Sport niet aan populariteit ingeboet WALDO St. Nicolaas in Clubhuis-O Scheidsrechters Excelsior'20 De Ooievaars Vrienden van SVV Lentefeest-plaat wsv De Schie Alliantie Juventus Bingo Katja Janssen met het 100.000 ste zwemdiploma in haar hand ontvangt uit handen van wethouder Posthoorn een radio-cassetterecorder. ORANJE Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo Onder volle aandacht van de prijswinnaars bij de allerjongsten vlnr. Arthur Amado, Ge rard van Papenberg en Eric Olshoorn, ontvangt Patrick Lagewaard van de Sint de aan moedigingsprijs. SCHIEDAM Dat Judo een sport is die door de concurrentieslag met de pure vechtsporten als Ka rate en Teak-wando naar een tweede plaats is ver drongen, en aan populariteit zou hebben ingeboet blijkt zeer zeker niet waar te zijn. Dit kwam zeer tot uiting, toen wij zaterdag een bezoek brachten aan de sportschool van Peter La- gewaard aan de Lange Haven. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 2 DECEMBER 1981 PAGINA 13 SCHIEDAM Twee turven hoog, zes jaar jong, donker haar en al vanaf haar vierde jaar bezig met het zwem men. Zie hier een globale profielschets van Katja Janssen, die zaterdag de eer te beurt viel om in het mid delpunt van de belangstel ling te staan. Zij was het namelijk, die deze middag uit het aantal diploma-zwemmers werd ge haald om als 100.000e een di ploma uitgereikt te krijgen. Het sportfondsenbad aan de Burgm. Knappertlaan stond geheel in het teken van de mogelijke uitreiking van de 100.000ste zwemdiploma. Zelfs wethouder van sportza ken Herman Posthoorn was naar dit bad gekomen om aan deze mijlpaal een officieel tintje te geven. Terwijl tribune en terras druk bezet was en met ouders en be langstellenden, was de span ning des te groter, toen alle zwemmers(sters) van deze mid dag hun kunnen hadden ge toond en het wachten was op de 100.000 ste. „Wij van het bad vonden het ditmaal het eerlijkste om uit het grote aantal diplomazwemmers êên, via een loting er uit te ha len. Waren de uitgereikte diplo ma's genummerd geweest, dan was dit zeker niet nodig ge weest," vertelt Rob Schouten, bedrijfsleider van het Sport fondsenbad. De gelukkige bleek nu Katja Janssen te zijn, die beduusd van alle belangstelling opeens om haar heen, naar voren werd ge haald om aldaar uit handen van wethouder Posthoorn een fraaie radio-cassetterecorder in ontvangst te nemen, alsmede een handdoek. Dit alles vooraf gegaan met een toespraakje van de wethouder van sportzaken, die memo reerde dat er een goede ver standhouding bestaat tüssen dit bad en de gemeente' alsmede dat het bestaansrecht met dit grandiose resultaat zeker is be wezen. Beduusd van al het rumoer om hun kind waren het eerder de ouders van Katja die het meest van alle reacties onder de in druk waren. „Het is niet te geloven", was de eerste reaktie van mevrouw Janssen die ons vertelde, dat Katja met haar zes jaar de mid delste van hun drie kinderen is. Yoka bleek de oudste te zijn terwijl Rutger met zijn vier jaar de rij sloot. Ook zij zijn druk be zig met het zwemmen. „Mijn man en ik hebben het er wel druk mee door de kinders twee keer per week in dit bad te laten zwemmen. Maar het halen en brengen doen we gelukkig samen." Ook het personeel van het Sportfondsenbad deelde in de verdiende hulde. Tijdens het bekend maken van de geluk kige kregen zij van hun pupil len een leuke bloemenhulde. Wil van Vessem die al elf jaar in dit bad les geeft en samen met zijn vrouw aan Katja de eerste beginsels van het zwem men hebben bijgebracht, straal den van genoegen. „Ik vind het geweldig, dat de meeste ouders, van kinderen die hier hun diploma gehaald hebben, hun kroost ook door la ten gaan naar een volgend di ploma. Nu is dat stukje papier niet zo belangrijk maar het kontakt met het water blijven behouden, stel ik toch wel meer Aldus Wil die ook nog het Sportfondsenbad was toch op prijs kwijt wilde dat hij samen met het overige personeel graag met kinderen werkt. Sprak wethouder Posthoorn zich nog uit over een samen gaan van alle Schiedamse zwembaden. Rob Schouten van wel wat duidelijker in zijn uit leg. „Er bestaan al verregaande besprekingen met b.v. zwem bad Zuid om het schoolzwem men beter te begeleiden als mede om aan een betere aanpak te komen met andere zwemak- tiviteiten. Een goede eerste aanpak die ze ker uitbreiding verdiend." Nadat een aantal jongens en meisjes nog een demonstratie hadden gegeven met snor- kelzwemmen en zwemvaar- digheden, kwam aan deze mijlpaal voor dit bad een einde. