B Openbare commissie vergaderingen Aanvragen vestigingsvergunning Onderhoud van bomen dit winterseizoen Verleende bouwvergunningen Weth. Zijdeveld houdt spreekuur in voorlichtingswinkel. Behandeling Begroting 1982 Aanvragen bouwvergunning Ambtenaren- vereniging Schiedam Ter inzage: besluiten bestemmings plannen 73.077 inwoners Verkeers ongevallen Rooien van bomen itatie van de Gemeente Schiedam stadskantoor Emmast Pubïikatie Bureau Voorlichting raatl ,el 010 26OS00 Snoeien HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 6 JANUARI 1982 PAGINA 6 Bij B en W van Schiedam zijn de volgen de aanvragen voor een „vestigingsver gunning" volgens de Drank- en Horecave- rordening binnengekomen. De aanvragen liggen ter inzage op de secretarie-afdeling Algemene Zaken in het Stadskantoor (2e etage), geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 en van 14.00 tot 16.15 uur. 47.van de heer J. Weerheim te Rotterdam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een snackbar in het pand Rot- terdamsedijk 268d; 48.van de heer Y. P. Kan te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een Chinees-Indisch restaurant in het pand Nieuwlandplein 18; 49.van de heer J. A. J. van Mourik te Schie dam een aanvraag ten behoeve van de ex ploitatie van een snackbar in het pand Broersveld 163; 50.van de V.O.F. Leermakers te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een café in het pand Gerrit Ver- boonstraat 23; 51.van Harmonieorkest Oefening Baart Kunst te Schiedam een aanvraag ten be hoeve van de exploitatie van repetitielo kaal met barruimte voor muziekvereni ging in het pand Mgr. Nolenslaan 87; 52.van de heer W. Hamersma te Capelle a/d IJssel een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Bui tenhavenweg 172; 53.van de s.s.v. Demos te Schiedam een aan vraag ten behoeve van de exploitatie van een kantine in het pand Sportlaan; 54.van de heer R. F. Burnet te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Singel 214; 55.van de heer L. Klaassen te Capelle a/d IJssel een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een bedrijfskantine in het pand 's-Gravelandseweg 612; 56.van de heer H. Harens te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café-restaurant in het pand Sin gel 234; 57.van mevrouw G. M. Schultink te Schie dam een aanvraag ten behoeve van de ex ploitatie van een café in het pand Lange Kerkstraat 33; 58.van de heer F. Mahie te Rotterdam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een snackbar in het pand P. J. Troel- stralaan 87; 59.van mevrouw J. W. Damen-van Eldert te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een café in het pand Rotterdamsedijk 259a; 60.van mevrouw M. van Vliet-van der Hout te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een kantine in het pand Stadhouderslaan 121; 61.van het Kerkbestuur St. Martinuskerk te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een ontmoetingscen trum in het pand Willem Andriessenlaan 65; 62.van de heer L. van der Valk te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een café in het pand Hoogstraat 51; 63.van de heer R. H. Lutz te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een zalencentrum in het pand Nieu we Haven 155; 64.van de Stichting Scholengemeenschap Nieuwelant te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een kanti ne/aula in het pand Burg. Honnerlage Gretelaan 20; 65.van de heer E. B. G. Belfi te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een ijssalon in het pand Passage 1-3; 66.van de St. Raad voor het Bejaardenwerk te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een dienstencentrum in het pand Nieuwe Damlaan 766; 67.van de St. Raad voor het Bejaardenwerk te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een dienstencen trum in het pand Heijermansplein 35; 68.van de heer B. van der Tuyn te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een sociëteit in het pand Lange Haven 129; 69.van mevrouw I. M. A. van den Berg te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een bar in het pand Rubensplein 4; 70.van de heer A. H. F. Leune te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een café in het pand Hoogstraat 141; 71.van de heer J. v.d. Water te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een zalencentrum