Veel doelpunten in sportpark Kethel Vluchtelingenwerk zoekt onderdak Romeo zonder rijbewijs WOONKOMFORT ONTDEKT FAUTEUIL met voetbank Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Bowling Klaverjassen (I) De selectie van DRZ. Verdiend Cees Bruinsel had het erg moeilijk tussen twee MSV verdedigers. Brandweerlieden bezig met het vastmaken van een bijna op drift geraakte personenauto op het Hoofd. Een oase van rust en ontspanning na een dag van inspanning. Een juweel wat zich in elk interieur "thuis" voelt. Keuze uit diverse stoffen. Wij ontdekten dit woonkomfort bij: SPRIJ - 't Oude Ambacht - Westhavenkade 71 VLAARDINGEN - Telefoon 010 - 34 01 22 Strafschop Voorsprong DRZ-trainer Harry van Haaren: „Het is toch grote klasse als je er tegen zo'n ploeg vier inschopt". Klaverjassen (II) Zwemdiploma's Postduiven Zaalhandbal X PÏMSp Nfi x, mm SCHIEDAM In de nacht van zondag op maandag heeft de Schiedamse politie een nogal raadselachtige „Romeo" aangehouden, juist toen deze bezig was de „balkonscene" op te voe ren. De man, een 33-jarige Rot terdammer, werd door een attente buurtbewoner ge signaleerd op het balkon van een huis aan de Dr. De Visserlaan. Blijkbaar bleef deze in klimming met vermoede lijk amoureuze bijbedoelin gen zonder resultaat, want toen de politie arriveerde zou de man juist in zijn auto wegrijden. Ondervraging leerde dat de balkonheid, na een ruzie met zijn vriendin, van plan was bij zijn geliefde terug te keren. Waarom hij niet gewoon aanbelde maar zijn entree wilde maken via deze wei nig gebruikelijke omweg, is door de politie niet opge helderd. Vastgesteld werd wel dat 's mans rijbewijs was verlo pen. Ook bestonden er grondige twijfels over de geldigheid van de autover zekering. De onfortuinlijke minnaar kon na ondervraging met enkele processen verbaal aan zijn broek huiswaarts keren. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 25 NOVEMBER 1981 PAGINA 21 DRZ van onderste plaats door 4-3 winst op MSV'71 De tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars hebben geducht afgerekend met Tavenu 4. In een thuiswedstrijd werd er met 8-2 gewonnen. John du Chatinier verrichtte weer een hattrick, terwijl Wout Peeman en Mare Chomette ieder tweemaal zegevierend uit de strijd kwamen. Het dubbelspel van Mare Chomette en John du Chatinier werd eveneens in winst omgezet. Ondanks deze grote overwin ning is er verwoed om de punten gestreden. Dit blijkt ook uit de vele partijen, die eerst na verlengingen of in drie games werden beslist. Na de inzinking van de vorige week, een 6-4 nederlaag, was De Ooievaars als herboren. Ondanks de 0-1 achterstand, verlies van Mare Chomette tegen v. Dijk, in drie games, bouwden de Schiedammers met verrassend goed spel een 5-1 voorsprong op, John du Chatinier en Wout Peeman hadden er drie games voor nodig om van Vreeman en Levering te winnen. Het dubbelspel, Mare Chomette met John du Chatinier tegen v. Dijk en Vreeman, leverde ook na drie games een overwin ning op. Het tweede verliespunt van De Ooievaars leed Wout Peeman. In drie games oest hij zijn meerdere erkennen in Vreeman. Zelfs in de slotfase wedstrijd, waarbij de eindoverwinning al vast stond, bleven de Schiedammers hard om de punten knok ken, wat tenslotte in een verdiende 8-2 zege resulteerde. Op zaterdag 28 november wor den voor de 10e keer de Schie damse judo-kampioenschappen georganiseerd door Sportschool Peter Lagerwaard. Samen met de judoka's van Budosport Schiedam zullen vanaf 10 uur alle jongens hun beste beentje voorzetten. 's Avonds vanaf 19.30 uur zul len de senioren, onder wie grote namen op Nederlands en Zuid- Hollands niveau om de hoogste eer strijden. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Ondanks een teamtotaal van 5048 behaalde DLK Kantooref- ficiency tijdens de vierde speel dag van de nationale bowling competitie slechts 5 punten. Door die tegenvaller raakte het zijn leidende positie kwijt aan BT Lommerrijk, dat nu 2 pun ten voorsprong heeft. DLK's eerste tegenstander, BC Ten, werd met 2-1 geklopt. Een score van 860 werd daarbij door BC Ten met 894 ongedaan ge maakt. Ook Lommerrijk trok fel van leer tegen DLK. Op 948 en 946 had Joop Pol c.s. geen af doende antwoord, zodat de winst met 3-0 naar de Rotter dammers ging. De laatste confrontatie tegen het Hellevoetse Nova Press bracht opnieuw veel vuur. Voor de tweede keer dit seizoen bleek DLK met 3-0 de sterkste: 900-846 en 878-827. De hoogste game was met 221 voor Rian van der Giessen, Joop Pol had het hoogste moyenne: 181. Deze laatste sieler was ook suc cesvol op het 5e Goudse Kaas- toernooi. Zijn teamgenoten Leo Smit,t Joop de Waardt en hijzelf legden met een scratchgemid- delde van 187 beslag op de acht ste plaats bij de trio's waarvan er 126 deelnamen. In de indivi duele wedstrijd behaalde Joop Pol de tweede prijs. Over 8 ga mes bedroeg zijn gem. 205, waarbij aangetekend moet wor den, dat hij zeven maal een 200- game wierp. Evenals voorgaande jaren orga niseert „Klaverjasvereniging de 4 Azen" (een aktiegroep binnen de parochie O.L.V. Visitatie) haar traditionele Kerst-klaver- jas-concours. Deze altijd gezellige avonden worden zoals gebruikelijk ge houden in het Jeugdcentrum, Dr. Schaepmansingel 5. Eerste avond: vrijdag 27 november a.s. Entree der avonden 20.00 uur. Doordat de bal van richting werd veranderd was hij on houdbaar voor Mario Krabben dam, 4-2. Het werd zelfs 4-3 door Carl Mans. In eerste in stantie werd de bal gestopt door de DRZ doelman maar uit het geharrewar voor doel ver dween de bal toch achter de doellijn. MSV kreeg van scheidsrechter Augustinus alle gelegenheid om nog tot de gelijkmaker te ko men, want wegens oponthoud van verschillende blessures werd er ruim negen minuten tijd bijgeteld. DRZ hield echter het hoofd koel en gaf de over winning niet meer uit handen. „We hebben zeer verdiend ge wonnen", was de eerste reactie van DRZ trainer Harry van Haaren na afloop „Na de 4-1 voorsprong zijn we onnodig in de problemen gekomen. Maar ja je wordt zenuwachtig als je al een tijdje onderaan de ranglijst staat, ik net zo goed. Man, ik had het de laatste mi nuten niet meer. Ik ben reuze blij dat we nu de onderste plaats zijn kwijtge raakt. Dit is geen ploeg om on deraan te staan. De jongens hebben vanmiddag ook weer keihard gewerkt en iedereen heeft veel inzet getoond". In de gezellige bestuurskamer van DRZ werd een klein feestje gebouwd. Iedereen was vol lof over de prestatie van de ploeg in de laatste twee wedstrijden. Trainer Van Haaren weer: „Als je in de eerste wedstrijden niet kan scoren en je schopt er tegen zo'n ploeg vier in, dat is toch grote klasse". DRZ kwam met de volgende opstelling in het veld: Mario Krabbendam, Cock Bruinsel, Wim Zagwijn, Chris Wijnen, Piet van Os. Jan San tra, Paul Günter, Angelico Maas, Ab Wolthuis (Peter Jongeneel), Cees Bruinsel en John de Vos Brughout. Gisterenmiddag is de Schie damse brandweer ongeveer anderhalf uur bezig geweest met het vastbinden van auto's aan bomen en lantarenpalen. Op het Hoofd stond zeker een meter water waardoor gepar keerde auto's al aardiug wa ren gaan 'zweven'. De waterverhoging was veroor zaakt door de hevige November stormen die ook elders in Schie dam veel werk betekende voor de plaatselijke brandweerlieden. In de nacht van maandag op dinsdag, toen