VANDAAG in deze krant kreisel Kerstbomenoorlog weer uitgebroken pilaar Het Nieuwe ter zijde Agenda De perfecte van Soundhouse im lp J >Nurth&. Nachtelijke slag in Oostwijk Optiek „Argus" Veel op de bon bij alkoholkontrole Nolenslaan zie pag. 26 Wij wensen u een voorspoedig vreedzaam en toch strijdbaar 1982! Stadsblad T.V. DEFEKT? RADIO ABA Regen was spelbreker bij herfst Jeugdland Een markant huwelijk in St. Jacobs gasthuis een prima keuze. aaür 010-268220 ■BS KAD00TJE VAN KOOTJE KOOT's Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. TAPIJT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAPIJTKAMPIOEN irr - i mM - 7 tiSJriÉ - - .iüiuPi i SM» Auto's-Garage-Rcfcreatte ORANJE KONTAKTLENZEN Huzarenschotel Shoarmavlees en broodjes y-y- Vandaag werk ik de nieuwe agenda bij, die ik als ieder jaar van Sinterklaas heb ge had. Een handige agenda en zeer dun, want de ene agenda is de andere niet: ook daarin zijn, zoals in mensen, verschillende soorten. Zo zijn er dikke agen da 's voor mensen, die in het ge heel niets te betekenen hebben, maar die wel doen alsof en die in hun agenda dus plaats nodig hebben voor tien ..belangrijke" afspraken per datum. Omdat ze ondanks hun onbeduidendheid best in de gaten hebben, dat dit teveel is en dat zelfs de onbedui- denste mens zoveel belangrijk heden niet op een dag kan af werken. strepen ze er van die tien vijf dóór en die boeken ze dan voor veertien dagen later in diezelfde agenda en dat vréét ruimte. Dat gaat zo verder en uiteinde lijk komt van de meeste afspra ken niets terecht, maar dat hin dert niet: de agenda heeft zijn werk gedaan, hij ziet er op het einde van het jaar zeer gevuld en bekriebeld uit en de eigenaar ervan verzucht: ,,Het was me het jaartje wél weer". Niet. dat ik aan mezelf enige betekenis toeken, maar mijn agenda is zeer dun. De schrijfruimte is niet groter dan drie regeltjes per datum en dat is eigenlijk meer dan voldoende: in mijn leven heeft tot dusver elke dag genoeg aan zichzelf gehad, alles wat er bij is geschreven, heeft slechts weinig aan mijn geluk bijgedra gen. Voor de aardigheid en ten be wijze van wat ik beweer enkele citaten uit de agenda van 1981, die ik straks weg mag gooien, 4 februari: belastingaangifte: 18 februari: belastingaangifte af werken: 4 maart: denken aan belastingaangifte: 18 maart: be lastingconsulent: 23 maart: ver jaardag van oom Karei: 23 april: belastingaangifte binnen tien dagen gereed hebben: 6 mei: on derhoud met de inspecteur der belastingen: 23 mei: belastin gaangifte Ik bedoel maar: al dat geschrijf in agenda 's draagt werkelijk niet tot het menselijk geluk bij. En de verjaardag van oom Karei was ook niet om over naar huis te schrijven. Als je op zo n agen da afgaat is het een zinloos jaai geweest en desondanks heeft hel tot de gelukkigste van mijn le ven behoord. Waarom dat zo ge weest is, weet ik niet en dat is maar goed ook, want zo gauw als je precies gaat weten, waar óm je gelukkig bent, krijgt het geluk iets beredeneerds, verliest het zijn verrassing en bekoring en wordt het een punt om in de agenda te tekenen. Waarmee het geluk dan terug valt in de sfeer van de onbedui dendheid der dingen, waarmee agenda's nu eenmaal gevuld worden. Desondanks werk ik vandaag een splinternieuwe agenda bij. Iederéén immers doet het en je weet maar nooit, hoe je eens op een vergadering terecht kunt