Nieuwe VANDAAG deze krant Na vier jaar voorzitterschap KvK kreisel Lange reeks inbraken Schiedam: 1 73.208 J inwoners I Sint op toernee in Spreekuren Ben W Dolly Dots belaagd door fans! zwemdiploma's 100.000 Een carnavafsschlager voor héél Schiedam Open ochtend in clubhuis Oost Rooie Bart Brits SLUIS WAO-middag Nolenslaan zie pag. 40 T.V. DEFEKT? RADIO ABA Stadsblad Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070-190222 een RENAULT van een prima keuze. SCHIEDAM/ROTTERDAM In een nogal emo tioneel geladen atmosfeer heeft het Rotterdamse bedrijfsleven dinsdagmiddag afscheid genomen van Ir. Bart Wilton. Geroerd omdat dit tevens het afscheid betekende van zijn „openbare leven" legde Wilton tijdens een drukbezochte bijeenkomst in het KvK-ge- houw aan de Coolsingel zijn functie als voorzitter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel neer. Ir. Wilton, zojuist benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, houdt een korte afscheidsrede voor de Kamer van Koophandel. LEKKER SMULLEN drumsticks kuiken pootjes kilo 5.50 poelier Handenwrijvend het feest in. TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN Wij helpen direkt!!! Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. WOENSDAG 2 DECEMBER 1981 - NR. 89 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii^ SCHIEDAM De Schie-1 damse bevolking, het zal inmiddels genoegzaam bekend zijn, ontwikkelt 5= zich niet in positieve zin. Maandelijks verlaten vele §j stadgenoten Schiedam en zoeken elders onderdak. Ook in oktober werd weer een ware aderlating =E op het inwoneraantal ge pleegd. De statistiek S daalde met 167 personen. E Het totaal aantal ingesch- E reven Schiedammers be- E droeg begin november E nog slechts 73.208, al ruim duizend minder dan 1 ja- j§ E nuari dit jaar. E In oktober werden 63 E mensen in Schiedam ge- E boren. Het aantal overlij- E densgevallen was precies E even groot. Er vestigden E zich 176 nieuwe inwoners, p maar 343 Schiedammers keerden hun stad de rug toe. E Ook de kolommen schei- ding/huwelijk van het ge- meentesecretarie vertel- len een eentonig verhaal. E Al jaren is de verhouding tussen gesloten en verbro- ken huwelijken uitermate slecht, dat wil zeggen dat er tegenover twee huwe- lijkpn gemiddeld één echtscheiding staat. In oktober werden 42 pa- g ren* in de echt verbonden. E Ie dezelfde"" maand S schrapte auen 21 huwe- lijksverbintenissen uit het S burgelijk bestand. nflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllir Bedrijfsleven neemt afscheid van Wilton „Rooie Bart" Stationsplein 2, Schiedam f Tel010-377099 SCHIEDAM Iedere donder dagochtend van 9,30-11.30 uur is er voor buurtbewoners uit Schiedam-Oost de gelegenheid in het clubhuis een kopje koffie te drinken. De bedoeling van deze ochtend is een vrije inloop waar bewoners een praatje kunnen maken, geïnformeerd kunnen worden over aktivitei- ten, een kaartje kunnen leggen, kunnen biljarten etc. Op deze ochtend zijn zowel vrouwen als mannen welkom. Tot ziens in clubhuis-Oost, Ga- lileistraat 86, Schiedam, tel. 735435. Wilton stond sinds 1977 aan het hoofd van deze organisa tie, nadat hij zich in het zelfde jaar uit de scheeps- Ridder bouw in Schiedam had te ruggetrokken. zeer verdienstelijk maakte- on langs geen doorgang vinden. De scheidende voorzitter werd met groot eerbetoon maar ook met de nodige omzichtigheid behandeld omdat zijn gezond heidstoestand de laatste tijd niet optimaal is. Op doktersadvies moest hij de afgelopen weken al diverse afs praken afzeggen. Om die reden kon ook zijn