in het pand Lange Have 73; 72.van de heer J. A. Caeiro Hermida te Rot terdam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een sociëteit in het pand Schie 102; 73.van de heer N. Meershoek te 'Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een snackbar in het pand Hoog straat 116; 74.van de heer J M. Koogje te Schiedam een aanvraag behoeve van de exploitatie van een discotheek in het pand Boterstraat 6; 75.van B V. Quick-Lunch te Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploitatie van een petit-restaurant in het pand Broersvest 57a 76.van de heer J. K. v.d. Hoek te Maasdam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van ee snackbar in het pand mgr. Nolenslaan 850; 77.van de heer C. P. Shing en de heer S. M.Kong resp. te Rotterdam en Schiedam een aanvraag ten behoeve van de exploi tatie van een snackbar in het pand Nieu we Haven 293; 78.van de v.v. Ursus te Schiedam een aan vraag ten behoeve vande exploitatie van een kantine in het pand Parallelweg; In de maand januari zullen volgens het schema de volgende commissies in het o- penbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stads kantoor. Vijf dagen voor de vergadering kunnen bij het bureau ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het doorgaan van de vergadering en over de te behandelen agendapunten. - Maandagmiddag 11 januari: AROB-Be- zwaarschriftencommissie voor huisves tingszaken, in het Stadskantoor 5e etage, aanvang 15.00 uur; - Maandag 11 januari; Commissie voor de Volksgezondheid, in het Stadhuis aan de Grote Markt, aanvang 20.00 uur; - Maandag 11 januari: Commissie voor So ciale Zaken, in het Stadhuis, aanvang 21.00 uur; - Dinsdag 12 januari: Commissie voor Fi nanciën en Economische Zaken, in het Stadskantoor, aanvang van het openbare gedeelte om 20.00 uur; - Woensdag 13 januari: Commissie voor de Ruimtelijke Ordening, in het stadhuis, aanvang 20.00 uur; - Vrijdagmiddag 15 januari: Welstandscom missie, in de rechter nis van de recreatie zaal van het stadskantoor, aanvang open bare gedeelte omstreeks 15.30 uur; - Maandagmiddag 18 januari: AROB-Ber- zwaarschriftencommissie voor algemene zaken, in het Stadskantoor, aanvang 15.30 uur; - Woensdagmiddag 20 januari: Commissie voor Personeelszaken, bij de dienst Perso neel en Organisatie, 's-Gravelandseweg 567, aanvang 15.00 uur; - Maandagmiddag 25 januari: AROB-Be- zwaarschriftencommissie voor huisves tingszaken, in het Stadskantoor 5e etage, aanvang 15.00 uur; - Dinsdag 26 januari: Commissie voor het Stedelijk Museum, in het Museum, Hoog straat 112, aavang 20.00 uur; - Woensdag 27 januari: Commissie Stadsver nieuwing, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur; - Woensdag 27 januari: Gemeenschapplijke Schoolraad, in de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 19.30 uur; - Donderdag 28 januari: Commissie voor Al gemene en Bestuurlijke Zaken, in het Stadhuis, aanvang 20.00 uur; - Vrijdag 29 januari: Openbare vergadering van het algemene bestuur van de Streek- muziekschool Nieuwe Waterweg Noord, in de school, Da Costalaan 26 te Vlaardingen, aanvang 16.00 uur. Het ligt in de bedoeling om iedereen die zich daarvoor interesseert de gelegenheid te ge ven in te spreken op de vervolgfasen van de woningbouwplannen in de binnenstad waar van het voorontwerp thans beschikbaar is. Voor deze inspraak zullen betrokkenen kun nen kiezen uit twee mogelijkheden om te reageren, te weten: -een mondelinge en -een schriftelijke. In beide gevallen zal de reactie worden vast gelegd voor het eindrapport waarin gemoti veerd op de reacties zal worden ingegaan. Op basis daarvan kunnen de definitieve keuzen worden gemaakt. Op drie manieren zal het plan onder de aandacht van de bevolking worden ge bracht. a.-via publicatie in de gemeentelijke In formatiepagina's; b.-in de voorlichtingswinkel in de Hoog straat; c.