Gedupeerd personeel over naar Gom Vrouw beleeft angstige momenten in kelderbox Riolering volkstuinen in gebruik karnen vérder Moet extra gemeentepot worden aangesproken Tuincentrum van Bekkum in Kerstsfeer Sluiting gemeente diensten rond de feestdagen Anders in en uit tram Lentefeest-hit van de pers Wie wordt bruid van de maand? Spanningen Vertrouwen Zwaar belast" Mineur Ongerust SCHIEDAM Op een nu ijzig volkstuinkom- plex „Thurlede" was het dinsdagmiddag een beetje feest. Door de officiële ingebruikstel ling van de riolering, waarop nu alle tuinhuis jes zijn of worden aangesloten. De handeling hiertoe verrichtten de wethou ders Chr. Zijdeveld en H. W. Posthoorn broe derlijk, met het inwerking stellen van de pompinstallatie op de kop van het komplex. Hierna werd de watertoevoer naar het riole ringssysteem in gebruik genomen wat een doorstroming naar het gemaal in Groenoord mogelijk maakt. Dit gebeurde in tegen woordigheid van tal van gemeentefunktionarissen en van de Heide Maat schappij, belast met de uitvoering van dit om vangrijke projekt. Moet de gemeente haar extra potje aanspreken om het „gat op de voiKsiume dempen? De wethouders Herman Posthoorn en Chris Zijdeveld stelden de pompinstallatie in werking. 'N RANDSTAD-EDITIE Levende kerststal bij tuincentrum Van Bekkeum Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) Het Nieuwe Stadsblad, Ook de bij de werkzaamheden betrokken aannemers waren met de uitvoerders vertegen woordigd. In het klubgebouw van de V.V. „Thurlede" werd na afloop van deze koude klus het glas geheven op het welslagen van het projekt. Nog twee weken eerder voltooid dan was verwacht, zo zei wet houder Zijdeveld, die een uit eenzetting gaf van wat er aan vooraf is gegaan alvorens de eerste spade in de grond ging. Vervolgens deelde hij pluimen uit aan iedereen die bij de reali satie betrokken is geweest en wenste hij de tuinders veel ple zier met het nieuwe sanitair. Doelend op de eis van Midden Delfland dat het niet toelaatbaar is, verontreinigd afvalwater te blijven lozen op het oppervlak tewater in natuurgebieden, zei wethouder Posthoorn: „Wat er nu is gebeurd was noodzaak. Bij een eventuele uitbreiding van het volkstuinwezen zouden we hiertoe uit milieu-oogpunt ge dwongen worden! Dat er tijdens de verwezelijking- procedure met inspraak span ningen zijn ontstaan is te begrij- „pen. Als de beide komplexen in het komende voorjaar en zomer maanden weer wandel- en rek- reatiegebieden zijn, hebben de tuinhouders geen weet meer van de ongemakken die ze kregen te verwerken tijdens de aanleg van riolering en waterleiding. Ook de visverenigingen hebben baat bij de aansluiting op de rio lering. Andere verenigingen op het gebied van sport en rekrea- tie, dienen het als een voorbeeld te zien", aldus de wethouder. De heer Wilson van de Heide Maatschappij ziet in het projekt een voorbeeld van samenwer king tussen overheid en be drijfsleven, dat bovendien werk verschaft. Bewondering had hij ook voor het hoge tempo waar mee de werkzaamheden zijn verricht. Voorzitter M. Bouwer van „Thurlede" haakte op dit laatste in door de aannemer lof toe te zwaaien. Op enkele huisjes na zijn de aansluitingen nu vol tooid. Er is veel gevraagd van bestuur en leden om dit te berei ken. Hij sprak het vertrouwen uit in de ploegen van de Heide Maat schappij en die van de afdeling plantsoenen G.W., die er in zul len slagen in komend voorjaar met de afwerking gereed te zijn. Toch had de heer Bouwer nog het een en ander op z'n lever. „Tijdens de gehouden hearings is gezegd dat het vastrecht voor watergebruik 51,- zou gaan be dragen. Dit blijkt nu 62,50 te zijn. Het rioolrecht ging enkele luttele tientjes kosten, zo werd gezegd. De realiteit is dat hier voor nu 92,- per tuin moet worden neergeteld? Wij willen hierover met betrok ken instanties praten aangezien onze leden niet hebben ver wacht zo zwaar belast te wor den", zo besloot de voorzitter. Ook de commissie van het Schiedamse Volkstuinwezen is verheugd over wat op de kom plexen tot stand is gekomen, zo SCHIEDAM In verband