"umn, Nieuwjaarsreceptie 1982 Vrijdag 1 januari 1982 van 16.00 tot 18.00 uur Aanvragen vestigingsvergunning Sluiting gemeente-diensten Wees voorzichtig met het afsteken van vuurwerk! Verleende bouwvergunningen Stop het verspillen van water! Bescherm de waterleiding tegen vorst Besparen op de gasrekening Kernenergie in kernwoorden Begroting 1982 gemeente Schiedam verschenen Met Kerst en Nieuwjaar Aanvragen bouwvergunning Bouwverordening ter inzage Bureau Huisvesting twee weken gesloten Centrum-markt op woensdag de Gemeente Schiedam publikatie van Stadskantoor Emmastraat 1 Bureau Voorlichting lel. 010 260500 HET NIEUWE STADSBLAD - DINSDAG - 22 DECEMBER 1981 PAGINA 29 Ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1982 houden Burgemeester en Wethouders van Schiedam een receptie in het Stadhuis aan de Grote Markt op De leden van het College van B en W zullen zoals gebruikelijk aanwezig zijn om in een informele sfeer de gelukwensen voor het nieuwe jaar te wisselen met de aanwezigen. De bedoeling van de receptie is dan ook om een ieder in de gelegenheid te stellen de andere aanwezigen persoonlijk te ontmoeten. Bij B en W van Schiedam zijn de volgen de aanvragen voor een „vestigingsver gunningen" volgens de de Drank- en Ho- recaverordening binnengekomen. De aan vragen liggen ter inzage op de secretarie afdeling Algemene Zaken in het Stads kantoor (2e etage), geopend op werkda- gen van 9.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.15 uur. 14.van mevrouw T. I. Janse-Swartjes te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van eerl zalenverhuurbe- drijf „Zaal Beatrix" in het pand Lange Kerkstraat 68-70; van Van der Meer Schoep B.V. te Rot terdam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een koffiehoek in de broodwinkel gevestigd in het pand Gerrit Verboonstraat 2; van de heer J. van der Torre te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een sportkantine op het tennis park Spieringshoek aan de Laan van Spieringshoek 203; van de Recreatievereniging Europaflat te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van en ontmoetingsruimte voor de flatbewoners op de 13e etage van het Griegplein; van de heer H. J. Meijer te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Prof. Kamer- lingh Onneslaan 149; van de heer T. B. Koogje te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Hoogstraat 192; van de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid te Schiedam een aan vraag ten behoeve van de exploitatie van een buurthuis in het pand Lange Haven 92; .van de Bowling Schiedam B.V. te Schie dam een aanvraag ten behoeve van de ex ploitatie van een bowlingcentrum in het pand Nieuwe Haven 235; 22.van Novotel Nederland b.v. te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een hotel-café-restaurant in het pand Hargalaan 2; 23.van de s.v.v. „Schiedamse Boys" te Schie dam een aanvraag ten behoeve van de ex ploitatie van een sportkantine in het sportpark Harga; 24.van de heer L. M. Hermans te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een snackbar in een consumptie wagen op het Rubensplein; 25.van de heer H. L. J. A. Koningstein te Rotterdam ten behoeve van de exploitatie van een discotheek in het pand Singel If 163-165; 26.van de Stichting Passage Theater te Schiedam ten behoeve van de exploitatie van een bioscoop in het pand Passage 9- 13; 15. 16. 17 19 27.van mevrouw J. Dobbelaar-Burnet te Schiedam ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Groenendaal 1; 28.van de heer B. Quist te Heenvliet ten be hoeve van de exploitatie van een slijterij- proeverij in het pand Borodinlaan 70; 29.van de heren J. J. de Ruiter en T. C. Put ters, beiden te Schiedam ten behoeve van de exploitatie van een discotheek in het pand Groeneweegje 23; 30.van de heer K. L. Tang te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een chinees-indisch restaurant in het pand Boerhaavelaan 81a; 31.van de directeur van de Eerste Openbare Praktijkschool voor L.E.A.O. een aan vraag ten behoeve van