Alom bewondering voor zelfwerkzaamheid Geo andermaal in Q.T.! ■r WALDO karnen Verder Zij kregen ook het verzetskruis Gelderlanc Wie wordt bruid van de maand? JOHN KROES Jazz kwartet in de Bliksem GEBIT STUK SCHIEDAM „Ik ben blij met deze opening. Het is zo belangrijk voor de voetbalvereniging Demos dat ze nu, als ruim 60 jarige vereniging zo'n gran dioos nieuw clubgebouw hebben", zei wethouder voor sport en recreatie Herman Posthoorn, zater dagmiddag toen hij eerst het lint had doorgeknipt en vervolgens de deur opende van het prachtige ^ïlieuwe clubgebouw van Demos in het sportpark r Harga. m De voorzitter van de KNVB afdeling Rotterdam Hans Kamman overhandigt hier de ge schenken van de bond. Functie Humorist De Geoband, op 2e kerstdag live in Q.T. Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo Aanstaande bruidsparen (ook koperenzilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Wethouder Herman Posthoorn knipt het lint door en de officiële opening van het clubhuis van Demos is een feit. ALLE 2-zitsbankjes ontworpen door Jan des Bouvrie vindt u bij GEVONDEN/VERLOREN SCHIEDAM Op woensdag 23 december opent de chirurg Dr. R. K. J. Koumans de expo sitie „Oud en Nieuw" in de galerie van het Schielandziekenhuis (in de gebouwen van de voormalige Noletstich- ting). Henk de Vos. Beweging Oven ORANJE J. VERINGMEIER pppgjp Twee van de exposanten wier werk tot 26 januari in de Schieland-Galerie te zien is: Eli zabeth Swinburne en Anna Carlgren. HET NIEUWE STADSBLAD - DINSDAG - 22 DECEMBER 1981 PAGINA 13 Accommo datie Demos geopend t „Jullie zullen hier in het jaar Ij 2020 nog wel zitten, als de "Vereniging haar 100-jarig be- stjaan viert. Het is een duur- z4am gebouw en alles ziet er keurig uit", waren de lo vende woorden aan het adres v£n het bestuur van Demos. „We hopen hier in Schiedam nooit de Rotterdamse toestan den te krijgen, waar de vereni gingen daar door getroffen wor den", ging Posthoorn verder. „Wij als sportraad en gemeente moeten zorgen dat de sportver enigingen met het inleveren, wat we allemaal moeten, het niet al te moeilijk krijgen". De wethouder had grote be wondering voor de zelfwerk zaamheid die door bestuur en leden van Demos zijn verricht. „Ik kijk echter met weemoed naar het plaatsje hiernaast. De sportraad wil alles proberen om daar nog zo'n gebouw te laten verrijzen", besloot Herman Posthoorn. De voorzitter van de KNVB af deling Rotterdam Hans Kam man zei zorgelijke rimpels te hebben gekregen vanwege de toestanden in Rotterdam. „Ik ben reuze blij dat ik jullie wethouder zulke lovende woor den heb horen zeggen. Dit be wijst maar al te meer dat er toch ook nog gemeente-functiona- rissen zijn die nog wat voor de sport voelen". Over het nieuwe gebouw van Demos zei Kamman: „In deze tijd wanneer er buiten niet ge sport kan worden is een clubge bouw van groot belang. De functie van zo'n gebouw komt nu sterk naar voren om de ban den in de vereniging nog ster ker aan te halen. Ook de opvang van de jeugd in het clubgebouw door middel van spelregelwedstrijden e.d. is belangrijk voor een club. Ik ben er gelukkig mee dat in ons land zo verschrikkelijk veel vereni gingen zijn die zoveel werk voor de jeugd doen. Demos moet een gezellige club zijn met veel organisatietalent in hun midden, dat is vanmid dag weer duidelijk gebleken. Namens de KNVB feliciteer ik jullie van harte met dit prach tige gebouw", zei Hans Kam man tot slot. Namens de KNVB bood hij het bestuur de bekende Zaanse klok aan en van de