ter zijde VANDAAG Herman Posthoorn eerste klant Comité omgevormd tot stichting Volkstuinders in mineur in deze krant NNurth&. Ijsbaan open Concert „Orpheus" en andere kerstaktiviteiten Binnenstad wordt beschermd gebied Huisvesting enkele dagen gesloten Optiek „Argus" Stadsblad Advent T.V. DEFEKT? RADIO ABA LET OP! KONTAKTLENZEN Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9-Rijswijk-Telefoon 070-190222. Hoewel Schiedam geen eigen fonotheek heeft, kunnen voortaan in de Rotterdamse dis cobus bij de Hema iedere dinsdagmiddag platen worden geleend. SCHIEDAM Dankzij een besluit van b en w kunnen Schiedammers voortaan behalve boeken ook platen lenen. Op dinsdag 22 december staat voor het eerst een speciale disco-bus op het Hema- plein. De bus vervoert een aanzienlijke collecte platen, getrokken uit de Centrale Discotheek in de Doe len te Rotterdam, waar al zo'n twimtig jaar gram mofoonplaten worden uitgeleend aan het luister- grage publiek. BELANGRIJK SMUL NIEUWS Bekreotte Ook levering en reparatie alle merken i -^u| De eerste schaatsers vertoonden zich woensdagmiddag op de vijver voor het pan- nekoekhuis in het Beatrixpark Voor alle soorten Grote meubelverkoop i FALKAR B.V. 4" Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethel Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delfts Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. Nieuwe VRIJDAG 18 DECEMBER 1981 - NR. 95 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Zondagavond en het is advent: buiten rammelt de storm aan de luiken, maar binnen ligt het vuur stil in de haard en dat is móói als je er oog voor hebt. Op de televisie draait de Duitse zen der aan het adventsorgeltje en brengt stemmige liederen ten gehore: tussen twee rammelin gen aan de luiken door komt van buiten heel uit de verte aar zelend het geluid van de eerste midwinterhoorn. Móói als je er dór voor hebt. En dan is er kof fie. Maar ineens gooit buiten de kat iets om op het achterplaatsje: het rinkelt door alle welbehagen heen (want dat hèèt zo: wélbe- hagenbuiten de adventstijd heet het gewoon vózigheid) en als je gaat kijken zie je de kat nét bezig met een muis, die ze gevangen heeft. Want advent of geen advent: het blijft eten of gegeten worden en waarlijk niet alleen in de wereld van het dier: wij hebben als beschaafde lieden evenwel geleerd, het kraken van de botten der prooi te over stemmen met warme melodieën. ..Leise rieselt der Schnee" en ..O, du fröhliche". Je kunt er donder op zeggen, dat Kohl op dit moment een 'kerstplaatje op de draaitafel legt en Strauss doet het ook, want dat is schön als je er oor voor hebt. Presidenten en koninklijke per sonen zitten nu natuurlijk ook bij zo 'n haardvuur, net als wij en ze' hebben een nieuw bloknoot op de knieën, want het wordt verdorie tijd, dat de kerstbood schap weer eens geschreven wordt. Een klus van jewelste, want een jaar is zo om en het vorig jaar hadden de presiden ten en de koninklijke personen heel mooie kerstboodschappen, het wordt heel moeilijk om nog een betere te schrijven, net een tikkeltje anders: niet te veel van het een, maar ook niet te weinig van het ander. En vooral niet beginnem met „In deze donkere tijden", want dat hebben ze al twintig jaar er in gehad. En ook iet beginnen met. Wèèr is het kerstmis", want dat weten de volkeren langzamerhand wel, het staat op de kalender en er is dus al overvloedig op ingekocht. Moeilijk. Maar wel mooi, als je er een gave voor hebt. En buiten vreet de kat verder aan de muis, want dat gaat door, katten we ten niets van kerstmis. Muizen waarschijnlijk wél. Zij zijn im mers de zwaksten en dus tot kerstmis geneigd. De storm rammelt aan de lui ken. In Beieren draait Strauss het kerstplaatje om: de koning van Zweden begint aan een nieuw velletje, de koning van België streept een alinea door en zegt: Dat is óók niks": in Buc kingham Palace zegt de Queen tegen haar gemaal: „Ga eens rechtop staan" en dan houdt ze hem een half-af breiwerkje vor de borst, het moet een trui wor den voor onder de kerstboom en ze zegt: „Nog drie pennen en dan ga ik minderen, anders floddert het zo aan je lijf". In het Engels natuurlijk. En dan gaat Europa slapen. Op een paar handige jongens na. Want het is eten of gegeten worden, ook in de advent. Leise rieselt der Schnee. Maar de storm wil niet gaan liggen. Mooi, als je er oog ,voor hebt. Of niet soms Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Vanaf heden is de landijsbaan nabij de Schiedamseweg in Kethel voor de schaatsliefhebbers geopend, 's Avonds blijft de verlichting branden tot elf De ijsbaan wordt door de dienst gemeentewerken on derhouden, geveegd en zono dig besproeid. De toegang tot de ijsbaan is gratis. UITDEUKEN SPUITEN is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046. Schiedam kan platen lenen in R'damse discobus Th:-: •<:vXw.