de exploitatie van een overblijfruimte voor leerlingen in het pand Lange Kerkstraat 62; 32.van Wolweverhaven Exploitatie B.V. te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een bowlingcentrum in het pand Lange Haven 115; 33.van de heer G. J. Drenkelford te Schie dam een aanvraag ten behoeve van de ex ploitatie van een zalencomplex annex kerkzaal in het pand Hargplein 101; 34.van de heer J. W. Hajee te Lewedorp ten behoeve van de exploitatie van een dans school annex zalenverhuurbedrijf in het pand Dam 12; 35.van de rector van de rijksscholengemeen schap „Schravenlant" ten behoeve van de exploitatie van een schoolkantine in het pand Hugo de Grootstraat 4; 36.van de heer C. D. van Lith te Schiedam ten behoeve van de exploitatie van een discotheek „De Hoeve" in het pand Grote Markt 12; 37.van mevrouw R. T. Stahl te Rotterdam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een café in het pand Broersveld 55; 38.van Schiecarton b.v. te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een bedrijfskantine annex besloten sociëteit in het pand Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan 159; 39.van de heer H. G. Tuyp te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een vis- en belegde broodjeszaak in het pand Rubensplein 19a; 40.van de Stichting Ontmoetingscentrum St. Joris Doelen te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een (wijk) ontmoetingscentrum in het pand Doeleplein 1; 41.van de heer J. Pols te Schiedam een aan vraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand St. Liduinastraat 42a; 42.van de heer G. Christodoulatos te Rotter dam een aanvraag ten behoeve van de ex ploitatie van een café in het pand Rotter- damsedijk 266a; 43.van Reco Holding B.V. te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van café-restaurant „De Amstelbron" in het pand Broersvest 13; 44.van Stichting Gebouw de Teerstoof te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van theater/sociëteit De Teerstoof in het pand Nieuwstraat 12; 45.de heren B. R. C. Goossens en U. K. Schuck een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een bistro in het pand Korte Dam 9; 46.van de heer G. B. Becht te Rijsoord een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een snackbar in het pand Parkweg 379. De Begroting van de gemeente Schiedam voor het dienstjaar 1982 is, evenals de Meerjarenbegroting 1982-1986, versche nen. De gemeenteraad van Schiedam zal deze begrotingsstukken behandelen tij dens openbare vergaderingen, die gehou den worden in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1 en wel op de volgende data: maandag 18 januari 1982, aanvang 19.00 uur; dinsdag 19 januari, aanvang 20.00 uur; donderdag 21 januari, aanvang 14.00 uur en 20.00 uur en zo no dig op vrijdag 22 januari, aanvang 20.00 uur. De Begroting 1982 is verkrijgbaar bij de se cretarie-afdeling Financiën in het Stadskan toor op de le etage. Een complete set boe ken, bestaande uit de „Begroting van inkom sten en uitgaven", de „Begroting van takken van dienst" en de „Nota inzake de aanbie ding van de begroting" kost in totaal 40,-. De Aanbiedingsnota is ook afzonderlijk te krijgen voor 10,-. De Meerjarenbegroting 1982-1986, met pritoriteitenprogramma en personeelsplanning, kost 40,-. Deze begrotingsboeken liggen ook ter inzage bij de afdeling Financiën en tevens bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. Bovendien kan men de begrotingsboeken in zien in de centrale van de Openbare Biblio theek aan de Lange Haven 131 en in alle bi bliotheek-filialen. Dit geeft de mogelijkheid om de begrotingsboeken ook in de avond uren in te kijken. In verband met de viering van Kerstmis en Nieuwjaar zullen de gemeentelijke kantoren en diensten gesloten zijn op vrijdag 25 decmeber 1981 en vrijdag 1 ja nuari 1982. De secretarie-afdeling Burgerzaken, Overschiesestraat 2, zal bovendien gesloten zijn op donderdag 24 december na 15.00 uur en op donderdag 31 december na 13.00 uur. Het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, is op eerste kerstdag 25 december gesloten, doch op tweede kerstdag geopend als op zon dag, van 12.30 tot 17.00 uur. Op oudjaardag 31 december sluit het museum om 16.00 uur en op nieuwjaarsdag 1 januari de gehele dag. Van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zijn op beide kerstdagen en nieuwjaarsdag alle afdelingen gesloten. Bo vendien zijn op zaterdag 2 januari 1982 de jeugdbibliotheken aan de Korte Haven 27 en de Archimedesstraat (Rosaschool) gesloten. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden oktober en november de onder staande bouwvergunningen verleend. Be langhebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan kun nen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, te lefoon 260500 toestel 188 -P. Santbrink: het vergroten van de woon kamer alsmede het vernieuwen van de raamkozijnen in de achtergevel van de wo ning Jan van Zutphenstraat 4; -C. Mets: het vergroten van de dakkapellen aan de voor- en achterzijde van de woning Houtstraat 5; ,-G. de Jonge: het gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de Woning Rietkraag 51; fBloemsierkunst „Petite Fleur": het aan brengen van een deur in de westgevel van het pand Lorentzlaan 30; -H. N. Kruisbeek: het vergroten van het raamkozijn van de keuken in de voorgevel van de woning Hargplein 82; .-Groenewegen Aluminium: het vervangen van een rolluik, door aluminium vouwdeu- - ren, van de winkel Korte Dam hoek Lange Haven; -Aannemingsbedrijf J. v.d. Tempel en Zn. B.V.: het samenvoegen van de winkelpan- den St. Liduinastraat 76-78; -Sportvereniging S.V.V.: het plaatsen van een hekwerk om een propaan opslagtank gelegen aan de Sportlaan; -B.V. Aannemingsbedrijf Gebr. van de Luit- gaarden: het gedeeltelijk verbouwen van de winkel, alsmede het veranderen en ver nieuwen van de voorpui aan de Broersvest 117; -H. N. Kooy: het vergroten van de dakkapel aan de voorzijde van de woning Villastraat 74 alsmede hete wijzigen van de indeling van de slaapetage; -A. H. de Jonge: het vernieuwen en wijzigen van de dakvloer tot een dakterras alsmede voor het maken van een trap vanaf de zol derverdieping van het pand Lange Haven 28; -Harolds: het samenvoegen en verbouwen van 2 winkels tot 1, alsmede voor het wijzi gen van de voorgevel van het pand Broers vest 3-5; -P. C. Verkade: in- en uitwendig verbouwen van de woning Ruysdaellaan 44; -J. G. A. Olde Monnikhof: het plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde van de wo ning Burg. Knappertlaan 221b; -A. J. Wubs: het vergroten van de woonka mer aan de achterzijde van de woning Laagland 35; -Van Dijn/Dream Studio B.V. i.o.: het ge deeltelijk inwendig verbouwen van de be gane grond, alsmede het gedeeltelijk wijzi gen van de voorgevel van het pand Hoog straat 64; -Makelaardij Ros: het inwendig verbouwen van de woningen, alsmede het plaatsen van een berging achter de woning Jacob van Lennepstraat 6 beneden; -S.S.S.W.: het bouwen van 15 wooneenheden gelegen op het terrein Nieuwe Maasstraat hoek Maasdamsestraat; -Van Velzen LafFeber: het in- en uitwendig verbouwen en bergroten van de winkel en de daarboven gelegen woning aan de Lange Kerkstraat 26 hoek Kreupelstraat. De Openbare Nutsbedrijven blijven tijdens de feestdagen bereikbaar voor storingen van gas, water, elektriciteit en CAI. De ophaal diensten van het huisvuil zijn verschoven van vrijdag 25 december naar dinsdag 29 de cember en van vrijdag 1 januari 1982 naar dinsdag 5 januari. Vanaf 24 december tot en met 5 januari wordt geen grof huisvuil inge zameld. Het V.A.M.