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN RELATIEGESCHENKEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 100.000 ste zwemdiploma in In het fraaie clubblad van THOR vonden we een schrijven van de Sportraad voor de Gemeente Schiedam dat voor elke gebruiker van een sportzaal in deze gemeente van belang kan zijn. De toezichthouder van de gemeentelijke gymnsatieklokalen wordt de laatste tijd steeds meer geconfronteerd met het plaatsen van fiet sen in de entreehallen van de diverse lokalen. De Sportraad wil alle verenigingen er nogmaals nadrukkelijk op wijzen dat het plaatsen van fietsen en of bromfietsen in de neven ruimten van de gymnastieklokalen in Schiedam, volgens artikel 7 van de algemene voorwaarden, is verboden. Indien weer geconstateerd wordt dat de vernenigingen zich niet aan dit verbod houden, zal het college van burgemeester en wethouders worden geadviseerd de toegang tot alle Schiedamse gymnastieklo kalen telkens voor de tijdsduur van één maand per konstatering, te ontzeggen. In een schrijven aan alle leden van de Schiedamse scheidsrech ters vereniging is het program ma bekend gemaakt voor de ko mende weken. Op 3 december is er de onderlin ge spelregelwedstrijd die onder leiding zal staan van Harry Lak- wijk. Men kan er dan van verze kerd zijn, dat er een aantal inge wikkelde situaties ter discussie worden gesteld. Op '10 december wordt het een bijzondere clubavond omdat dan als spreker is uitgenodigd, Rob Jacobs, trainer van SVV. Gezien de duidelijke uitspraken en de ronduit eigen mening over het Nederlandse voetbal van deze trainer, kan er een aantrekkelij ke avond verwacht worden. Op 17 december wordt hel jaar af gesloten met ëen klaverjasavond waarin om enkele „vette bou ten" gespeeld gaat worden. Ook onderging het bestuur van de SSV een wijziging. Door het tussentijds aftreden van Gerard van Deuzen, heeft het bestuur Peter van Broekhof bereid ge vonden om tot de ledenvergade ring, het bestuur te completeren. De schaaksimultaan die Excel sior'20 voor zijn leden heeft ge organiseerd is een groot suecgs geworden. Negentien jongens met de steun van vijf senioren, konden het opnemen tegen Jan Dijkhuizen van schaakver. „Groenoord". In een gezellige sfeer werden er in totaal 26 partijen gespeeld, waarbij Jan Dijkhuizen ongesla gen bleef. Hij won 23 partijen en stond slechts drie remises toe aan Wim Heinsbroek, Piet Bou- man en de jonge Sander Lems (11 jaar). Men spreekt bij Excelsior'20 nu al van een herhaling. De tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportver. De Ooievaars, hadden met het tweede team van HPV weinig moeite. In deze uitwedstrijd werd met de alleszeggende cij fers van 0-10 gewonnen. Door deze monsterzege staan De Ooievaars met nog één wedstrijd voor de boeg, op de tweede plaats. Een kampioenschap waarmee de degradatie van het vorig seizoen weer goedgemaakt kon worden, is niet meer haalbaar daar Mon- ting op een goede wijze wist te profiteren toen de Schiedam mers in enkele wedstrijden met invallers moest aantreden. Nu waren het John du Chatinier, Mare Chomette en Wout Pee man die ieder tot een hattrick kwamen. De supportersver. van SVV, „Vrienden van SVV" reizen op zondag 6 december met hun eer ste elftal mee naar Arnhem. Ie der die de Rood/Groenen ook wil aanmoedigen om tot een goed resultaat te komen, kan zich aanmelden bij J. van de Heiden, tel. 730943, of aan de bar in de kantine. De bussen vertrekken zondag al om 12.30 uur vanaf de kantine in het sportpark „Harga". Zoals u al in een eerder belicht heeft kunnen vernemen is op 17 november een carnavalsplaat opgenomen waarvan u het Jroor en solisten moet zoeken bij de voetbalver. Olympus. Men spreekt zelfs van een plaatls bij de Top 40 van de radio. Alle Schiedammers worden