- v Helpt Polen aktie komt op gang SCHIEDAM De aktie Helpt Polen heeft tot nu toe wissel vallige resultaten geboekt. Lauw was de reactie van het pu bliek na het artikel in Het Nieuwe Stadsblad van afgelopen woensdag, enthousiast die van enkele individueel bena derde bedrijven. Zo hebben Wilton Fijenoord, Hoekloos en Schiekarton hun medewerking al toegezegd. Het laatste bedrijf zal materiaal le veren om de ingezamelde goe deren te verpakken. Bij diverse ondernemingen zullen onder het personeel inzamelakties ge houden worden. Het schoonmaakbedrijf Doso heeft enkele .bestelbusjes ter be schikking gesteld om de spullen bij de mensen thuis op te halen. In het „crisiscentrum" van dansschool Studio Swing zitten permanent mensen achter de telefoon om de afhaaladressen te noteren. De dansschool fun geert ook als depot voor de op gehaalde goederen. Was de aktie aanvankelijk ge richt op het vergaren van kle ding, voedsel en schoeisel, thans wil men ook geld gaan inzame len. Om financiële garanties te scheppen heeft het aktiecomité besloten de vorm van een stich ting aan te nemen, genaamd Polen 1981. In het stichtingsbestmmr hebben zitting Herman van Straalen (voorzitter Dam- winkeliers), Wim Hajee van Studio Swing, Leo en Peter Post (winkeliers), mevrouw van der Most van de Bondsspaar bank en mevrouw Aandewiel- Osephius. Het geheel staat onder supervi sie van de direkteur van de Schiedamse Bondsspaarbank. De stichting is gevestigd aan de Nieuwe Sluisstraat 1. Deze week zijn de stichtingsak ten (gratis) gepasseerd bij nota ris van der Valk in Schiedam. Volgens Herman van Straalen heeft de gewijzigde politieke si tuatie in Polen geen invloed op de hulpaktie. Die gaat gewoon Wethouder Herman Post hoorn zal de eerste plaat uit de rekken nemen. Het is tenslotte zijn verdienste dat de bus voortaan ook Schie dam zal aandoen. B en w stelden voor dat doel een speciale subsidie ter beschik king. In de discobus is een collecte van 7000 platen aanwezig. In De Doelen staat een „achter grondcollectie" van nog eens 80.000 stuks. In de bus is een PAG. 16 volledige catalogus ter inzage. Deze catalogus is ook te koop. Platen die niet in de buscollec tie voorkomen kunnen.net als boeken, worden aangevraagd en dan de volgende week wor den meegenomen. Ondanks de gemeentelijke subsidie moeten de Schiedamse lezers toch een klein bedrag per plaat betalen, maar voor dat be drag kunnen ze dan wel kiezen uit een breed aanbod, van Abba tot klassiek, van jazz tot coun try, enzovoorts. Op veelgevraagde platen hoeft men overigens geen maanden te wachten. Een computer in de bus registreert alle uitleningen en kontroleert of er van een be paalde plaat wel voldoende exemplaren aanwezig zijn. Komt er meer vraag naar één elpee, dan worden direkt exem plaren bijbesteld. Lidmaatschap op de discobus kost 17,50 per jaar, het inschrijf geld bedraagt 2,50. Per plaat moet één gulden worden be taald. Voor dat bedrag mag men de elpee (Eén week houden Wie zich aanmeldt moet wel een geldig identiteitsbewijs meenemen, zoals paspoort of rijbewijs. Ook moet men de eerste keer het kopje of de dia mant van de platenspeler mee nemen, dit om te voorkomen dat het materiaal wordt ge speeld op ondeugdelijke pick ups, waardoor de platen immers snel beschadigd worden. De populaire catalogus kost vier gulden, die voor de klassieke werken zes gulden. Omdat Schiedam, in tegenstel ling tot Vlaardingen en Rotter dam (nog) geen eigen fonotheek aan het bibliotheekpakket heeft toegevoegd, zal de bus voortaan éénmaal per week deze stad aandoen. De discobus staat iedere dins dagmiddag van 1 tot 5 uur voor de Hema aan de Broersvest/- Lange Kerkstraat. SCHIEDAM Het ge meentelijke Bureau Huisves ting aan de 's -Gravelandse- weg zal in de periode van maandag 21 december 1981 tot en met zaterdag 1 januari 1982 voor het publiek geslo ten zijn. Het oproepen van in geschreven