-overlaadstation aan de Parallelweg zal op zaterdag 26 december ge sloten zijn, doch op zaterdag 2 januari is het overlaadstation normaal geopend. De weekmarkt in het centrum (Lange Kerkstraat/Broersveld) komt zowel op vrij dag 25 december als op vrijdag 1 januari te vervallen. In de plaats daarvan wordt markt (van een kleinere omvang) gehouden op woensdag 23 december en op woensdag 30 december, geopend als normaal van 9.00 tot 16.00 uur. Het Openbaar Slachthuis en de Keurings dienst van slachtdieren en van vlees zijn tij dens de feestdagen gesloten. De veehouders wordt verzocht van het hebben van kada vers vroegtijdig kennis te geven op telefoon nummer 269180. In verband met de naderende feestdagen rond Kerstmis en Nieuwjaar hebben we op deze pagina reeds adviezen en vooral waarschuwingen geplaatst aangaande opgesier de kerstbomen, het laten branden van kaarsen, het zelf bakken van oliebollen en vooral het afsteken van vuurwerk. Dat vuurwerk wil nogal eens schrik en ergernis geven. Vandaar dat we hieronder nogmaals de regelen geven, opgenomen in de Alge mene Politie-verordening voor het afsteken en de verkoop van vuurwerk. Het afsteken van vuurwerk is uitsluitend toegestaan rond de jaarwisseling, vanaf 23.00 uur op oudjaarsavond tot 1.30 op 1 januari. Maar ook in deze periode is het niet toege staan op of aan de weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk af te steken, indien dat gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast kan veroorza ken. Buiten deze periode op Oudejaarsnacht is het verboden om vuurwerk ook maar bij zich te hebben. De verkoop van vuurwerk mag alleen ge schieden door erkende handelaren die in het bezit zijn van een Hinderwetvergunning. Denk er aan: wanneer men thuis meer dan 2 kg vuurwerk heeft, moet men óók een Hin derwetvergunning hebben! De verkoop mag alleen gebeuren in de periode van 27 decem ber tot en met 31 december; eerder verko pen is niet toegestaan. In deze periode mag men wel vuurwerk bij zich hebben, doch al léén om het na aankoop naar huis te bren gen. Alleen aan personen van 16 jaar en ou der mag vuurwerk worden verkocht. Deze leeftijdsgrens geldt niet voor het „lichte", vuurwerk als wonderkaarsen, kamervuur werk, pyrotechnische lucifers en klappertjes. Wie vuurwerk afsteekt mag wel bedenken, dat veel mensen echt hinder hebben van het knallen van vuurwerk. Bij dieren en vooral honden is het nog veel erger. Ieder jaar wor den begin januari dieren in de asiels ge bracht, die soms kilometers van huis zijn weggevlucht voor het knallende vuurwerk. Ze zijn erg schuw en schrikken bij elk vreemd geluid. Het duurt soms maanden voor ze weer helemaal rustig zijn. De Dierenbescherming afd. Schiedam geeft de eigenaren van huisdieren dan ook de vol gende raad. Laat uw hond aan de lijn uit, ge ruime tijd vóór twaalf uur op de jaarswisse ling. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500, toestel 188. - W. J. Woermeijer voor Van Beverenstraat ld: deuren van bedrijfsruimte vervangen door kanteldeur en twee ramen vernieu wen dan wel wijzigen; B. G. van Dam voor Snelliussingel 34: in deling van de slaapetage wijzigen door het maken van een badkamer; H. A. de Klerk voor Newtonstraat 42b: in deling van raam in achtergevel wijzigen alsmede toilet vergroten; - M. Handana voor J. C. Markenstraat 19: twee garages verbouwen tot tandartsprak tijkruimte; - Amfas Vastgoed B.V. voor Westvest: 42 woningen oprichten; - R. J. H. Lambrechts voor Polderweg 240: woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten; - Sportver. H.B.S.S. voor Sportpark Harga: kleedruimte uitbreiden met vier kleedlo kalen; - P. H. Teerling voor Schiedamseweg 21/23: twee woningen samenvoegen en in- en uitwendig verbouwen; - A. W. v.d. Drift voor Kerklaan 138: wo ningen verbouwen en vergroten; -Apotheek Kethel voor Zwaluwlaan 115: achtergevel gedeeltelijk wijzigen door het aanbrengen van een aluminium pui met schuiframen. Dit is niet alleen in het belang van het dier, maar ook van de weggebruikers. Immers, een geschrokken hond vlucht overal heen en is dan een gevaar voor het verkeer. Wan neer uw dier is weggelopen, waarschuw dan direct de politie en de Dierenbescherming Dit is niet zomaar een kreet, want het is se rieus bedoeld. Want niemand heeft er be lang bij dat water onnodig verspild wordt. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam doen er alles aan, om de verbruikers aan te moe digen om verstandig om te gaan met water. Daarom hebben de O.N.S. ook de inmiddels bekend geworden verbruikskalender uitge geven. Maar ook wanneer u de verbruikska lender gebruikt en zuinig met water om springt, kan het toch gebeuren dat er ver spilling van water optreedt. De oorzaak is dan vaak een lek in de waterleiding. Er is een methode om te achterhalen of er inderdaad op deze wijze verspilt wordt: con trole van de watermeters. Hoe moet u dit doen? Draai eerst alle kranen in uw woning dicht. Als u er zeker van bent, dat er geen water meer uit de kranen komt en er ook geen water meer in de stortbak van het toi let loopt, dan kan u aan het „tolletje" van de watermeter zien, of er een lekkage is. Is dit het geval, laat dan de hoofdkraan dicht en waarschuw een loodgieter. Of breng uw huisbaas op de hoogte. Wanneer meerde re woning op één watermeter zijn aangeslo ten, is het advies om in goed overleg met de buren, de hierboven omschreven maatrege len te nemen. Water is kostbaar. Controleer regelmatig uw waterleiding. en blijf niet rondlopen met de gedachte „hij komt wel weer terug, want hij is wel eens meer een paar dagen van huis". Dit gaat niet op wanneer de «Dierenbescherming zich over uw dier heeft ontfermd en in het asiel heeft gebracht. Aan hen die vuurwerk afsteken is het drin gende verzoek: gooi nooit vuurwerk in de richting van een dier; wat dat voor gevolgen kan hebben, is boven omschreven. Ook voor uzelf kan het gevolgen hebben, want wan neer een dier zich belaagt voelt, kan het door de angst aggressief worden en tot de aanval overgaan met alle gevolgen van dien. Op de secretarie-afdeling Openbare Werken in het Stadskoor 5e etage liggen ter inzage de door de gemeenteraad van Schiedam op 26 oktober 1981 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Bouwverordening Schie dam en tot wijziging van de Bouwverorde ning Logiesgebouwen Schiedam. Deze ver ordeningen, op 18 november jl. door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland goedge keurd, zijn in werking getreden op 15 de cember 1981. Het gemeentelijke Bureau Huisvesting aan de 's-Gravelandseweg zal in de perio de van maandag 21 december 1981 tot en met zaterdag 1 januari 1982 voor het pu bliek gesloten zijn. Het oproepen van in geschreven woningzoekenden voor het aanbieden van woonruimte zal echter voortgang vinden. Gelet op de ervaringen in de voorgaande jaren mag worden verwacht dat het aan tal bezoekers aan het Bureau Huisvesting in de periode rond Kerstmis en Nieuw jaar geringer zal zijn dan normaal. Aan gezien bij de verwerking van ingeleverde inschrijvings-formulieren administratief een achterstand is ontstaan, wil men bij het Bureau Huisvesting in de komende rustige dagen graag de achterstand inlo pen. Dat kan alleen als het personeel ont last zal zijn van loketdiensten. Vandaar het besluit van b. en w. om het bureau voor het publiek te sluiten in de komende weken. De vrijdagse warenmarkt in het centrum (Lange Kerkstraat/Broersveld) zal uiteraard niet gehouden worden op vrijdag 25 decem ber, (Eerste Kerstdag) en vrijdag 1 januari 1982 (Nieuwjaarsdag). Bij een enquete is ech ter gebleken dat een onvoldoende aantal marktkooplieden wel belangstelling heeft voor een markt op een andere dag. Daarom zal de centrum-markt, maar dan met een kleinere omvang, worden gehouden op de woensdagen 23 en 30 december op en rond het plein voor de Hema, van 9.00 tot 16.00 uur. „Zonder energie beginnen wij niets. Ener giebronnen hebben we nodig voor warmte en voor beweging. Geen wonder dat veel mensen zich bezig houden met de vraagstuk ken van onze energievoorziening in de toe komst. Het is lang niet eenvoudig de discus sie daarover te volgen of er aan deel te ne men. Ook, omdat er vaak moeilijke woorden en moeilijke begrippen aan te pas komen, zeker als het over kernenergie gaat". Zo luidt het begin van de inleiding van het boekje „Kernenergie in kernwoorden". Dit boekje is onlangs uitgegeven door het Ministerie van Economische Zaken. Enkele tientallen woorden en begrippen uit de we reld van de kernenergie worden hierin van een zo