Aanwas nieuwe leden verwacht Kamermuziek in aula museum OJC en De Trechter organiseren GRATIS C. KOK 89.50 Rennersclub Klaverjassen Advents- en kerstzang Zwaar verzilverd Keltum lepeltje Originele tegel van het Proveniershuis Uw juwelier sinds 1896 oorsieraden Schitterend Swarovski: kristal. Films Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070-190222. SCHIEDAM sportief bekeken UVG - enquette De ooievaars PPSC Judo Hermes DVS Pannebier Alliantie Pupllen SCHIEDAM Ondanks de barre weersomstan digheden van vorige week waren er toch veel le den en belangstellenden naar het sportpark „Harga" getogen om daar de officieuse opening en overhandiging van de sleutel van de kantine door de ere-voorzitter Goof van 't Geloof aan het be stuur van Demos bij te wonen. Helaas was men door het slechte weer wel ged wongen om alle handelingen binnenshuis af te werken maar dat deed aan dit verheugend feit waarop Demos al zo lang had gewacht geen af breuk. Steuntje Voetbal zaterdag Voetbal zondag Handbal zondag 6-21 Zaalkorfbal Demos-voorzitter Wim Groenhorst, hier nog staande voor de oude behuizing, betoont zich blij met de nieuwe accom modatie. Geen ledenverlies bij aankoop van 50.- tot 125.- bij aankoop vanaf 125. - Wij lieten vooru deze unieke tegel maken, de vierde in de serie Oud- Schiedam. Deze tegel is niet te koop. Broersvest 87-93, telefoon 010-267937 Enorme kollektie zilver doublé goud op zilver groud Sint heeft goede sier voor mannen Grote kollektie plaatbanden, colliers, hangers, te veel om op te noemen. Uit afbeelding Altijd een geliefd geschenk. Komt steeds meer in de belangstelling: zangeres Fay Lovsky HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 4 DECEMBER 1981 PAGINA 13 Daar elke sportvereniging tegenwoordig aardig tobt met het innen van de contributie, lazen wij voor u in een clubblad een blijkbaar afdoende manier om die zo belangrijke centjes binnen te krijgen. (Van de leden van de bewuste vereniging hadden 83% al aan hun verplichting voldaan.) Het bestuur had als maatregel namelijk gesteld dat de leden de tijd kregen tot 1 november om het normale bedrag te storten. Bleef men in gebreke, dan kon men tot 1 december nog be talen al kostte dit dan wel een boete van tien gulden. Alles wat daarna nog openstond werdA dan nogmaals verhoogd met tien gulden zodat uiteindelijk die leden, die het vertik ken om hun contributie op tijd te betalen, buiten hun nor male bedrag, ook nog een totale boete van 20,gulden moesten betalen. Heren penningmeesters, mogelijk iets voor Uü Onder de kop ,,Wat zal de toe komst ons brengen" vraagt UVG-kontaktcommissielid Jan van Pelt zich af, of het nog wel zinvol is om voor de leden van deze handbalvereniging aktivi- teiten te organiseren als blijkt, dat er veel werk is gedaan voor een minimale opkomst. „Is ons programma niet aan trekkelijk genoeg? Of ligt het soms aan de organisatie? Be staat er, behoudens het spelen voor de rest in het geheel geen belangstelling voor wat er in de vereniging gebeurt?" Dit zijn de vragen die voor deze commissie op een enquette-formulier is ge zet en waarvan men nu hoopt, dat elke UVG-er hier iets zin nigs op zal zeggen, of schrijven. Ook kan men zijn ideën op het formulier kwijt, waardoor zoals Jan van Pelt het zo keurig schrijft, „met de hulp van de le den, men zich in een sfeerrijke toekomst kan verheugen". Voorlopig nog voor de proeftijd van drie maanden, wil men bij de Schiedamse Invaliden sport vereniging de Ooievaars