VANDAAG deze krant Rijnmond geeft groen licht Tweede warenhuis van de baan Open huis op stadskwekerij Burgemeester weg? L neem vaker een bloemetje mee! ter zijdi in Sfroopwa&lsta óók na zessen en tij zon-en men tijdens feestdagen >Nurth& Stadsblad I Winter ABC-cursus zoekt vrijwilligers T.V. DEFEKT? RADIO ABA Zaalvoetbal en een plaatje van SVV Exclusief bericht uit Polen Wennen aan fietsklemmen Warenhuis Rijnmondband schenkt uniform aan museum Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk - Telefoon 070 190222. Wij helpen direktü! SCHIEDAM De heipalen voor de binnen stad zijn besteld. Als er niets meer fout gaat kan over pakweg twee maanden een begin worden gemaakt met de bouw van honderd woningen in het centrum. Na twintig jaar vergeefse plannenmakerij lijkt de gemeente Schiedam nu eindelijk de laatste hindernis te hebben overwonnen. Tussen kerst en nieuwjaar kwam op het stadskantoor de langverbeide „verkla ring van geen bezwaar" van Rijnmond binnen. Van dit stuk hing af of de woningbouw in de bin nenstad wederom voor onbepaalde tijd zou wor den vertraagd. Chris Zijdeveld kan weer lachen: als er niets meer fout gaat kan hij over ongeveer twee maanden de eerste paal voor 100 woningen in de binnenstad slaan. Door Peter de Lange Trekt John te Loo de stropdas recht voor Emmen? Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u Inschrijving voor de januari lessen dagelijks na 19.00 uur The Amazing Stroopwafels. OE VOLVO EN UAE SPECIALIST Aitot-Garoge-Rckrecrtte Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 8 JANUARI 1982 - NR. 2 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Nieuwe c Om nou te zeggen gutgut, wat ben ik weg van dit jaargetijde, nee. Ik vind het allemaal zo somber en miezerig. Anders krijgt men op zondagmiddag nog wel kansen om op verhaal te ko men, maar als men nu zo rond twee uur de hap door de keel heeft, moet men als de hazen de deur uit, want dan lijkt het al schemerig te worden. Er zijn hele scharen van mensen, die nooit gek op de zondag zijn ge weest. Die hebben liever van die door de weekse dagen met ie dereen aan het werk, met alle winkels open en met een lekker druk bevolkte binnenstad. Ze vinden zo'n lege binnenstad op zondagmiddag een kwelling en een plaag. Zo zijn er ook lieden, die opzien tegen hoogtijdagen. Het heeft al lemaal iets weg van weekend neurose. Het ligt er maar aan, hoe men geaard is. Ik zat daar aan te denken, toen ik me de dame in de herinnering terug haalde, die me dezer dagen in een café aansprak, nadat ik haar in mijn eentje al een hele tijd had gadegeslagen. Een zeer ge zet mens. Ze boog zich over me heen en zei: Meneer, ik smul elke keer weer zo van uw Terzijdes". „Nou, mevrouw, het kost in ie der geval geen cent meer". Het leek me een gezellig mens. Ze had graag haar natje en haar droogje. Het moge haar de cor pulentie hebben verschaft, maar ze was er ook zeer duidelijk het middelpunt door geworden van de familiekring. Een moederfiguur, een matrone, zo men wil, maar pessimisme zal haar leven nooit verdrieten. Mensen, die elke dag op de weegschaal gaan staan, die elke hoeveelheid voedsel, die ze tot zich nemen op een goudschaaltje wegen, stralen geen gulheid af. Een vrouw, die bij de koffie een stuk gebak neemt en er een for se klodder slagroom op laat doen en dan glimlachend zegt: „Wat kan het mij bommen, het zal mijn tijd wel duren", die is ook gul voor ieder ander. Die gunt elk zijn mijn en dijn. En wat ze dan in die jaren aan uiterlijke schoonheid te kort komen, dat vullen ze aan met een hartelijk heid, die de meesten van ons in deze maatschappij goed doet. Zo iemand kan weliswaar de ski's niet meer op, maar ze zijn wel het middelpunt van de après-ski's avonds in de Bauern- stube van de overvolle Gasthof. Laten we blij zijn dat er zulke mensen onder ons zijn. Ze hou den het pessimisme en de zwart galligheid op een afstand, vooral op dagen dat het allemaal niet zo wil met het weer, het humeur en de uitgaanskas. SCHIEDAM De ABC-taal- cursus heeft de laatste tijd een grote toeloop van buitenlandse lesnemers. Naast Turken en Marokkanen komen er ook En gelsen. De lessen op onze cursus wor den gegeven door vrijwilligers. Zij doen een beroep op u om ook les te komen geven, zodat aan de grote vraag naar les van deze buitenlanders kan worden voldaan. Meer informatie op de lesavond -elke woensdag - van 19.30- 21.30 uur op de Willem de Zwij ger school, St. Liduinastraat 35, of door 's avonds tussen 18.00- 20.00 uur even te bellen met respectievelijk: Heieen Povel tel. 263910 of Cees van Giezen tel. 266005. