ZAKEN- (S) VIZIER RANDSTAD EDITIES karnen vérder Echtpaar Verhoev 60 jaar getrouwd r Burgers protesteren tegen lawaai Consultatiebureau voor tbc dicht john kroes Van der Geer, vernieuwd in groente L'^. Gevonden voorwerpen Wie wordt bruid van de maand? Elegance en vakmanschap. De perfectie van Hülsta. urgerlijke tand Onze krant mikt vandaag op: Wij denken strikt privé met u mee I Broersvest 64-66, Schiedam, Tel. 010-267920. Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad, Potjes Hobby's Handwerken Jacob Verhoev en Bep Verhoev-van Nugteren die dinsdag 60 jaar waren getrouwd. SCHIEDAM Zowel burgers als bestuurders hebben dikwijls de mond vol over het „jongeren- probleem". De jongeren immers, zo heet het, zijn vernielzuchtig, agressief. Tal van oplossingen worden aangedragen om dit vermeende vanda lisme en a-sociale gedrag aan banden te leggen. Zo besloot de gemeenteraad vorige week tot het oprichten van een tweetal „wijkposten" voor de jeugd in Schiedam Noord en Zuid. Herrie De Kreek Mastenbroekschool HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 30 DECEMBER 1981 PAGINA 23 Een bijzondere band met 't St. Jacobs gasthuis "O c C0 jj V 0) n o o n a> ai De woonwanden van Hülsta vormen een klasse apart. Allwand 80 is een programma waarmee u uw zeer persoonlijke woon- t wensen kunt realiseren. nUlSld Wij verschaffen u gaarne meubelmakers alle informatie. kunnen hun trouwkaart Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar j 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad. opsturen naar: ..Samen Verder'' Postbus 257, 3100 AG Schiedam SCHIEDAM Dinsdag was het op de kop af 60 jaar gele den dat Jacob Verhoev en Elisabeth van Nugteren in Schiedam in het huwelijk zijn getreden. Jacob Verhoev is op 11 maart 1895 en Elisabeth van Nugteren op 14 juni 1900 in Schiedam ge boren. Het echtpaar Verhoev heeft vijf kinderen gehad, vier zoons en één dochter, waarvan hun jongste zoon. vier jaar gele den. door een tragisch ongeval is overleden. Veertien kleinkin deren en elf achterkleinkinde ren maken de familie compleet. Is het toeval dat Jacob net zo heet als het huis waar hij woont? Jacob en Elisabeth Ver hoev wonen al weer dertien jaar in dit St. Jacobs Gasthuis aan de Burgemeester Knappert- laan 59. Toen zij daar kwamen wonen, vanuit de Van Beveren straat waar zij het 47 jaar in de zelfde "woning hebben volge houden, kwamen zij terecht in dezelfde kamer als die waar de ouders van 8e heer Verhoev ja renlang hadden gewoond. In 1934 is het St. Jacobs Gast huis gebouwd, en een andere SCHIEDAM Medio decem ber heropende Kees v.d. Geer in de St. Liduinastraat 76 zijn levensmiddelenbedrijf, nu in gericht in een dubbelpand. Het is nu vijftien jaar gele den dat hij, als vierde genera tie van de Van de Geeren, hier startte met de verkoop van aardappelen, groenten en fruit, voordien gericht op een bezorging „huis aan huis" als een zogenaamde straathan del. Volgens de historie was het een vrouw Van der Geer die in het jaar 1870 met een krui wagen van Vlaardingen kwam lopen om in Schiedam langs de straten te trekken om haar waren te slijten. Nu de zaak van Kees v.d. Geer over meer ruimte be schikt dan voorheen biedt hij hiermee zijn klanten meer service. Een snelle bediening niet alleen, want men kan rustig rondkijken en de keuze bepalen, niet alleen