peilen of er belangstelling onder de le den bestaat, om een cursus te volgen voor zelfbescherming. Er is daarvoor door de Ooie vaars kontakt gezocht met sportschoolhouder Peter La gerwaard die heeft toegezegd om de geïnteresseerden voorlo pig de beginselen van de zelf verdediging bij te brengen. De lessen gaan ongeveer een uur duren en zullen gehouden worden in het clubhuis van de Ooievaars, te beginnen op don derdag 7 januari 1982. Omdat er in het clubblad te weinig wordt geschreven over lagere elftallen heeft de redak- tie van de zaterdagvoetbal ver eniging PPSC het idee opgevat om aan de heren aanvoerders te vragen of zij humoristische voorvallen, of zaken die lezens waardig zijn voor de andere le den en belangstellenden van de vereniging door te geven om die dan in het clubblad mogelijk te vermelden. Men stelt, dat de standen van de elftallen beslist meer zullen gaan leven bij de leden wan neer er enige details van voor, tijdens of na de wedstrijden, bij worden vermeld. Een flinke delegatie van sport school Peter Lagerwaard heeft deelgenomen aan een Sinter klaas toernooi in Heenvliet. De jeugdigen die naar de andere zijde van de Waterweg waren gegaan om daar te strijden mo gen over hun resultaten zeker niet klagen. In de leeftijdsklasse 4-5 jaar tot 20 kilogram, wist Allaard Mensonides beslag te leggen op de eerste plaats. In de leeftijdgroep 6-8 jarigen tot 34 kg. bereikte Pascal van de Hoek een derde plaats. Sylvain Brökling bleek bij de 9-10 jari gen tot 33 kg. de sterkste terwijl in dezelfde leeftijdsgroep, ge wicht 36 tot 39 kg. Ronald Knikman een goede tweede plaats bereikte. Een noodroep in het clubblad van Hermes DVS zal bij deze voetbalvereniging moeten lei den tot vergroting van het bar- personeel. Omdat de kantine-inkomsten voor veel verenigingen de kurk is waarop zij drijven, is het ook voor Hermes noodzaak dat Her man Kluwen achter de bar de zo noodzakelijke steun krijgt. Jongelui (zowel dames als heren) zijn van harte welkom, en als zij wat problemen hebben met het kontakt aan de bar, dan is er altijd wel een eigen plekje voor ze in de keuken. De bouw van het nieuwe club gebouw van de hockey-vereni- ging Asvion in het sportpark „Thurlede" begint nu toch al op te schieten. Ondanks het slechte weer is er flink doorgemetseld en staan alle ramen en deuren op hun plaats, waarvan de harde wind slechts één raam heeft doen sneuvelen. Op 13 december hoopt men het hoogste punt bereikt te hebben dat dan aanleiding zal geven voor het uitreiken van het z.g. pannebier, dat volgens insiders van deze vereniging speciaal voor Asvion in een bekende brouwerij wordt bereid. De leiding van de Chr. gymnas tiekvereniging Alliantie doet een beroep op alle ouders, die in de directe omgeving van de gymnastiekzalen wonen, en die in het bezit zijn van telefoon en/of auto om zich als deze mensen zich bij de heer Buns- koek tel. 745434 op willen ge ven als kontaktadres zodat een- leider bij een mogelijk onge lukje in een zaal, weet waar zij terecht kan. Het eerste team van de tafelten- nisverening Schiedam bestaande uit de spelers J. van Batenburg, J. van Noort en P. de Heij is kampioen geworden van de vierde klas, waardoor men pro moveert naar de derde klas van de Rotterdamse tafeltennisbond. sport DEMOS- kantine officieus open Samen met de overhandi ging van de sleutel onthulde de ere-voorzitter een pla quette waarop hulde wordt gebracht aan alle medewer kers die de bouw hebben verwezenlijkt. Dat deze „open