Politie is het zat DRIES SK£nsau& vamen vérder urgerlijke ^3tand Broersvest Hoge boetes Voorbijganger dooft vuur „Annie Hall" bij Filmclub Klandestiene melkboer gegrepen SLAAPKOMFORT ONTDEKT Wie wordt bruid van de maand? Lentefeest De Sint bij Lentefeest op bezoek St. Nicolaas bracht ook een bezoek aan Schiedam Zuid. SCHIEDAM De Schiedamse politie gaat zware bekeuringen uitdelen aan automobilisten die het rijverbod op eeh deel van de Harreweg overtre den. Hoewel het gedeelte Noordeinde-Scheepvaartweg van deze polderverbinding tussen Schiedam Ket- hel en Delft al lange tijd voor verkeer is gesloten, blijven grote aantallen automobilisten het doorrij verbod negeren. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540. Gracieuze "Tijdloze" SLAAPKAMER uitgevoerd in zwart- of ivoor-lak met "gouden" randen. De Kaptafel commode biedt een grote ronde goud- getinte spiegel. Zélfs de schemerlampen zijn geheel bij dit interieur aangepast. ACHTERGRONDEN U heeft keuze uit diverse afbeeldingen voor achter het hoofdeinde van uw slaapmeubel.. Decoratief, eks- klusief en eenvoudig aan te brengen. Wij ontdekten dit slaapkomfort bij SPRIJ - 't Oude Ambacht - Westhavenkade 71 - Vlaardingen - tel. 340 122 Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren- cn gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 2 DECEMBER 1981 PAGINA 29 Eveneens in „De Blauwe Brug" was donderdag het traditionele Sint Nicolaasfeest voor de pu pillen van de Stichting Lente feest, plus alle medewerkers en begunstigers. Het werd een gezellig feest met muziek en dans en ook hier was de Sint lang niet karig met zijn geschenken. Er was voor ieder een wat, en aan drankjes en hapjes mankeerde het even min.. Rietje Konings had nog een vreugdevolle mededeling aan de Sint: De vervoersdienst be schikt van nu af aan over een vaste coördinator voor de eigen vervoersdienst. Een dienst waarop, nu de feestdagen in zicht zijn, door velen een be roep zal worden gedaan. De nog maar kortelings opge richte Winkeliersvereniging Broersvest kreeg het gedaan dat de kindervriend in deze win- keistraat enkele dagen zal resi deren in het pandje gelegen naast de sociëteit van Lente feest. Alle kinderen toi 7 jaar zijn hier uiteraard welkom don derdag en vrijdag a.s. van 19.00 tot 20.30 uur en op strooiavond van 13.00 tot 15.30 uur. Bij het overleggen van een kassabon van de leden-winke liers krijgen de kinderen een presentje aangeboden. Op het programma van Sint Ni colaas en zijn gevolg staat ver der nog aangegeven een bezoek aan een aantal langdurige zie ken en mensen met een handi cap die eveneens aan huis zijn gebonden. Het betreft hier een geste van Stichting Lentefeest die hoog dient te worden aangeslagen! Overtreders op Harreweg krijgen zware boete Pogingen om de weg af te grendelen met verkeers- paaltjes hebben jammerlijk gefaald. Een paal in het mid den bood geen uitkomst, om dat weggebruikers uitweken naar de berm, die door deze manoevres grote schade opliep. De volgende stap van de over heid, de weg met meerdere paaltjes tegelijk af te sluiten, had al even weinig succes. Op brandweervoorschrift moest namelijk het middelste paaltje „inklapbaar" zijn -dit om bij eventuele noodgevallen toch van de weg gebruik te kunnen maken- en dit feit bleek ook au tomobilisten niet onbekend. Ze behandelden het obstakel tenminste alsof zich dagelijks noodsituaties op de Harreweg voordeden. Uit het wegdek getrokken of botweg platgereden verkeers- paaltjes werden herhaaldelijk door de gemeente hersteld. Ondertussen is het aantal over treders ~op de Harreweg nog steeds niet afgenomen. De poli tie vermoedt dat veel sluipver- keer gebruik maakt van deze verboden polderroute, en dat het daarbij vooral gaat om mensen die dagelijks voor hun werk op en neer moeten tussen Delft en Schiedam. De Schiedamse politie, die deze situatie al lang een doorn in het oog was, vindt dat het zo niet langer