afdeling Rotterdam het Delfts blauwe bord. Als een wat verlaat ge schenk bracht de afdelings voorzitter ook nog het borrel garnituur mee, wat Demos met het 60-jarig bestaan nog niet ontvangen had. Als vice-voorzitter van de sportraad zei Arie Verlinde: „Ik had niet gedacht dat na de brand van het oude gebouw nu zo iets naar voren zou komen. Demos is de eerste van de twee die op dit complex het clubhuis hebben geopend". Dat een aannemer ook wel voor humorist kan doorgaan bewees Jan van Gastel van Recreatie- bouw Eilanden uit Vlaardingen. Deze aannemer had het casco gezet en maakte zijn compli menten aan het bestuur en le- SCHIEDAM Als wel kome onderbreking van de feestdagen verzorgt sociëteit Q.T. ook tijdens de kerst een muziekavond met een live optreden. Op tweede kerstdag (zaterdag 2)6 december) treedt de Geo- band op in de jongerensociëteit .aan de Nieuwstraat (gebouw de jTeerstoof). Vorig jaar was deze [formatie ook al in Q.T. te gast. (Het succes van dat concert was 'aanleiding om de band ander- "maal voor een optreden te con tracteren. Geo begon ongeveer ■tien jaar geleden in de muziek. {Hij. werkte voornamelijk als Sessie-zanger, maakte vervol gens zijn eerste elpee „It isn 't jtime to change" en begon "daarna met een vaste band te repeteren en op te treden. 'Afgelopen jaar verscheen Geo's ■tweede elpee. Muziek van deze .plaat, maar ook nieuwe num mers, zijn vanaf ongeveer half elf te beluisteren in Q.T. In ver- band met de feestdagen gaat de zaal rond de klok van tien uur -open. Voor leden van Q.T. is de toe- gang gratis. Niet-leden betalen Izoals gewoonlijk vijf gulden. BELOOFD: Telefoon 010- 26 3705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordt een plezierige verrassing. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 3705 WATERWEG NOORD De verleden week gepubliceerde lijst van personen die het ver zetskruis uit handen van Prins Bernhard hebben ontvangen was niet volledig. Tijdens, de in de Koningshof in Maassluis gehouden, bijeen- Het Nieuwe Stadsblad, „Samen Verder" Postbus 257, 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge- maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad den van Demos over de afwerk ng van dit gebouw. Vlot pratende verhoogde hij de gezelige /l/ stemming op de druk bezochtte receptie en „recht voor zijn raap" memo reerde hij zijn ervaringen die hij bij Demos had meegemaakt. Als amateur fotograaf had hij een serie foto's gemaakt van de gehele bouw en overhandigde deze aan het bestuur van De mos. Ook wethouder Herman Posthoorn kreeg als aandenken een foto toen hij de eerste paal van dit gebouw geslagen had. Als voorzitter van Demos be dankte Wim Groenhorst alle sprekers voor hun lovende woorden en geschenken. Ook bracht hij zijn dank uit aan de sportraad, burgemeester en wethouders, de diverse afdelin- gen van gemeentewerken en vooral de zusterverenigingen waarvan hij dikwijls het rugge- steuntje van had gekregen dat zo hard nodig was om deze bouw te voltooien. „Wij hebben altijd de gezellig heid de boventoon laten voeren in de vereniging. Maar met zo'n accommodatie kunnen wij nu niet meer achter blijven om prestaties te leveren op het veld. De binding tussen de le den kunnen wij nu nog meer verhogen met deze accommoda tie en wij zijn hiermede op de goede weg", aldus Demos voor zitter Wim Groenhorst. Hij verzocht daarna alle aan wezigen om nog wat gezellig bij elkaar te blijven en aan dit verzoek hebben de aanwe zigen ruimschoots voldaan. komst werd