-tijdens een te houden inspraak- en voorlichtingsavond Bij de informaties genoemd onder a, b en c zal de gelegenheid worden gegeven om schriftelijk te reageren. Deze reactiemoge lijkheid zal worden vergemakkelijkt door in alle gevallen voorgedrukte formulieren be schikbaar te stellen die het gemakkelijker kunnen maken reacties te verwoorden. Het spreekt vanzelf dat het iedereen vrij staat haar/zijn eventuele schriftelijke reactie ook op een andere wijze dan het formulier ken baar te maken. De formulieren worden be schikbaar gesteld als stimulerend hulpmid del, zeker niet als beperking. Bij de informatie genoemd onder c zal ook de gelegenheid worden geboden mondeling te reageren. Deze reacties zullen in een ver slag schriftelijk worden gebundeld. Voor het onder b genoemde zal wethou der Chris Zijdeveld enkele dagen spreek- uur houden in de voorlichtingswinkel in de Hoogstraat en wel op vrijdag 8 januari 1982 van 10.00-13.00 uur woensdag 13 januari van 11.00-13.00 uur donderdag 14 januari van 14.00-16.30 uur en donderdag 21 januari van 10.00-12.00 uur. Alle binnengekomen reacties, zowel de mon delinge als de schriftelijke, zullen worden gebundeld. Op alle reacties zal gemotiveerd worden gereageerd, zowel als dit leidt tot overname, als wanneer dit leidt tot niet overnemen van gedeponeerde reacties. Deze bundeling van reacties met de verant woording van de verwerking daarvan zal mede ten grondslag liggen aan de definitieve besluitvorming. De gemeenteraad van Schiedam zal de Begroting voor 1982 en tevens de Meerjaren begroting 1982-1986 gaan behandelen tijdens openbare vergaderingen in de recreatie zaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1 en wel op de volgende dagen en aanvangsu- ren: - maandag 18 januari om 19.00 uur - dinsdag 19 januari om 20.00 uur - donderdag 21 januari om 14.00 uur en om 20.00 uur - vrijdag 22 januari om 20.00 uur (indien nodig) Een ieder is daarbij van harte welkom! De „gewone" maandelijkse raadsvergadering heeft plaats op maandag 25 januari De begroting 1982 is verkrijgbaar bij de secretarie-afdeling Financiën in het Stads kantoor (le etage). De complete set, bestaande uit de „Begroting van inkomsten en uitgaven", de „Begroting van takken van dienst" en de „Nota inzake de aanbieding van de begroting" kost in totaal 40.-. De aanbiedingsnota is ook afzonderlijk te krij gen voor 10.-. De Meerjarenbegroting 1982-1986, met prioriteitenprogramma en per soneelsplanning, kost 40.-. De begrotingsboeken liggen voor belangstellenden ook ter inzage bij de afdeling Fi nanciën en tevens bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. Bovendien kan men de Begrotingsboeken inzien bij de centrale van de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 en bij alle bibliotheekfilialen. Daar kan men ook in de avonduren terecht. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden november en december de on derstaande bouwvergunningen verleend. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan kun nen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, te lefoon 260500 toestel 188. "V Schiedamse Sportvereniging S.V.V.: het plaatsen van een toiletgroep op het terrein van S.V.V. gelegen in Sportpark Harga; - Aannemeningsbedrijf J. v.d. Tempel én Zn ,t B.V.: het maken van een berging met car port achter de woning Stadhouderslaan 86; Marius L. Magrijn, architect: het in- en uitwendig verbouwen van de winkelpan den Hoogstraat 176-178; Schiedamse Volkstuindersvereniging „Vijfsluizen": het wijzigen en vergroten van het clubgebouw gelegen op het terrein in het Volkstuinencomplex Vijfsluizen; Gemeentelijk Woningbeheer: het in- en uitwendig verbouwen van de vm. politie post tot kantoorruimte, alsmede het ont trekken van een kleine ruimte aan de naast gelegen woning Buitenhavenweg 9 en 7a; - Rijkswaterstaat: het maken van een onder doorgang voor fietsers en voetgangers in Abt' de spoorweg Amsterdam-Rotterdam nabij Rijksweg 20, gelegen in het Beatrixpark; - Gemeente Schiedam: het bouwen van 100 woningen parkeergarages Binnenstad, le fase aan de Baanstraat e.o.; - G.J. van Ham: het in- en uitwendig ver bouwen van de woning Leliestraat 27; - J. Morales: het aanbouwen van een dou cheruimte achter de woning Pernissestraat 17; - D.W. Hoogland: het inwendig verbouwen van de woning Rembrandtlaan 76a, alsme de voor het gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel; - H. Hill: het inwendig verbouwen van het winkelpand met erboven gelegen ruimten aan de Boterstraat 87 en 89; - J. Mak Aannemingsbedrijf B.V.: het over kappen van de ruimte tussen de woning en de garage Oever 32; - L.J. Terlaak: het gedeeltelijk wijzigen van het balconhek en gevelbeschieting van de woningen Smetanalaan 86 en 88; - Stichting