dag" al eerder plaats kon vinden dan gepland dankt Demos in de eerste plaats aan het team van ruim 55 zelf- werkers die onder de bezielde leiding van J. van de Linden voor deze prestatie heeft ge zorgd. „We zochten eerst in eigen kring naar iemand, die onze mensen van de nodige adviezen konden dienen. Via via kwa men we toen bij J. van de Lin den terecht die als „oud opzich ter in de bouw" alle kneepjes van het vak kende. Ondanks het feit dat deze man geen lid was van Demos bood hij zich toch aan om alles te coördineren en te begeleiden", aldus Wim Groenhorst, de trotse voorzitter van deze sterke club. „Als men rekent dat de eerste paal pas op 14 april geslagen is, en je ziet wat er nu tot stand is gebracht tegen redelijke kosten, dan neem ik daar diep mijn pet vooi; af." Ook dankte hij in zijn speech allen die aan de tot standko- ming hebben meegewerkt waarbij hij niet vergat, om ook de zustervereniging GSS, Schiedamse Boy's en Hermes DVS te bedanken voor hun gastvrijheid, tijdens de bouw, aan de Demos spelers. In de hulde betrok deze voorzit ter ook de heer Hoogerwerf die ook géén lid van Demos zijnde, zich bijzonder heeft ingespan nen om de vereniging een geldelijk ruggesteuntje te ge ven, door het organiseren van de bekende benefiet-wedstrijd met medewerking van een team van Radio Veronica. Daarbij overhandigde hij aan voorzitter Groenhorst een zelf- geknoopt wandkleed voor in de bestuurskamer, waarop twee Demospupillen staan afgebeeld, die de wereld dragen. Een eigen ontwerp, zoals hij dit wand kleed toelichtte. Trots toonde daarna Wim Groenhorst de accommodatie waar Demos nu over beschikt. Het complex dat een juweeltje genoemd mag woreden, heeft in zijn bebouwing vier kleedka mers, EHBO-kamer, scheids- rechtersruimte, keuken met kantine, stookruimte en berg ing, die allen voorzien zijn van vloerverwarming waarin het behaaglijk toeven was. „Het is natuurlijk niet zo, dat we er nu zijn. Door het achter blijven van zowel de gemeente lijke als de NSF-subsidie, kijken we nog tegen een grote schul denlast aan die ook wanneer deze subsidies afkomen, nog erg groot blijft. Door een regeling te treffen met de aannemer van de ruw bouw, hopen we met de ko mende inkomsten vanuit de kantine, ook hier iets aan te kunnen doen. Vandaar ook, dat we de kantine zo snel mogelijk open wilden hebben". Pee Zwolle CSVV C. ZwaluwenPPSC Katwijk—MVV'27 JACVlaardingen Excelsior M'sGravenzande Excelsior PTSB NTVV—Maasdijk HBSS—FC Maluku SatellietH V O Melissant—DSS'26 VitesseSVV NieuwenhoornHermes DVS Texas DHBVFC ZwijndrechtFortuna VI. DHSGouda Excelsior'20Zwervers de HollandiaanBodegraven GroenewegVDL AlblasserdamMartinit SFCHekelingen FCN'66Meeuwenplaat RKWIK—IFC SchiedamGroenwitten HillesluisU rsus DirkslandOlympus Ancora 2DWS (her) Ancora 2DWS (da) Oliveo—HVK Ida) HollandiaanWestlandia (da) (Westwijkhal 15.30 u) HollandiaanDW Hellas 2 (her) (Westwijkhal 16.40 u.) UVGMMO (da), (Margriet hal) 13.40 u. UVGMeeuwen (her) (Mar griethal 14.50 u. All ReadyOranje Nassau 5-12 HargaTOP 5-12 (Margriethal) DKCVlaardingen 6-12 „Als je ziet met welke accom modaties er tegenwoordig om je heen de leden van die vereni gingen wordt aangeboden, dan ben ik werkelijk verbaasd, dat wij in deze voor ons onvoorde lige periode, geen enkel lid heb ben verloren aan dft argument. Het is tekenend voor de sterke band van Demos". Voor de toekomst ziet Wim Groenhorst zeker perspectief voor zijn vereniging. „Nu wij weer beschikken over eigen