afscheid van de ondernemers in Schiedam -een stad waarvoor Wilton zich, vooral als direkteur van de Scheepswerf Wilton Fijenoord Tijdens de bijeenkomst in de Rotterdamse KvK-gebouwen werd zijn betekenis voor de on dernemerswereld nog eens ex tra onderstreept door een hoge koninklijke onderscheiding. Wilton werd benoemd tot Rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw. Loco-burge meester Van der Ploeg speldde hem het ere-metaal op. Van de Kamer van Koophandel kreeg Wilton een legpenning. Onder voorzitter P. Th. Biersma me moreerde in een toespraak nog maals Wiltons grote verdiens ten. Hoewel de benoeming nog niet officieel rond is zal Ir. Wilton waarschijnlijk worden opge volgd door mr. M. Van den Bos, de voormalige, pas onlangs ge pensioneerde direkteur van de Europese Waterweg Transpor ten te Rotterdam. Van den Bos is tot nu toe de enig voorgedra gen kandidaat, wiens benoc ming vermoedelijk in de ja nuari vergadering van KvK-le- den zal worden goedgekeurd. Hoewel Wilton voornamelijk bekendheid verwierf door zijn direkteursfunctie bij WF, kwam hij ook als voorzitter van de Kamer van Koophandel in het nieuws. „Rooie Bart" immers -een naam die hij dankt aan zijn vermogen om zich te verplaatsen in de werknemerswereld- was de man die tijdens de havensta king van 1979, „met de pet rondging" om geld voor de sta kers in te zamelen. Ir. Bart Wilton heeft een in drukwekkende loopbaan achter de rug. Rotterdammers van ge boorte (1913) behaalde hij in juli 1940 zijn diploma als werktuig kundig ingenieur aan de TH in Delft, nadat hij eerder met goed Feest op kleuter- school gevolg de HBS-b opleiding in zijn woonplaats had voltooid. Na zijn dienstverband bij de ar tillerieinrichting aan de Ams terdamse Hembrug was hij ge ruime tijd werkzaam voor het bedrijfs-organisatorisch bureau van Ir. J. M. Louwerse. Wilton werkte voor dit bureau onder andere in de NS reparatiewerk- plaats in Tilnurg. In 1942 kwam hij als assistent bedrijfsleider op de Schiedamse werf en klom van bedrijfsleider op tot chefwerktuigbouw (1949) en direkteur (1951). Na de fusie met Bronswerk, een bedrijf dat later weer werd afgestoten, ging WF in 1968 sa men met de RDM; zo werd Wil ton ook direkteur van WF Nieuwe Waterweg BV. Vanwege zijn verdiensten voor de Nederlandse industrie werd Wilton in april 64 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij ontving deze onder scheiding uit handen van toen malig burgemeester Peek van Schiedam. Ook viel hem een hoge Engelse onderscheiding ten deel, name lijk de OBE, een afkorting die staat voor Officier in de Orde van het British Empire. Deze onderscheiding werd hem toe gekend op de Britse Ambassade in Den Haag in januari 1961. Wilton verliet de Schiedamse werf in 1977, nadat hij er 26 jaar als direkteur werkzaam was ge weest. Verhaald wordt dat hij al die jaren iedere ochtend als eerste op de werf verscheen, dit om het personeel het goede voorbeeld te geven. Met het emotionele afscheid op de Rotterdamse Kamer van Koophandel dinsdagmiddag werd een periode van nog eens vier jaar intensief werken afge sloten. Gedurende die tijd was Wilton voorzitter van de Rot terdamse KvK. Ir. Wilton is getrouw en heeft vier kinderen. Op het heerlijk avondje... van gemarineerde kilo slechts 9.90 uw vakman, die weet er toch het meeste van. St. Liduinastraat 50, telefoon 269884 Gratis kruiden en recepten De gehele week geopend. SCHIEDAM. Dinsdagoch tend was het feest op de Jacinta Kleuterschool aan de Parkweg! Het betrof de officiële inge bruikname van een tweede kla