Nieuwe Damlaan omgeving N.S. station Nieuwland fp*. 4 f1 O Overleg met betrokkenen zal per gebied plaatsvinden ■A üv, Oh G E L U K VL0E.R5 E ^M-4 .O'l" KfiLUlSllhG hlEUWE DAMLAAh MET SPOOR.BAAT1 na mannaarr™ heil moe ba an treinperron treinperron j i"vè\ besta nieuwe voetgangers fiats I1 perspectief tekening HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 2 DECEMBER 1981 PAGINA 28 De Nieuwe Damlaan tussen het Nieuw- landplein en Rijksweg 20 moet volledig worden gereconstrueerd. Er moet een on gelijkvloerse kruising worden gemaakt met de spoorbaan Hoek van Holland-Rot terdam. De spoorbaan blijft op het bestaande nivo liggen. De perronhoogte is 1.80 me ter N.A.P. De tram/busbaan en de rij baan voor het autoverkeer komen plm. 5.00 - N.A.P. Dit is een hoogteverschil van ongeveer 6.80 meter. De bestaande aan sluiting van de van Hogendorpstraat en de ventweg langs de hoge flat aan de Nieuwe Damlaan op de Nieuwe Damlaan komen te vervallen i.v.m. de steile hel ling van de hoofdrijbaan in de toekomsti ge situatie. De fiets/voetpaden onder het viaduct worden 1.50 meter hoger aange legd dan de autoweg. Het gemotoriseerde verkeer van en naar de twee woongebieden naast de Nieuwe Dam laan aan de noordzijde van de Burg. van Haarenlaan kunnen de wijken alleen berei ken via de Piersonstraat en de Van Brugg- henlaan/Laan van Spieringshoek Het fiets- verkeer van de twee woongebieden krijgt via een nieuwe brug naast de spoorbaan een verbinding met elkaar. Deze nieuwe brug kan ook worden gebruikt voor ambulance, brandweer, etc. De perrons van de spoorbaan worden ver lengd tot aan de andere zijde van de Nieuwe Damlaan. Aan die zijde komt ook de halte voor de tram/busbaan. Op het fotoperspec tief is een en ander duidelijk te zien. Naast de bereikbaarheid via trappen komen er ook hellingsbanen van de spoorperrons naar straatnivo. Van het tramspoor naar trein spoor worden liften aan weerszijden van de spoorbaan voorgesteld. Het fietsverkeer kan aan beide zijden van de weg in twee richtingen rijden. Aan de west zijde via de sportparkbrug langs Novotel Churchillweg tot aan de Laan van Bol'es. Vanaf dit fietspad zal t.z.t. een aansluiting kunnen worden aangebracht voor de bereik baarheid van Groenoord-zuid en de Harga- school ten zuiden van de school. Aan de oostzijde van de Nieuwe Damlaan is door gaand fietsverkeer via de sportparkbrug niet meer mogelijk. Dit verkeer zal via de Schie- damseweg richting Kethel moeten rijden. Naast de bestaande sportparkbrug komt een aparte brug voor de tram/busbaan. Andere varianten geven hogere financiële conse quenties. Aan de bewoners en wijkorganisaties van Nieuwland en Bijdorp zijn een set tekenin gen toegestuurd met een globale stedebouw- kundige uitwerking. Op de informatie avond van 8 december 1981 en bij de recep tie van het stadskantoor, Emmastraat 1, zijn deze tekeningen te bezichtigen. Daarbij zul len ook de tekeningen te zien zijn van het wat meer uitgewerkte plan voor de Broers- vest. De tram komt daar in een voetgangers gebied te lopen. Op het stadskantoor en op de informatie avond in „De Vier Molens" zijn formulieren beschikbaar waarop u uw reacties kunt ge ven voor het betrokken gedeelte. Het inpassen van de tram tussen de Koe markt en Schiedam-noord is een ingrijpende zaak. Vanzelfsprekend zal hierover met de bewoners/betrokken wijk/bewonersorgani saties gesproken moeten worden. Uitgangs punt bij dit overleg is de aanleg van de trambaan. Die staat zelf niet ter discussie. Het overleg zal per deelgebied plaatsvinden. Bij het overleg zal per gebied gesproken woeden over: de„ aankleding" van de trambaan; de voor zieningen voor het overige verkeer (zoals voetgangers, fietsers) parkeren, laden en los sen etc. Dit overleg zal plaatsvinden met de direct betrokken bewoners en andere belangheb benden. Bij dit overleg worden ook betrok ken de organisaties van bewoners, midden standers en andere belangenorganisaties. De procedure is daarbij als volgt: alle betrokkenen ontvangen een informa tie via het stadsblad waarin een algemene beschrijving van het tramproject is opge nomen en de gedetailleerde uitwerking van het betreffende trajectdeel; er vindt een informatie-avond plaats waarop nadere toelichting kan worden gegeven en wakr betrokkenen kunnen reageren; naast de reacties op de informatie-avond kunnen ook schriftelijke reacties worden gegeven tot 4 weken na de informatie avond. De binnengekomen reacties worden be sproken met de verschillende belangenor ganisaties. Daarbij geeft de gemeente aan hoe zij de verschillende reacties denkt te verwerken/in te passen; naar aanleiding van het gevoerde overleg wordt er gerapporteerd aan de raadscom missie ruimtelijke ordening, waarna een afronding van de besluitvorming kan plaatsvinden. N.B. alle wijk/bewonersorganisaties die deel nemen aan het overleg ontvangen een verslag van de informatie-avond; alle betrokkenen ontvangen de rapporta ge aan de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening; daarbij zal worden gewezen op de mogelijkheid tot vragenstellen in de commissievergadering. Ook zal de moge lijkheid worden aangegeven schriftelijk op de stukken te reageren. 4 parkeerterrein van HOGENDORPSTRAAT bestaand parkeerterrein bestaande fietsenstalling bestaande STATION NIEUWLAND wachthuisjes fietsenstalling parkeerterrein I 1 I I i i i 1 I v d DUYN van MAASDAMSTRAAT kukrichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 28