wat betreft aardappelen, groenten en fruit: ook alle soorten commestiebles en de licatessen staan in vakken en rekken goed zichtbaar opge steld. Ook het complete diepvrie sassortiment met daarnaast een koelwandmeubel met bo ter, kaas en eieren is aanwe zig. Stokpaardje van Kees v.d. Geer is het telkens op nieuw presenteren van z.g. „primeurs", geïmporteerde exotische vruchten uit tropi sche landen. Dit zijn vaak de blikvangers in de grote toonbankvitrine waarover de zaak nu be schikt. Met de verfraaide ge vel is het bedrijf nu een ver rijking voor de St. Liduina straat, als hart van het koop centrum in Schiedam-West! SCHIEDAM De afdeling ge vonden- en verloren voorwer ken is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 uur tot 16.00 uur en is telefonisch be reikbaar onder nummer 260760 (toestel 119). Gevonden voorwerpen af te ha len op het politiebureau (Lange Nieuwstraat 55). i. lichtbruine etui inh. 2 lipss- leutels en 1 keldersleutel; 1 groen gevlochten koord met 4 sleutels; 1 sleutel met rood randje; 1 opener met 4 sleutels; 1 ring met 3 sleutels w.o. 1 fietssleutel; 1 bruine fietstas inh. kleiding; 1 jute tas inh. kle ding; 1 zwarte linkerhand schoen; 1 gele pop. Gevonden voorwerpen af te ha len bij de vinders: 1 paar zwarte handschoenen, mevr. Vos, Koekoekslaan 25, tel. 714284; 1 paar bruine suède dameshandschoenen, van Berge, A. v. Buurenstraat 62 te Vlaardingen, tel. 744106; 1 bruine hond, mevr. van Potten, Nieuwe Haven 123E, tel 269811; 1 zilverkleurig herenhorloge met inscriptie, mevr. Scheers, G. van Amstelstraat 138, Vlaar dingen, tel. 342127.; 1 goudkleu rig dameshorloge van Boeien. Lisztplein 172, tel. 708857: 1 pa relarmband met zilveren slui ting, v.d. Meer. Schildtale 23 te Maasland, tel. 01899-17583; 1 zwarte etui met 6 sleutels, mevr. Brand, Herenstraat 3, tel. 262375; 1 musketonhaak met 3 sleutels mevr. Pietersen, Nieuwe Damlaan 499, tel. 706231; 1 rode etui inhoudende 1 loper en 1 lipssleutel, mevr. Langbroek, Hekbootstr. 6A te Rotterdam, tel. 159652; 1 beige/- bruine etui met 3 lipssleutels mevr. de Witte, Schiedamseweg 26. tel. 343844; 1 zwarte lederen koker met 7 sleutels, van Zan ten, Ampèrestraat 24B, tel. 733831; 1 oranje/rode etui met 1 buskaart en geld. hr. Huizer, C. v.d. Lindenlaan 77, tel. 713370. bijzonderheid is wel dat Ja cob Verhoev aan de bouw daarvan heeff neegevezkt. „IK heb er zelf een steentje aan bijgedragen. Het is na tuurlijk wel aardig omdat eerst mijn ouders en nu wij zelf hier wonen" zegt de 86-ja- rige. Jacob Verhoev heeft dus niet voor niets het Gasthuis mee helpen bouwen. „Ik ben altijd stucadoor geweest en in die pe riode dat dit huis gebouwd werd was ik werkzaam bij De Geus en Van Waard". De heer Verhoev is op zijn twaalfde jaar begonnen met werken echter nog niet als stu cadoor. „Nee ik ben begonnen als schildersjongen, maar dat heb ik maar een klein jaartje gedaan, want altijd maar dat potje schrappen was ik gauw zat". Hij is toen de bakkerij ingegaan bij bakker Van der Meer en was het daar na een kleine twee jaar ook al weer beu. Hij is toen in het stucadoorsbedrijf van zijn vader terechtgekomen. Daarna heeft hij bij verschil lende bedrijven gewerkt maar steeds als stucadoor, tot zijn pensioengerechtigde leeftijd tOP De zeer spraakzame Jacob Ver hoev: „Laten we het nu maar eens