Willy Reppel exposeert in Tilburg Tetsige „Klef in Q.T. YGTA3* tSÜ*>erej(aersje HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 20 NOVEMBER 1981 PAGINA 3 SCHIEDAM In het Textielmuseum te Tilburg wordt het tentoonstellingsprogramma van 1981 afgerond met een expositie van „vouwsels" van textiel. Dat zou ongetwijfeld aan de randstedelijke pers voorbij gegaan zijn ware het niet dat het werk van een Schiedamse kunstenares het onderwerp van deze tentoonstelling is. Op 20 november wordt het werk van Willy Rep- pel (37) dat bestaat uit een dertigtal vouwsels, in Tilburg geëxposeerd, onder het motto Textiel Nu. Willy Reppel: „De mensen willen altijd een verklaring" Permanent „De strukturen zijn overzichtelijk" Nauwkeurig Wandkleden 'N RANDSTAD-EDITIE SCHIEDAM Leen, Frenk, Frans en André vormen samen de formatie „The Klef", die zaterdag avond live te horen is in sociëteit Q.T. aan de Nieuwstraat (in gebouw De Teerstoof). ïp/iHHSStR mEn»HT Koemarkt 2, tel. 263021 Hof van Spaland 40, telefoon 712129 The Klef, „tetsige muziek" \/7- r~Vï De avondspits voor de Beneluxtunnel. Een automobilist die „slim" strook. wil zijn begaat een overtreding: hij neem de verboden vlucht- BROERSVEST 135 - TELEFOON 268492 V „Ik ben een mens van subtiliteiten" Zij is zelfs zover gegaan dat zij driedimensionale objektjes van de vouwsels aan het maken is. Alles wat met textiel en weven te maken heeft is voor de auto didacte Willy Reppel boeiend, maar is voor de doorsneebe schouwer een reisje naar Til burg ook wel de moeite waard? Willy meent van wel, want het Nederlands Textielmuseum herbergt ook een aantal perma nente exposities zoals een col lectie werktuigen en instru menten uit de ambachtelijke periode van de textiel, mecha nische werktuigen uit een la tere periode en grondstoffen en garens die gebruikt werden in voorbije dagen. Met alle opgestelde werktuigen en machines kan gedemons treerd worden zodat de bezoe ker een levendige indruk krijgt. Naast de expositie Textiel Nu die van 20 november tot en met 3 januari te zien is, loopt er een leerzame tentoonstelling die heet Textielsafari in de gronds- toffenjungle. Wat zijn nu precies die „vouwsels" die zij ontworpen en uitgevoerd heeft? Willy zegt hierover: „Het zijn abs- trakte weefsels, die voortge komen zijn uit voorstudies in papier. Het vouwen van pa pier, het scheuren van de vou wen en het spelen met rich ting en belichting vormen de basis voor deze textielen". „Volgens een heel speciale tech niek die ik mezelf heb eigen ge maakt ben ik gaan weven, met de vouwen rechtstreeks erin, dus niet later gerimpeld of iets dergelijks. Het is moeilijk over kunst te schrijven, de mensen willen al tijd een verklaring, en die geef je dan ook wel. Voor mij vor men mijn werkstukken kleine verhaaltjes die gezamenlijk een harmonie trachten te vinden. Ik ben een mens van subtilitei ten, ik houd van subtiel werk". Willy gaat bij het vervaardigen van haar weefsels heel nauw keurig te werk. De vouwsels zijn allemaal in naturelle tinten en de struktu ren zijn overzichtelijk. Al naar gelang de struktuur heeft zij de werkstukken een naam gegeven als blokvormig, verandering, scheiding, enzo voorts. Willy Reppel, die zich sinds on geveer 6 jaar met weven bezig houdt, gaat daar helemaal in op. „Ik werk keihard", zegt ze, en toont een van de drie weefge touwen waaraan zij regelmatig te vinden is. Het is er een met een dubbele kettingboom die voor het werk dat zij nu doet noodzakelijk is. Afhankelijk van de grootte van het werk dat zij onderhanden heeft, gebruikt ze ook de twee andere getouwen. Ze maakt graag en veel gebruik van natuurlijke materialen, ook ongebruikelijke zoals poetska toen dat eerst gesponnen moet worden. Verven met natuurlijke hulp middelen, hoewel enorm be werkelijk, doet ze ook graag. Aan de hand van een zorgvul dig bijgehouden naslagboek kan zij de gebruikte weefsels en tin ten steeds terugvinden. Op deze manier kan ze ook het effekt can een bepaalde kleurs tof op verschillende weefsels te rugvinden. Zij maakt ook wandkleden waarvan zij di verse exemplaren in haar woonkamer heeft hangen. In de loop van de tijd