R 'im. - -1 Feest met Kerstmis/Nieuwjaar Openbare Commissievergaderingen Maar wees voorzichtig met kaarsen en vuurwerk In Schiedam vrij veel aanvragen voor de eenmalige uitkering O.N.S. start eerste project Aanvragen bouwvergunning Veiligheids tips Voor alleenstaanden met minimum inkomen: voor 31 december Aanvragen vestigingsvergunning Drank- en Horeca ver ordening Vuurwerk mag alleen op Oudjaarsnacht Schoolsport- toernooien in Kerstvakantie Waar moet u het afval laten? De centrale stadsverwarming Spreekuur van Burgemeester en Wethouders Winkels langer open met Sinterklaas en Kerstmis Ter inzage: ver gunning Autovervoer Per sonen DE KERSTBOOM BRANDENDE KAARSEN OLIEBOLLEN BAKKEN VUURWERK AFSTEKEN Publikatie van de Gemeente Schiedam Bureau Voorlichting Stadskantoor Emn,a Straat1 lel-010 260500 PAGINA 6 Kerstmis en daarna Nieuwjaar staan voor de deur! Natuurlijk gaan we dat op feestelijke wijze vieren met versierde kerstbomen, met brandende kaarsen, met het bakken van oliebollen en (wie daar zin in heeft) het afsteken van vuurwerk. Dat geeft sfeer en gezelligheid. Maar bij deze traditionele attributen voor vreugdi- ge feestdagen komen helaas ook de geva ren om de hoek kijken. Vooral het brand gevaar. Weest dus op deze feestdagen ex- tra-voorzichtig en neem maatregelen op dat de feestweek niet uitloopt op ellende! Het Veiligheidsinstituut heeft speciaal daarvoor een folder uitgegeven met lange lijst vol goede raadgevingen, waarvan we de volgende overnemen: Koop een boom die niet te groot is voor uw kamer en zet hem niet te dicht bij gordijnen of andere brandbare spullen. Zorg ervoor dat de boom goed stevig staat en niet mak kelijk omver gelopen kan worden. Indien u de boom in een speciale met water gevulde kerstboomstandaard plaatst, droogt hij min der snel uit en het brandgevaar is wat min der. Echte kaarsjes in de boom moet u con stant in de gaten houden. Elektrische kaars jes zijn misschien minder sfeervol, maar ook minder gevaarlijk. Maar dan moet u de be drading van de elektrische kerstboomver lichting toch wel goed controleren op be schadigingen. En gebruik een gaaf en goed passend verlengsnoer, dat zo wordt neerge legd dat niemand erover kan struikelen. Doe de verlichting uit als u gaat slapen of het huis verlaat. Zet kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Gebruijk geen kaarsen houders van plastic of andere makkelijk brandbare materialen. Houd brandende kaarsen zo ver mogelijk weg van gordijnen en andere makkelijk brandbare dingen als papieren versieringen. Laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden. Zet de kaarsen ook niet te dicht bij een warmte bron, zoals op de schoorsteenmantel boven de kachel, de kaarsen worden dan week en buigen om. Vooral: laat kleine kinderen nooit alleen met brandende kaarsen! Ook niet voor „even". Bij het bakken van oliebollen loopt u de kans op „vlam in de pan". Leg daarom bin nen handbereik een deksel klaar, die goed op de pan past. Slaat de vlam in de pan, loop dan niet weg, maar schuif het klaargelegde deksel op de pan. Draai vervolgens het gas of de kookplaat uit en leg een uitgewrongen vochtige dweil op het deksel, zodat dit vaster op het deksel drukt. Probeer nooit de bran dende olie met water te blussen; dat is le vensgevaarlijk. Laat de pan een kwartier met rust, beweeg hem niet en licht ook het deksel niet op. Doe niet te veel olie in de pan; de olie gaat bruisen wanneer het beslag erin gebracht wordt en als de pan te vol is stroomt deze over. Loop niet weg bij de pan zonder het gas of elektra uit te zetten; bij te lang verhit ten gaat de olie branden. steken met zorg uit; denk daarbij aan het brandgevaar. Zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn, als het vuurwerk begint. Gebruik voor het afsteken geen lucifers maar een gloeiende sigaret of sigaar. Ga zo dra de lont brandt een paar stappen achter uit. Probeer een „weigeraar" niet opnieuw aan te steken. Zet vuurpijlen in een met zand gevulde fles, of beter nog: in