„Bij sommige oefeningen hoor je ze knoersen en knerpen" Bewonersvereniging in aktie tegen HCG „De Postduif" viert volgend jaar jubileum Beloofd is beloofd: WALDO ■d DRIES 1 Winterse diefstal Programma Kerst Inn 4 Molens >Nurtti&, 3 CITROEN Kring Onderkin Popelen Minderheid Gymnastiek voor ouderen in De Woudhoek AitoVGcrage-Rckreatte V.l.n.r. Eerste voorzitter Piet van Os met Leo Lems en leden van de tentoonstellings commissie. V- \JÊÊ Uitstekend werden de gasten verzorgd door de soldaten van het Leger des Heils. Lentefeest Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen PARTY SERVICE KEMPERS U koopt banden,Waldo loopt tegelijk uw auto na. (gratis) a Tn srm& Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540. s IET NIEUWE STADSBLAD - DINSDAG - 22 DECEMBER 1981 PAGINA 25 Ouderen enthousiast over aangepaste gymnastiek SCHIEDAM Het bitter koude weer van afgelopen önsdag weerhield de deel- remers van het gymnastiek- cubje in Dienstencentrum ce Woudhoek niet hun we- lelijkse oefeningen te ko nen doen. Nu wonen de neeste deelneemsters en ceelnemers in het Herman Eeijermansflat boven het öenstencentrum, dus dat rog niet zo verbazend. is Iet meest opzienbarend is wel cfe leeftijd van de gymnasten, vant dié is in alle gevallen 65 pus met uitschieters naar 80 en 8 jaar. lassen de vijftien en twintig caderen wonen wekelijks gym- rastieklessen bij die gegeven vorden door mevrouw Aal- Irecht uit Schiedam. ik even na de start om lwart over negen het on- tuimde zaaltje binnen kom zie i: veel dames en twee heren die eri grote kring gevormd heb- fen en op de maat van een ge- zllig muziekje achter elkaar lo- pi>. zij.zijn gekleed in trui en lange koek, sommigen dragen gym- shoenen en anderen gymen op hifi sokken. Na de loopoefe- ring komt er een zwaai-oefe- ririg voor de armen, lel muziek uit de bandrecorder s>qelt onverdroten door als de amen met ritmische beweging raar voren en opzij uitzwaaien, ïevrouw Aalbrechts, de do- erite, begeleidt de oefeningen net rustige stem. lier en daar deelt zij een kom- jiimentje uit, of komt even te tulp als er iemand uit de maat creigt te raken. Ian is het tijd voor oefeningen ci^ zittend in de stoel kunnen vorden uitgevoerd. öeïeningen om soepel in de en- Iels te worden of te blijven, om «nderkinnen tegen te gaan en <m de vingers soepel te houden. Naarmate een mens ouder vordt, gaat hij onbewust min eer bewegen: de ledematen vorden onbeweeglijker en- caaruit komt pijn voort. Ik verk er aan dat de mensen in pede konditie blijven", aldus nevrouw Aalbrechts. ,Ze zijn allemaal erg enthou- sast, ze willen het na afloop loeien. Tijdens sommige oefe- ïingen hoor je ze knoersen en lnerpen, maar de mensen moe- én zelf beoordelen hoever ze lunnen gaan." Ik zeg tussendoor wel eens: iven ophouden als je dat nodig 'ind, maar dat weten ze zelf vel. Sommige oefeningen kan liet iedereen helemaal mee- (oen, maar dat is niet erg. Be- hngrijk is dat ze in beweging Uijven". ,Ze moeten natuurlijk wel dok- érsgoedkeuring hebben voor <eze gymnsastiek, maar bij voorbeeld mensen met hoge lloeddruk kunnen best mee- (oen. Iet heet ook aangepaste gym- lastiek voor ouderen, maar ze :ijn goed, hoor. Ze doen ontzet end veel voor hun leeftijd, en :e hebben er ook veel baat bij". Daarbij komt dat ze ontzettend gemotiveerd zijn. Ze oefenen thuis, en ze zijn ontzettend trouw. Er moet wel een heel geldige reden zijn als ze niet ko men. Het is duidelijk dat niet alleen de deelnemers, maar ook de do cente veel plezier beleeft aan deze wekelijkse gym-ochten- den". „Ik leer er een boel van", verze kert mevrouw Aalbrechts, „hoe mensen van deze leeftijd de dingen ervaren, hun interesses. Niet dat er veel gepraat wordt tijdens de les, o nee, ze staan te popelen om te beginnen en werken drie kwartier keihard. En ze vinden het jammer als het afgelopen is, maar daarna drinken we gezamenlijk koffie en dat is altijd erg gezellig. We hebben ook een beetje Sin terklaas gevierd met ons clubje..." Mevrouw Aalbrechts heeft goed vergelijkings „materiaal", wmpt zij heeft op het Stedelijk Gym nasium in Schiedam de meisjes les gegeven. Het valt haar op dat de mensen met wie zij in aanraking komt via deze lessen, met zoveel ple zier in het leven staan. Zij ge nieten van kleine dingen en zijn erg opgewekt. Begrijpelijkerwijs is ook hun motivatie groter dan van veel schooljeugd die gymnastiek als een verplicht