spulletjes, op een niveau waar aan men de ogen op uitkijkt, voor een vereniging als wij, dan verwachten wij hierdoor een redelijke aanwas van nieuwe leden" De officiële opening vindt plaats op zaterdag 19 decem ber, waarvan wij hopen dat een herhaling van 13 april 1979 deze vereniging besp aard mag blijven. Zaterdag 5 december zullen in sporthal Margriet door zwarte Piet zelf de prijzen worden be kend gemaakt van de rijmwed- strijd S.P.V. 25 jaar, die door de direktie van de Bondsspaarbank Schiedam zijn geselecteerd. Tevens maakt Piet de nummers bekend van de gratis loterij pen- nenaktie van dat Schiedamse pupillen voetbal. Dit alles pre cies om 11 uur bij de wedstrijden van de F-pupillen. R.C. Schiedam-Harga organi seert op woensdagavonden Home-Trainerwedstrijden voor alle Schiedammers, dus voor winkeliers, wielrenners en alle mensen die nog nooit op een Home-trainer hebben gefiets. Er zal gereden worden om Kerst bout. De eerste avond is al verreden. #De uitslag was als volgt. Bij de winkeliers was Hans Rietker ken, bloemenmagazijn Rosa de snelste, Zijn tijd was: 19.28 sec. over twee keer 250 meter. Frank Baron, Schildersbedrijf was tweede met een tijd van 19.70 sec. Bij de wielrenners was G. Baas de snelste; hij maakte een tijd van 20.94 sec. Tweede werd Erik Gordijn met een tijd van 21.49 sec. en W. Post maak te een tijd van 23.5 sec. over twee maal tweehonderd vijftig meter. Bij de dames was er maar een deelneemster, Franzien Post, zij maakte een tijd van 27 sec. over de zelfde 2 keer 250 meter. De volgende avond zal gehouden worden op woensdag 9 decem ber 's avonds om 8 uur in de Jeugdhaven, West, Westfranke- landsestraat 38. Op zaterdag 5 december is er weer een veldrit en wel in de Spaanse Polder nabij de nieuwe brug. Er zal daar gereden wor den door de jeugd, nieuwelin gen, dames, junioren, liefheb bers, veteranen en amateurs. Er wordt gestart om 12 uur. Op 22 december wordt er in het dienstencentrum „de 4 Molens" een kerstklaveijasconcours ge houden. De aanvang is 13.30 uur in te genstelling tot voorgaande be richtgeving, waarin abusievelijk 14.00 uur vermeld werd. Er is plaats voor plm. 100 perso nen. Er zijn nog kaarten ver krijgbaar. SCHIEDAM De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum organiseert op 12 december een concert in de aula van het Stedelijk aan de Hoogstraat. Het kamermuziekgezelschap „Intertexta" onder leiding van de jonge dirigent Lex Oosthoek speelt dan werken van onder andere Telemann en Beethoven. Het concert begint om kwart over acht. Het is bijna de dertigste keer dat Intertexta in de aula van het museum te horen is. Op het programma staan ook werken van Johann Sebastiaan Bach en wel zijn Brandenburgs Concert nr. 4, met vioolsolo, 2 altblokfluiten, strijkers en cla- vecimbel en de even fraaie eerste suite voor 2 hobo's met strijkers en clavecimbel. Mu ziek van de eerste rang, ver tolkt door liefhebbers met een enkele aanvulling van echte vakmensen. Het programma behelst voorts een concert van Georg Ph. Te lemann, voor 2 dwarsfluiten, viool en orkest - een aange naam stuk muziek een serenade voor sopraanblokfluit, dwars fluit viool en strijkers van Bob van der Wel, speciaal voor In tertexta gecomponeerd, een kleine speelse ouverture van Hans Eisler en tot slot een serie gezellige dansen van Ludwig van Beethoven. Het zijn de Mödlinger Tanze, die Beethoven even op een achternamiddag voor een be vriende kapel heeft opgeschre ven. Voor fluiten, klarinetten, hoorns, fagot