duton NECKERMANN REIZEN NU OOK BIJ DUTON! Een eigen krant van Duton. Neem hem uit het Stadsblad. Red hem van de stapel oud papier. Hij is het dubbel waard. Hij laat u kennismaken met het aanstormende vakan tieseizoen; meteen boeken is verstandiger dan ooit tevoren! En hij trakteert u op een puzzel. In vakantiesfeer natuurlijk. Met als hoofdprijs: een Parijs weekend-voor-twee- personen. Duton biedt zekerheid Diton 15 jaar in Schiedam! Duton anno 1967 Ie prijs: Weekend Parijs voor 2 personen, t.w.v. 350, 2e prijs: 200,korting op een te boeken vakantiereis. 3e prijs: Pocket camera t.w.v. 149,- Uitgave: Reisburo Duton b.v. Bijlage van Het Nieuwe Stadsblad 22 december 1981 Duton direkteur J. den Duik onthult: Als een rots in de branding staat het Schiedamse reisbureau Duton te midden van de gebeurtenissen in de reiswereld. Is die eigenlijk wel zo in beroering. Bijna zou je het gaan geloven. Namen als Ad Latjes, Renta- home, Metro en Scanialux zijn veelvuldig in het nieuws geweest. Bestaat het gevaar voor negatieve effecten in de branche? Het volledige programma van Neckermann reizen nu ook bij Duton. Een uitbreiding van het Duton-assortiment waardoor u nóg objectiever geïnformeerd kan worden. Het programma van Neckerman omvat drie onderde len: Vliegvakanties/ Busvakanties/ Autovakanties. Vraag ernaar bij Duton! Den Duik: 'Met Ad Latjes hebben wij nooit zaken gedaan. Een mooi onder werp natuurlijk voor Sonja op de buis. Maar voor de gedupeerden is het een trieste ervaring. Het blijkt eens temeer dat boeken bij een ANVR - reisbureau sterk aan te bevelen valt. Dus wie z'n brandt moet op de blaren zitten! En Metro dan? Den Duik: 'Dat was een ANVR collega van ons. Geen financiële gevolgen dus voor de püënten. Scanialux en Rentaho- me legder eveneens het loodje. Maar dat verliep uiteindelijk gelukkig niet zo sensa tioneel als sommige krantenkoppen de den vermoeden. Beide bedrijven zijn overgenomen door andere. De reiswereld doorstaat de economische krachtproef redelijk gezond. Ons bedrijf Vormt daar het bewijs van. Goed, de va kantieganger is kritischer dan ooit. Hij let nog icherper op 'waar voor zijn geld'. Maar dit was men toch altijd al van ons gewend.' 'Dat zep iedereen Den Dilk: 'Vraag het onze klanten. Niet voor niits hebben we het trouwste reispubiek van de Rijnmond. En dat groeit tog steeds. Duton behoort tot de grootst: bureaus. Daar knokken we voor. Zakerreizen. U weet misschien niet dat we ook veel doen \oor de zakenwereld. We regelen alles vior mensen die naar het buitenland gaan. Op zakenreis of naar een congres. Buiteilanders die naar Nederland en om- strekei komen, leggen we eveneens in de watten. En wat te denken van een groeptreis van bakkers naar Amerika. Van kust tot kust en via Hawaii terug. Onze heer Van Doorn heeft dat reusach tige gezelschap van Gist Brocades veilig 'around the world' geloodsd. Een evenement, dat aan ons werd toe vertrouwd. Daar zijn we trots op.' Prijzen. 'Zien we het goed dat de prijzen zich een beetje rustiger houden?' Den Duik: 'Ze zijn minder gestegen dan verwacht. In 1981 hebben we vooral op de verre reizen met brandstoftoeslagen te kampen gehad. De energieprijzen lijken inderdaad tot rust gekomen. Wat je ook aan de benzinekosten merkt. Een ander punt is dat de gulden aan waarde geste gen is ten opzichte van vele andere munt eenheden. Dat kompenseert weer een beetje de gevolgen van de geldontwaar ding in die landen. En dan breekt bij de hotels bovendien het inzicht door dat je niet klakkeloos kunt blijven verhogen. Vooral in Italië doet men er alles aan om iets van het verloren terrein terug te winnen. Daar spelen echter ook misdaad en terrorisme een nadelige rol. Frankrijk heeft daar op zijn beurt behoorlijk van geprofiteerd.' Populaire reizen. 'En Spanje?' Den Duik: 'Dat blijft voor Hollanders zomervakantieland nummer 1Met de vertrouwde bestemmingen. Pogingen om nieuwe Spaanse gebieden te ontslui ten, zijn niet zo succesvol. Wel zien we elk jaar een toeneming van het toerisme naar Portugal. De Algarve-kust is een trekpleister van jewelste. Verder neemt de groep spaarders gestaag toe.' 