Midden en Kleinbedrijf: het op richten van een bedrijfsverzamelgebouw gelegen op een terrein aan de Couwenho- venstraat Hoek Nieuw Mathenesserstraat; - Schietsportvereniging „Schiedam": het verbouwen tot schietbaan met recreatie ruimte van een atelier/bedrijfsruimte aan de Lange Haven 57a. De hoofdafdeling Plantsoen van de dienst Gemeentewerken Schiedam heeft ook voor het winterseizoen 1981/1982 we derom een schema opgesteld voor de di verse werkzaamheden aan bomen en be plantingen in de stad. Het gaat daarbij om het snoeien, het dunnen, het rooien en het verplaatsen van bomen. Aangezien in de praktijk blijkt dat de werkzaamheden aan de bomen in de straten en in de plantsoenen nogal de belangstelling heeft van het publiek en bovendien de Plant soenendienst erg veel zorg besteedt aan het bomenbestand in de stad, menen wij er goed aan te doen de bijzonderheden uit het schema op deze plaats te publiceren. De meeste aandacht, omdat dit het spectacu lairst is, gaat uit naar het verplaatsen van bomen. Dit zal gebeuren in het kader van de reconstructie van enige straten in de stad. Zo worden voor de nieuwbouw in de binnen stad 2 linden verplaatst en in verband met de aanleg van de trambaan le fase ongeveer 20 platanen. In het industrieterrein 's-Gra velandseweg worden 41 platanen verplaatst naar het midden van de bermen om schade aan de boomkronen te voorkomen. Op het parkeerterrein aan de Singel, dat gedeelte lijk een andere bestemming krijgt, wordt één populier verplaatst en in de Zwarte- waalsestraat 2 platanen. Erg jammer maar onvermijdelijk is dat een aantal zieke bomen gerooid zal moeten wor den. Het gaat om de volgende gevallen. In de Plantage staat tegenover het postkan toor een linde van circa 100 jaar oud welke aan de stam voet hol is. Uit onderzoek is ge bleken dat het resterende deel van de stam- voet reeds zover is ingerot dat het niet lan ger verantwoord is de boom te handhaven. De stam van één der populieren in het trot toir van de Piersonstraat tussen de J. de Wittsingel en de Burg. van Haarenlaan is dusdanig ingerot dat de kans op omwaaien niet denkbeeldig is, zodat de boom gerooid moet worden. Aan de Julianalaan ter hoogte van het ten nispark is van een groepje van drie populie ren de middelste omgewaaid. Van de reste rende twee dient er één gesnoeid te worden. De ander moet gerooid worden wegens holle en rotte stamvoet. Langs de Buys Ballotsingel/Dieselstraat staan drie populieren welke ernstige gezwel len en ingekankerde plekken vertonen. De kans op afbreken van de stam wordt jaar lijks groter zodat rooien thans noodzakelijk is. Nabij het Francois Haverschmidthuis aan de Willem de Zwijgerlaan staat dicht bijeen een groep van 5 populieren. Een exemplaar van de groep zakt steeds verder om, zodat de groei van enkele nabijstaande, waardevolle zwarte dennen ernstig wordt belemmerd. Het rooien van de populier thans is noodza kelijk om de dennen te sparen. Bij het Hoofdplein staat een rij van 53 Ita liaanse populieren. De zieke exemplaren worden gerooid. De gezonde exemplaren worden elders in Schiedam herplant. In de Mgr. Nolenslaan ter hoogte van de nummers 560, 650, 782 en 804, heeft tenge volge van ophogingswerkzaamheden in 1975 een vijftal esdoorns dusdanig aan vitaliteit verloren, dat ze vervangen dienen te wor den. Enkele meidoorns in het Broersveld verke ren in een dusdanig slechte conditie dat ze vervangen moeten worden. In deze straat zullen tevens enige open plaatsen worden aangevuld met nieuwe bomen. In de van Ostadelaan en de Van Ruysdael- laan verkeert een aantal lijsterbesbomen in een afstervingsstadium. Deze exemplaren dienen te worden vervangen. Dit jaar zullen enige exemplaren worden ingeboet met an dere boomsoorten. Verder wordt een flink aantal grotere bo men gesnoeid. Meestal omdat ze dicht bij de bebouwing staan en hinder veroorzaken, maar óók omdat ze in de gewenste vorm „opgekroond" worden. Het gaat onder meer om de volgende gevallen. De takken worden weggehaald bij 59 populieren in de Prof. Ka- merlingh Onneslaan; bij 21 populieren in de Daltonstraat, Morsestraat, Dieselstraat, Ful- tonstraat en Marconistraat; bij 2 platanen aan de Westvest en 4 populieren in de Ha venstraat. Van een treurwilg aan de Stad houderslaan worden enige zijarmen, die te zwaar zijn afgezaagd. Aan