golven van twaalf meter hoogte geen uitzondering vormden op de zeer woelige Noordzee, waren al een zestal visserschepen uit Goeree op de Schiedamse rede voor anker ge gaan. De schepen hadden tijdelijk een goed heenkomen gezocht in Schiedam, maar vertrokken weer in de loop van de dag. SCHIEDAM De Stichting Vluchtelingenwerk zit met een probleem. Mogelijk kan de Schiedamse bevolking helpen bij het zoeken naar een oplossing. Het probleem bestaat uit het ge brek aan huisvesting voor een Afrikaanse vluchteling, die in 1979, toen 25 jaar oud, zijn land moest verlaten. De jongeman vroeg politiek asiel aan in Nederland en kreeg in afwachting van een defini tief antwoord tijdelijk onderdak aangeboden. Dat wachten duurt inmiddels twee jaar. De man weet nog steeds niet of hij in Nederland mag blijven. Inmiddels woont hij op het zesde adres in successie. Maar ook hier moet hij weg. Het pand wordt binnenkort gesloopt. Gelukkig is hem nu een perma nente woning toegezegd. Mis schien komt die voor februari 1982 vrij, en in dat geval maakt de Stichting zich nodeloos zor gen. In het andere geval zou vaste huisvesting wel eens tot juli kunnen duren. En de vraag is dan: waar moet de man tot zo lang verblijven? „Wij weten het niet", aldus me vrouw Snoek van het Vluchte lingenwerk. „Maar in Schiedam hebben steeds veel mensen met ons meegedacht. Vandaar deze oproep". Wie een idee heeft kan kontakt opnemen met één van de vol gende telefoonnummers: C. A. van Deijk, tel. 265656; E. M. Marcus Spring in 't Veld, tel. 707372; R. Nieuwsma, tel. 261591; M. Snoek, tel. 260691. SCHIEDAM In de afdelings eerste klas heeft DRZ zondag weer een huzarenstukje uitgehaald door MSV'71 met een 4-3 nederlaag naar Maassluis terug te sturen. Vorige week behaalde de ploeg van trainer Harry van Haaren al een 2-1 overwinning op koploper Zuiderster. Nu moest de andere koploper er aan geloven. Door deze twee overwinnin gen in succesie hebben de Schiedammers de onderste plaats van de ranglijst verla ten. Met deze ploeg zullen ongetwijfeld nog veel meer punten gepakt worden. DRZ trainer Harry van Haaren was dan ook zeer content na af loop van de wedstrijd. Hij zei te recht: „In deze afdeling ben ik nog geen ploeg tegen gekomen die er met kop en schouders bo ven uit steekt". In sportpark Kethel startte MSV sterk en al na tien minu ten keek DRZ tegert een achter stand aan. De sterk spelende Jan van de Poort omspeelde drie DRZ verdedigers en plaatste toen de bal in de ui terste bovenhoek 0-1. Toen kort daarna diezelfde Van de Poort inkopte uit een hoek schop van Fernando Caron, maar keurig gestopt werd door DRZ doelman Mario Krabben dam, zag het er benauwd uit voor DRZ. De twee routiniers in de verde diging, Piet van Os en Cock Bruinsel, wisten echter achterin alles goed gesloten te houden. Na precies een half uur spelen kreeg DRZ de kans op de gelijk maker. De doorgebroken Cees Bruinsel werd binnen het straf schopgebied onderuit gehaald door Carl Mans en toen zat er voor de goed leidende scheids rechter Evert Augustinus uit Ridderkerk niets anders op dan de bal op de stip te deponeren. Cock Bruinsel mocht het vonnis voltrekken, maar deze zag zijn inzet keurig gestopt door MSV doelman Driek Althuizen. Door deze tegenslag liet DRZ de kop niet hangen, integendeel de ploeg ging nog beter voetballen, en niet zonder succes. In de blessuretijd van de eerste helft haalde Jan Santra hard uit en de bal verdween in de ui terste hoek. Dat betekende 1-1. In de tweede helft was MSV wel aangeslagen door de gelijk maker en DRZ speelde de Maassluise ploeg totaal weg. Al na drie minuten moest scheids rechter Augustinus aan