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Bouw binnenstad kan van start Rijnmond heeft het licht defini tief op groen gezet en daarmee de zeven bezwaarschriften van bewoners en ondernemers uit de binnenstad ongegrond ver klaard. Schiedam had de bezwaren al eerder naast zich neergelegd, nadat aan een aantal verlangens van de bezwarenmakers was te gemoet gekomen (ontsluiting en bereikbaarheid van onderne mers in het bouwgebied). Wethouder Chris Zijdeveld maakte de beslissing van Rijn mond gisteren bekend. Schie dam verkeert thans in de positie dat met de bouw een aanvang mag worden gemaakt. De indieners wier bezwaar schriften naar de prullenbak zijn verwezen kunnen overigens nog wèl in beroep gaan tegen de beslissing van Rijnmond. Daarom zei de wethouder van stadsontwikkeling gisteren ook dat Schiedam „drie spannende weken tegemoet gaat". Want die periode resteert de bezwarenma kers nog om te beslissen of zij het Rijnmond-besluit al of niet zullen aanvechten. Zijdeveld: „Wij gaan gewoon aan de slag, tenzij iemand ons stopt" Schiedam is nu teruggekeerd op het uitgangspunt van augustus- /september 1981, toen men ook al in de startblokken stond. De komst van de heier werd toen op 't laatste ogenblik vertraagd door de genoemde bezwaar schriften. Zijdeveld hoopt dat thans nie mand meer een spaak in het wiel zal steken om de bouw van de eersjte honderd sociale wonin gen te tverhinderen. Over fret vervolgplan (150 wo ningen) heeft Zijdeveld tot nog toe slechts positieve geluiden vernomen. Hij maakte in dit verband zelfs gewag van een „feeststemming". Het ziet er naar uit dat ook het derde en resterende deel van de binnenstad een woonbestem ming zal krijgen. Oorspronkelijk was dit deel gereserveerd voor winkeldoeleinden, maar volgens Zijdeveld staan de gegadigden om in dit gebied een nering te beginnen, bepaald niet te trap pelen. Om dezelfde redenen -econo mische malaise- lijkt ook de komst van een tweede waren huis naar Schiedam voorgoed van de baan. „Niemand wil die investering momenteel doen," aldus Zijdeveld. „Aan grootschalige winkelprojek- ten denken we niet meer, die tijd is voorbij". SCHIEDAM In het kader van de herdenking 400 jaar Stadstimmerwerf Dienst Ge meentewerken is zaterdag 9 januari van 10 tot 16.00 uur een „Open huis" in de Stads kwekerij, gelegen langs de spoorlijn in de Anth. Fokker straat. Het ganse scala van afdelingen betrokken bij de Dienst Ge meentewerken zal hier iets laten zien over werkwijze technieken. Op de grote binnenplaats komt een expositie van het rollende en mechanische materieel waar over de Dienst Gemeentewer ken beschikt. In de grote warenhuiskas is een informatiecentrum ingericht met allerlei visuele aspekten. De afdeling Civiele Dienst bijvoor beeld demonstreert een draadlo ze verkeersinstallatie en toont de toepassing van sierbestrating en andere methoden voor het leggen van bestratingen en rio leringen. Ook over de stadsontwikkeling, nu en in de toekomst, is het no dige te zien op foto's en kaarten, zoals de werkwijze van de topo grafische dienst en de manier om met infrarode fotografie de gezondheid van het plaatselijke bomenbestand te observeren. Ook wordt luchtfotografie benut bij het maken van bouwplannen voor nieuw te ontwikkelen stadswijken. Voorlichting over bomen en heesters wordt ook gegeven als mede een presentatie van groe- nontwerpen die ook toe te pas sen zijn door mensen die over een eigen stukje grond beschik ken. De presentatie is van het echt paar Hoek-Peters uit Schiedam afkomstig. Op de kwekerij is een instructietuintje ingericht voor de opleiding van hoveniers. Een demonstratie bloemschik ken en in het stekken en ver spenen van planten plus het ma ken van perspotjes, dit alles en veel meer is zaterdag op de kwekerij te zien. Voor de kinderen is er een hoekje om te kunnen spelen met houtblokken. Als een herinne ring aan dit gebeuren krijgt ie dereen een boomschijfje mee naar huis, voorzien met het brandmerk „400 GW". Voor ie dere 50e bezoeker is bovendien een fraai boekje beschikbaar met foto's van bloemen en plan ten. Om alles rustig te bekijken en in zich op te nemen zijn wel enkele uurtjes nodig. Blijken