komen, waarvan de voorzitter op een gegeven mo ment zegt: ..Heren, laten we de agenda eens trekken en kijken op welke datum we opnieuw bij elkaar kunnen komen". Als je dan met lege handen zit, is je image mooi naar de knop pen. Een agenda dus. En van daag teken ik in die nieuwe agenda helemaal voorin weer braaf mijn eigep portret: naam, adres, telefoon, kantooradres, bloedgroep, rhesusfactor, polis nummer, nummer van de film camera, nummer van de bank rekening, nummer van de giro rekening, nummer van de auto. Dat ben ik dus. Helemaal inge vuld. Een welvarende mens met ach ter zijn naam 365 maal drie re geltjes om een toekomst in te schrijven. 4 februari: belastin gaangifte: 18 februari: belastin gaangifte afwerken. En zo ver der, net zoals in de oude agenda. Alleen de verjaardag van oom Karei komt niet terug, hij was 88. Een agenda: wat heeft hij ei genlijk voor zinMisschien ver geet ik hem eens ergens. Laat ik hem lekker ergens liggen. Maar tien tegen één, dat hij terug komt, want de vinder leest mijn adres en hij denkt: „Hemeltje, wat zal die man ont hand zijn, nu hij zijn agenda niet 'meer heeft". En dan komt het ding toch weer in onze brieven bus. Het is één van de vloeken, die ik over mezelf heb afgeroe pen, zal ik maar zeggen. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting 'n Allemachtig prachtig 1982! een RENAULT van Stationsplein 2, Schiedam Tet 010-37 7099 Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 A la carte restaurant gespecialiseerd in vis- vlaes-an grill-gerechtsn geopend: di. t/m vr v a 17 00 uur za. en zo v a 16 00 uur appelmarkt 2a schiedam IV OE VOLVO EN AF SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken SCHIEDAM Bescheidenheid siert de krant. Vandaar dat wij niet wekelijks op de voorpagina staan. Slechts éénmaal per jaar doen wij dat wél. Dan zet „de krant" zichzelf in de krant. Niet uit op-de-borst-klopperij, maar om een hartelijke nieuwjaars groet uit te brengen. Want, per slot van rekening, 52 weken komen wij bij u op de mat, in circa honderd nummers. U kent ons niet. (U leest ons wel, hopen wij). Eenmaal per jaar halen wij de band wat nau wer aan. Wij, dat zijn de mensen van de advertentieafdeling en van de redaktie. De mensen achter deze krant. En dan laten we ons gewaardeerde klantenbestand even buiten beschouwing. Dat legioen is te groot voor één foto. En ook spreken we gemaks halve maar niet van de andere makers van deze krant. De drukkers, opmakers, typistes, zetters, fotografen, typografen. bezorgers. En de overigen die we in dit korte rijtje natuurlijk over het hoofd hebben gezien. Op de fóto ziet u de „harde kernvan Het Nieuwe Stads blad. Zittend zijn dat van links naar rechts Louise Jansen-Riet- veld, Jan Groeneveld en Moni que de Winter-Bracco Gartner. Staand, eveneens van links naar rechts: Anja van der Waal- Maissan, Peter de Lange (re daktie) en Rob de Kiewit. Op de trap staat Piet Verheugd. Zij wensen u het allerbeste voor 1982. Dat het voor heel Schie dam een goed jaar mag worden wenst ook distilleerderij De Kuyper u toe, want in dat be drijf, dat net als Het Stadsblad diep geworteld is in de Schie- damse samenleving, werd deze foto genomen. Een passende omgeving, dach ten wij. gezien de heildronk die hoort bij een nieuw jaar. Proost 1982. Dat het een allemachtig prachtig jaar moge worden. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT. WIJ BEZORGEN RELATIEGESCHENKEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 SCHIEDAM De jaarlijkse kerstbomenoorlog woedt in Schiedam weer in alle hevigheid. Na enkele incidentele re primandes eerder deze week hield de politie maandagmid dag vier jongeren aan die in een gammele auto jacht maak ten op kerstbomen. De auto werd tot stilstand ge bracht op de Nieuwe Damlaan. (In de wagen lag een honkbalk nuppel en een (verboden) wurgstokje. In de kofferruimte bevond zich slechts één kerst boom. De auto verkeerde volgens de politie in zeer slechte staat. De bodem was finaal doorgeroest. Bovendien was het voertuig niet verzekerd. Inzittenden en auto werden naar het hoofdbureau gebracht en daar uitvoerig bekeurd. Jongeren hebben in de nacht van maandag op dinsddag op de grens van Schiedam en Rotter dam tientallen wijkbewoners uit de slaap gehouden. Omstreeks kwart over één re gende het bij de politie telefoni sche klachten van bewoners van de Morsestraat, de Lorentz- laan en de Prof. Kamerlingh Onneslaan. Een grote groep Rotterdamse jongeren die zich verplaatsten in auto's zou in de Oostwijk slaags zijn geraakt met leeftijd genoten uit Schiedam. Bij de ongeregeldheden liepen 8 auto's flinke schade op. Ook sneuvelden diverse ruiten van woningen. Toen de politie arri veerde bleken de lawaaischop pers over de gemeentegrens van Rotterdam gevlucht. De Schiedamse politie moest machteloos toezien hoe de groep zich in een mum van tijd over de Maasstad verspreidde. De politie neemt aan dat ook hier sprake was van een slag aan het kerstbomenfront. Zeldzaam en spectaculair is in dit verband de diefstal van een compleet opgetuigde kerstboom uit het St. Jacobs- gasthuis aan de Burg. Knap- pertlaan. Boom, ballen, slingers en ver lichting verdwenen daar op raadselachtige wijze de dag na kerst. Boom en versierin gen hadden een waarde van 650 gulden. De boom was niet minder dan vijf meter hoog. UITDEUKEN SPUITEN is veel voordeliger bij: Buitenhavenweg 160, telefoon 261046. Marmerimporl ERTIMEX Bettoweg 27, Schiedam biedt aan tegen zeer lage prijzen: marmor.it an trafartin vloartagal* Telefoon 340334, na 18 uur: 01899-20570 Voor alle soorten Oranjestraat 19-21 Schiedam Tel. 266431 Lid A.N.V.C. Koopcentrum „Koningshoek" Maassluis Tel. 01899-19039 VLAARDINGEN Deelgeno men werd met in totaal 10 poli tiefunctionarissen aan de lande lijke alkoholaktie. Er werden 360 voertuigen gecontroleerd. Tussen 23.00 en 02.00 uur wer den vaste posten ingenomen, en daarna werd rijdend gecontro leerd. Tweemaal moest een rijverbod worden opgelegd. Voorts wer den 10 processen-verbaal en evenzovele transacties uitgesch reven wegens overtredingen m.b.t. verlichting, technische staat van onderhoud en rijtij- denwet. VERHUUR EN VERKOOP VAN SNEEUWKETTINGEN PENNING MONZA Dam 26, Schiedam-centrum telefoon 262001-266817 M (Zie ook pag.3) per stuk 8.95 Fondueschotel per stuk 13.98 100 gram 1.49 VLEESSHOP Hoogstraat 27 Schiedam Het Nieuwe Kantoor: Broersvest 25 Postbus 257 MÓOAG$ehi*wb Teletoon 010-7o7*i77 Het Nieuwe Stadsblad Groot Ylaarditigeh De Maaskoerier Westland Post Deltts Post en Gr Riiswnk vormen groep Delfland. Oplage 180.210. WOENSDAG 30 DECEMBER 1981 - NR. 97 OPLAGE 37.100, 33e JAARGANG Op woensdag en vrndag huis-aan-huis in: Schiedam en Kethei

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1