelijk op ta fel zijn te krijgen. Nieuwbouwplannen, voor zover ze al bestaan, verkeren dan ook in een nog zeer voorlopig sta dium. Verantwoordelijk wethouder Herman Posthoorn (cultuur, educatie; PvdA) zou een nieuwe bibliotheek bij voorkeur op het nog in te richten „stadserf" si tueren (Emmaplein en omge ving), maar voor dit „stadserf" bestaat ook nog niet veel meer dan wat vrijblijvende schetsen. Voorlopig moet de bibliotheek met lapmiddelen uit de proble men zien te komen. Binnenkort wordt er op kleine schaal op geknapt. De gebrekkige huisvesting van de Schiedamse bibliotheek vormt al geruime tijd onder werp van discussie, ook op ambtelijk niveau. Volgende week woensdag staat het ount weer op de agenda van de bi bliotheekcommissie, die zich ook zal buigen over de direktie- voering van de GOB. De direktie wordt momenteel waargenomen door een „drie manschap" (de dames Van der Lende en van 't Steen en de heer Ravenstein), sinds direk- teur W. F. v.d. Blij zijn functie neerlegde uit ongenoegen over het plaatselijk bibliotheekbe leid. Het gemeentebestuur dringt er nu bij CRM op aan, extra geld ter beschikking te stellen voor het aantrekken van een nieuwe direkteur. Met de heer Van der Blij zit de gemeente enigszins in de maag, want die gaat pas per 1 mei 1985 met VUT. Naar een betrekking die de heer Van der Blij de tussenliggende ja ren zou kunnen vervullen, wordt nu zowel door Schie dam als door het ministerie naarstig gezocht. Ook dit jaar organiseert Drumband Ambrosius voor U weer een onvergetelijke St. Nicolaasavond. De Goedheiligman en zijn knechten kunnen ook bij U langs komen om iedereen te verrassen. Wij rijden op vrijdag 4 december en zaterdag 5 december. De kosten voor een bezoek van 15 minuten bedraagt 30.- Dit komt ten goede voor nieuw instrumentarium. Voor inlichtingen kunt U bellen naar 010-704521 SCHIEDAM Op zondag 22 november om 15.00 uur zal in de aula van het Stedelijk Mu seum de film Sandberg van Rolf Orthel vertoond worden. SCHIEDAM De Bewoners Vereniging Schiedam Oost or ganiseert op dinsdag 24 novem ber een ledenvergadering in Clubhuis Oost aan de Gallilei- straat 86. De avond, die om acht uur be gint, staat in het teken van de op handen zijnde renovatie in dit stadsdeel. Voor de pauze zullen zaken van algemeen bestuurlijke aard worden afgewikkeld. Na de pauze wordt een film vertoond over renovatie, met na afloop gelegenheid tot discussie. De avond is voor iedereen toe gankelijk. Dr. Willem Sandberg is vele ja ren direkteur geweest van het Stedelijk Museum van Amster dam dat onder zijn leiding grote internationale bekendheid heeft verworven. In deze film wordt de persoon lijkheid verkend van iemand die tijdens de Tweede Wereld oorlog het belang wist te onder kennen van het heden, van het „thans" en de moed bezat dat gene te verdedigen wat hij goed achtte. Sandberg -een oud man die in het heden leeft. Duur van de film: 50 min. Toegang gratis. Volgende filmvoorstelling op zondagmiddag,29 november. Een film van John Severijn „Carel Visser", beeldhouwer. Parkweg 361 Tel. 735919 Schiedam MAANDAGS DE GEHELE DAG GESLOTEN Oranjestraat 9, Schiedam, telefoon 266431 Avan Dijk {£7

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1