heeft zij geleerd dat het verwerken van niet zo voor de hand liggende materialen zoals paardehaar prachtige resultaten kan geven. Het wandkleed boven haar zit bank in fraaie tinten beige en bruin is daar een sprekend voorbeeld van. Het leukste van haar werk vindt zij nog het ma ken van een ontwerp waarmee ze intens kan bezig zijn. Maar ook de eindfase, want ze blijft het spannend vinden hoe het er uit komt te zien. Zelf geboeid geraakt door het weven via een cursus, gaf zij tot voor kort ook wel lezingen voor weefkringen, Dat wordt haar nu wel een beetje te veel, maar als het haar gevraagd wordt wil ze toch geen nee zeggen. Willy gaat helemaal in haar werk op, zo ook in haar experimenten met de vouwsels. Nieuwe Stadsblad KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor BUREAULEIDER J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707^28 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Tel. 070-190290 Privé 01807-18513 UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift B.V., ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's- Gravenhage d.d. 30.07.79 nr. 78/1979. 1-11-81 „The Klef" speelt zogenaamd „tetsige pop", een aanduiding van een genre dat grote over eenkomsten vertoont met de hedendaagse Engelse stadsmu- ziek. Vernieuwing is voor „TTe Klef" de boodschap, maar die vernieuwing mag niet gaan ten koste van alles. Het resultaat van die opvatting is binnenkort ook via de grammofoon te be luisteren, als hun eerste single uitkomt. Het optreden van „The Klei" begint rond de klok van tienen. Leden van Q.T. hebben gratis toegang, niet-leden betalen als gewoonlijk vijf gulden. Een titel die voor zichzelf spreekt, dunkt ons. Volgens Willy is dit museum als reis doel voor schoolreisjes en dergelijke nog te weinig be kend. Het gegeven dat het Textielmuseum ook per trein goed bereikbaar is, moet dit uitstapje nog aantrekkelijker maken. J. v. D. Steeds meer overtredingen in files bij Beneluxtunnel SCHIEDAM/VLAARDINGEN Randstad-Edities fotograaf Ed Dewaerheijt is één van de duizenden automobilisten die dagelijks vast zit in de file voor de Beneluxtunnel. Sinds de tol van één gulden voor deze oeververbinding tussen het noordelijk en zuide lijk waterweggebied enige tijd geleden werd opgeheven, is het aantal auto's dat er gebruik van maakt enorm gestegen. Zozeer dat filevorming er vooral in de spitsuren eerder regel dan uitzondering is. Deze drukte geldt trouwens voor de hele Noord-Zuid ver binding. De Brienenoordbrug bij Rotterdam staat zo langza merhand bij iedere automobilist in Nederland bekend als een lastige bottleneck. Files van meerdere kilometers zijn daar schering en inslag. Weggebruikers die de Briene- noord mijden en denken slim te zijn door enkele kilometers om te rijden en „even" de Benelux tunnel te „pakken", belanden van de regen in de drup. Sommige automobilisten, kennelijk niet „blij in de rij", verliezen dan hun geduld. Ze begaan de voor de hand lig gende overtreding, wijken uit naar de vluchtstrook en probe ren via dat smalle en verboden stukje weg eerder ter bestemde plaatse te zijn. Deze bestuurders vergeten dan gemakshalve maar dat de vluchtstrook permanent vrijge houden moet worden en alleen bestemd is voor ambulances, brandweerauto's en politiewa gens, die snel ter plaatse moeten zijn als zich verderop de weg een ongeluk voordoet. Om de tijd te doden en tevens om zijn ergenis in beeld te bren gen legde Ed Dewaerheijt di- verse van deze overtredingen vast op de gevoelige plaat. Bij de Schiedamse politie, die verantwoordelijk is voor dit deel van rijksweg 19, zegt hoofdinspecteur Piet van den Hengel dat frequente overtre dingen van deze aard hem tot nu toe onbekend waren, maar dat er in de toekomst zeker scherper toezicht op gehouden zal worden. We zingen wel met z'n allen ..trippeltrappeltrippel- trap", maar dat klinkt veel leuker wanneer u stevig in de schoenen staat. Want in deze tijd mag u wel twee keer nadenken eer u wat aanschaft. Een paar schoenen met St. Nicolaas is een praktisch en weloverwogen kado. Trippel bij ons eens naar binnen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3