- "OPEN HUIS" BIJ EURO-AUTOSERVICE BV. WAAROM IK SAAB DEALER WERD: OMDAT DE TOEKOMST VAN DE AUTOMOBIEL MIJN TOEKOMST IS. Een uniek autokonsept Saab heeft zijn leidinggevende positie verkregen niet door futuristische vormgeving, niet door coute que coute altijd de snelste of de grootste te willen zijn, maar door konsekwent een eigen auto- mobielkonsept uit te werken. Dit konsept houdt in, dat de automobiel niet een geïso leerd brok machinerie op wielen is, maar een element in het samenspel tussen de mens en zijn omgeving. Wil dit samenspel goed verlopen, dan moet in de eerste plaats gezocht worden naar een hoge mate van veiligheid. Veiligheid niet alleen voor de bestuurder en overige inzittenden, maar ook voor andere weggebruikers. Dit is alleen te bereiken door een goede kombinatie van aktieve en passieve veiligheid. Saab is een automobielfabrikant die hier systematisch en konsekwent naar streeft. De eerste Saab van na de oorlog, de Saab 92, kenmerkte zich door een uitzonderlijke goede wegligging en handelbaarheid. De Saab 92 was de eerste auto ter wereld met een echte veiligheidskooi. Niet ten onrechte dus hanteert Saab de slagzin "first in safety". Goed voorbeeld doet goed volgen. Andere 'firsts' van Saab waren het diagonaal gescheiden remcircuit (1963), koplampwissers/sproeiers (1970), samendrukbare bumpers en verwarmde bestuurdersstoel (1971), geïntegreerde hoofd steunen (1973) en nog vele andere noviteiten. Dat deze primeurs niet alleen interessante snufjes waren, maar duidelijk de toekomst van de automobiel aangaven, blijkt wel uit het feit dat vrijwel alle vernieuwingen, die Saab als eerste introduceer de, later door anderen werden nagevolgd. In 1979 was Saab weer de eerste met een belangrijke ver betering: de geciviliseerde Turbo. Een motor die uit zijn vier cylinders van samen 2 liter meer vermogen haalt dan de meeste zes- en acht- cylinders. En daarvoor aanzienlijk minder brandstof nodig heeft. Ook vanuit het milieu-aspekt bezien betekende de Saab Turbo een grote stap vooruit: de meer komplete verbranding waaraan de Turbo zijn hoge vermogen (107 kW/145 DIN pk) ontleent, geeft ook veel schonere uitlaatgassen. Schoner zelfs dan de zeer strikte Califomische normen voor de jaren '80 vereisen. Overigens is in de Saab 900 serie niet alleen aan de invloed van de auto op het milieu gedacht, maar ook aan de invloed van het milieu op de bestuurder: de Saab 900 is de eerste ter wereld die is uitgerust met een filter voor de lucht die u inademt. Hoelang zal het duren voor ook andere automerken dit soort vernieuwingen zullen inkorporeren? Hoe snel ze het ook doen, Saab zal ondertussen haar voorsprong vergroten. Want gelukkig begint het steeds meer mensen op te vallen, dat het steeds weer Saab is, die de spits afbijt. Hetgeen ertoe geleid heeft, dat Saab een van de zeer weinige automerken is, die z'n omzet nog gestaag ziet groeien. Ere wie ere toekomt Wie Saab Dealer wil worden, moet kunnen aantonen dat hij niet alleen het nodige vakmanschap in huis heeft, maar bovendien beschikt over de juiste instelling om dit unieke Saab autokonsept te kunnen vertegenwoordigen. Het is dan ook niet zonder trots dat wij het Saab Dealer schap opvatten. Wij hopen dat wij zowel Saab als onze kliënten hiermee een goede dienst kunnen bewijzen. Maak kennis met de toekomst Wilt u weieens zien hoe de toekomst van de automobiel emit ziet, kom dan eens bij ons langs voor het maken van een proefrit in de Saab Turbo of een van de andere Saab modellen. Ook al mocht u niet tot de aanschaf overgaan, dan weet u in ieder geval wat u de komende jaren van andere automerken kunt verwachten. Met ingang van 7 januari 10.00 uur ben ik Saab Dealer geworden voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Wat heeft mij tot deze stap gemotiveerd? Als ik bekijk wat er in de autowereld zo'n beetje te koop is, dan is me wel duidelijk dat weinig auto mobielfabrikanten zo duidelijk op de toekomst gericht zijn als Saab. Deze toekomstgerichte visie van Saab blijkt niet^alleen uit geavan ceerde technische voorzieningen van de modellen (waarover straks meer), maar vooral ook uit de prestaties van Saab in 't verleden. P.N.M. van Dorp, direkteur. r. 1 houden open huis vanaf donderdag 7 januari 10.00 uur t/m maandag 11 januari (zondag 10 januari van 12.00 tot 17.00 uur). Euro-Autoservice B.V., 's Gravelandseweg 408, Schiedam. Telefoon: 010-378444.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 32