'Sparen? Wat bedoelt u?' Den Duik: 'Wie eindelijk eens Indonesië, Suriname of Mexico wil zien kan dat meestal niet direkt uit zijn portemonnee halen. Het verlangen is echter zo sterk naar een Reis-van-je-Leven dat menigeen de vakantie een jaartje overslaat om voor dat evenement te sparen.' 'Verandert de belangstelling voor het type reizen nog?' Den Duik: 'Busreizen staan enorm in de publiciteit. En clubreizen voor jongeren. Men wil niet meer aan één strandje ge bakken zitten, maar de wereld zien. Avontuurlijker. En toch de zekerheid dat de belangrijkste dingen geregeld worden. Daar leef je tenslotte het hele jaar naar toe. Met ere moeten de activiteiten van de Jong Intratours genoemd worden. We denken b.v. aan de rondreizen Spanje/- Portugal of Spanje/Marokko. Ik neem mijn petje af voor wat ze voor 1982 weer hebben uitgestippeld. Klasse! Ook o.a. Broere en O.A.D.-busreizen worden door ons vertegenwoordigd, en zij verdienen eveneens het vertrouwen van het busrei- zend publiek.' Consumenten-organisaties. 'Is de reiswereld nuchterder geworden? Bijvoorbeeld onder druk van consumenten-organisaties. Den Duik: 'De wilde beginjaren zijn ge lukkig voorbij. Het reizen is een instituut geworden. Aandacht voor de belangen van de klant staat centraal. De zomergid- sen geven een eerlijker beeld van de va kantiebestemming. Minder overdreven. En hier op de zaak werken wij druk met de dikke boeken van Toeristiek. Een vol komen neutrale kritische uitgave. Twee maal per jaar verschijnt die. En daar staat praktisch ieder hotel en iedere loka- tie in. Met voor- én nadelen. De juiste afstand tot het strand, de plattegrond, hoeveel treden de trappen hebben, of er met rolstoelen rekening gehouden is. Of Enzovoort. Een uitstekend initiatief van de heer Bloem destijds.' De nieuwe zomergidsen. 'De zomergidsen waren dit jaar later dan voorheen. Den Duik: 'Dat heeft waarschijnlijk te maken met toegespitste zorgvuldigheid en de economische toestand. De touropera tors willen zo actueel mogelijk hun reizen propageren. Maar ook de klanten zijn zoals gezegd kritischer geworden. Onze mejuffrouw Sprik wees mij er pas nog op dat sommige relaties hier binnenstap pen of bellen en zeggen: 'Ik heb x gulden te besteden. Wat kan ik daarmee voor 2 volwassenen en drie kinderen?' Zo gaat dat. En dan is het een heel werk om de kinderkortingen van de verschillende touroperators af te wegen.' 'Een afsluiting van dit gesprek, graag!' Den Duik: 'Met vertrouwen zien wij 1982 tegemoet. En wij wensen al onze klanten de fijne vakantie die zij verdie nen.' Door zijn eigen zorgvuldige aan pak. Maar ook door zijn lidmaat schap van de ANVR. Plus nog eens van Toerkoop. Biedt de ANVR u al overkoepelende zeker heid van reizen, de Toerkoop is een krachtige bundeling van een selekte groep reisburo's. Samen staan zij sterker bij kalami- teiten, maar ook als het gaat om nóg gunstiger prijzen, voorwaarden en bestemmingen voor u te verove ren. SUCCES' Vakanties van Duton. Dat heeft grote voordelen. Duizenden hebben dat al ontdekt. Vooral de afgelopen jaren zijn ve len de ogen opengegaan. Duton blijkt namelijk vast te houden aan 100% service. Onder alle omstan digheden. Voor, tijdens en na uw vakantie reizen. Duton is bovendien onge bonden. En blijft dat. Hij hoeft u nooit op één of twee touroperators vast te pinnen. Als hij adviseert, is dat louter een kwestie van nuchter afwegen. In uw belang. En dat kan Duton als geen ander. Dankzij de kennis en de reiservaring van zijn medewerkers. Vraagt u maar...! MM TOERKOOP REISADVISEUR De betreffende reizen worden samen gesteld door Duton. Duton anno 1972 Duton anno 1977 V Idee/vormgeving/illustraties: Pepijn reklamestudio, Schiedam. (Tel. 010 - 73 42 32) Tekst: Cees Spaans, Schiedam. Fotografie: Hans Hill, Schiedam. De toestand in de reiswereld vit Goeie reis Wij kennen de reizen de prijzen! ZOMER-PU. N>es' hesCt»W*ing *er .„\d doof rcfe-en pasugeburo fextCTdunMdJk 4G3 tri.0l0-730ir SchtedMi V' -

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 7