ook het verzets kruis persoonlijk uitgereikt aan de volgende personen: Brabander E. de, Schiedam; Buist L„ Schiedam; Van in 't Veld A„ Ommen; Van in 't Veld J„ Vlaardingen. En posthume uitgereikt Namen J. van, Schie dam; Tettero M. C„ Schiedam; Wout N. van 't, Maassluis. Te veel opgenomen persoonlijk: L. Buis, Schiedam; in 't Veld A. M„ Vlaardingen; in 't Veld J. M., Vlaardingen en bij de post hume uitreiking W. Brouwer Maassluis. Broersvest 64-66 Schiedam 010-267920 Oud en nieuw als dubbelthema in Schieland-galerie De afdeling gevonden- en verlo ren voorwerpen is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 16.00 uur en is tele fonisch bereikbaar onder num mer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te ha len op het politiebureau (Lange Nieuwstraat 55). Sieraden: 1 gouden oorring Sleutels: 1 BMW-sleutel; 2 sleu tels aan 6 ringen; 1 rode sleutel hanger met 4 sleutels; 1 ring met bruin label met 2 sleutels (Nis san-motor); 1 zwarte etui met rits plus opschrift café Doorne- veld, inhoud 2 sleutels; 1 lange sleutel Kleding: 1 zwart jack Tassen: 1 krantentas van Rand stad-edities Diversen: 1 groene jerrycan. Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinders. Sieraden: 1 gouden kinderoorbel met blauw steentje, af te halen bij Mevr. Brinckman, Stork- straat 16, telefoon 737887. Manchetknoop: 1 zilveren man chetknoop met goud gegarneerd, af te halen bij Mevr. Bijl, Ha- vendijk 383, telefoon 739244. Armband: 1 gouden kinderarm band met naam Monique, af te halen bij R. van Elbeek, Rotter- damsedijk 79, telefoon 734833. Horloges: 1 zilverkleurig dames horloge, af te halen bij Mevr. Smit, St. Liduinastraat 642, tele foon 739244. Sleutels: 1 sleutel, af te halen bij G. v.d. Velde-Wiersma, Fabri- straat 6; 1 bruin etui met rits en 4 sleutels, af te halen bij Mevr. Aanen, Kievitstraat 56, telefoon 705347. Kleding: 1 zwart regenpak, af te halen bij Mevr. van Hattem, Lange Nieuwstraat 37b, telefoon 261992; 1 herenoverhemd, af te halen bij v.d. Bent, Kethelweg 73, Vlaardingen, telefoon 350381. Marmerimport ERTIMEX Bettoweg 27, Schiedam biedt aan tegen zeer lage prijzen: marmeren en trafertin vloertegels Telefoon 340334, na 18 uur: 01899-20570 In de vitrines wordt werk geëxposeerd van 3 studenten aan de Rietveld Akademie in Amsterdam. Zij behoren allen tot de werkgroep glas en wat zij tonen zijn dan ook glazen objecten. De expositie boeit ondermeer door de verschillende wijzen waarop met dit materiaal gewerkt kan worden. Aan de wanden van de Schie- land-Galerie hangt werk van de oud-leraar van de Rotter damse Akademie, Henk de Vos. Hij is vertegenwoordigd met aquarellen, schilderijen en te keningen. Doordat hij vele ja ren les gaf is hij bij hele genera ties kunstenaars bekend. Het thema van de expositie „Oud en Nieuw" is tweeduidig. Uiteraard wordt hier een vin gerwijzing gegeven naar de wisseling der jaren. Maar ook is deze titel gekozen om de tegen stelling tussen de exposanten te benadrukken. Henk de Vos mag gerust een oude rot in het vak genoemd worden. Zijn werk vormt een schril kontrast met dat van de drie jonge (glas)kunstenaars. Henk de Vos, in 1911 geboren te Rotterdam, heeft als opleiding de Akademie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam en Den Haag. Hij werkt en exposeert veel in Rotterdam. In 1939 ging hij op reis naar Spanje-Marokko-Tan- ger en kwam door oorlogsoms tandigheden in 1941 via Zuid- Afrika in Indonesië terecht. Hij was tot 1945 krijgsgevangen, ging naar Australië en kwam in 1949 weer in Rotterdam terug. Via tentoonstellingswerk in Ahoy en E-55 is hij ook werk zaam in de monumentale kunst. In 1960 ontwierp hij het be- tonreliëf voor de kopwand van de L.T.S. Burg. Poppingschool te Sliedrecht. Tevens ontwierp hij een gobelin voor het K.L.M.