Fer nando Caron een waarschu wing geven, omdat hij in ui terste wanhoop de bal met de handen opving. In de vierde minuut van de tweede helft kwam DRZ op voorsprong. Paul Günter speelde keurig af aan de geheel vrijstaande Angelico Maas. Deze zijn niet al te harde schot werd door de MSV doelman niet goed beoordeeld, en het was 2-1. Nog geen vijf minuten later werd het zelfs 3-1 toen Paul Günter uit een pass van Cees Bruinsel kon scoren.' DRZ wisselde toen de licht ge- blesseerde Ab Wolthuis in voor Peter Jongeneel. Ook MSV ging wisselen. Hans en Sjaak van der Vlugt gingen er uit en in hun plaatsen kwamen opdraven Frits van Os en Jean Paul Com- wee. De wissels mochten voor MSV niet veel baten. DRZ bleef ver woed doorgaan en na 27 minu ten in de tweede helft raakte het publiek rondom het gezel lige veldje in Kethel helemaal in paniek toen DRZ aan 4-1 kwam. Cees Bruinsel passte keurig op maat aan de linkerspits Peter Jongeneel. Deze zag op rechts Angelico Maas vrijstaan welke hij de bal doorplaatste. Deze kon onhoudbaar de vierde tref fer voor DRZ in het nylon ja gen. Met nog ruim een kwartier te gaan toonde MSV toch wel ka rakter om niet bij de pakken te gaan neerzitten. Binnen vijf mi nuten zagen zij kans om de wedstrijd weer geheel open te maken. Eerst scoorde Jan van de Poort. Zaal open 19.30 uur. Voor in lichtingen kunt u zich wenden tot de heer A. Woutersen, tel. 261445. De klaverjasvereniging „Ons Genoegen West" houdt op don derdag 10 december haar kerst concours in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Aanvang acht uur, zaal open half acht. In deze koppelconcours zijn toe passelijke prijzen te winnen, onder andere kippen en konij nen. Opgeven aan de zaal of te lefonisch bij mevrouw W. Hol leman, tel. 701154. Het inschrijf geld bedraagt drie gulden per persoon. Op Zaterdag 28 november wordt in het Sportfondsenbad aan de BK-laan wederom di ploma gezwommen. Niets bij zonders, ware het niet dat aan deze gebeurtenis een historisch tintje zal worden gegeven door niemand minder dan sportwet houder Herman Posthoorn. Posthoorn zal 's middags rond de klok van drieën overgaan tot het uitreiken van de diploma's. Daarbij bevindt zich ook het honderdduizendste diploma dat in het Schiedamse sport fondsenbad is behaald. Het zwemmen begint om onge veer kwart voor twee. Uitslag tentoonstelling jonge duiven van „SEV de Postduif". Klas I le. J. Stieber. 2e. A. Hersbach. Klas 2. le. J. Bokkers. 2e. J. Vrauwdeunt. Klas 3. le. D. Bakker. 2e. A. Smits. Klas 4. le. D. Bakker. 2e. G. Dankelman. Klas 5. le. D. Bakker. 2e. D. Bakker. Klas 6. le. D. Bakker. 2e. C. v. Tricht. Klas 8. le. G. Muller. 2e. P. v. Os. Schoonste jonge doffer J. Stie ber. Schoonste jonge duivin D. Bakker. Volgende weekeinde 28 en 29- 11-1981 volgt de tentoonstelling van de oude duiven. Zaterdag speelden de nog onge slagen meisjes adspiranten van S.Z.C. tegen het eveneens nog ongeslagen Wiekslag. De weds trijd werd gespeeld in de Blok- weer te Alblasserdam. In de le periode kwam Wieks lag op een 1-0 voorsprong door een verdedigingsfout van S.Z.C. De 2e periode bracht S.Z.C. weer op gelijke voet door een goed benutte strafworp van Ju dith v.d. Berg. In de 3e periode bewezen de S.Z.C. meisjes dat ze niet voor niets op de le plaats staan. Alenka Boon scoorde 2-1, Joke Verhaar 3-1 en nogmaals Al enka Boon 4-1. In de laatste periode kon trai ner v.d. Linden het zich veroor loven Judith v.d. Berg en Al enka Boon te wisselen voor wat jongere nieuwkomers die erin slaagden, mede dankzij de uits tekend keepende Erica de Win ter, de 4-1 stand te handhaven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 21