een fles die half in de grond staat. Het gaat erom dat de fles recht-op staat en niet om kan vallen. Vuurwerk in de hand afsteken is heel ge vaarlijk. Met ontstoken vuurwerk gooien is nog ge vaarlijker! Ga niet met vuurwerk experi menteren en maak geen bundels ter verho ging van het effect; dat is levensgevaarlijk. Bij het zelf maken van vuurwerk zijn al veel ongelukken gebeurd. Geef liever geen vuur werk in handen van kinderen. Wees kritisch bij de beslissing of uw kinderen oud en wijs (dus voorzichtig) genoeg zijn om mee te doen aan het afsteken van vuurwerk. Geef ze in ieder geval goede instructies en blijf toezicht houden! Koop het vuurwerk bij de erkende detail handel, herkenbaar aan het biljet „Verkoop vuurwerk; Roken en open vuur verboden". Verkoop door anderen is verboden! Let erop dat het vuurwerk voorzien is van een wette lijk verplichte duidelijke gebruiksaanwijzing in de Nerderlandse taal. Lees die ge bruiksaanwijzing rustig en volg die op. Be waar vuurwerk bij voorkeur in een metalen trommel of bus op een veilige droge plaats. Zoek de plek waar u het vuurwerk gaat af- Op 1 november jl. is de aanvraagtermijn om voor een éénmalige uitkering in aan merking te komen voor gezinnen en on- gehuwden met kinderen gesloten. Er wer den 2000 aanvraagformulieren ontvan gen. Hiervan behoorden 1870 aanvragen tot bovengenoemde categorieën. 130 Aan vraagformulieren zijn nog niet in behan deling genomen omdat de aanvragers aangaven dat zij alleenstaand waren. Deze aanvraagformulieren worden ver der verwerkt in de tweede fase. Inmiddels is duidelijk geworden dat het aan tal ontvangen aanvraagformulieren in Schiedam zeker niet ongunstig afsteekt ten opzichte van het landelijk gemiddelde. De oorzaak ligt in het feit dat het percentage uitkeringsgerechtigden in Schiedam vrij hoog is met een daarmee gepaard gaande zwakkere sociaal-economische positie. Bo vendien is in Schiedam over deze eenmalige uitkering veel publiciteit gegeven, om de mensen op de uitkering te attenderen. Zo werd onder meer een voorlichtingsbijeen komst met medewerkers van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk georgani seerd, waarna deze medewerkers hulp heb ben gegeven bij het invullen van aanvraag formulieren voor bejaarden. Een eerste inventarisatie wijst uit, dat bijna 3% van de aanvragen afgewezen moeten worden, omdat het opgegeven inkomen het aangegeven minimumnivo te boven gaat. De overige aanvragen worden geheel of gedeel telijk gehonoreerd. De betaling van de uit kering zal geschieden in de maand decem ber. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de tweede fase: de aanvragen om een één- Bij burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn ondervermelde aanvragen voor een„vestigingsvergunning" volgens de Drank- en Horecaverordening binnen gekomen. De aanvragen liggen tot 22 de cember 1981 ter inzage op de gemeente-se cretarie, afdeling Algemene- en Burgerza ken in het Stadskantoor (2e etage), op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.15 uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 22 de cember 1981 schriftelijk bij B en W worden ingediend, te zenden aan de chef van de se cretarie-afdeling A.B.Z., Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Na een telefonisch verzoek bij het bureau Algemene Zaken (telefoon 260500, toestel 144) kunnen tot 15 december 1981 ook mon delinge bezwaren worden ingebracht, waar bij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvragen tus sen het bevoegd gezag, de aanvragers en de overige aanwezigen. De aanvragën zijn: 1. van mevrouw S.C. van Bruggen-Gordijn te Spijkenisse een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een zalenverhuurbedrijf „Maison Tivo- li" in het pand Nieuwe Haven 237; 2. van de heer R.H.A. Jost te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Westfrankelandse- straat 42; 3. van de Recreatie Vereniging Beneluxflat te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een ontmoetingsruimte voor flatbewo