over mijn hobby's hebben, want dat zijn dingen die ik nog steeds doe". En wat zijn dan uw hobby's? „Allereerst biljarten want dat doe ik nog steeds erg graag. Ik kan het nog tamelijk goed ook. Mijn buurman, de heer Steffen, daar speel ik nog wel eens een goede partij mee, die kan er ook aardig mee overweg. Hij is zelfs nog twee jaar ouder dan ik", zegt de heer Verhoev lachend. „Enkele jaren terug waren hier in huis nog goede biljarters, maar het aantal is nu aardig te ruggelopen, ja dat vind ik wel jammer", laat hij wat teleurge steld weten. „Hengelen was ook één van mijn grootste hobby's", gaat Ja cob Verhoev verder. „Ik heb dat nog dikwijls gedaan toen ik al hier woonde. Ik ging toen veel met de heer Steffen naar de Schie of hier in de vijver". Het bekende klaverjassen doet het echtpaar -... Verhoev nog elke woensdagavond. „Wij zijn da,: 9ss,: mact met elkaar", zegt mevrouw Verhoev in kaartter- men. „Hij heeft dan een andere vrouw en ik eem .andere man als maat". Ook voor het klaverjassen is in het St. Jacobs Uastnuis niet zo n bijzonder grote animo, en ook dat zouden zowel mevrouw als mijnheer Verhoev graag anders zien. Bep Verhoev-van Nugteren haar grote hobby is handwer ken. Elke vrijdag is zij present en zij zou geen dag over willen slaan bij de handwerkclub in het huis. „Het is daar altijd reuze gezellig en we maken er heel mooie din gen", laat de 81-jarige mevrouw Verhoev weten". „Ik ga dan in die tussentijd een partijtje bil jarten", voegt de heer Verhcev er aan toe. Over de verzorging in het St. Jacobs Gasthuis is het echtpaar Verhoev meer dan tevreden. „Ja dat kan niet beter en ook het personeel daar kunnen wij best mee over weg", wilde me vrouw Verhoev nog wel kwijt. Jacob Verhoev is vorig jaar nog gehuldigd omdat hij toen 70 jaar lid was van de Federatie bouw en houtbonden van het NVV. Tot vandaag aan de dag is hij daarvan nog steeds lid. Wethouder Reinier Scheeres heeft gisteren een be zoek gebracht aan het echtpaar Verhoev en namens het ge meentebestuur van Schiedam de gelukwensen overgebracht. Jeugd nergens welkom GEBOREN: Eddie z.v. van den Berg-Smits Ilknur d.v. Yigiter-Soguksu Meivin R. z.v. Kollau-Groene- weg Kelly d.v. Jung-Kriek Björn z.v Matla-Zwetheul Marije d.v. Blom-Huisman Priscilla S. d.v. Kartiko-de Goe de Priseilla d.v. Storm-Bas Bart z.v. Cevering-Hordijk James B. z.v. Springford-Frost ONDERTROUWD: H. W. Donks 42 jr. en P. Ver meulen 22 jr. J. A. Kevenaar 28 jr. en M. W. Jasperse 27 jr. G. Steenhoek 40 jr. en T. L. Rek 31 jr H. M. van de Water 34 jr. en C. T. Hols 30 jr. GETROUWD: A. Reijnhoudt 34 jr en G. M. van den Berg 25 jr. J.P. Marrevee 22 jr. en A. Brpekmeijer 19 jr. R. Niesten 33 jr. en J. L. Huijs- dens 28 jr. K. Bhaggoe 25 jr. en L. Sewlal 19 jr. Van het ministerie van CRM werd een speciale subsidie verkregen om semi-perma- nente gebouwtjes op te zet ten. Een „straathoekwer ker" vangt daar de „rand groepjongeren" op. Vrij vertaald betekent dit dat het gemeentebestuur op deze manier probeert, greep, te krij gen op een groep jongelui die anders wel eens de straat onvei lig zouden kunnen maken. Tenslotte liggen de herinnerin gen aan gevechten tussen poli tie en jongeren Schiedam nog vers in het geheugen (Schiedam Noord, enkele jaren geleden, en rellen op het Wibautplein, deze zomer). Het raadsbesluit is in