met de viering van Kerstmis en Nieuwjaar zullen de ge meentelijke kantoren en diensten gesloten zijn op vrij dag 25 december 1981 en vrij dag 1 januari 1982. De secretarie-afdeling Burger zaken, Overschiesestraat 2, zal bovendien gesloten zijn op don derdag 24 december na 15.00 uur en op dbnderdag 31 decem ber na 13.00 uur. Het Stedelijk Museum, Hoog straat 112, is op eerste kerstdag 25 december gesloten, doch op tweede kerstdag geopend als op zondag, van 12.30 tot 17.00 uur. Op oudjaardag 31 december sluit het museum om 16.00 uur en op nieuwjaarsdag 1 januari de gehele dag. Van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zijn op beide kerstdagen en nieuw jaarsdag alle afdeling gesloten. Bovendien zijn op zaterdag 2 ja nuari 1982 de jeugdbeibliothe- ken aan de Korte Haven 27 en de Archimedesstraat (Rosa- school) gesloten. De Openbare Nutsbedrijven blijven tijdens de feestdagen be reikbaar voor storingen van verklaarde voorzitter A. verlin de. „De tuinders moeten blij zijn met dit tweede huis, voorzien yan sanitair. Dat er nog veel problemen zijn op te lossen is normaal". Naast problemen be staan er ook klachten. Om deze op te lossen fungeert de commissie als buffer tussen de tuinhouders en gemeentebe stuur. Er gaan dan ook vergade ringen komen over de vraag of gemaakte afspraken vooraf wel zijn nagekomen, waarbij de commissie klachten aan het Col lege van B en W kan voorleg gen! De schaduwzijde van de feeste lijke ingebruikstelling valt over het complex „Vijfsluizen", dat nu eveneens op het rioolnet is aangesloten. Er heerst in het be stuur en onder de leden een ware mineurstemming. Het bestuur meent voor de leden te moeten opkomen, omdat het anders wel kan inpakken en wegwezen. Unaniem is dan ook besloten niet naar Thurlede te gaan. Er was geen reden tot feestvieren, volgens een woordvoerder uit dit bestuur. Het protest is aller eerst gegrondvest op wat er met de financiën aan de hand is. De hoger dan verwachte bedra gen aan watervastrecht en riool recht, waarover collega Bouwens ook is gevallen bij voorbeeld, daar blijft het lang niet bij! Van de VROM is verno men dat de kosten van vuilaf voer het komende jaar met 75% worden verhoogd. Ook de ver zekeringspremies voor de tuin huisjes gaan meer geld kosten. „Wij als bestuur hebben uitgere kend dat onze leden met een to tale prijsverhoging gekonfron- teerd worden van plm. 220.- jaarlijks!" 'De kosten van aansluitingen binnen de huisjes waren voor de zelfdoeners plm. 500.- aan on derdelen. De mensen die lieten aansluiten betaalden hiervoor plm. ƒ700.-. de uitvoering van werkzaamhe den, zit ons erg hoog. Wel is er gezegd: alle gemaakte schade wordt hersteld/vergoed, maar hiervan staat niets op papier." Als een pikante zaak deelt de woordvoerder nog mee dat de gemeente 25 jaar lang voor elke volkstuin 1.100.- ontvangt van het rijk, een landelijke maatre gel! In totaal zijn er op twee complexen 670 tuintjes, wat een uitkering inhoudt van jaarlijks ƒ737.000,-. Er moet dus geld genoeg zijn om ook mensen, voor wie het hou den van een volkstuin teveel in de papieren gaat lopen, tegemoet te komen. Bij ons op „Vijfslui zen" zijn er 40 opzeggingen te gen 13 op „Thurlede". Er is toe gezegd tijdens de hearings dat mensen eventueel geldelijk wor den gesteund als het tuinieren boven de gezinsbegroting uit gaat. Toch zijn er al de nodigen om deze reden van het complex vertrokken." gas, water, elektriciteit en CAI. De ophaaldiensten van het huisvuil zijn verschoven van vrijdag 25 december naar dins dag 29 december en van vrijdag 1 januari 1982 naar dinsdag 5 ja nuari. Vanaf 24 december tot en met 5 januari wordt geen grof huis vuil ingezameld. Het V.A.M - overlaadstation aan de Parallel weg zal op zaterdag 26 decem ber gesloten zijn, doch op zater dag 2 januari is het overlaadsta tion normaal geopend. De weekmarkt in het centrum (Lange Kerkstraat/Broersveld) komt zowel op vrijdag 25 de cember als op vrijdag 1 januari te vervallen. In de plaats daar van wordt markt (van een klei nere omvang) gehouden op woensdag 23 