Nieuwe VANDAAG -in deze krant winkelen langs de metro werken Stadsblad terug naar Oud Mathenesse en het Witte Dorp! Veel glasgerinkel in oudejaarsnacht TEXTIEL BIJ HANS 4.98 Lentefeest en Polen '0 RENAULT. Deel van LEAO school in de as Slapeloze ontsteekt in woede Omlegging lijn 32 Stadsblad Volkstuinen worden duur De laatste ronde van broodbezorger Bert v.d. Knaap Stemmige nieuwjaarsreceptie I s T.V. DEFEKT? RADIO ABA GETUIGEN GEVRAAGD bedrijfswagens vindt u bij KADOOTJE VAN KOOTJE GEHAKT KOOT's Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Ri jswijk - Telefoon 070- 190222. zie pagina 21 SCHIEDAM De jaarwisseling is in Schiedam bepaald niet onopgemerkt voorbij gegaan. Op di verse plaatsen in de stad was het onrustig. Tot tweemaal toe grepen „feestvierders" naar straatklinkers om de door verontruste burgers ge waarschuwde brandweer en politie te verjagen. Ook kwamen daags na de oudejaarsnacht bij de politie vele meldingen binnen van diefstallen en inbraken. O Stenenregen Tien Mille ADVERTENTIE ZIE PAGINA TAPUT EN KARPETTEN HALVE PRIJZEN TAFUTKAMPIOEN HALF OM HALF Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. WOENSDAG 6 JANUARI 1982 - NR. 1 OPLAGE 37.500._34e JAARGANG SCHIEDAM Brand heeft drie lokalen van het noodge bouw achter de LEAO-school aan het Oude Kerkhof met de grond gelijk gemaakt. Even voor zes uur zondagmid dag was de brandweer ter plaatse om het vuur te bestrij den. Slechts 4 van de 7 lokalen konden worden behouden. Een uur later werd het sein brand meester gegeven. Hoewel de oorzaak van de brand nog onbekend is sluit de politie brandstichting niet uit. De school stond al geruime tijd leeg en was daardoor tot spee- lobject van de jeugd geworden. De school staat overigens op de nominatie gesloopt te worden. Het gebouw gaat tegen de grond zodra de gemeente een begin maakt met de woningbouw in de binnenstad. Naar de oorzaak van de brand van zondag wordt een diep gaand onderzoek ingesteld. De schade staat nog niet vast, maar wordt aanzienlijk genoemd. Zondag moest de brandweer ook een einde maken aan een verlaat vreugdevuur in de Huijsmanstraat hoek St. Li- duinastraat. Hier was door de jeugd een grote kerstboom in de =traat geplant en in de brand gesto ken. Om de boom in het weg dek te plaatsen werden de straatklinkers verwijderd. Brandweer ontdaan na gewelddadige jaarwisseling SCHIEDAM De drukte rond de feestdagen heeft een 31-jarige Schiedam mer zo lang uit de slaap gehouden dat hij op oude jaarsnacht ten einde raad zijn toevlucht heeft geno men tot een paardemid- del. De man, die verklaarde al tenminste vier weken niet te hebben geslapen, vervoegde zich om half één 's nachts bij apotheek Het Gouden Hert aan de St. Liduinastraat om daar enkele slaaptabletten aan te schaffen. De apotheek was echter gesloten. Woedend dat hij ook hier geen soelaas vond, gooide de slaap wandelaar tenslotte een steen door de glazen toe gangsdeur. De kei verbrij zelde in het binnenste van de apotheek nog een tweede deur. De ongelukkige slaper werd door de politie naar het bureau gebracht. On bekend is of hij daar in de cel wel een oog heeft dichtgedaan. Een voorruit vol sterren herinnert de brandweer aan een rumoerige jaarswisseling. SCHIEDAM/ROTTERDAM Met ingang van maandag 11 ja nuari wordt de onderdoorgang Maaskade ter hoogte van de Van der Takstraat tot nader or der afgesloten. Lijn 32 van de RET in de rich ting Overschie zal dan als volgt rijden. Vanaf eind- en begin punt Meeuwenstraat keren op kop en vervolgens terug via Prins Hendrikkade tot aan de Olivier van Noortstraat - links af Olivier van Noortstraat - links af Maaskade - links af De Ruyterstraat - rechts af Prins Hendrikkade - vervolgens de bestaande route. Onderstaande halten komen gedurende de omleiding tijde lijk te vervallen. Maaskade voor Sleephelling- straat. Maaskade voor Cornells Trompstraat. Prins Hendrikkade voor Sleep- hellingstraat. Prins Hendrik kade voor Leliestraat. SCHIEDAM Goed nieuws voor