en strijkers een keurig slot van dit concert. SCHIEDAM Op vrijdag 11 december wordt een Advents- kerstzangavond gehouden in de geref. kerk „De Ark", Harg- plein 101. Aanvang 20.00 uur. Deuren open 19.30 uur. Medewerking wordt verleend door: Chr f>em koor ..Can zone"; het Arkkoor en het kin derkoor „Jong begin". Dirigen ten: Aad Kool en Martin Stroe- tinga. Diet v.d. Spek, solozang, Aad Kool solozang. Arlène Drenkelford en Inge Burger- houdt, fluit. Peter Sabel, hobo en Ronald Meijboom, klarinet. Orgel; J. H. Kooij. Verder is er de gebruikelijke sa menzang. Toegang vrij. Een ie der is van harte welkom. Derde Jongerendag Schiedam SCHIEDAM Nog even en dan is het weer zover: de jaarlijks terugkerende jongerendag in Schiedam. Nu al weer voor de derde keer organiseren de stichting OJC Schiedam-Noord en het werklozenproject de Trechter deze dag in het Passage Theater in Schiedam. L V.-.. vanaf9.00 vanaf10.00 vanaf17.»0 vanaf49.00 Het OJC, dat momenteel uit dertien vrijwilligers en een be roepskracht bestaat, hebben deze dag vol kunnen krijgen met allerlei stromingen muziek, allerhande films en een aantal informatiekraampjes. De jongerendag valt deze keer op de eerste zaterdag van de kerstvakantie. 19 december, en duurt van 's middags twee uur (zaal open) tot elf uur 's avonds. De toegang bedraagt net als vo rig jaar 6.-. Deze prijs geldt voor de hele dag. Het programma is als volgt: 14.00 uur zaal open 15.00 uur de in de bekendheid komende originele zangerea FAY LOVSKY. in vroegere tijd lid van de groep Tutti Frutti. Fay heeft de laatste tijd veel be kendheid gekregen in program ma's van met name Veronica en de KRO Onlangs verscheen haar debuutelpee „Confetti", Ook krijgt zij steeds meer ver diende landelijke belangstelling door de aandacht die de kranten haar schenken. Fay speelt sa men met haar begeleidingsgroep vrolijke en levendige liedjes. Zij leeft zich vooral uit op kinder muziekinstrumenten, wat haar muziek een origineel karakter geeft. 16.00 uur disco in de hal van het theater, waar ook informatie stands staan van bv. de Trech ter, aktiegroep „Lekker dier", en het comité Zuidelijk Afrika. 17.00 uur speelt de in Schiedam vrij bekende folkgroep Crac- kershast op. 18.00 uur weer dreunen de dis coklanken onvermoeibaar voort. 19.00 uur weer een folkgroep nl. de Crooks, die pas nog op de tv. waren met hun muziek uit de 20 en 30-er jaren. 21.00 uur Dan treedt 's avonds de alom bekende GRUPPO SPORTIVO op. Jaren geleden samen met Herman Brood de bekendste en populairste band van Nederlandse bodem. Nu, na een paar jaar wat minder in de publiciteit te zijn geweest zijn ze er weer met hun nieuwe LP en nieuwe single. En nog steeds met die maffe zanger Hans Vandenburg. Vanaf 16.00 uur zijn er tot 21.00 uur doorlopend films te zien. De speelfilm „Grijpstra en de Gier" met in de hoofdrol Rutger Hauer, wordt gedraaid, maar ook een aantal muziekfilms, waaronder Rod Stewart de film Rollermania, een muziekfilm over de sterren en helden van de rock. Daarnaast worden er maatschappij-kritische films ge draaid, met bv. als thema: werk loosheid oude arbeiderswijken en Surinamers in Nederland. Naast deze aktiviteiten worden er doorlopend, behalve na 20.00 uur, broodjes, tosti's, stokbrood met ei en appels verkocht. De kaartjes zijn verkrijgbaar in de voorverkoop bij: Free record shop, wijkcentrum de Blauwe Brug en bij de kassa van het Passage Theater.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13