ners op de 13e etage van het Chopinplein; 4. van de v.v. S.F.C. te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een sportkantine in het sportpark Thur- lede 5. van de Stichting Sporthal Margriet te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van twee kantines in de sporthal Margriet, Nieuwe Damlaan 5; 6. van de gemeente-archivaris te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van de leeszaal in het gemeente-archief. Korte Haven 31-33; 7. van de heer B. Zencirci te Rotterdam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een koffiehuis in het pand Singel 146b; 8. van de heer H.C.Cheng te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een restaurant in het pand Borodinlaan 72; 9. van de heren A. Klerks en R A.F. Vijge boom, respektievelijk te Schiedam en Rot terdam een aanvraag ten behoeve van dè exploitatie van een café in het pand Broersvest 1; 10. van de heer H E. Degens te Vlaardingen een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een bar-bistro in het pand Rubensplein 22-24; 11. van de heer C.J. Nossent te Oud-Beijer- land een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een restaurant in het pand Lange Ha ven 26; 12. van de heer K.C. Liu te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een afhaalcentrum voor Chinees-Indi sche maaltijden in het pand Korte Singel- straat 18; 13 van mevrouw J.J. Hootsmans te Berkel- Rodenrijs een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een snackbar in het pand Dieselstraat 106. malige uitkering voor „alleenstaanden" met een eigen huishouding. Tot degenen die in de tweede fase kunnen aanvragen worden gerekend: - Ongehuwden die geen kinderen hebben voor wie recht op kinderbijslag bestond over het tweede kwartaal 1981. - Samenwonenden die een uitkering wil len aanvragen voor een huishouding van twee of meer personen. - Zij die na 1-1-1981 getrouwd zijn of na 1- 1-1981 voor het eerst een bijstandsuitke ring voor een echtpaar ontvingen om- ndat zij samenwonen. - Ongehuwden die voor één of meer kin deren geen recht hadden op kinderbij slag over het eerste kwartaal, doch wel over het tweede kwartaal 1981. De hoogte van de éénmalige uitkering wordt bepaald door de gezinssituatie op de dag van aanvraag. De uitkering bedraagt maximaal: - voor alleenstaanden 150.- - voor gezinnen van 2 personen 250.- - voor gezinnen van 3 personen 350.- - voor gezinnen van 4 of meer personen 450.- Deze bedragen zijn belastingvrij. Er worden ook geen sociale premies ingehouden. Het ligt in de bedoeling om de betaling van de éénmalige uitkering te verrichten in de maand februari 1982. Wil men hulp bij het invullen van het for mulier of heeft men vragen over het formu lier, dan kan men telefonisch kontakt opne men met de Gemeentelijke Sociale Dienst te Schiedam. Er zijn twee speciale telefoon nummers beschikbaar namelijk 731614 en 264044. Bejaarden kunnen eveneens terecht op de navolgende adressen: - Dienstencentrum „de 4 Molens", Nieuwe Damlaan 766, van 9.00 uur tot 17.00 uur. - Dienstencentrum „de Woudhoek", Heijer- mansplein 38, van 9.00 uur tot 17.00 uur. - Wijkhulppost, Lorentzlaan 32, van 9.00 uur tot 10.00 uur. - Wijkhulppost, Westerkade t/m nr. 24, van 9.00 uur tot 10.00 uur. De jaarwisseling ligt nog enkele weken in het verschiet, doch nu reeds kan men het vuurwerk horen knallen. Tot schrik en ongenoegen van velen en ondanks het feit dat het afsteken van vuurwerk nu niet is toegestaan. Om de hinder en de eventuele schade door het afsteken van vuurwerk zoveel mogelijk te beperken heeft de gemeente Schiedam, evenals de nabuur-gemeenten overigens, in de Alge mene Politieverordening regels gegeven voor het afsteken en de verkoop van vuurwerk. Het afsteken van vuurwerk is uitsluitend toegestaan rond de jaarwisseling, vanaf 23.00 uur op oudejaarsnacht tot 1 januari 1.30 uur. Maar ook in deze periode is het niet toegestaan op of aan de weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk af te steken, indien dit