HILTON MEUBELEN ISTIJDENS DE UITVERKOOP zul TOTAAL OVER DE KOP donderdag 14 januari start de opruiming 495. f w 1995 98.- HILTON MEUBELEN HILTON MEUBELEN HILTON MEUBELEN „Scyedam" naar 8e jaargang van oud-Kethel Stukje oud Schiedam stort 895.- 98 98 495.- 1925. 198.' 495.- 798.- BEKENDMAKING w 1495. 34.50 bankstel klassiek eiken kombinatie 1395,- 3 2-zits nu 1295. Kom even langs want wij gaan onze showrooms totaal leegverkopenl Eiken eethoek Wij blijven doorgaan met het verkopen van grote partijen tijdens de opruiming tegen de laagste prijs. Want als u eenmaal bij ons bent geweest is verder zoeken overbodig. eiken slaapkamer Hilton bezorgt met eigen meubelwagens en... heeft een eigen service afdeling Vervolg inbraken WAO-middag Schiedamse notitie zwaar eiken salontafel met plavuizen piek Let op - Let op moderne wandkast massief eiken bankstel zwaar eiken fauteuils Bikkel zwaar eiken wandset 3-delig met Zwaar eiken draaifauteuils eiken secretaire met laden-klep met slot en deurtjes Eiken kastjes met toogdeurtjes eiken lectuurbak 8 kant eiken salontafel Eiken massief mimi-sets piek Dat is ruimen. 3-zits 2-zits bank Partijtje rookfauteuils Eiken t.v.-kasten Eiken boekenkast Eiken kapstokken Moderne fauteuils Eiken toogkasten Tienerledikanten Modern balibruin Tiener secretaire De aanbiedingen zijn te veel om om in deze advertentie te noemen en daarom zeggen wij nogmaals, kom zelf even kijken... en over de prijs worden wij het altijd eens!!!! Moderne eethoek massief eiken slaapkamer zitkombinatie slaapbankje Want waar vindt u in een uitverkoop 100 bankstellen, 175 slaapkamers, 90 wandkasten en losse meubelonderdelen tegen zulke afbraakprijzen. let op... let op... iedereen is welkom... en kijken kost niets!! SLAAPKAMEROORLOG Aktieprijs Slechts 15 stuks alleen voor vaste klanten ledikant en 2 nachtskastjes Grote Markt 19-21 - Telefoon 266778 Schiedam Nieuwe Binnenweg 225-227 - Telefoon 765852 Rotterdam Beijerlandselaan 69 - Telefoon 859614 Rotterdam-Zuid En... heel belangrijk: voor de nazorg van uw meubelen. P. van Santbrink SCHIEDAM Jaap de Raat neemt een belang rijk deel van de nieuwe „Scyedam" voor zijn re kening. Het laatste 1981-nummer van het blad van de His torische Vereniging wordt gevuld door deze Ket- helaar in hart en nieren, die al diverse werken over zijn geboortedorp publiceerde, en er ook sfeervolle, Anton Pieck-achtige tekeningen bij maakte. Boek Tranen Ravage achter Lentefeest, toen een krakkemikkig pandje instortte J HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 6 JANUARI 1982 PAGINA 23 Onderzeeboten verkopen wij niet wel een voor een verpletterende prijs van kleine voorraad 149 p.s. zelf meenemen met verlichting, veel bergruimte a a mm knal prijs Ongelooflijk maar waar, bikkelhard met zwaar gebloemde kussens bestaande uit 3-zits bank en 2 fauteuils nu Dat komt nooit meer losse gebloemde kussens als stampprijs te geef Av9i verlichting, alleen tijdens de opruiming 1 995«" leren kussens van 1495.- nu Wij houden niet van half werk maar daarom vinden wij dat zelf een knal ler, niet te geloven, kom uitzoeken div. modellen wel zelf meenemen als qq onder de armprijs 1 "öi Onder de armprijs als dolle opruimprijs super goedkoop 198. Vrienden zullen stil van verbazing zijn van dat prachtige 3-zits bank en 2 fauteuils gestoffeerd met origineel mohair 70/30. De laatste 10 stuks in de opruiming 4 Q R een rampprijs voor ons I w I neem zelf mee gestoffeerd in zacht knauts-leer moet normaal kosten 2695.