alvast verzocht om te gaan sparen om dat deze schijf in geen enkele huisdiscotheek mag ontbreken. De datum van uitkomst krijgt u nog te horen. Zoals u wel weet komen de baten van deze wer kelijk unieke plaat geheel ten goede van de stichting „Het Lentefeest". Onder het kopje „bedankt wet houders" staat in het 'clubblad de Duckdalf van de Schiedamse watersportver. De Schie een stukje dat wij u beslist niet wil len onthouden omdat hierin de heren wethouders eens van an dere zijde worden belicht. Wij citeren: „Er is nogal eens wat publiciteit geweest over het lange wachten op gemeentever gunningen en zo. Nu onlangs tij dens het slaan van de eerste paal voor de eigen jachthaven, ver telde de wethouders Posthoorn en Scheeres dat het probleem van een kantine, hun volle aan dacht heeft. Nu binnen één maand krijgen we één van dc mooiste St. Nico- laaskado's die we maar wensen konden, een kantine en een fi nancieel knelpunt werd voor ons zeer gunstig afgerond. Ga zo maar door heren wethouders en nogmaals bedankt Afgelopen zaterdag organiseerde de turnver. Alliantie weer een „turn-inn" in de gymnastiekzaal van de Alexander-MAVO. De belangstelling voor de mogelijk heid om eens op diverse toestel len te werken, werd door een redelijk aantal turnlustigen be zocht. Het voordeel hiervan was dan ook wel dat ieder ook de kans kreeg om uitgebreid met de toe stellen kennis te maken, wat door de deelnemers dan ook zeer op prijs werd gesteld. Beide standaardteams van de basketbalver. Juventas speelden dit weekend een thuiswedstrijd. Het damesteam moest genoegen nemen met een kleine neder laag. Het Utrechtse OSG bleef met 66-70 aan de goede zijde van de score. Omdat het damesteam van coach Nico van Putten al na een kwartier dreigde wegge spoeld te worden, via de stand 8- 20 werd het zelfs 12-32. ging deze coach over tot een zone- press. Aanvankelijk met een goed re sultaat werd een ruststand van 26-39 op het scorebord zichtbaar. Ook in de tweede helft hield Ju ventus de zone-press vol, echter nu had de tegenstander uit Utrecht hier een antwoord op. Pas in de laatste minuten wist met name Mieke Dalmeijer veelvuldig te scoren, maar de tijd was te kort om een beter re sultaat te halen dan deze 66-70 nederlaag. Het herenteam begon tegen MSV erg goed. Misschien wel extra gemotiveerd omdat er van deze wedstrijd video-opnames werden gemaakt, bleef Juventus het beste van het spel houden. Kwam MSV in deze ontmoeting nog op een flinke voorsprong te staan, 48-55. Met goed aanval lend spel werd de achterstand regelmatig weggewerkt om de strijd alsnog met een voorsprong van 78-75 te besluiten, waarmee een tweede overwinnigen een feit werd. Morgenavond organiseert de zaalvoetbalver. BFC weer een bingo-avond met prachtige prij zen, in clubgebouw 't Trefpunt, Schietbaanstraat 32, Bijdorp. Het spel begint om 20.00 uur en de toegang is vrij! Kinderen on der de 14 jaar: toegang onder ge leide. Sportfondsenbad Prijs voor zesjarige Katja Judokampioenschap Schiedam „een heerlijk gezicht" BELOOFD: Telefoon 010 - 263705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordt een plezierige verrassing. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 3705 In deze sportschool werd op deze dag voor de tiende maal het Judokampioensehap van Schiedam betwist, tussen in hoofdzaak deelnemers van de scholen Lagewaard en Vroeg (Budo). Het deelnemersveld dat voor deze wedstrijd had ingeschre ven bedroeg haast 180 judoka's, onderverdeeld in verschillende leeftijden en gewichtsklassen. „Het is telkens weer een heer lijk gezicht, om vooral de jongs- ten aan het werk te zien'" aldus Peter Lagewaard, die zelf zegt het geluk te hebben gehad, dat dit tweede lustrum nu juist in zijn sportschool plaatsvindt. Samen met Gerard Vroeg en met de onmisbare medewer king van de werkgroep Judo, die in hoofdzaak bestaat uit ou ders van deze sportende kinde ren. wordt elk jaar dit kam pioenschap, in een prima ver standhouding, om en om in de scholen gehouden. Ook nu liep de organisatie per fect en werden de partijen op vlotte wijze afgewerkt. Dit dan mede door de heren de Bijl. H. Dunk en A. van Gelderen die