eenvoudig mogelijke verklaring voor zien. Het kan een hulpmiddel zijn om te vol gen waarover geschreven en gesproken wor den. Het boekje is gratis verkrijgbaar en af te ha len bij: Openbare Nutsbedrijven Schiedam, Van Heekstraat 15, afdeling Voorlichting (le etage); Bureau Voorlichting, Stadskantoor (4e etage); Het Ministerie van Economische Zaken in Den Haag. Nu de vorst heeft toegeslagen en de ver warming op volle toeren draait, is het wellicht goed nog eens op een rijtje te zet ten hoe we het gasverbruik kunnen be perken. Daarbij moet u dan wel voor ogen houden dat ongeveer 75% van de energie in het huishouden aan verwar ming opgaat. Is er een centrale verwar ming in huis, dan komt dit neer op een verbruik van ongeveer 3.000 kubieke me ter aardgas per jaar. Nu zijn er verschil lende manieren om te besparen op aard gas, zonder dat er iets aan comfort ingele verd hoeft te worden. De capaciteit van de c.v. is zo berekend, dat bij lage buitentemperaturen en een bepaalde windsnelheid het gehele huis probleemloos verwarmd kan worden. De kamerthermos taat zorgt er dan voor dat ook bij minder koud weer de ketel de juiste hoeveelheid warmte levert. De meeste c.v.-toestellen zijn voorzien van een instelbare ketelwater-ther mostaat. Deze zorgt ervoor dat het water in de centrale verwarmings-installatie niet warmer wordt dan de waarde waarop deze thermostaat is ingesteld. Indien u merkt dat de radiatoren het ene moment gloeiend heet zijn en een tijdje later weer helemaal koud, dan kunt u door de ke- telwaterthermostaat op de juiste waarde in te stellen ervoor zorgen dat.de temperatuur van het water in de radiatoren minder sterk varieert. Welke waarde dat is hangt af van verschillende faktoren, maar vooral van de buitentemperatuur. Onderstaande tabel geeft de voor ons land meest gebruikte watertem peraturen aan voor de maanden van het stookseizoen: Stand van de ketelthermostaat: september 50-60 graden Celcius oktober 50-60 graden Celcius november 60-70 graden Celcius december 70-80 graden Celcius januari 80-90 graden Celcius februari 80-90 graden Celcius maart 70-80 graden Celcius april 60-70 graden Celcius mei 50-60 graden Celcius Bij c.v.-ketels met gecombineerde warmwa tervoorziening kan een te lage ketelwater temperatuur er toe leiden dat het warme water niet heet genoeg wordt. U moet dan de temperaturen van het ketelwater iets ho ger instellen. Er zijn heel wat warmteverliezen in de wo ning die u door uw „stookgedrag" in huis kunt beperken. -stel de ketelthermostaat geregeld bij; -sluit de radiatoren af voordat u gaat luch ten, maar denk om bevriezingsgevaar; -isoleer de c.v.-leidingen in ruimten die niet verwarmd behoeven te worden; -sluit de deur meteen a*hter u; -ga op kierenjacht, ma'S: belemmer de toe voer van verse lucht naar uw gastoestellen niet. Wanneer in de winter geen of onvoldoende beschermende maatregelen zijn getroffen, kunnen bij strenge vorst de waterleiding en de watermeter wel eens bevriezen. Dit komt in het bijzonder voor bij woningen of be drijfsruimten met onverwarmde ruimten. Binnenleidingen zijn vaak zodanig aange bracht, dat de buitenmuren niet voldoende bescherming bieden. Ook watermeters, die direct achter deuren of buitenmuren ge plaatst zijn, hebben evenals waterputten bij strenge vorst bescherming nodig. Om bevriezing van de leidingen te voorko men kan men de volgende maatregelen ne men: voor het naar bed gaan, het drinkwater in de leiding aftappen; de watermeter, de hoofdkraan en de me- terput met isolatiemateriaal afdekken; tochtnaden en kieren nabij de watermeter en hoofdkraan dichtmaken. Denk er aan: wanneer er door bevriezing van de waterleiding schade ontstaat, zijn de kosten voor rekening van de verbrui ker! Een reden temeer om voorzorgsmaat regelen te nemen. Wie vragen heeft, kan contact opnemen met de hoofdafdeling Gas en 'Aater, of de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrijven Schie- dam„.Van Heekstraat 15, telefoon 622222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 29