zal dat een bezoek aan dit unieke „Open Huis" een gang naar de Fokkerstraat (te be reiken via de ,-Gravelands- weg), de moeite dubbel en dwars waard is! Te Loo genoemd als sollicitant Emmen SCHIEDAM In de kranten van noordooste lijk Nederland circuleren de laatste dagen hardnek kige geruchten dat de hui dige burgemeester van Schiedam, Mr. G.J. Te Loo, heeft gesolliciteerd neer de functie van burge meester van Emmen. Deze post is sinds 1 janua ri vacant, nadat burge meester Drs. H.A. Beuze- kamp met ingang van dit jaar met pensioen ging. Te Loo's naam wordt ge noemd samen met andere sollicitanten als wethou der Van Lier uit Den Haag en de huidige burge meester van de gemeente Borger, de heer Kolfhof. Volgens berichten in het Nieuwsblad van het Noor den en de Emmer Courant zou Te loo nummer één op de voordrachtslijst staan. Ook de genoemde Haagse wethouder zou een goede kans maken op het burge meesterschap van Em men. Te Loo zelf laat via zijn voorlichter Bas van Bo- chove weten alle geruch ten categorisch te ontken nen. Een sollicitatie van Te Loo mag evenwel niet on waarschijnlijk geacht worden. Te Loo werd op 16 oktober 1979 tot burge meester van Schiedam be noemd, maar daarvoor was hij eerste burger van Winschoten. Hij is ook afkomstig uit Noord Oost Nederland en kent het gebied dus uit zijn vroegere bestuurljke ervaringen. Bovendien beheert Te loo in Schiedam geen enkele politieke portefeuille. Zijn eigen partij, de PvdA, heeft zich nooit erg gelukkig gevoeld met zijn benoeming. Hun voorkeur voor de Groningse wet houder Sjaak Wallage hebben de Schiedamse PvdA-ers destijds nooit onder stoelen of banken gestoken. iris i u. en zunuays iui u. DANSLES SCHIEDAM: Lange Haven 121, telefoon 010-266262 VLAARDINGEN: Joubertstraat 31, telefoon 010-357051 MAASSLUIS: P Kockstraat 2, telefoon 01899-18356 SCHIEDAM De groep die zaterdagavond 9 januari in sociëteit Q.T. aan de Nieuw- straat speelt hoeft eigenlijk nauwelijks betoog. Het zijn de uit Vlaardingen af komstige Amazing Stroopwa fels, op door de weekse avonden dikwijls in Rotterdam te zien, maar voor het komende week end naar de Schiedamse jon- gerensociëteit gehaald om daar een live-optreden te verzorgen. De Stroopwafels brengen een begeleidingsband mee en zullen vermoedelijk veel werk van hun tweede elpee ten gehore brengen. Ook zullen zij het pu bliek hun succesnummer „Oude Maasweg" niet onthouden. Het optreden begint rond de klok van tien uur. De toegang bedraagt zoals altijd vijf gulden voor niet-leden. Leden van Q.T. betalen geen entree. SCHIEDAM Tengevolge van de gladheid is woensdag middag een 75-jarige in woonster van Schiedam op de Nieuwe Haven ten val geko men. De vrouw werd met rug klachten in het Schielandzie- kenhuis opgenomen. Q.T. is te vinden in het Teers- toof gebouw. SCHIEDAM Op de lijst van schenkingen aan het Stedelijk Museum voor 1982 wordt geplaatst een volledig uniform gedra gen door de Rijnmond band vóór de aanschaf van het nieuwe, dat geba seerd is op maritime tra dities. De overdracht hiervan krijgt een officieel tintje. Het uniform met beren muts zal dan prijken o.a. naast het uniform van de vroegere schutterij. Geslacht op geslacht kan dan straks zien dat Schie dam een band heeft gehad met een muziekkorps dat representatief was voor eigen stad en land, tot ver over de grenzen. Dit „was" evenwel tussen aanhalingstekens, nu de muziekvereniging wat be treft haar huisvesting da nig in de klem is komen te zitten. Dit bleek weer eens duidelijk tijdens de zater dag 2 januari gehouden en druk bezochte nieuw jaarsrepetitieruimte en een véél te klein leslokaal voor de opleiding van jeugdige muzikanten. Des te nijpender wordt de situatie sinds het aantal leden ook in 1981 is toege nomen. Voor het senioren Tamboer- en Trompetter korps beschikt men mo menteel over al 67 leden. Het jeugdkorps is uitge groeid tot 45 leden. Bijna om de veertien da gen wordt door de korpsen opgetreden in ei gen stad, elders in ons land of daar buiten. Dit zegt secretaris I. Fer- weda die het voornemen heeft binnenkort bij het gemeentebestuur de be staande plannen, om sa men met de Stichting Lentefeest een nieuw on derkomen te gaan bou wen, nog eens aan te kaarten! Plannen waar geen schot in blijkt te zit ten aangezien Lentefeest haar gebouw aan de Broersvest is gaan reno veren. Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1