als afgevaardigden van de Bond elk vooroordeel of partijdigheid voorkwamen, door als scheids rechters op te treden. Was het in ee late morgenuren dat St. Nicolaas aan de kleintjes de prijzen uitreikte, 's avonds had raadslid Luud Snel zich be schikbaar gesteld om aan de oudsten deze bekers uit te rei ken. „Wij zijn natuurlijk bijzonder blij, dat er iemand uit de poli tiek de prijzen weggeeft, maar het zou natuurlijk vooral voor de jeugd zo'n enorme stimulans betekend h bben wanneet daar in plaats van bijvoorbeeld St. Nicolaas, Burgemeester te Loo de prijzen had uitgereikt. Al was het alleen maar, omdat wij zoveel jongeren van de straat houden en ze daarbij een fijne sport leren.-waarbij vooral zelfdicipline hoog in het vaandel staat", vond Peter Lagewaard. Nu kan hij terugzien op een fijne Judo-dag die door ruim 500 mensen is bezocht en waar pure propaganda is gemaakt voor deze van oorsprong Ja panse sport. In de ware strijd om de Schie damse titel bij de senioren was het Gé van Elshout die op werkelijk magistrale wijze, de titel wist te veroveren zowel in zijn gewichtsklasse maar ook in de klasse alle categoriën,. Dat hij daarin judoka's tegen over zich kreeg die vele kilo's zwaarder waren dan hij, maakte voor hem weinig uit. Peter Lagewaard over zijn pu pil: „Hij zit nu al in de Neder landse Kernploeg Judo en let op mijn woorden, omdat hij pas 21 jaar is geworden en dus nog lang kan gaan, wordt hij een hele grote". De uitslagen; jeugd tot 9 jaar t/m 26 kg: 1. Gerard van Pa penberg (Bu); 2. Arthur Amado (La); 3. Eric Olshoorn (Bu); Aanmoedigingsprijs Patrick Lagewaard; stijlprijs Jim Scholsberg (Bu). 26 t/m 29 kg. 1. Ravel Weiden bosch (Bu); 2. Okar Kuilman (Bu); 3. Robert Jan de Wilde (Bu). 30 t/m 34 kg.; 1. Sander Hoog land (La); 2. Danny Veldhuizen (Bu); 3. Dimitri Hrisic (Bu). 38 kg en meer.: 1. Heinrich Oe- scher (La); 2. Martin Kemmer (La); 3. Sander Bonefaas (La). Jeugd 10 t/m 13 jaar -29 kg.: 1. Toon Wolters (La); 2. Robert van 't Veen (Bu); 3. Arjan van de Sluis (Bu). 29 t/m 34 kg.: 1. Sylvain Brök- ling (La); 2. Henk Luitjes (Bu); 3. Marco Frey (Bu); aanmoedi gingsprijs Robert Jan Schel (Bu). 34 t/m 39 kg.: 1. Tonny Bijten- hoorn (La); 2. Arthur Visser (Bu); 3. Arthur Rommers (Bu); aanmoedigingsprijs Joop van Lienden (La). 39 t/m 44 kg.: 1. Piet van Dijk (La); 2. Martin Hoogland (La); 3. Riny Frey (Bu). 44 t/m 49 kg.: 1. Ricardo van Eyck (La); 2. Eric Uijtenbroek (Bu); 3. Peter Wijsbroek (La); stijlprijs Ricardo van Eyck. 49 kg. en meer: 1. Bernhard Droge (La); 2. Henk Veldhoven (Bu);. Raymond Feters (La); stijlprijs Danny Snep (La), jongens 14-15-16 jaar lichtge wicht: 1. Peter Kramer (La); 2. Eric Kramer (La); 3. Paul van de Lee (La); stijlprijs Arthur Maas (Bu). middengewicht jongens: 1. Ger Knikman (La); 2. Hans Esbach (Bu); 3. Rob Scova Rhigmin (Bu). Zwaargewicht jongens: 1. Eric Komen (Bu); 2. Johan van de Lee (La); 3. Marcel van Lier (Bu). Senioren vanaf 17 jaar; tot 65 kg.: 1. M. van Westen (Bu); 2. Jack van de Velde (Bu); 3. Jo han van de Lee (La); stijlprijs Johan van de Lee. tot 75 kg.: 1. Gerard van de Els- hout (La); 2. M. van Rutten (Bu); 2. Willem van de Wal (La); stijlprijs Willem van de Wal. tot 85 kg.: 1 Ton de Raad (Bu); 2. Piet van de Water (Bu); 3. Ed Jeup (La); stijlprijs Ton de Raad. 85 kg. en meer: 1. Bram van Eyk (Bu); 2. Peter Baron (La) 3. Aad Valentijn (La); stijlrprijs Peter Baron. alle categorieën: 1 Gerard van de Elshout (La); 2. Ton de Raad (Bu); 3. Ed Jeup (La); stijlprijs Gerard van de Elshout. SCHIEDAM Op zaterdag 5 december wordt er in clubhuis Oost een Sinterklaasfeest ge vierd voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Het Feest begint om half twee en eindigt om half vier. Er komt een goochelaar en na af loop van zijn optreden komen Sinterklaas en zwarte Piet zelf het clubhuis met een bezoek vereren. Tussen de bedrijven door wordt chocolademelk gedronken en aan het eind van het feest krijgt ieder kind nog een kleine ver rassing van Sinterklaas. De toe gangsprijs is f 2,50. Clubhuis Oost is te vinden aan de Galilei- straat 86.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13