- maar alleen zolang als de voorraad strekt I W# gulden p.s. ook als bankstel leverbaar, daar moet je snel bij zijn! ze moeten nu echt plijten opruimingsprijsje in de opruiming piek dat is het in de opruiming kom nu mm m uitzoeken 99 gulden in zacht leer kom uitzoeken supermooi van afwerking kratsprijs in grenen nu slechts piek 3-zits 2-zits kombinatie gestoffeerd met echt leer van 2495.- de laatste nu in grenen de laatste nu piek Opruimprijsje met moderne stof van 2295.- m mm mm va 4 stoelen tafel nu slechts 4 stoelen massief tafel van 995.- nu slechts Dat is ruimen bestaande uit 2 nacht- flQB kastjes ledikant öewi' Exclusief modern zeer apart 1 595 moet je naar komen kijken 2-persoons tijdens pm de opruiming publikatie van Hilton afd. stuntverkoping. bestaande uit als weggeefprijs donderdag koopavond vrijdag koopavond vrijdag koopavond - Nieuw, lukratief object voor kruimeldieven: de her en der over de stad verspreide postze gelautomaten. Oudejaarsnacht werd de PTT-automaat aan het Heijermansplein van de muur gerukt en ontdaan van zijn in houd, zijnde wat boekjes postze gels en kleingeld; - Zes banden van een bedrijfs auto met aanhanger werden lekgeprikt diezelfde „feeste lijke" nacht. De auto stond ge parkeerd in de Boterstraat, en het nieuwe jaar begon voor de eigenaar met een schade van 1300 gulden; - Ook werd tussen de laatste dag van 1981 en de eerste drie dagen van het nieuwe jaar een stalen sloep gestolen van een ligplaats in de Schie. Het ^cheepje was eigendom van een 69-jarige Schiedammer. - Bij de firma Wijnstekers (het bedrijf dat zich „De Mooima- kers" noemt) aan de Fokker straat werden 3 bedrijfsauto's opengebroken. Een hoeveelheid gereedschap verdween, evenals een stereo cassette recorder. Terloops werd ook de bedrading van de auto's vernield. De schade is nog onbekend. arts dankt, mede namens zijn echtgenote u allen met wederkerige wensen voor 'n voorspoedig 1982 SCHIEDAM In het nieuwe jaar hervat de WAO-werkgroep van de FNV haar aktiviteiten op dinsdagmiddag 12 januari in dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan. Die middag komen drs. G. A. A. Smits en A. Vredenbrecht, res pectievelijk direkteur en groepsleider bij de Gemeente lijke Sociale Dienst, vertellen wat de GSD zoal doet. Iedereen is welkom bij deze le zing. De middag begint om twee uur en voor alle toehoorders staat een kopje koffie klaar De middag is speciaal bedoeld voor WAO-ers met een lage uit kering, aldus de organiserende werkgroep. - Jaar In „Scyedam" neemt Jaap de Raat een Saksisch boeren huis aan de Harreweg onder de loep. De Anton Pieck „Kethels bouwkundig bezit" is de titel van de Raat's jongste bijdrage, en daarin neemt hij een drietal oude en waardevolle panden in het thans door anonieme be tonnen mensenpakhuizen omsingelde dorp onder de loep. Het is weer een typisch De Raat-verhaal geworden: zéér leesbaar, gedegen én nostaligi- sch. De Raat dist tal van bijzon derheden op over panden waar een ander waarschijnlijk onver schillig aan voorbij zou lopen: het Kethelse raadhuis, boerderij Huygenhoff en een Saksisch boerenhuis. De rest van „Scyedam", inmid dels toe aan de achtste jaargang, gaat op aan de vaste rubrieken. Aad van der Tang pakt „Het le vend verleden van Schiedam" op, geschreven door Gerard Lutke Meijer, maar legt het vervolgens weer ijlings neer uit vrees zich in een breed uitge sponnen boekbespreking bela chelijk te