vak ervaren. „Toen ik in september hiermee begon, waren ze als clubje ge wend alleen zittend op een stoel oefeningen te doen, nu doen we ook loop- en grondwerk. Voor dat laatste neemt iedereen een grote maat handdoek mee van huis". „Kort geleden was er een filmpje op t.v. waar ouderen grondgymnastiek deden, en dat wilden ze ook wel". Kortom, mevrouw Aalbrechts is geestdriftig over het werken met ouderen. Ook in Clubhuis Oost en in de Blauwe Brug is een gymnastiekgroepje begon nen. Beide gaan uit van de Stichting Bejaardenzorg. Als het aan mevrouw Aalbrecht ligt volgen vele Schiedamse ou deren het voorbeeld dat hier wordt gegeven. Opvallend is het dat ook hier de heren sterk in de minderheid zijn. Zij gelooft dat die een grotere drempel over moeten om aan zoiets te beginnen, en dat is jammer want het is de moeite waard. Terwijl we dit gesprekje voeren zijn tafels en stoelen in minder dan geen tijd weer op hun plaatsen gezet, en scharen de mensen zich om de tafel voor een welverdiend kopje koffie. Op mijn vraag of ze nu wel flink spierpijn hebben, krijg ik een eenparig nee als ant woord, met de toevoeging, „we zouden best nog door kunnen gaan!" I. v. D. SCHIEDAM Nog voordat de feestdagen zijn aangebro- ken is in Schiedam al de jaar- lijkse kerstbomenoorlog uit gebroken. Vanaf twee plaatsen in Schiedam werden dit weekende grote partijen dennen gestolen. Vijftig bomen verdwenen van een aanhanger die geparkeerd1 stond op de Burg. Honnerlaghe Gretelaan. De bomen hadden een waarde van rond de zes- honderd gulden. Tachtig stuks kerstgroen wer den gestolen vanuit een pak huis aan de Kortlandstraat. Na dat men het hangslot had ver broken ging men er met de bo men vandoor, die een waarde van ongeveer zevenhonderd gulden vertegenwoordigden. Raadselachtig is voor de politie ook de diefstal van duizend kilo j wegenzout, dat de Schiedamse Nutsbedrijven gebruiken om bij - vorst of sneeuwval de straten berijdbaar te houden. Het zout werd gestolen vanuit een opslagplaats aan de Lek straat. Mogelijk houdt een on bekende particulier rekening met een strenge winter, en wilde hij door illegaal hamste ren op alle eventualiteiten voorbereid zijn. Het zout betekende slechts een geringe verliespost. Het strooi- goed had een waarde van ze ventig gulden. SCHIEDAM Van de Bewo nersvereniging Schiedam Zuid ontvingen wij de vol gende brief. Onderwerp is de overlast die het metaalbe drijf HCG aan de Westfran- kelandsedijk zou veroorza ken. Men schrijft ons: „Aanstaande dinsdag-ochtend gaat de BVSZ naar Den Haag, waar voor de Raad van State een zaak in beroep tegen HCG zal worden behandeld. HCG is een aantal jaren geleden naar Schiedam gehaald en is geves tigd aan de Wilhelminahaven. Daar zal vroeger een metaal constructiebedrijf dat geen overlast bezorgde. Door de ligging aan de haven kan HCG levensgrote varende bakken in reparatie nemen. Wat er niet bijverteld werd, was dat de aard van de werkzaam heden zeer veel overlast voor de omwonenden oplevert. Stof-, trillingsoverlast, verfspat ten, maar het ergste is toch wel de geluidsoverlast. Op de werkdagen, overdag, valt dat allemaal nog wel te begrij- SCHIEDAM De jaarlijkse km 1 w- van Deurzen tevens duivenshows van de SCV 2e' opcdu 3e m Ko~ nings. Schoonste doffer: W. van „De Postduif stonden dit- Deurzen maal enigszins in het teken Hokkenshow met zichtkeuring: van het in 1982 te herden- 1 en 2 J. Vrauwdeunt: 3. A. ken 50-jarig bestaan. Smits. Uitslag aangewezen dui ven: 1. J. C. Konings, 2. J. B. De zorg, aan de show verleend Pi-F ®akker> door de tentoonstellingscom missie, en het waardevolle prij zenpakket voor elke show af zonderlijk waren hiervan het bewijs. Voornaamste prijswinnaars van de keringen waren: Oude dui- vinnen, bevlogen tot een afs tand van 100 km. 1. J. Bokkers, 2. L. Lems, 3. J. B. Messe en Co. Boven de 480 km.: 1. J. Bokkers, 2. W. van Leijden, 3. A. Her- sbach. Schoonste duivin van het geheel: J. Bokkers. Oude doffers bevlogen tot 100 km.1. J. Bokkers; 2. D. C. Bak ker, 3. G. Muller. Tot 480 km.: 1. R. Brokling, 2. L. Totijn-Hom- burg, 3. H. Triel. Boven de 480 A. Hersbach, 5. J. Doejaaren. OE VOLVO EN DAF SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Kerstvieringen bij Leger en Lentefeest SCHIEDAM Volop kerstsfeer was er zaterdag middag in de aula van Scho lengemeenschap Spierings- hoek voor de gebruikelijke kerstvoering van het Leger