Nieuwe ter zijde VANDAAG deze krant Huisbaas draaide oliekraan, dicht nbetalers hebben Aad van Lingen CDA lijsttrekker neem vaker een bloemetje mee! Kerstboom baadt weer in licht Gemeenteraadverkiezingen voorzomer 1982 agendanotïï®. 82 Den llyl opent nieuw arbeidsbureau G V y» WjM De moeder van het meisjes voetbal Wie van de Schiedamse tv-drie? in óók na zessen en tijdens zon-en fees >Nurth&, Stadsblad Kerstkrans 010-268220 Verzinsel Gortig Geen druppel Vrijwilligers voor Kerst-Inn GOED HIBI82 krijgt Jjnuo SAAB eD ALFa'rOMEO dealer. s-Gravelandse'''®5j 94.44 E.A.S.bv Schiedam-W- mitsubishi Schiedamw HOndA v/h Walraven Dekker, 's Gravenlandseweg 373, SCHIEDAM.Telefoon: 010-62.00.55. LET OP! Schiedam Zingt pas op zaterdag 19 december T.V. DEFEKT? RADIO ABA Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. SCHIEDAM De ongeveer honderd gezin nen van de Grensflat hebben tenminste twee dagen in de kou gezeten. Gedurende die tijd was de flat aan de Rotterdamsedijk van olie verstoken, omdat door toedoen van de Be- heersmaatschappij Kooyman BV, exploitant van het woningcomplex, de verwarmings kraan was dichtgedraaid. Vandaag, na een telefonade tussen de voorzit ter van de belangenvereniging en de huis baas, zou alsnog 30.000 liter olie in de reser voirs worden gepompt. Daarmee zou dan een ein de komen aan crisis-situa tie waarin bewoners zich moesten behelpen met elektrische kacheltjes, (voorzover aanwezig) of gehuld in dikke winterjas sen en shawls in kille ka mers moesten bivakkeren. Oorzaak van deze verregaande maatregel, juist in een tijd dat de winter zijn intrede doet, is gele gen in het feit dat sommige huurders een hoge schuld bij hun huisbaas zouden hebben. Al begin oktober dreigde A.J. van Werkhoven direkteur van Kooyman BV de olierekeningen van Mobil Oil niet meer te vol doen. Hij wilde eerst geld zien. Er werd gesproken over een be drag van 90 mille aan achterstal lige servicekosten (waarin de verwarming is inbegrepen). Tijdens een uiterst rumoerige bijeenkomst in café de Amstel- bron besloten huurders en ver huurder de zaak nog even aan te zien. mmmmmmmmm VV'Vl Marion Hatenboer, bewoonster van de Grensflat: „Stoken met een kacheltje dat stroom vreet". Uit onze krant van woensdag 7 oktober SCHIEDAM Het CDA Schiedam heeft gisteren de heer A. J. A. van Lin- gen voorgedragen als lijsttrekker bij de ko mende gemeenteraads verkiezingen in de voor zomer van het volgend jaar bv btocmsterkunst BELANGRIJK SMUL NIEUWS OP PAG. 32 Autot-Gcroge-Rckrccrtie Wij helpen direktü! VRIJDAG 11 DECEMBER 1981 - NR. 93 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. c In het restaurant gaven ze giste ren een kerstkransje bij de kof fie. Die dingen hebben hun sei zoen; in het najaar en in de loze tijd na nieuwjaar zijn het specu laasjes, in de dagen voor Sinter klaas worden er mini-taaipopjes i b'j gegeven; 's zomers worden geglaceerde koekjes gepresen teerd, omdat die de illusie van koelte opwekken. Gisteren waren het kerstkrans jes ingevolge de kalender en de overgang van taai-taai op kerst- goed ging niet ongemerkt voor- bij aan de man, die aan ons ta feltje bedachtzaam in zijn koffie roerde. Hij wees op het kransje en zei: „Het jaar begint alweer op te schieten. Als ze met dit spul beginnen komt het eind in zicht". Hij keek ons aan met een filosofische achtergrond in de blik. Vorige week was het nog taai taai", ging hij voort, „heden is het kerstgebak en zo vliegen de dagen". Hij was kennelijk ie mand met gevoel door die din gen. „Ik ervaar het altijd als een opluchting, wanneer de kerst krans verschijnt", zei hij, „ik haat taai-taai. Ik besef volledig, dat men ook in het horecawezen enig aandacht wil besteden aan Sinterklaas, dat men de versna pering aanpast aan de eis des tijds, maar voor mij hoeft dat niet. Telkenjare wanneer de ober mij voor het eerst een kopje koffie brengt met een kert- kransje denk ik: „Gelukkig, we hebben de Sinterklaastijd weer gehad. Ik haat de Sinterklaas tijd". Hij nam een stukje kerstkrans, spoelde het weg met een mondje koffie en zei: „Mogelijk vindt u mijn afkeer van het Sinterklaas feest vreemd. Waarschijnlijk vindt u het nog vreemder, wan neer ik u vertel, dat ik van kind af aan met geschenken ben overstelpt, eerst door de bis schop zelve, later door mijn ou ders, nog later door mijn vrouw en in deze dagen door mijn schoonzoons en schoondochters. Het duurste is niet