de bewoners van de Rotterdamse wij ken Oud Mathenesse en Het Witte Dorp! Vanaf 1 januari met ingang van dit nummer, wordt in deze wijken voortaan weer Het Nieuwe Stads blad bezorgd. Enige maanden geleden zag de direktie van deze krant zich genoodzaakt de verspreiding in Oud Mat henesse en het Witte Dorp te staken. Deze, door commercie en redaktie betreurde maar onvermijdelijke be slissing, was nodig om or ganisatorische redenen. Het besluit stond al ge ruime tijd op stapel maar kreeg pas zijn beslag toen Het Stadsblad samen met alle andere Randstadedi ties overstapte op het Grote Formaat. De bewoners van Oud Mathenesse en het Witte Dorp verkeerden name lijk in de unieke positie dat zij als enige wijken in het hele verspreidingsge bied van Randstad edities twéé kranten in de bus kregen, het Stadsblad en de (Rotterdamse) Wester- gids. Dat de krant weer terug keert naar de wijken is grotendeels te danken aan de bewoners, die hun te leurstelling niet onder stoelen of banken staken toen zij Het Stadsblad niet meer ontvingen. Op ons kantoor kwamen vele tientallen reacties binnen, zowel schriftelijk als telefonisch. Ook liepen sommigen binnen bij de krant om verbaal hun beklag te doen. De bewoners-organisatie Oud Mathenesse/ Het Witte Dorp schreef een korte, maar aan duidelijk heid niets te wensen over latende brief: „Wij ver zoeken u beleefd, het Stadsblad weer bij ons te Voortaan vinden ook onze Rotterdamse lezers deze krant weer in de bus. bezorgen. Uw blad is hier namelijk erg in trek". En de heer N. Bos van de Hogebanweg somde in een epistel een groot aan tal Schiedamse winkeliers op bij wie de bewoners uit zijn wijk gewend waren hun boodschappen te doen. „Alles wat we verder ko pen doen wij in Schiedam, dus alles. Toen wij on langs (mijn vrouw met het boodschappenwa- gentje, en ik) met twee zware tassen op het van 't Hofplein liepen, kwam er een hele grote Kerstman aan en kregen we een mooie kaars met Zalig Nieuwjaar erop. Dus ook de Kerstman weet dat we alles in Schiedam halen. We zijn meer Schiedam mers dan Rotterdammers. Als we boodschappen doen, lopen we naar Schiedam en we nemen geen tram of bus naar Rotterdam. Daarom is het zo jammer, dat het Nieuwe Stadsblad niet meer in de bus komt. Kan daar weer verande ring in komen?" De brief zegt voldoende over de verknochtheid van deze groep Rotter dammers, die zich toch liever tot de Schiedam mers rekenen, en die van het Schiedamse winke laanbod een dankbaar en veelvuldig gebruik ma ken. Het Nieuwe Stadsblad zal u voortaan niet meer ont houden worden. Kopij voor deze krant kan als vanouds weer worden in gezonden naar het be kende adres, Broersvest 125 Schiedam, telefoon 732877. De Schiedamse brandweer is hevig ontdaan na het gewel- dadige rumoer dat met de jaarwisseling gepaard ging. Vroeg in de avond zeilde een fikse kei door de voorruit van een brandweerauto toen deze na een alarmerend tele foontje een kijkje ging ne men op het Heijermansplein. Hier was, evenals op diverse andere plaatsen in Schiedam, een groot vreugdevuur aange legd. Blijkbaar vreesden de brandstichters door de komst van de brandweer een vroegtij dig einde van de pret. Een anonieme stenengooier verbrijzelde een voor- en zijruit van de brandweerwagen. Nie mand raakte gewond. Wel kwam de uitgerukte ploeg vol gens brandweercommandant Arie Metaal overstuur op de ka zerne terug. Soortgelijke gebeurtenissen vol trokken zich later in de nacht in de Gordonstraat. Tot drie maal toe rukten politie en brandweer uit om een vuur te doven dat in enkele leegstaande panden was gesticht. Toen de brand gevaar dreigde op te leveren voor de omgeving doofde de brandweer het vuur. Blijkbaar vatten de feestvier ders dit op als roet in het eten gooien, want toen de brand weer- en politiecolonne de af tocht blies daalde een ware ste nenregen op de voertuigen neer. Ook ditmaal raakte niemand gewond. Wel liepen de brand weerauto's opnieuw schade op. Ook drie politieauto's verlieten