december en op woensdag 30 december, geo pend als normaal van 9.00 tot 16.00 uur. Het Openbaar Slachthuis en de Keuringsdienst van slachtdie ren en van vlees is tijdens d^ feestda9en gesloten. De veehou ders wordt verzocht van h^t hebben van kadavers vroegtij dig kennis te geven op telefoon nummer 269180. „Wij allen op „Vijfsluizen" zijn ongerust geworden, weten niet ^telke kostenstijgingen ons nog te wachten staan," aldus deze woordvoerder. „De grote schade, aan ons complex toegebracht bij „Ons bestuur verwacht dat zeer binnenkort besprekingen plaatsvinden met de Commis sie Volkstuin wezen. Er moet nog veel uit de doeken worden gedaan," aldus de woordvoer der van „Vijfsluizen". Nieuwe Stadsblad KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES. Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 00 uur op het kantoor BUREAULEIDER J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Éoer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J. Hovingh Tel 070-190290 Privé 01807-18513 UITGEEFSTER: Drukkerij v. d Drift BV, ingeschreven K v K nr 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's- Gravenhage d.d 30.07.79 nr 78/1979 1-11-81 SCHIEDAM Mevrouw J. Blok (48) heeft er niet van kunnen slapen. Daags na het schokkende inci dent had zij nog last van stekende pijnen in borst en arm. De nawerkingvan een wel zeer beangstigende confrontatie met de poli tie, woensdagmiddag in de kelderbox onder haar woning aan de Noord- vestsingel. Zojuist terug van bood schappen doen wilde zij om bij twaalven haar fiets in de kelder zetten. Een onbekende man en vrouw passeerden haar in de gang. Mevrouw Blok schonk er eerst geen aandacht aan, stalde haar fiets, stak toen, uit nieuwsgierig heid, haar hoofd om de hoek van de deur. Tot haar grote ontzetting stonden daar opeens twee agenten met getrokken pistool, „doodsbenauwd, met een gezicht dat van angst tot een masker ver trokken was". Gillend smeet mevrouw Blok de deur dicht: „Ik ben 't niet, niet doen, ik ben 't niet". De agenten rammelden aan de kel derdeur... Toen bleek dat ze de ver keerde persoon voor zich hadden, lieten ze haar met rust. Mevrouw Blok vluchtte de flat uit, liep bij een sigarenwinkel bin nen. Bij de aftocht zag ze nog dat het hele gebouw was omsingeld door agen ten in burger en in uni form. „De hele nacht kwamen die gebeurtenissen me weer voor de geest. Ik kon geen oog dicht doen. Alles kwam als een film op me af," verklaarde ze de volgende dag, nog snikkend van de doors tane angsten. werd gen1 ken De politie omschrijft het geval als een „merkwaar dige samenloop van om standigheden". Men was die middag op zoek naar een persoon die verdacht 1 van verduisterin- diefstallen en inbra- Hij zou in de buurt van de Burg. Honnerlage Gretelaan gesignaleerd zijn. Mevrouw Blok verscheen ten tonele juist toen de po litie de kelderboxen wilde doorzoeken. Volgens de politie zou zij gevraagd zijn, weg te gaan. Maar of dat verzoek werd gedaan voor of na de som matie „handen omhoog of ik schiet" die haar bijna tot hysterie bracht, is niet duidelijk. In ieder geval zitten me vrouw Blok de emoties zo hoog dat zij over het ge beurde een brief zal schrijven aan burgemees ter Te Loo. SCHIEDAM Het aan de Polderweg gelegen tuincen trum Van Bekkum creëerde dezer dagen een nostalgische kerstsfeer die heel wat men sen zal aanspreken. Het centrum, gevestigd in een vroegere boerenbedoening, maakte een deel van de op stallen funktioneel, nu voor alles wat voor de viering van Kerstmis wordt gekocht. Onder de overkapping van wat eens een hooiberg was| staan de nodige soorten spar renboompjes uitgestald, enke le met kluit waaronder de be ter houdbare, die minder snel hun naalden verliezen. Ook losse takken van de fraaie blauwspar zijn hier vol op te vinden, en dit alles te gen voor elke beurs betaalba re prijzen. In de als verkoophal ingerich te koestal is al het andere le vende kerstgoed samenge bracht. Kerstrozen, opgepotte hyacinthen, bessenhulst en wilgenkatjes. Zelfs bloeiende ecaliptus kan worden benut voor versierin gen waarvoor