kan doorgaan. „We zijn het zat", aldus de ker nachtige uitspraak van Piet van den Hengel, hoofdinspecteur. De Schiedamse politie heeft de zaak nu aangekaart bij de Offi cier van Justitie, die alle mede werking heeft toegezegd bij het bekeuren van overtreders. Voor schenners van het rijver bod op deze weg is zelfs een be paald boete-tarief vastgesteld dat de normale bekeuring van 35 gulden verre te boven gaat. De Officier heeft niet meege deeld welke geldstraf overtre ders wel te wachten staat. De politie spreekt alleen van een „aanmerkelijk hogere boete". Herhalers mogen rekenen op een bijzonder fikse bekeuring. Er komt scherp toezicht. Agen ten in burger en in uniform zul len onverbiddelijk optreden. Tegen het autoverkeer op de Harreweg is al vele malen bezwaar aangetekend, ook door de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB), die meent dat au to's op deze polderroute een be dreiging zijn voor wielrijders. In het verleden werd regelma tig doodgereden pluimvee op de weg aangetroffen. In de paartijd moesten ook al ontelbare pad den hier het leven laten. Sluiting van de wee is door het Schiedamse gemeentebestuur al meermaals overwogen, maar het feit dat de Harreweg dan zijn status van provinciale weg zou verliezen betekent dat de er op aangesloten gemeenten Schiedam, Schipluiden en Delft) voortaan zelf voor het onderhoud moeten zorgdragen. Deze financiële last zou vooral voor het kleine Schipluiden te zwaar zijn. De afdeling gevonden- en verlo ren voorwerpen is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 16.00 uur en telefo nisch bereikbaar onder het nummer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te ha len op het politiebureau (Lange Nieuwstraat 55). Ringen: 1 gouden ring met wit steentje. Portemonnees: 1 rode porte monnee. Sleutels: 1 ring met 4 sleutels (waaronder 2 Fiat-autosleutels); 1 ring met 2 sleutels; 1 muske- tonhaak met 1 lips en 2 kleine sleutels; 1 Opel-autosleutel met rood label; 1 musketonhaak met 3 sleutels (op musketonhaak staat Reisburo „Adria Holiday" tel:085-332502; 1 sleutel met zwart omhulsel waarop staat „Bastah" en „Neimann"; 1 ring en musketonhaak, waaraan fietssleuteltje; 1 rood etuitje met 2 sleutels en 1 fietssleuteltje; 1 bruin etuitje met 5 sleutels, waaraan een blauw, rood en geel randje; 1 bruin etuitje met 5 sleutels, waaronder 1 Ford autosleutel (bij Post Noord); 1 hartvormig hangertje, waarin flesopnener met 2 sleutels met opschrift „Flora"; 1 musketonhaak en ring met 5 sleutels; 1 rood/bruin etuitje met 3 sleutels en 1 blauw hangertje met opschrift „aro matic schnapps Black Prince Schiedam. Tassen met inhoud: 1 linnen tas met opschrift „Unique Uitzend bureau", inhoudend 1 sinaasap pel. Handschoenen: 1 blauwe wol len linker handschoen. Diversen: 1 wit zonnescherm voor achterruit; 1 rode etui met het teken van de Bondsspaar bank erop, inhoudende 2 ball points, 2 potloden, 1 schaar, 1 viltstift; 1 zwarte auto asbak. Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinders. 1 vlet, af te halen bij Firma v. Dijk-Brussé, Noordvestsingel 87, tel: 737575; 1 parkerpen, af te halen bij R. Greveling, Park weg 29, tel: 736440; 1 electro- nenflitser, merk Agfa 261 CB, r.f te halen bij Fam. Paarde- kooper, Lange Haven 75c, tel: 737759; 1 Sparta-bromfiets, fr.nr. 313098, af te halen bij T. SCHIEDAM Een attente voorbijganger heeft vrijdag- Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk avond kunnen voorkomen dat een drogisterij aan de Aleida- straat tot de grond toe af brandde. Nadat onbekenden daar 'sa- vonds om 9 uur vuurwerk door de brievenbus hadden gegooid was in de zaak brand ontstaan. Een Schiedammer merkte toe vallig het vuur op en reageerde ogenblikkelijk. Hij sloeg een ruit uit de voor deur en doofde het vuur met een ter plaatse aanwezige poe derblusser. Door dit kordate optreden bleef de schade beperkt tot een ver koolde deurmat en een gefor