gevaar, schade, hinder van ernstige aard of over last kan veroorzaken. Buiten deze perio de op Oudejaarsnacht is het verboden om vuurwerk ook maar bij zich te hebben'. De verkoop van vuurwerk mag alleen ge schieden door de vier erkende handelaren die in het bezit zijn van een Hinderwet vergunning. Denk er aan: wanneer men thuis meer dan 2 kg vuurwerk heeft, moet men óók een Hinderwetvergunning hebben! De verkoop mag alleen gebeuren in de periode van 27 december tot en met 31 december; eerder verkopen is niet toe gestaan. In deze periode mag men wél vuurwerk bij zich hebben, doch alleen om het na aankoop naar huis te brengen. Al leen aan personen van 16 jaar en ouder mag vuurwerk worden verkocht. Deze leeftijdsgrens geldt niet voor het „lichte" vuurwerk als wonderkaarsen, kamer- vuurwerk, pyrotechnische lucifers en klappertjes. Bij dit alles moet men wel bedenken dat veel mensen echt hinder hebben van het knallen van vuurwerk. Deze overlast is des te groter wanneer het vuurwerk voor oudejaarsnacht wordt afgestoken. Ook voor dieren, vooral voor honden, is vuurwerk een kwelling; ze worden er angstig en schrikachtig van. Bo vendien is vuurwerk gevaarlijk. Elk jaar worden veel mensen gewond door het on voorzichtig afsteken van vuurwerk, terwijl er ook nogal eens schade wordt aangericht. Wees daarom voorzichtig en geef liever geen vuurwerk in handen van kinderen. Tenslotte een advies: sluit zoveel mogelijk de ramen en deuren aan de straatzijde, vooral die welke toegang geven tot kelderruimten, trappenhuizen en lifthallen. Dit om te voor komen dat men uit baldadigheid vuurwerk naar binnen gooit, met alle kwalijke gevol gen daarvan. In de maand december zullen de onder staande commissies in het openbaar ver gaderen. De agenda's met de bijbehoren de stukken liggen ter inzage bij het bu reau Voorlichting in het Stadskantoor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen daar ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het doorgaan van de vergadering en over de te behandelen agendapunten. Maandagmiddag 7 december: AROB-Be- zwaarschriftencommissie voor huisvestings zaken, in het Stadskantoor op de 5e etage, aanvang 15.00 uur; Maandag 7 december: Commissie voor Socia le Zaken, in het Stadhuis aan de Grote Markt, aanvang 20.00 uur; Dinsdag 8 december: Commissie voor On derwijszaken, in het Stadhuis, aanvang 19.30 uur; Dinsdag 8 december: Commissie voor Cul tuur, Sport- en Jeugdzaken, in het Stadhuis, aanvang 19.30 uur; Vrijdagmiddag 11 december: Welstandscom- In de aanstaande kerstvakantie organiseert de sportraad van de gemeente Schiedam weer de traditionele schoolsporttoernooien. Het schoolzwemtoernooi voor jongens en meisjes van de lagere scholen wordt gehou den in het sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan op maandag 21 en dinsdag 22 december. Op maandag worden de persoon lijke nummers gezwommen op de 25 meter vrije slag en de 25 meter schoolslag en op dinsdag de finales van de persoonlijke wed strijden en tevens de schoolestafette 4 x 25 meter schoolslag. De deelnemers, die wel in het bezit moeten zijn van een zwemdiploma, worden verdeeld in drie groepen, n.l. voor de 4e, de 5e en de 6e klas van de school. Het schoolbasketbaltoernooi voor leerlin gen van het voortgezet onderwijs wordt, met assistentie van de basketbalvereniging Ju- ventus, georganiseerd in de Sporthal Margriet op maandag 21 en dinsdag 22 de cember, met de finales op woensdag 23 de cember. De jongensteams worden verdeeld in vier leeftijdsgroepen en de meisjes in drie leeftijdsgroepen - MOTOR-OLIE: na gebruik weer af geven bij de verkooppunten of bij de O.N.S. -OUDE MEDICIJNEN: afgeven bij de apotheek - HUISVUIL: in een Komo-keurzak op de ophaaldag buiten zetten -GROF HUISVUIL: telefonisch op geven bij de O.N.S. telefoon 622222 en op de ophaaldag buiten zetten -GLAS: in de gele glasbak -OUDE KWIKBATTERIJTJES: in leveren bij de fotohandel - BESTRIJDINGSMIDDELEN, OP LOSMIDDELEN, VERFVERDUN- NER, VERFRESTANTEN, ENZO