des Heils. Een viering met een eigen stijl die een orga nisatie vergde van 70 mensen o.l.v. majoor Eliza beth van Meurs. Leerlingen van de scholenge meenschap zorgden voor een fraai kerststukje op elke tafel, voorzien van een brandend kaarsje en voor iedereen een tractatie. De kerstboodschap werd uitge dragen door plaatselijk kapitein G. J. Barkmeijer. Vocaal werk ten aan het programma mee het eigen Muziekkoor, het Jeugd- muziekkorps zangbrigade en het Bejaardenkoor. Een frisse noot was ook nu weer het optreden van de Tam- bourijnbrigade in het pro gramma dat verder gevuld was met samenzang en de opvoering van een kerstspel. Na afloop van deze stijlvolle viering kreeg iedereen een kerstpakketje mee naar huis. Voor het vervoer van hoogbe jaarden en mensen slecht ter been waren de bussen van de Stichting Lentefeest ingescha keld. Ook leden van het Rode Kruis verleenden hun diensten om alles vlot te doen verlopen. Ook de Stichting Lentefeest or ganiseerde donderdagmiddag een kerstbijeenkomst in De Blauwe Brug waarvoor een goede tachtig bejaarden en ge handicapten aanwezig waren In de grote zaal was gezorgd voor een ware kerstsfeer waar muziek en zang te beluisteren vielen. Hoogtepunt van de middag was een gemeenschappelijke kerst dis met een feestelijk menu, be reid door eigen mensen. Ook het glaasje wijn ontbrak niet aan deze gezellige maaltijd. Voor iedereen was er boven dien een klein kerstboompje of een andere kerstversiering. Verder op de avond ging men over tot een bescheiden viering van het tienjarig bestaan van de stichting. Hiervoor waren ook sympatisanten uitgenodigd als mede de carnavalsgroep. Muziek en zang waren ook hier de ingrediënten voor een ge noeglijke avond in de in kerst tooi gestoken grote zaal van de Blauwe Brug. pen, maar als je 's nachts niet kunt slapen en als je je in de week-ends alleen maar ver staanbaar kunt maken door naar elkaar te schreeuwen, kun je gerust spreken van een on leefbare situatie. Dit bedrijf, HCG, heeft bij Rijn mond een hinderwetvergun ning aangevraagd en inmiddels gekregen. Rijnmond heeft bij de vergunningsverlening gezegd dat de voorwaarden toereikend zijn. De bewoners echter menen dat er bij de vergunningsverlening niets verbeterd is. Rijnmond treedt niet voldoende op tegen de optredende overlast en HCG doet onvoldoende haar best om het lawaai te voorkomen. De bewonersvereniging, die al- Uw feest geslaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Opgemaakte schalen met borretgamituren, salades eg bestelling en gratis thuisbeurgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur s Maandags gesloten tijd het welzijn van de bewo- +5 ners probeert te bevorderen, ondersteunt de bewoners in hun protesten. De BVSZ heeft ook een beroepsschrift tegen HCG ingediend. De Raad van j State zal zich daarover dinsdag, 4 om 10.00 uur, buigen. Wij eisen dat HCG in alle op- zichten geen overlast bezorgt. Wij vrezen dat dat HCG niet zal I lukken. Maar dat is een pro- bleem dat Rijnmond en de ge- meente Schiedam, samen met HCG, moeten oplossen. Voor de werkgroep milieu van de bewonersvereniging Heieen Povel Voordelige banden vindt u niet alleen bij een bandeiv specialist. Kom maar eens bij Waldo kijken. Dan kijken we verder. Gratis. Naar de hele auto. Remblokjes, uitlaat, schokbrekers, alles. Bandenspecialist zijn wij ook. Maar alsCitroën-dealer wil je je graag helemaal waar maken. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 24 30 Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk SCHIEDAM Het program ma van de kerst-inn in dien stencentrum de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan ziet er als volgt uit: le Kerstdag van 13.00-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+. 18.00-20.00 uur: Diner, kosten ƒ15,-. Opgave bij het D.C. de 4 Molens, telefoon 705500. 2e Kerstdag van 13.00-17.00 uur: Instuif voor 25+. 13.30-17.00 uur: Klaverjascon- cours. Kosten p.p. 2,50. 14.00-16.00 uur: Kinderpro gramma voor 4-12 jarigen met o.a. poppenkast, buikspreker en goochelaar. Entree gratis. 20.00-24.00 uur: Dansavond voor 25+. Entree ƒ2,-. 17.30-19.15 uur: Diner. Kosten ƒ15,-. Kaarten voor deelname aan het diner, klaverjasconcours en de dansavond zijn verkrijg baar in het D.C. de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766 te Schie dam, telefoon 705500. M

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 25