ook pakketjes, SCHIEDAM/GELEEN Gom Be waking/Beveiliging, een van de werkmaatschappijen van Gom Be- drijfsdiensten voor Gebouwen bv in Schiedam, heeft alle 11 gedupeerde personeelsleden van het vorige donderdag failliet verklaarde Kuma Beveiligingstechniek bv. te Geleen een vast dienstverband aan geboden. Volgens de heer J. van Leipzig, oud adjunktdirekteur van Kuma, hebbem zijn mensen en hij het aanbod van Gom graag aanvaard, omdat Gom het enige bedrijf was dat bereid was om alle personeelsleden in dienst te nemen en zo de werkgelegen heid van allen zeker te stellen. Daarboven hebben de relaties van de heer Van Leipzig en zijn mensen nu de garantie dat hun beveiligingsinstallaties net zo storingsvrij zullen blijven werken als voorheen. Volgens drs. J. G. Geurts, alge meen direkteur van Gom, durft hij deze stap zondermeer aan omdat deze enthousiaste groep mensen heeft bewezen goed werk te kunnen leveren. Zij hebben aangetoond dat zij onder moeilijke omstandighe den een gezond bedrijf op kun nen bouwen. Daarom is hij graa bereid om deze mensen een nieuwe kans te bieden binnen zijn bedrijf. Gom Bewaking/Beveiliging be staat uit 2 bedrijven. Het eerste bedrijf, Gom Security Service bv. richt zich op manbewaking gebouwen. Het tweed^, met alles er in, voor de „doe 't zeivers" beschikbaar staan. Als decor staat in de hal een levensgrote kerststal opge steld, een beeldgroep van pop pen omgeven met echte die ren, schapen en 'n ezel. Om de os te vervangen schar relen hier twee kalfjes rond. Alles bijeen een alleraardigst schouwspel dat nu reeds de nodige kijkers trok. Tuincentrum van Bekkum is te bereiken via de rolbrug aan de Overschieseweg en vanuit oud-Kethel via de Joppelaan van gcuuM"v»*. -- - Gom Beveiligingstechniek bv, ontwerpt en installeert beveilj- gingsinstallaties en -systemen Beide bedrijven kunnen be schikken over een dag- en nacht bereikbare meldkamer $1 het pas geopende hoofdkantoor van Gom in Schiedam. SCHIEDAM/ROTTERDAM Met ingang van 17 decem ber 1981 mogen ook op de rechter Maasoever de tram passagiers door alle deuren in- en uitstappen. Al geruime tijd geleden werd dit systeem in Rotterdam-ZuM ingevoerd op tramlijn 2. In oe praktijk bleek het in- en uits tappen via alle deuren de halte- ringstijden en dus de ritduijr opmerkelijk te bekorten. Dit was voor de RET aanleidinjg ook op de rechter Maasoever alle tramdeuren voor zowel in stappen als uitstappen te be stemmen. De deur bij de bestuurder blijft in principe uitsluitend instap- deur. Als uitstapdeur mag hij slechts worden gebruikt door passagiers voor wie het echt moeilijk is naar één van de an dere deuren te lopen (b.v. gé- handicapten, bejaarden e.d.). Het nieuwe systeem wordt bij de passagiers geïntroduceerd door middel van een plukfoj- der, die in alle trams en bussen wordt opgehangen. d^cutcu Uici O iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiI»»»»»»»»»li»»»»»»»»» SCHIEDAM De carnavalshit van Stichting Lentefeest die geld bijeen moet brengen voor het in nood verkerende Polen is zojuist van de pers gekomen. Het eerste exemplaar is inmid dels aangeboden aan burge meester te Loo die eerder hier van het bandje kreeg voorge speeld op het Stadskantoor Mede-promotor van het plaatje en bestuurslid van Stichting Lentefeest, Arie Verlinde, pre senteerde de hit aan alle aanwe zigen bij de ingebruikstelling van de riolering voor volkstui nen. Hij verzocht wethouder Chris Zijdeveld het plaatje namens de stichting aan de burgemeester te willen overhandigen. Zoals bekend is tekst en muziek van de carnavalshit van Rob van Vliet, leider van Het Mus tang Trio. Op de keerzijde is de Lentefeestwals opgenomen. Het plaatje kost 5,— en is vanaf he den in de sociëteit van Lente feest op de Broersvest verkrijg baar. Vijfsluizen in mineur opsturen naar: kunnen hun trouwkaart .Samen Verder" Postbus 257, 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- I aan waardebonnen en een 2e bruidspaar 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina. 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3