maken. „Groots" noemt Van der Tang dat boek, maar hij signaleert toch enkele hinderlijke gebre ken, zoals de afwezigheid van een namenregister, en het ver zuim om de afgedrukte inter views van een datum te voor zien. Door die twee manco's alsnog te herstellen zou volgens Van der SCHIEDAM Daags voor oudjaar sloeg de tands des tijds toe in de op sanering wachtende binnenstad, tussen het Broersveld en de Broersvest. Vlak achter het pand waarin Stichting Lentefeest is ge vestigd, zakte de achterbouw van een onbewoonbaar pandje in het Broersveld als een plumpudding in elkaar. De eerste tekenen hiervan openbaarden zich al in de vooravond met het vallen van enkele stenen. Later op de avond volgde een doffe dreun met daarna een grote ravage van puin en rommel. Uit veiligheidsoverwegin gen is de doorgang van Broersvest naar Broersveld v.v. voor iedereen afgeslo ten. Bij Lentefeest, waar men momenteel doende is met een renovatie, ziet men nu mogelijkheden een mooie binnenplaats met groen voorziening aan te leggen. Mits echter de gemeente overgaat met puinruimen. Een met tegels belegde bin nenplaats, omheind met open hek, zien ze bij Lente feest wel zitten. Immers na elke winter volgt een lente en zomer. Buiten-recreatie zal er volgens Rietje Ko- nings bij de soosbezoekers best ingaan! Tang Lutke Meijer's oevre aan historische betekenis sterk win nen. In de vijfde aflevering van „Mondelinge Historische Docu mentatie" herleeft de oude volksvrouw „Poepie", blijkbaar een markant type getuige dit mopje (een van de vele) dat over haar de ronde deed: -Heb je 't al gehoord? -Wat is er aan de hand? -'t Broersveld wordt morgen de hele dag afgesloten voor ver keer? -Zo, waarom? -Poepie moet leren fietsen. Filosofisch van aard is „Een in spirerende dag" van Aad van der Tang. Het stuk is bedoeld als verslag van de contactdag die de Historische Vereniging Holland onlangs in het Haagse gemeentemuseum organiseerde. De hierboven aangehaalde mondelinge documentatie blijkbaar een item waarmee ook andere historische genootschap pen zich druk bezig houden- vormt het voornaamste thema. In „Scyedam" verder aandacht voor een gedenksteen van het Willemshofje, die door bemid deling van de Historische Ver eniging behoudem bleef, en voor „Historie Actueel", de ru briek waarmee het blad stee vast sluit. Lovende woorden heeft men voor enkele gevallen van re stauratie, tranen slechts voor panden waarop de slopersha- i mer onverbiddellijk neerkwam, zoals Lange Haven 116 en 118, een voormalige branderij met classicistische gevel die plaats moest maken voor woningen en winkels. Ook de sloop van Hoofdstraat 173 wordt door de HVS betreurd. Rest nog de vermelding dat de redaktie van „Scyedam" werd uitgebreid met niemand minder dan het gemeenteraadslid voor de PPR, Herman Noordegraaf, die tot nu toe slechts incidentele bijdragen leverde aan het blad. „Scyedam" is gratis voor le den en begunstigers van de HVS. Losse nummers kosten vier gulden. Het redaktie- adres: Van Oldenbarneveld- straat 8, tel. 736709. SCHIEDAM In café „De Bliksem" aan de Vlaardinger- straat nummer 9 speelt op vrij dagavond 9 januari vanaf tien uur het trio „Fuck them all". Dit trio bestaat uit een pianist en twee zangeressen. Deze niet met name genmemde musici hebben een repertoire dat voor namelijk bestaat uit liedjes van de bekende (reeds lang overle den) jazz zangeres Billy Holi day. De toegang is gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23