ceerde ruit. De drogisterij was verzekerd. SCHIEDAM De filmclub Schiedam draait vrijdag 4 de cember aanstaande de recente creatie van Woody Allen: „An nie Hall". Meer dan zijn vroe gere films is Annie Hall een au tobiografie. Allen's doen, den ken en laten wordt uitgebeeld middels de figuur van Alvy Singer. Alvy heeft problemen met de wereld waarin hij wel gedwon gen is te leven. De vrouwen die zijn pad kruisen maken het hem er zeker niet gemakkelij ker op. Woody Allen giet zijn scherpe kritiek in een vorm van humor. Het is dit gegeven dat Annie Hall tot één van de beste kome dies aller tijden heeft gemaakt, en tot een film vol scherpte, met overdonderend vakman schap gemaakt en goed ge speeld. (boven de zestien) Leden betalen 4,toegang. Niet-leden 5,incl. lidmaat schap. De deur gaat om negen uur open en de film begint rond de klok van half tien. Na afloop is er gratis koffie. De Filmclub is te vinden in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. SCHIEDAM De politie heeft maandagmiddag een zendinstallatie in beslag ge nomen die niet aan de eisen voldeed. De zender stond opgesteld in een woning aan de Van der Duyn van Maasdamstraat. Volgens politie en Radio Con troledienst van de PTT werd pas ingegrepen nadat omwo nenden geklaagd hadden over storing op hun elektrische ap paratuur. SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft maandagochtend in alle vroegte een 15-jarige stadgenoot in de kraag gevat die zich al enkele weken van gratis melk voorzag. Op de fiets ging de jongeman elke morgen langs een opslag plaats van zuivelprodukten aan de Iepenlaan. Hier nam hij da gelijks kleine hoeveelheden melk mee. Of hij zulks deed voor eigen consumptie, dan wel als bijver dienste, is niet bekend. De klan destiene melkboer werd gear resteerd na een telefoontje van een oplettende burger. -ADVERTENTIE- „Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad Portemonnees: 1 zwart porte- monneetje, inhoudende f 80, af te halen bij: Fam. Slotboom, Chopinplein 156, tel: 710995. Horloges: 1 horloge, merk Marti, nr. 260075, 1 dameshorloge merk Anko, nr. 11637, af te ha len bij: Hr. Hekkema, Heyer- mansplein 28, tel 710995. Diversen: 1 fietsmandje, af te halen bij: mevr. Schipperus, Dr. Wibautplein 41, tel. 708948. 1 ring met 6 sleutels met leertje, op voorzijde staat. Kon. Land macht, op achterzijde: Regio naal Informatiecentrum, Mat- henesserlaan 330 R'dam, af te halen bij: W. van Ravens, B.K.- laan 59, St. Jacobs Gasthuis ka mer 61, tel: 261905. Armbanden: 1 klein zilveren kinderarmbandje met de naam „Amber" erop, af te halen bij Fam. v.d. Velden, Smetanalaan 100; 1 gouden naamplaatarm bandje met de naam Rietje erop, af te halen bij: mevr. Hennink, Hoekersingel 25, Rotterdam tel: 159362; 1 gouden armband, af te halen bij: Fam. Verhaaren, Bachplein 213, tel.:702458. van Leeuwen, D. A. de Jonh- straat 6b; 1 groene regenbroek, af te halen bij G. Bruselier, FVans Halsplein 21, tel: 734059; 1 wit gordijn, 2 meter lengte, af te halen bij Meyster, D. A. de Jonghstraat 4b, tel: 269519; 1 broche, zilverkleurig, 32 mm. af te halen bij Fam. Hoogendijk, Vlaardingerdijk 446, (5 sluisen- flat), tel: 730604. Handschoenen: 1 leren zwart/- roden linkerhandschoen, af te halen bij Mevr. van Leeuwen, Ariboldipad 36, tel: 703745. Brillen: 1 kinderbril met bruin montuur, af te halen bij Mw. ■Sheyl, Houtstraat 21, tel: 263301. Tassen met inhoud: 1 witte plas tic tas, opschrift v. „Herman", inhoudende: doeken, fotoal bum, tijdschriften, kaarten, af te halen bij: Mw. de Eijk, v. Leeuwenhoekstraat 5b, tel: 732630. Kleding: 1 lichtblauwe coltrui, af te halen bij: Fam. v.d. Vlugt, Polderweg 250, tel.704679. Schoenen: 1 blauw kinder schoentje, af te halen bij Fam. K. W. v. Bezooyen, Prof. Aal- berselaan 54, tel: 706804; 1 don kerrood schoentje, maat 20. af te halen bij Mevr. de Kaper, H. Bosmanplein 92, tel: 715314. Kleding (vervolg): 1 wit