goed genoeg. Het tragische evenwel is, dat mét het geschenk het ongeluk wordt binnengebracht. Gelooft mijnheer aan het noodlot? Wel, ik zal u dat geloof bijbrengen. Het eerste Sinterklaasgeschenk, dat ik mij herinner, was een doos loden soldaatjes, ze werd door de Sint persoonlijk ge bracht en ik was er een half uur zeer gelukkig mee. Na dat halve uur viel de gevulde doos van ta fel, vraag me niet door welke oorzaak, juist op het ogenblik dat ik op de vloer doende was met een bromtol. Zij trof mij op het hoofd". Hij nam nog een teugje koffie. „Het jaar daarop, het zal rond 1926 zijn geweest, toen het auto verkeer enigszins op gang begon te komen, schonken mijn lieve ouders mij een rijwiel op Sinter klaasavond. Reeds de volgende dag lag ik in het ziekenhuis in bijna hetzelfde bed, waarin ik een jaar tevoren na de klap met de doos had gelegen. Ik was ge schept door een automobiel". Een toevalligheid" zei ik. Hij schudde het hoofd. „Noodlot", zo ging hij voort, alles wat de Sint mij bracht in de loop der jaren veranderde vreugde in droef heid. Ik bespaar u de jaren waarin ik wegens de nieuwe schaatsen half verdronken ben. Ik herinner mij uit de eerste ja ren van mijn huwelijk de sur prise-avond, waarop mijn lieve vrouw mij een electrische kerst boomverlichting schonk. Nog voor nieuwjaar echter stond ons pand in lichterlaaie. Kortsluiting in het sinterklaasgeschenk... Hij pauzeerde even en keek mij vragend aan. „Kent u", zei hij, toevallig het plaatsje Sainte Vierge sur Neige?" „Nee", zei ik. „Jammer", zei hij. Mijn kinde ren hebben mij op Sinterklaas avond een wintervakantie in dat oord kado gedaan. Veertien da gen met volpension. En nu had ik u willen vragen, of men daar wellicht beschikt over een rede lijk ziekenhuis". „Kom kom", zei ik. „Zeker is zeker", zei hij. caj gL tCf- A "■i'ii'.'i Grensf lat in de kou gezet a la carta restaurant gespecialiseerd in vit- vltet-tn grill-gerechten geopend: di. t/m»r. v a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur appelmarkt 2a achiedtm Aangedrongen werd toen op in schakeling van een deurwaarder of incassobureau, die de wanbe talers onder handen zou nemen. Blijkbaar is het daar niet van gekomen. Van Werkhoven zelf was gisteren nauwelijks bereid, commentaar te geven. Kortaf zei hij: „Ik heb geen tijd om daar aandacht aan te besteden. Ze zoeken 't maar uit. Nee, het is niet juist dat we de oliekraan hebben dichtgedraaid. Dat zal wel een verzinsel wezen". Een verzinsel was het echter al lerminst. Dat bleek wel na het drukke telefonische overleg met M. Chini donderdagmiddag, voorzitter van de Belangenvere niging Grensflat. Volgens Chini beloofde Van Werkhoven toen de levering van 30.000 liter olie. „Maar dat is de laatste keer. Er moet nu geld op tafel komen", zou de huisbaas hier aan hebben toegevoegd. Een verzinsel was het zeker niet, zei ook Marion Hatenboer, een bewoonster van de flat die zich sinds woensdag met een stroomvretend straalkacheltje moest warm houden. De ingreep van de beheersmaat- schappij kwam voor haar en de andere bewoners als een don derslag bij een koude december- hemel. Volgens Marion Hatenboer zou Mobil Oil al sinds juli geen geld meer hebben ontvangen voor de levering van olie. Dit omdat er in de grensflat grote verwarring bestaat over de afrekeningen van servicekosten. Sommige bewoners ontvingen onlangs een aanmaning tot beta ling van ruim vierl/2 duizend gulden achterstallige kos|£n. „Geen kattepis" was ook de aan gekondigde verhoging van de servicekosten. Die kwam voor een 4-kamerwoning op vierhon derd en voor een 3-kamerwo- ning op driehonderdgulden per maand. Buiten de huur om. Marion: „Dat betekent dat je hier voor ongeveer 900 gulden per maand gaat wonen, en dat is toch wel een beetje al te gortig." Marion Hatenboer wijt alle el lende aan de c v.