woningzoekenden voor het aanbieden van woonruimte zal echter nor maal voortgang vinden. Gelet op de ervaringen in de voorgaande jaren mag worden verwacht dat het aamtal bezoe kers aan het Bureau Huisves ting in de periode rond Kerst mis en Nieuwjaar geringer zal zijn dan normaal. Aangezien bij de verwerking OE VOLVO EN DAF SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 van ingeleverde inschrijvings formulieren administratief een achterstand is ontstaan, wil men bij het Bureau Huisvesting in de komende rustige dagen graag de achterstand inlopen. Dat kan alleen als het personeel ontlast zal zijn van loketdiens ten. Vandaar het besluit, van B en W om het bureau voor het publiek te sluiten in de ko mende weken. Al volop ijspret mmmm* xX'TxT:;:;:;/: T;:;:: SCHIEDAM Als gevolg van het vroegertje dat Koning Win ter zich permitteert kan er al volop schaats worden gereden! De sleetjes werden zaterdag al uit de schuren en kelders ge haald, goed voor volop pret, vooral in het Beatrixpark en overal in de stad waar maar glooiingen voorkomen. De eerste schaatsrijders waag den zich reeds dinsdagmiddag op het al dragende ijs van de achterpias in het park en hier en daar op dat van de stadssin gels. Een dag later was het ijs, met uitzondering op diep water overal betrouwbaar. De vorst zet flink door. Op het ijsbaantje aan de Schie damseweg wordt momenteel druk gereden. Voor de hardrij ders en liefhebbers van het rij den in lange slierten zijn de ijs vloeren van de waterpartij in het park beter geschikt. Meer ruimte om te zwieren en voor „ijsvrijerijtjes"! Zoals het weer er nu voorstaat, gaan we een weekeinde tegemoet vol ijsple- zier. Zaterdag en zondag is het ijs van de plas vóór het Panne- koek huis gedeeltelijk verlicht. Hier zal dan de erwtensoep staan te dampen en warme rumpunch en andere pittige, koude verdrijvende drankjes rijkelijk gaan vloeien. <Sf Oranjestraat 19-21 Schiedam Tel. 266431 Lid A.N.V.C. Koopcentrum „Koningshoek" Maassluis Tel. 01899-19039 door en dat is, volgens het Rode Kruis, ook dringend noodzake lijk, omdat juist nu in het door de militairen gecontroleerde Oostblokland grote behoefte be staat aan voedsel en kleding. Voedseltransporten worden bij de grens niet tegengehouden. Omdat Schiedam de enige ge meente in het Rijnmondgebied is waar een hulpaktie voor Po len op gang is gekomen, wil de Stichting nu ook de steden Vlaardingen en Maassluis bij de inzameling gaan betrekken. Zaterdag rijdt een geluidswagen door Schiedam om de bevolking op te wekken deel te nemen aan de aktie. De geluidswagen wordt gevolgd door een bus die de aangeboden goederen me teen kan inladen. De Stichting Lentefeest heeft al aangekondigd een huis-aan- huis collecte te gaan houden. Enkele weken geleden bracht Lentefeest al een carnavals plaat uit waarvan de opbrengst voor Polen is bestemd. Voor alle duidelijkheid volgt hier nogmaals het telefoon nummer van het inzamelcen- trum in de dansschool Studio Swing: 736518. Speciaal voor de aktie is bij de Bondsspaarbank in Schie dam een rekening geopend. Bijdragen kunnen gestort worden op rekeningnmmer 966855655 ten name van de Stichting Polen 1981, Nieuwe Sluisstraat 1 Schiedam. Mocht het geld om welke re den ook niet rechtstreeks uit Schiedam naar Polen worden verzonden, dan zal het Rode Kruis er zorg voor dragen dat het alsnog ter bestemde plaat se komt. (AANSTAANDE ZATERDAG van I 10 00 tot 5 00 uur zal particulier wor- I Oen verkocht een aantal schitterende I I lederen/stoffen bankstellen De par-1 I tijen bestaan onder meer uit eiken met I I leder geheel leder, hoekcombinaties in I I leder klassiek lederen bankstellen w o r I zeer dure orig Engelse Chesterfields, 1 Romforts, Mardocks, Engelse bu-1 Ireaus, kasten enz Tevens partijen I I massief eiken eethoeken in vele uitvoe-1 I ringen en maten Salontafels, kasten, Itoogkasten enz Prijsindicatie 3-, 2- enl II -zits leder var> ca 3200 voor I f 1690,- Hoekcombmatie Wurtzburg I van ca 9800. voor 4990,- Geheel I Ten eethoek 4 stoelen van I 2690,- voor 1550,- enz Goede-1 dienen zo spoedig mogelijk te wor- Iden afgenomen Vervoer kan ter plaat- geregeld Falkar B V m- en ntoor van liquidatie- en tail- I lissementspartijen. Schuwacht 152.1 iLekkerkerk vanaf Lekkerkerk onder I de 2e hoogspanningsmast aan de dijk I lachter de klompenfabnek V>

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1