slokaal, hard nodig sinds het aantal kleuters tot 35 was geste gen. De nu 16 jaar oude kleuter school telde eens 6 klassen, een aantal dat geleidelijk afnam daar ook in deze stadswijk het aanbod van kindei en afnam.' De stijging van de laatste tijd is ondermeer het gevolg van tijde lijke vestiging van gezinnen uit het oude westen waar een reno vatie van het woonbestand gaande is. Als gevolg van de komst van een tweede lokaal deed Elly Ro denberg baar intrede als derde kleuterleidster. Hoofdvan de school is Betty Mauer met als assistente voor de talrijke buitenlandse kinde ren Jessie Stok. Het schoolgebouw resorteert onder De St. Willibrordus Stichting. Deze liet de nodige verbeteringen aanbrengen in deze paviljoenbouw wat aan de feestviering een derde reden gaf om er voor staf en kinderen een gezellige dag van te maken. Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 SCHIEDAM De WAO-werk- groep van de FNV Schiedam organiseert op dinsdagmiddag 8 december de laatste ontmoe tingsmiddag van dit jaar. Na een intensief 1981 gaat men zich dan ontspannen bij een kopje koffie, een babbeltje en een spelletje bingo. Men begint om twee uur. Het adres is zoals gewoonlijk dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. SCHIEDAM In het afgelo pen weekeinde zijn in Schie dam weer tal van inbraken gepleegd. De politie noteerde de volgende aangiften: - Bar Bistro Beatrix aan de Parkweg werd 200 gulden ar mer. Ook verdween een hoe veelheid sigaretten, een ver sterker van 700 gulden en een platenspeler van 250 gulden; - Uit het ketelhuis van de cen trale wijkverwarming op de hoek van de Diepenbrockstraat en de Obrechtstraat werden 81 thermostaatkranen, 60 knel- koppelingen en 1 klopboorma chine gestolen, totale waarde 5700 gulden; - vEen antieke bloementafel werd ontvreemd uit een kelder onder een woning aan de Joh. Braakensiekstraat. Het voor werp was 2000 gulden waard; - De voetbalkantine van PPSC in het Thurledepark kreeg be zoek van onbekenden die zich meester maakten van 50 gul den, sigaretten en enkele cassettebandjes; - Van een pleziervaartuig in een Schiedamse jachthaven verdween een onderdeel van de elektronische mast, namelijk de windsnelheids-richting meter. Het apparaat was op 15 meter hoogte geïnstalleerd -geen bezwaar echter voor de onbe kenden die het voorwerp blijk baar hard van node hadden; - Veertig liter benzine ver dween uit de tank van een auto die toebehoorde aan een 40-ja- rige Schiedammer. De wagen stond geparkeerd op een terrein achter de A. Ariensstraat; - Bij een woning in de Dalton straat werd „ingebroken" via het bekende touwtje uit de voordeur. Twee porceleinen beelden (man met vissemand en vrouw met vissemand) ter waarde van elk vijfhonderd gulden werden ontvreemd. Meegenomen werd ook een ste reo tuner versterker, waarde vijfhonderd gulden. De stofkap van de pick-up werd bescha digd, een verliespost van nog eens honderd gulden. SCHIEDAM De burgemees ter van Schiedam houdt spreek uur iedere dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur, doch uitsluitend voor zaken betreffende zijn porte feuille. De wethouders houden spreek uur iedere maandagmiddag voor de vergadering van de ge meenteraad (dat is meestal de derde maandag van de maand) van 16.00 uur tot 17.00 uur. Wethouder H. W. Posthoorn houdt bovendien telefonisch spreekuur iedere maandagmid dag van 16.30 uur tot 17.30 uur. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting VERHUUR EN VERKOOP VAN SNEEUWKETTINGEN PENNING MONZA Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1