-installatie in de flat, die verouderd zou zijn en veel te laag rendement ople vert. Chini, donderdagochtend tegen deze krant: „Van de drie ketels is er nog maar één in werking. De andere twee zijn uitgescha keld uit bebrek aan olie. Ik ben al door talloze boze bewoners gebeld. De telefoon stond rood gloeiend" Dat was dan wel het enige wat gloeide in de Grensflat. De ver warmingsbuizen bleven koud als ijs. Een eerdere telefonade met Van Werkhoven leverde alleen de mededeling op dat er „geen druppel" te verwachten viel. „En dat," zegt Chini, „terwijl ze ker 60 procent van de huurders normaal huur en servicekosten betaalt". A roxfcp, f x. sjgBk Over de achterstallige kosten en de aangekondigde verhoging is men 't nog lang niet met Kooy man BV eens. Wel werd door velen destijds in de Amstelbron Oliecrisis iri de Grensflat CHIEDAM Ongeveer 60 bewoners van de Amstelbron kaatsten de be- Grensflatbewonerd rensflat hebben gisteravond weten te voor- TTjET* hun rek en, dat zij door hun huisbaas in de kou van de Beheermaatschappij, te en eezet rug met de woorden -Die wan" Niet ondenkba. len, zijn uw zaak, niet de het door Van cijferde tek mille aan gesuggereerd dat Van Werkho ven er een uitermate slordige administratie op na houdt. Meerdere bewoners verbaasden zich over het zoekraken van brieven en rekeningen, teloor gegaan in het labyrint van 101 BV's waaruit de Drimo Groep, waarvan Kooyman BV onder deel is, bestaat. Om de oliekraan weer open te krijgen had de Belangencommis- sie al met een kort geding ge dreigd. Ook werd de Huurcom- missie in het conflict gekend. Chini, donderdagmorgen: „Van Werkhoven zou zijn advocaat inschakelen. Maar wij staan ste vig in onze schoenen. We gaan er hard tegen aan". Mogelijk zijn het onder andere deze woorden die Van Werkho ven ter elder ure deden beloven, alsnog voor nieuwe olie te zor gen. Maar daarmee lijkt de olie crisis in de Grensflat nog lang niet voorgoed bezworen. De heer Van Lingen, die direk teur is van een middelgroot transportbedrijf in Schiedam, zal de plaats innemen van de huidi ge fraktievoorzitter van het CDA in de Schiedamse gemeen teraad de heer S. J. Rosman. Laatstgenoemde stelt zich niet kandidaat, omdat hij volgend jaar uit de gemeenteraad ver trekt i.v.m. zijn kandidatuur voor de (gewestelijke) Rijn- mondraad. Over een komend wethouder schap in de „regeerperiode" 1982-1986 wil de heer Van Lin gen zich nog niet uitspraken. „Daar is nog niets definitiefs over bekend", zegt hij. In de eerste plaats moeten wij de uit slag van de verkiezingen af wachten en pas daarna wijzen wij de mogelijke wethouders kandidaten aan. Mocht men mij dan echter vragen dan zeg ik geen neen." Hoe de rest van de kandidaten lijst van het CDA eruit zal gaan zien is ook nog niet bekend. Het CDA bestuur wijst de lijst trekker aan, terwijl de overigen kandidaten door een CDA com missie van zes worden voorge dragen. Het laatste woord is ten slotte aan de algemene vergade ring van het CDA Schiedam, die overigens pas op woensdag 3 maart 1982 in zaal Beatrix bij eenkomt. Vaststaand is echter wel dat deze kandidatenlijst zal worden samengesteld via de zgn. bloed groepentheorie. Aangezien de heer Van Lingen oorspronkelijk van: KVP huize is, zal kandidaat nummer twee een kandidaat gemeente raads lid van (oorspronkelijke) AR huize moeten zijn, terwijl num mer drie vervolgens een oud CHU aanhanger moet zijn. Op deze manier wordt trouwens de complete kandidatenlijst in elkaar geschoven, waarbij overi gens recht moet worden gedaan aan de leden die van deze bloed groepentheorie niets wilde we ten en gewoon rechtstreeks CDA lid zijn geworden. SCHIEDAM De Stichting open Huis, die op 25 en 26 de cember weer de jaarlijkse Kerst-Inn in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan organiseert, is op zoek naar vrijwilligers. De Stichting heeft grote be hoefte aan helpende handen die het drukbezochte kerstgebeu ren in goede banen willen hel pen leiden. Daarom doet men een dringend beroep op vrijwilligers die een van de twee (of beide) kerstda gen de middaguren tussen één en vijf beschikbaar hebben. Voor nadere informatie over vrijwillige medewerking aan de Kerst-Inn kan men bellen met mevrouw A. van der Zee, tele foon 702798. Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. A vanDijk *27 SCHIEDAM Zetfouten zijn nooit leuk. Soms ver knoeit één enkele verkeer de letter een compleet ar tikel. Hoe verwarrend dit kan werken bleek weer eens uit ons woensdagnummer. Daarin staat een wel heel storende fout, namelijk een verkeerde datum, en wel die welke betrekking heeft op het jaarlijkse Schiedam Zingt gebeuren in de Grote Kerk. Dit grote festijn vindt niet plaats op 10 decmber, zoals abusievelijk stond aangekondigd, maar op zaterdag 19 december. Dit om aan alle misver standen een einde te ma ken, en om verdere tele foontjes naar het Schie dam Zingt comité en Het Nieuwe Stadsblad te voor komen. OE VOLVO EN DAF SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1