Zilveren Pieterman DRIES HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 25 NOVEMBER 1981 PAGINA 12 Terwijl Sint binnen even uitpufte, leerde Piet aan de blazers en trommelaars van OBK hoe je een St. Nicolaaslied moet spelen. Piet, geef mij ook een pepernoot! Foto's Lodi Kruithof Sint, nou moet je me toch eens vertellen... Arnoud, al 25 jaar de rechterhand van Sint. SCHIEDAM Hij is, er weer, de goede Sint en zijn aankomst in Schiedam bracht weder om duizenden mensen, waaronder natuurlijk veel kinderen, op de been. Een wat trieste aankomst was het nabij de Proveniersbrug, waar de stoomboot „Spanje" afmeerde, wat meteen aanleiding gaf tot bijna chaotische toestanden. De twee zwarte Frie zen, als gespan voor de landouwer, werden er stik nerveus van. Het liep allemaal goed af en in een druilige regen begon men de Sint en zijn gevolg hun tocht door het centrum van de stad, met als einddoel de Grote Markt. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540. Burgemeester Te Loo: „Blij u weer eens te zien, St. Nicolaas". Meisje, wil jij nou eens iets moois van mij hebben? Mevrouw Te Loo, bezorgd: „Bent u moe, Sinterklaas?" Voor de kindertjes buiten: een foto van de Goedheiligman St. Nicolaas op het bordes: „En wat willen jullie nou van me hebben?" Groots onthaal voor Sint Het showkorps O.B.K. bezorgde hier wat afleiding van de me nigte, die de komst van de kin dervriend wat kleumend stond af te wachtenc. Hij kwam en overwon meteen, de vele kin derharten. Burgemeester te Loo trad hem nederig tegemoet. Vanaf het bordes sprak hij namens alle Schiedammers zijn vreugde uit over Sints komst naar Schie dam. De kindervrien hield zijn ge bruikelijke toespraakje, ook nu weer gericht tot alle kinderen. Om eens te peilen wat hun wen sen waren aangaande zijn ge schenken, mochten de kinderen hem dit in koor toeroepen. Nu wist hij het, en ik zal er re kening mee houden, zo zei de kindervriend. Had hij alles goed verstaan, dan zou al het ge vraagde zijn budget verre te bo ven zijn gegaan. Om wat op verhaal te komen trok de Sint zich met zijn gevolg terug in het oude stadhuis. In plaats van rust vond hij hier een groot aantal kinderen van plaat selijke ambtenaren. Terwijl de Sint zich toch met het burge meesterlijk echtpaar diende te onderhouden. Een extra belas ting, betekende dit voor de grij ze Bisschop. Ook moesten de kinderen die buiten naar zijn te rugkeer stonden te verlangen, nu extra lang wachten. Eenmaal weer terug begaf het gezelschap zich naar het Stede lijk Museum waar een verras sing wachtte. Eerste en tweede klassers van de basisscholen en kinderen van diverse kleuter scholen waren aan het tekenen en verven geslagen om met el kaar een hommage aan de Sint te brengen. Een geslaagde poging overigens, die de Goedheiligman tot tranen toe bedwong. Veel figuratieve werkstukjes vielen te bewonde ren en tekeningen waaraan bij voorbeeld „abstracte" schilders een voorbeeld kunnen nemen. Ontroerd verrichtte Sinterklaas dan ook de officiële opening van deze kinder-kunst-manifestatie. Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk- JAAR Zoals gebruikelijk kreeg op het stadhuisbordes, burge meester Te Loo een Spaanse boterletter en diens echtgeno te een fraai bloemwerk aange boden. SCHIEDAM Het is wel door niemand opgemerkt, maar bij het gevolg van Sint Nicolaas die zaterdag in Schiedam arriveer de liep een jubilaris rond. Een zilveren pieterman, één van de opperknechten van de kin dervriend die nu voor de 25e keer met zijn heer en gebieder mee is gekomen uit Spanje. Hoe hij als 8-jarige in dit Spanje is terecht gekomen om de Sint te dienen. Hierover lopen de meningen sterk uiteen! Hij luistert naar de naam Arnoud Negrebsnal, ergens geboren in zwart Afrika. Het kan zijn dat hij afkomstig is van de één of andere missiepost in zijn geboorteland, dan wel zoon is van een in ongenade gevallen opperhoofd. In ieder geval trok hij naar Spanje waar hij werk vond in de residentie van zijn excelentie de Bisschop van Mira, in werke lijk onze eigen Sinterklaas! Is hij met zijn heer niet op reis dan heeft hij een belangrijke functie in de grote drukkerij van Sinterklaas waar hij altijd „poot aan" moet spelen sinds ook hier de centralisatie van nieuwsgaring onlangs ten top is gevoerd! De belangrijkste contacten onderhoudt de directie van de druk kerij met de winkeliers van de door de Sint regelmatig te bezoe ken andere Nederlandse steden. Zij zijn de leveranciers van de geschenken die de Sint wegens de jaarlijkse viering van zijn verjaardag met kwistige hand pleegt rond te delen. Aan de jubilaris was zaterdag niets bijzonders te zien. Hij deed .zijn werk net als andere jaren. Dat hij er ditmaal na gedane ar beid, samen met de Sint, een extra borreltje heeft genomen wel zeker!

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 12