Schiedam Noord niet in goede aarde ge vallen. Het jeugdhorik komt in die wijk aan dé Churchillweg te staan, vlak bij één van de vijf Bachpleinflats. Enkele Bachpleinbewoners die de raadsvergadering bijwoon den, ontstaken ter plekke in woede. Hun ongenoegen illus treert treffend het verschijnsel dat men wel iets aan het „jonge- renprobleem" wil doen. maar dan liefst niet voor eigen deur. Een bewoner van de bewuste flat: „Dat jongerencentrum komt op een steenworp afstand te liggen, en dan ook nog aan de slaapkamer kant. Kun je je de herrie voorstellen als die jonge lui 's nachts op hun brommer stappen? En hoe goed wordt dat semi- permanente hok geisoleerd? Zitten we niet voortdurend in het lawaai als ze daar platen draaien? Want ik kan je verze keren dat het galmt hoor, zo te gen een flat!" Voorzitter Verspeek van de be wonerscommissie was vooral boos omdat de omwonenden niet bij de inspraak waren be trokken. En dat terwijl juist die avond op de raadsagenda ook de spiks plinternieuwe inspraakveror dening stond. !„Die kan dus zo de Schie in", aldus de verbolgen Verspeek. De voorzitter verder: „We gaan tegen dit besluit in beroep. Als een AROB procedure te lang duurt spannen we een kort ge ding aan. Dat is zo geregeld. Een advocaat hebben we'al". Ook in het centrum van Schie dam zeggen de bewoners, hin der te ondervinden van rumoe rige jongeren. In de binnenstad is het eveneens een bewo nersvereniging die tegen het la waai in het geweer komt. Hier is „De Kreek" aan de Lange Haven het mikpunt. Eind oktober al wendde de Be wonersvereniging Schiedam Centrum (BVSC) zich tot het college van b en w met het ver zoek, een eind te maken aan de disco-aktiviteiten in „De Kreek". Voorzitter Cees de Graaff wijst er op dat het onverantwoord is dat groepen van 80 tot 100 jon geren op een niet brandveilige zolder samenhokken. „Wij zijn er van overtuigd dat een centrum ais „De Kreek nooit als clubhuis kan voldoen aan de specifieke eisen die een opvang voor jongeren stelt. De plaats midden in Schiedam is wel de meest ongeschikte voor dit soort aktiviteiten." Waar de jongern dan wél naar toe moeten zegt Cees de Graaff er niet bij. Naar Schiedam Noord in ieder geval niet. want daar staan de bewoners ook al op hun achterste poten. Overigens signaleert De Graaff wel dat de belangstelling voor de disco in „De Kreek" aan merkelijk is teruggelopen sinds jongeren van het Wibautplein en omgeving de Mastenbroek- school kraakten. Dat gebeurdp in de herfstva kantie. Kort daarop ontvingen de bezetters de mededeling dat zij moesten opkrassen. Zij zitten er nog steeds, zij het tegen Hardhandig ingrijpen werd door enkele gemeenteraadsle den ontraden, maar Herman Posthoorn (wet houder cultuur en jeugdzaken) bleef op het standpunt staan dat de school ontruimd moet worden, al zei hij niet hoe of wanneer. Post hoorn is overigens ook de mah achter het „opvang-experi- ment" in noord en zuid. D(è keuze voor deze twee wijkpos ten was niet gemakkelijk gd- weest, zo zei de wethouder, maar hij meende er toch in ge slaagd te zijn, redelijk aan vaardbare lokaties te vinden. I Bezwaren van omwonenden wuifde hij bij voorbaat weg met de woorden: „Waar blijven we als iedere Schiedammer denkt dat hij op een eiland kan wo nen?" Tegen het licht van de protesten in de binnenstad en Schiedam noord lijkt