- gebouw Kennedy Airport, na tuursteen reliëf van het metros tation Blaak te Rotterdam en een wandschildering voor het Congresgebouw te Utrecht. Maar op deze expositie zal hij vooral zijn aquarellen en teke ningen tonen, die ontstonden in de heuvelachtige streken van Zuid-Frankrijk. Vorige exposi ties waren in diverse steden van ons land en in New York, Sydney en Djakarta. Elizabeth Swinburne werd ge boren 1957 te Glasgow, Schot land. Opleiding: 1975/1976 kursus am de Polytechnische School te Brighton. 1976-1981 eindexamen (B.A., Hons), drie dimensionale ontwerpen - kera miek en glas aan de Polytechni sche School te Middlesex. „Werkend met glas houd ik er van volledig gebruik te maken van de manier waarop gloeiend heet materiaal stukken op kan nemen, die ik tevoren heb bij eengezocht, op een zeer zorg vuldig georganiseerde manier - en ze te transformeren - en ze daarbij een bijna onvoorspel bare „beweging" geef en levend maak," zegt Elizabeth over haar werk. Vincent van Ginneke, geboren te Rotterdam 1956: „Na mijn opleiding tot meester goud en zilversmid aan de Vak school te Schoonhoven, ben ik aan de Rietveld Akademie aan vankelijk doorgegaan in deze studierichting. Doordat de mogelijkheid be stond om in de glaswerkgroep te werken, veranderde ik na 2 jaar van studierichting. In mijn werk gaat mijn interesse uit naar schaalvormen en in die zin dat de funktie als schaal pas op de tweede plaats komt". „Ook het gebruik van andere materialen in kombinatie met glas vinY ik belangrijk en het samenbrengen van verschil lende fabrikage-technieken zoals het blazen, het insmelten in een elektrische oven en het slijpen en polijsten van het glas". Anna Carlgren, geboren te Vaxjo, Zweden, 1960, zegt over zijn werk het volgende: „Mijn vakopleiding in Zweden aan de Glasschool te Orrefors omvatte zowel de warme en koude technieken zoals het bla zen van glas direkt uit de oven, het slijpen en polijsten en het graveren van glas". „Omdat er in Zweden geen mo gelijkheid bestaat om een ver dere opleiding te volgen, kwam ik naar de Rietveld Akademie. Daar ontstond voor mij de mcgelijkheid om mijn in Zwe den geleerde technieken verder uit te werken en me te speciali seren, zoals de zgn. überfang- techniek waarbij een dunne kleurlaag wordt aangebracht aan de buitenkant van het glas die ik naderhand door middel van slijpen op bepaalde plaatsen wegneem, waardoor kleur en vormveranderingen ontstaan. „Vooral het heldere, transpa rante van glas heeft op mij een grote aantrekkingskracht, dat ik tot uiting wil brengen in mijn werk". SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN RELATIEGESCHENKEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 SCHIEDAM Op zaterdag 26 december speelt als een soort „kerstconcert" vanaf 21.30 uur in jazzcafé de Bliksem aan de Vlaardingerstraat 9 het Botlek Jazz Quartet. Dit kwartet, dat een mengeling van jazz- en bluesmuziek brengty bestaat uit Guus de Ko ning (saxofoon), Kees Pons (piano en zang), Peter de Ko ning (bas en zang) en Peter Landsbergen (drums). De toegang is zoals gewoonlijk, gratis. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 M-SiKi'nEJnnRHi W 9

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13