VOORT: afgeven bij de O.N.S. - OUD PAPIER: zo mogelijk meege ven aan oud-papierakties Dit zijn tips van de Openbare Nuts bedrijven Schiedam, Van Heek straat 15, telefoon 622222 De Openbare Nutsbedrijven Schiedam zijn eind oktober gestart met het eerste project voor warmtelevering in onze stad. In het nieuwe gebouw van Tevopharm B.V. aan de Van Heekstraat is door de O.N.S. een warmte-installatie geïnstal leerd, die het bedrijf van warmte voorziet op een energie-bewuste wijze. Een deel van de geproduceerde warmte zal worden gebruikt om het reeds be staande oudere gebouw van Tevopharm aan de Conradstraat van warmte te voor zien, een ander deel van de warmte wordt afgestaan aan het gebouwencomplex van de O.N.S. Op basis van een rapport van de O.N.S. is sinds juni 1981 een projectgroep De centrale Stadsverwarming actief bezig met het ont wikkelen van plannen. De O.N.S. richt zich op het bevorderen van vooral kleinschalige en decentrale stadsverwarmingsprojecten. Hiertoe zijn zij bereid om bij woningbouw projecten en bij particuliere bedrijven ener giebesparende technische installaties te in stalleren en ook te exploiteren. Belangrijk is daarbij het onderzoek naar de mogelijkheid van de toepassing van „rest warmte". Deze warmte, meestal in de vorm van ventilatielucht of verwarmd koelwater, wordt vaak niet benut, terwijl deze warmte toch zou kunnen worden gebruikt voor bij voorbeeld de verwarming van woningen. De hier bedoelde warmte wordt niet opge wekt door een gewone c.v.-ketel, maar door een warmtepomp. Dit is een installatie die onder meer warmte kan halen uit de lucht in de omgeving, waarna de warmte nuttig gebruikt kan worden. Het grote voordeel van een warmtepomp is, dat ér méér nuttige energie uitkomt dan er nodig is voor het la ten werken van de installatie zelf. Op het dak van het Tevopharm-gebouw is dat deel van de warmtepomp-installatie te zien, waarmede de buitenlucht wordt aange zogen. Aan deze lucht wordt dan de warmte onttrokken die dan weer wordt gebruikt voor het water van de c.v.-installatie in het gebouw. Deze warmtepompinstallatie kan in de zo mer ook andersom werken, nl. als koelin stallatie. Dan wordt de warmte uit het c.v.- water gehaald en naar buiten geblazen. Een deel van de geproduceerde warmte wordt via buizen naar andere plaatsen ge transporteerd. In de laatste week van okto ber j.l. zijn de eerste verwarmingsbuizen ge legd voor dit eerste decentrale stadsverwar mingsproject in de gemeente Schiedam. Over het algemeen bestaan de buizen voor stadsverwarming uit staal, waar omheen een dikke isolatielaag en een beschermende buis van kunststof is aangebracht. De O.N.S. ech ter zal een nieuwe ontwikkelde kunststof buis gaan toepassen. Het voordeel hiervan is, dat roestvorming niet kan optreden. Daar naast is van belang de grote flexibiliteit van de buis, gezien de steeds verzakkende grond in Schiedam. Door deze flexibiliteit is ook het transport van de buizen wat eenvoudi ger. In lengten van 60 meter kunnen deze buizen op haspels worden gerold en op die manier ook worden geleverd. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500, toestel 188. - J. v.d. Tempel en Zn. voor Raam 34b: be- tonschutting om bedrijfsterrein vervangen door een stalen schutting; - AGA Nederland B.V. voor Cornelis Hout manstraat 1: pand indelen tot kantoor met magazijnruimte; - F. Zuidema voor Eduard van Beinumlaan: maken van een voor-aanbouw aan een snackwagen; - M.F.W. v.d. Heijden voor Van Smalevelt- straat 15a: plaatsen van een berging achter de woning, alsmede het gedeeltelijk inwen dig verbouwen van de woning; - Directeur Gemeentewerken: het plaatsen van een voetbrug over de singel ten noor den van het volkstuinencomplex Thurlede; - A. Bijl voor Bosrand 12: maken van een raam in de achtergevel van de woning; - W. Tettero voor Lange Kerkstraat 29: wij ziging van winkelindeling; - Directeur Gemeentewerken voor Sport park Harga: was- en kleedakkommodatie van v.v. F.C. Nieuwland in- en uitwendig