die op merking wel hout te snijden. Wil men iets voor de jeugd doen. dan kan men de jongeren niet blijven opjagen van het ene onderkomen naar het andere. Tenslotte heeft ook wijkcen trum De Blauwe Brug aan het Bachplein zijn deuren al voor de jeugd ge sloten. En ook daar is discomuziek uit den boze. Jongeren zijn nergens welkom. SCHIEDAM Het consul tatiebureau voor tuberculose bestrijding in Schiedam gaat dicht. Per 1 januari sluit de vestiging aan de Stadhou derslaan zijn deuren. Huisartsen moeten hun patiën ten voor tbc onderzoek door verwijzen naar Rotterdam. Afs praken kan men voortaan ma ken onder nummer 135000, toestel 157 of 135. De spreekuren zijn: maandag 8.15-11.00 uur; dinsdag 13.l6- 15.00 uur; donderdag 8.15-11.00 uur. Voor keuringen gelden de vol gende tijden: maandag t/m vrij dag 8.30-12.00 uur; 13.30-16.00 uur. OVERLEDEN: C. vander Velden, vr geh. gew. m. G. Koenderman 90 jr. F. W. J. van Hees. man 65 jr. H. M. Schouten, vr. geh. m W. Schornagel 79 jr. W. H. Poort, man 74 jr. H. A. Bekkers, man 82 jr. G Kersten, man 76 jr. Het consultatiebureau heeft ja renlang belangrijk werk ver richt ten behoeve van patiënten die lijden aan (besmettelijke vormen van) tuberculose. Het Schiedamse bureau ressor teerde in de begintijd onder de provinciale vereniging tot be strijding der tuberculose. Later -door concentratie, noodzake lijk gewerden door daling van het aantal tbc-patiënten- wer den de werkzaamheden overge nomen door de Rotterdamse vereniging. Deze ontwikkeling werd afge sloten door opname van de Rot terdamse besti ijdingsd^nst in de GGGD die thans met de tbc- bestrijding in de Rijnmond-re gio is belast. De reden waarom het Schie damse bureau na al die jaren dicht gaat is vooral gelegen in de teruglopende werkgelegen heid bij het onderwijs. Aan de Stadhouderslaan werden door gaans veel adspirant-onderwij- zers op tbc onderzocht. Met het oog op die terugloop werden de spreekuurtijden al drastisch ingekort. Spoedgeval len werden veelal naar het Rot terdamse bureau verwezen. Thans heeft de bezuinigings woede van de overheid ook aan de Stadhouderslaan toegesla gen. De tuberculosebestrijding moet „inleveren". R. L. J. Nioeuwenhuizen 27 jr. en C. Jansson 31 jr. P. F. P. Clausen 24 jr. en G M. van der Velden 23 jr. C. Zwijnenburg 22 jr. en A. J. M. van Mil 31 jr. W. P. J. Jongste 22 jr. en I. Sants 20 jr. H. L. van Sehagen 39 jr. en H. van Hogerhuis 23 jr. J. M. C. Groeneweg 18 jr. en T. Burgers 19 jr. B. H. Schoemaker 27 jr. en M. C Serier 23 jr. S. O. de Wit 36 jr. en A. W. van Rijsewijk 49 jr. J Molendijk 22 jr. en J. W. de Jong 23 jr. J. Swibben 23 jr. en S.L. Mul ders 21 jr. M A. Burggraaf 30 jr. en C. A. van Eijk 28 jr. J. A. Govaart 21 jr. en E. D. B. W. Kolditz 23 jr. H. P. L. Mulder 26 jr. en H. J. M. Wolthuis 20 jr. R. de Ligt 23 jr. en M. G. Groe neweg 22 jr. G. D. van Hummel 35 jr. en S. J. van Roest 31 jr. J, F. Scheijbeler, man 85 jr. I. van Vliet, vr. geh. gew. m. J. C. Jansen, 91 jr. J. Robberegt. man 92 jr. J. Robberegt, man 65 jr. A. J. van der Zande. man 49 jr. C. J. Kuilenburg, vr. geh. gew. m. A. Hoveling 80 jr. A. C. Notenboom, vr. geh. gew. m. A. Wiegel 93 jr. J. J. Zagwijn. man 65 jr. W. L. Eikenbroek, man 77 jr. W. Mosterdijk. man 79 jr. H. E. Liëuw On, man 70 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23