de Jachthaven laan worden 12 wilgen geknot en 47 populie ren in vorm gesnooid. De 57 iepen langs de Havendijk worden opgekroond, evenals de 4 platanen bij het winkelcentrum aan de Schiedamseweg. De ondertakken worden ~y Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, tele foon 260500 toestel 188. - Chr. van Mourik voor Bokelweg 4: aan bouw maken achter de woning op de eer ste verdieping; - Woningbouwvereniging Schiedam Vooruit voor Fabriplein en omgeving: ramen en deuren wijzigen en vernieuwen; - Directeur Gemeentewerken voor Nieuwe Haven 273 t/m 279; twaalf woningen plus bedrijfsruimte oprichten; - C. B. Bicht voor Parkweg 379: tweede toi let plaatsen in de snackbar; - J. C. Beerman voor Fokkerstraat hoek Ne- herstraat: kantoor met bedrijfshal oprich ten; - J. Gonzales voor Broersveld 170: winkel verbouwen en vergroten tot café en eerste verdieping gedeeltelijk wijzigen; - Ver. Prov. Bibliotheek Centrale voor Westfrankelandsedijk: bibliotheekcentrale in- en uitwendig verbouwen. De leden van de ambtenarenvereniging Schiedam worden hierbij opgeroepen tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering op vrijdag 15 januari 1981, in de vergaderkamer van de dienst Perso neel en Organisatie, 's-Gravenlandseweg 567 te Schiedam. Aanvang 15.00 uur. De agenda bevat de volgende onderwerpen: 1. Opening; 2. Opheffing vereniging; 3. Besteding geldmiddelen; 4. Sluiting. Bij afwezigheid zonder bericht van verhin dering wordt aangenomen dat u instemt met het opheffen van de vereniging en dat u ac- coord gaat met het verzoek aan de dienst P en O voor het vinden van een goede bestem ming van de geldmiddelen en afwikkeling daarvan. verwijderd van de 31 esdoorns an het voet pad langs de Thorbeckesingel. Bij 39 popu lieren aan de Kappeyne van de Coppellolaan en de Van de Palmlaan worden de dubbele kronen verwijderd. 27 wilgen aan de Z wa. luwlaan en Vuikenlaan worden wederom geknot. Van de laanbeplantsing met 25 jaar oude populieren aan de Johan de Wittsingel worden bij 23 stuks de ondertakken verwij derd. Bestemmingsplan Mathenesse-Zuid. Het besluit van het Dagelijks bestuur van het O- penbaar Lichaam Rijnmond van 25 augustus 1981, tot gedeeltelijke goedkeuring van het op 18 augustus 1980 door de gemeenteraad van Schiedam vastgestelde bestemmingsplan Mathenesse-Zuid, is onherroepelijk gewor den. Dit bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage op de secretarie-afdeling Openba re Werken in het Stadskantoor, 5e etage. Bestemmingsplan Binnenstad en West. De gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 21 december 1981 besloten te verklaren dat bestemmingsplannen wor den voorbereid voor de volgende gebieden: 1. een gebied gelegen in de binnenstad, zoals dat met een rode lijn is aangegeven op de bij het besluit behorende kaart nummer S 108-2-211; 2.een gebied gelegen in het stadsvernieu wingsgebied West, zoals dat met een rode lijn is aangegeven op de bij het besluit be horende kaart. Deze beide besluiten liggen met de kaart-bij- lage ter inzage op de secretarie-afdeling O- penbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage. De gemeente Schiedam telde per 30 novem ber j.l. in totaal 73.077 inwoners. Dat is 131 personen minder dan per 31 oktober en 1.156 minder dan op 1 januari 1981. In de maand november 1981 zijn er in Schie dam 53 kinderen geboren en er overleden 58 personen. In die maand kwamen 196 perso nen zich nieuw vestigen in Schiedam, doch er vertrokken ook 322 stadgenoten naar el ders. In november zijn 36 huwelijken gesloten in Schiedam, maar er zijn ook 25 huwelijken ontbonden. In de maand november 1981 hebber er in Schiedam in totaal 150 verkeersongevallen plaatsgevonden, waarvan één met dodelijke afloop. Een persoon werd zwaar gewond en 12 personen licht, waaronder 3 kinderen be neden de 15 jaar. In 3 gevallen werd zware schade aangericht en in 146 gevallen lichte schade. Bij de aan rijdingen waren betrokken 216 auto's, 6 vrachtauto's, 12 bromfietsen, 9 fietsers en 6 voetgangers. De belangrijkste oorzaken waren: geen voor rang verlenen of doorgang niet vrijlaten in 32 gevallen, te dicht volgen 24 gevallen, on voorzichtig achteruit rijden 13 gevallen, slip pen 7 gevallen en onoplettendheid 6 geval len.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 6