de Gordonstraat vol deuken. Tijdens deze ongeregeldheden, waarbij de politie met ten minste 15 man moest optreden, werd één arrestatie verricht. Een 27 jarige Schiedammer moest mee naar het bureau en werd in de loop van de vol gende ochtend weer vrijgelaten, een aantal bekeuringen rijker. Tot half zes 's morgens bleef het onrustig in de Gordonstraat. Brandweercommandant Metaal was twee dagen na deze gebeur tenissen nog steeds verontwaar digd. „Het had allicht gekker gekund", aldus Metaal, „maar zoiets als dit jaar is voorgevallen heb ik nog nooit meegemaakt". „Natuurlijk valt 't nogal mee als je kijkt naar wat er met oudjaar in andere steden plaatsvindt, en wat hier gebeurde is ook niet representatief voor heel Schie dam, maar dat er stenen wor den gegooid naar de brandweer die nota bene door de burgerij te hulp is geroepen, dat is toch wel ongekend." V m „Buiten dienst" staat op deze brandweerauto. Het korps liep in de oudejaarsnacht voor zeker 10.000 golden schade op, nog afgezien van de morele klap die de spuitgasten kre gen. „Het is niet leuk als je mannen ontdaan terugkeren. En we hebben al meer door de vingers gezien vanwege de jaarwisse- Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Het nieuwe jaar is niet voor iedere Schie dammer even gelukkig begonnen. Bij de politie kwamen kort na de jaarwisseling tal van meldingen binnen over in braken en diefstallen. - Uit een kelder aan de Henri Polakstraat verdween een ra dio-cassetterecorder, waarde 150 gulden; - In de Hema werden oudejaars dag 14 digitaalhorloges gestolen. Het plateau had een waarde van 1.400 gulden; - Bij Snackbar 850 aan de Mgr. Nolenslaan sneuvelde een ruit. Men stal een bedrag aan con tanten en brak ook de sigarette nautomaat open. Nauwelijks een week geleden werd de zelfde snackbar al slachtoffer van een nachtelijke inbraak; - Niets werd vermist uit de personenauto aan het Schubert- woensdag 30 december 1981 om 12.45 uur heeft er op de Broersvest (t.o. het Nieuwe Stadsblad) een aanrijding plaats gevonden tussen een rijdende lege VRACHTWAGENCOMBINATIE en een geparkeerde RODE DATSUN 120Y, kenteken 21-DK-35. De vrachtwagen reed na het gebeurde door mensen die iets meer kunnen vertellen worden verzocht kon- takt op te nemen met telefoon 704912, Royaardsplein 117 of met de politie Schiedam ÏSSSSSSSS* plein die wel met een koevoet werd bewerkt, waardoor de achterruit aan diggelen ging en de kofferbak ernstig werd be schadigd; - Een bierfles verbrijzelde de ruit van een dierenwinkel aan de Van Marumstraat. De schade bedroeg 1.500 gulden; - Een ruit moest het ook ontgel den aan de Lange Kerkstraat. Hier roofde men uit een siga renzaak een stapel lektuur ter waarde van 200 gulden; - Kleurpotloden en viltstiften werden ontvreemd uit de kleu terschool De Zevensprong aan de Fahrenheitstraat, schade 60 gulden; - Bij een flat aan de Burg. Van Haarenlaan sneuvelden niet minder dan elf ruiten. De ste nengooiers bleven onbekend, de schade niet: de beliep ruim 1.500 gulden; - Bij „De Kandelaar" aan de Gerrit Verboonstraat ging ook een etalageruit aan splinters. Onbekenden stalen een partij Makkummer aardewerk van 4.500 gulden. ling, en nergens ingegrepen bij de vreugdevuren, behalve dan in de Gordonstraat, waar hui zen dreigden af te branden". Metaal is „dolgelukkig" dat de ongeregeldheden beperkt ble ven tot materiële schade (bij de brandweer naar schatting tien mille), en dat geen van zijn korpsleden gewond raakte. De kei die op het Heijermansplein door de voorruit werd gewor pen bewaart Netaal op zijn bu reau. Als corpus deliciti, maar ook als souvenier aan een onge kende geweldadige nieuwjaars wisseling De politie geeft nauwelijks commentaar op de gebeurte nissen in de oudejaarsnacht. Hoofdinspecteur Van den Hen gel spreekt van „een tamelijke rustige jaars wisseling". Volop voor Nieuwe Mathenersserstraat 32, telefoon 010-732562 VLEESSHOP Hoogstraat 27 Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1