verbouwen; - A. Sonneveld voor Fr. Haverschmidtlaan 48: woning verbouwen en vergroten, als mede carport maken naast de woning; - J. Meerkerk voor Polderweg 238: woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten; - C. Hollander voor Nieuwe Maasstraat 104a hoek Numansdorpsestraat: gedeeltelijk wij zigen van de winkelpui. missie, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang van het o- penbare gedeelte rond 15.30 uur; Maandag 14 december: Commissie voor de Volksgezondheid, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur; Dinsdag 15 december: Commissie voor Fi nanciën en Economische Zaken, in het Stad huis, aanvang van het openbare gedeelte om 20.00 uur; Woensdag 16 december: Commissie voor Ruimtelijke Ordening, in het Stadhuis, aan vang 20.00 uur. Vrijdagmiddag 18 december: Welstandscom missie, in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang van het o- penbare gedeelte omstreeks 15.30 uur; Maandagmiddag 21 december: AROB-Be- zwaarschriftencommissie voor huisvestings zaken, in het Stadskantoor op de 5e etage, aanvang 14.30 uur; Woensdagmiddag 23 december: Commissie voor Personeelszaken, bij de dienst Perso neel en Organisatie 's-Gravelandseweg 567, aanvang 15.00 uur. Burgemeester mr. G. J. te Loo houdt spreekuur iedere dinsdag van 9.00 uur tot 10.00 uur, doch uitsluitend voor zaken be treffende zijn portefeuille. De wethou ders houden spreekuur iedere maandag middag voor de vergadering van de Ge meenteraad (dat is meestal de derde maandag van de maand) van 16.00 uur tot 17.00 uur. Wethouder H. W. Posthoorn van Vorming en Recreatie houdt boven dien telefonisch spreekuur iedere maan dagmiddag van 16.30 uur tot 17.30 uur. In verband met de feestdagen in decem ber zullen voor winkels, straathandel, markthandel of handel te water vrijstel lingen van de winkelsluitingswet gelden. Als gevolg daarvan mogen de winkels ge opend zijn op: maandag 30 november t/m vrijdag 4 de cember: tot 21.00 uur zaterdag 5 december: tot 17.00 uur maandag 21 december t/m woensdag 23 december: tot 21.00 uur donderdag 24 december: tot 18.00 uur maandag 28 december t/m donderdag 31 december: tot 18.00 uur zaterdag 2 januari 1982: tot 17.00 uur Deze vrijstellingen gelden ongeacht de openstellingsuren op het gewaarmerkte aankondigingsformulier. Op de gemeentesecretarie afd. Openbare Werken in het stadskantoor op de 5e etage ligt ter inzage het besluit van Burgemeester en Wethouders van Schiedam van 6 novem ber 1981, waarbij de grond van de Wet Auto vervoer personen aan EVAG B.V. te Vlaar dingen voor het schooljaar 1981-1982 ver gunning is verleend voor het vervoer van leerlingen van en naar de W.A. van Lief- landschool. Voor iedere belanghebbende staat tot 25 de cember 1981 beroep open tegen dit besluit. Het beroep moet worden gericht aan het col lege van Gedeputeerde Staten van de pro vincie Zuid-Holland te 's-Gravenhage. bij het gebruik van elektrische- en gas- apparaten. - laat u adviseren door erkende instal lateurs - laat uw installaties keuren op veilig heid - een aardlekschakelaar bevordert de veiligheid - gebruik géén driewegstekkers - sla geen spijkers door elektrische snoeren - beveilig de tafel- en wandcontactdo zen voor kinderen - zorg dat in de keuken geaarde wand contactdozen zijn - zet geen verplaatsbare elektrische toestellen in uw bad- of doucheruim te - vraag om informatie bij de erkende installateurs bij de aanschaf van tweedehands gasapparatuur - ruikt u gas? Zet dan ramen en deuren open, draai de hoofdkraan dicht en bel de gas-vakman of de O.N.S. - ventileer voldoende - laat uw schoorsteen regelmatig vegen - onderhoud is belangrijk voor de le vensduur van uw toestellen - uw badgeiser, gasboiler en cv-ketel moeten op een afvoer zijn aangeslo ten - ventileer verstandig - laat bij isoleren van uw woning ruim te over voor ventilatielucht Dit zijn veiligheidstips van de Openba re Nutsbedrijven Schiedam, Van Heekstraat 15, telefoon 622222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 6