baby jasje (gebreid), af te halen bij: Fam. Molenaar, v. Beveren straat 20, tel: 261977. Sleutels: 1 etui met 2 sleutels, af te halen bij Fam. de Vrijer, Burg. Honnerlage Gretelaan 496, tel: 715052; 1 ring met 5 sleutels en kettinkje met goud kleurige penning, af te halen bij: Fam. Ordoman, Sint Li- duineplein 6, tel: 266041; 1 ring met 2 sleutels (1 lips), af te ha len bij: Fam. Sanderink, Vale- riusstraat 72, tel: 704353; 1 Opel- autosleutel en 1 kofferbaksleu tel, af te halen bij: Fam. Enge- ring, Oostsingel 29, tel: 263229; 1 ring met 4 sleutels, af te halen bij: mevr. Jansen, Tsjalk 45, tel: 705792; GEBOREN Jordy R. W. H. A. z.v. Kooij- man-Elhombre y Martinez. Mariska, d/v. Leliveld-Polet. Thomas, z.v. van Campenhout- Hendriks. Oguzhan, z.v. Ozel-Sahin. Erwin, z.v. van Klooster-den Uijl. Melissa, d.v. Holleman-van IJ- peren. Harm S. z.v. van den Hil- Schaap. Michelle, d.v. Carree-van Mil. Femke, d.v. Feenstra-Schell. Yusuf, z.v. Sahin-Kahramano- glu. Jacoba M. C. d.v. de Regt-Mak. Kim, d.v. Greten-van Waart. Lynne A. d.v. Maas-Bick. Bronja, d.v. Vielvoije-Abee. Menno, z.v. Poot-Warner. Eicon W. R. z.v. Fleur-Sja-An- gie. Danny, z.v. den Breems-van Rijswijk. Clemens, z.v. Kester-Touw. Maria H. d.v. van Kessel-Buche- li. Angela, d.v. Versteeg-Scholte. ONDERTROUWD K. Bhaggoe, 25 jr. en L. Sewlal, 19 jr.; M. A. Burggraaf, 30 jr. en C. A. van Eijk, 28 jr.; J. A. Go- vaart, 21 jr. en E. D. B. W. Kol- ditz, 23 jr.; J. W. M. van Schijn- del, 23 jr en J. L. M. Greten, 25 jr.; J. Segaar, 25 jr. en A. W. Co- sijn, 23 jr.; A. A. L. Tas, 22 jr. en M. M. C. ten Wolde, 21 jr.; R. van Vliet, 20 jr. en D. Kaho, 18 jr.; H. IJsselsteijn, 30 jr. en E. van Helden, 22 jr.; J. Wapenaar, 32 jr. en G. P. Leito, 26 jr. GETROUWD A. S. J. Hageraats, 27 jr. en L. van Wijk, 24 jr.; M. W. Lansber gen, 26 jr. en H. J. Adshead, 30 jr.; P. E. Stiemer, 35 jr. en M. W. Bergwerf, 31 jr.; R. van Hagen, 34 jr. en M. M. Wiese, 19 jr.; J. A. van Opijnen, 29 jr. en B. van Herk, 22 jr. OVERLEDEN B. Kedde, man, 83 jr.; A. van der Roest, man, 68 jr.; D. Bedaux, man, 88 jr.; J. van der Wal, vr. 63 jr.; H. T. Rieken, man, 77 jr.; A. Amersfoort, man, 73 jr.; E. H. Appel, vr. geh. gew. met P. E. H. Kern; W. Wessel, vr. geh. gew. met W. de Jong, 80 jr.; A. Soe- ters, man, 68 jr.; A. J. M. Heins- broek, vr. geh. gew. met H. J. Leliveld; F. Tabak, vr. geh. met W. Kunst, 73 jr.; F. K. Seifert, man, 85 jr.; E. C. van der Meu- len, vr. geh. gew. met J. Gerdes, 73 jr.; T. van den Berg, vr. geh. gew. met O. van den Brink, 86 jr.; A. Huisman, vr. geh. gew. met W. Zwanenburg, 58 jr.; J. G. den Hollander, man, 63 jr.; J. Poot, man, 78 jr.; N. G. J. de Wolff, man, 64 jr.; H. C. Korte- kaas, vr. geh. gew. met D. van Bruggen, 80 jr. Sint op toernee SCHIEDAM Het ijzers- terke gestel van Sint Nico laas bleek weer eens toen hij zaterdag de nodige werkbe zoeken aflegde in de Schie damse winkelcentra. Regen- en hagelbuien kreeg de eerbiedwaardige grijsaard hierbij te trotseren, slechts mompelend in z'n baard, dat de hitte in zijn vaderland Spanje, ook niet alles is. Zijn eerste bezoek gold het zuidelijke stadsgedeelte waar de winkeliersvereniging haar 20- jarig bestaan herdenkt. Te voet maakte de kinder vriend een rondgang langs de winkels om met een schuin oog de etalages te bekijken van zijn leveranciers. Al te veel kinderen bevonden zich uiteraard niet op straat. Vandaar dat hij ook door en kele straten wandelde om maar zo dicht mogelijk bij de kinde ren te kunnen komen. Daarna volgde een rijtoer in Schiedam-Noord. Eindpunt was in het centrum „De Blauwe Brug" waar de kinderen een feestprogramma kregen voor geschoteld in een propvolle zaal. De Winkeliersvereniging „Hof van Spaland" organiseerde als huldeblijk aan de Sint een te ken/kleurwedstrijd waarvoor hij zelf model stond. De prijsui treiking vond hedenmiddag plaats.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 29