Service-aktie! Uw bril weer welverzorgd. 0 Mensen zonder werk exposeren RANDSTAD EDITIES NCVB-nieuws Mi SCHIEDAM Na lang dralen heeft het gemeen tebestuur tenslotte toch besloten tot het plaatsen van een klein aantal „sluit-o-matics" in de bin nenstad. Op de Broersvest, bij de Hoogstraat, werden donder dag de eerst veilige fietsklemmen aangebracht GEBIT STUK J. VERINGMEIJER EEN GOED ADVIES: besteedt eens extra aandacht aan Uw bril. Maak gebruik van onze speciale service en laat Uw bril eens helemaal nakijken. Het kost U niets en U kunt er in de meeste gevallen even op wachten. De speciale service omvat: 1. ULTRASONISCHE REINIGING. Uw bril is weer helemaal schoon.fonkelt als nieuw. 2. OPNIEUW IN VORM ZETTEN. Nodig als een bril afzakt of scheef staat. 3. OP MAAT AFPASSEN. Een goed op maat afgepaste bril staat beter en zit lekkerder. Stalling Rotterdam Klungelen Kerkdiensten »s In het atelier van de Trechter werd een groot deel van de schilderstukken vervaar digd die zondag tentoongesteld worden in de Vier Molens VLAARDINGEN/SCHIEDAM Steen en been klagen de bewoners van de Vlaardingse Hoeven- buurt. Al maanden! Ze worden bijkans horendol van een lawaai dat niet in te dammen valt. Mis schien brengt een dotje watten in de oren uit komst? Ambtelijk wordt er in ie der geval nauwelijks iets gedaan aan het probleem, al doet de overheid wat zij kan. En dat is, behalve het schrijven van brieven en een enkele bekeuring, niet veel. Kick Teleurstellend Moeilijk KNIPTIP Sneeuwfoto's maken: doe het direct als de sneeuw gevallen is. Dan is de we reld op z'n mooist! HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 8 JANUARI 1982 PAGINA 9 Veilige fietsklemmen niet optimaal If „Sluit-o-maties" zijn extra beveiligde fietsklemmen waaruit het stelen van een rijwiel praktisch onmogelijk is. Voorlopig komen er tien stuks in het Schiedamse centrum, 5 op de Broersvest ter hoogte van de Hoogstraat, en 5 op de Rot- terdamsedijk, bij de begin/eind halte van de tram. Deze plaatsen zijn met opzet ge kozen omdat juist hier zeer re gelmatig fietsen worden gesto len. Of het aantal sluit-O-matics in de toekomst worden uitge breid hangt af van de ervarin gen die men ermee opdoet. Blijken de nieuwe klemmen goed te voldoen, dan zullen de oude geleidelijk aan van de straat verdwijnen om vervan gen te worden door hun ,,in- braakvrije" soortgenoten. De eerste klemmen werden donderdagmorgen op de Broersvest in de bestrating aan gebracht door gemeentewer ken. van experiment plaatste het ge meentebestuur vorig jaar al een aantal van deze kleine „fiets kluizen" bij de Bijenkorf op de Coolsingel en op het Marconi- plein bij de Europoort-handels- gebouwen. In de Maasstad is men echter niet honderd procent tevreden over de sluit-o-matics. Aan het op het eerste gezicht praktische apparaat blijken toch nogal wat nadelen te kleven. De gemeentelijke voorlichter zegt dat in Rotterdam al bij de start van het experiment duide lijk werd dat sluit-o-matics din gen met een gebruiksaanwij zing zijn. Wethouder Mentink (verkeer, vervoer) zou de eerste kluis in gebruik nemen, maar raakte dadelijk in de problemen. Van de gebruiker wordt name lijk verlangd dat hij zelf een klein hangslot meeneemt om de fiets in de klem op te bergen. Met een gewoon fietsslot heeft een geroutineerde dief immers geen enkele moeite. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9.00-17.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 SCHIEDAM De Ned. Christen Vrouwenbond houdt 20 januari haar maandelijkse bijeenkomst. Hiervoor heeft zij mevr. M. M. van Hoey- Smith-Trouw uitgenodigd. Zij zal aan de hand van dia's e.e.a. vertellen over de botani sche tuin, arboretum trom penburg. Op afspraak kan eventueel een bezoek worden gebracht aan deze botanische tuin. De avond vangt aan om 19.45 uur, en zal plaatsvinden in de Rank, Schied.weg 122 Schie dam. Van 2 febr. tot 9 maart, aan vang 9.30 uur zal de N.C.V.B. een wekelijkse cursus starten over vrouw en geloof. Cursus leidster is mevr. L. C. Bot-Don. De onderwerpen die aan de ■orde komen; 1. Vrouw en geloof. "2. Vrouw in de bijbel. 3. Een gelovige opvoeding. 4. Feminisme en theologie. 5. De plaats van de vrouw in de kerk en samenleving. De kosten voor deze cursus be draagt 15,(subsidie aange vraagd). Men behoeft geen lid te zijn van de bond. U kunt zich opgeven bij mevr. Taat, tel. 714058. De NCVB Schiedam centrum organiseert haar eerste leden vergadering van dit jaar op woensdag 13 januari in het ge bouw voor Chr. Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73, om acht uur 's avonds. Om de kas te spekken wordt er een verloting gehouden. SCHIEDAM Wijkvereni- ging Het Singelkwartier or ganiseert op zondag 10 ja nuari een speciale kinder bingo. De middag begint om twee uur in zaal Marijke aan het Broersveld 121. Alle kin deren zijn van harte welkom. OOGMETING was in Rotterdam dan ook niet van de lucht. Volgens de voor lichtingsambtenaar „klungel den" veel mensen met de klui zen, voornamelijk omdat hun slot niet paste. „Die dingen zijn beter dan de bestaande klemmen, maar ze ker niet optimaal", aldus de ge meentelijke woordvoerder. Een zwak punt is volgens hem bovendien dat fietsen die met kettingsloten aan de sluit-o-ma- tics zijn bevestigd alsnog prooi van gauwdieven kunnen wor den, omdat een ketting in een handomdraai doorgezaagd is. Een stalen hoefijzerslot is beter. Overigens behoren diefstallen van fietsen uit sluit-o-matics in de Maasstad tot de uiterste zeld zaamheden. Het grote aantal fietsendiefstal len was vorig jaar al aanleiding voor onder andere het gemeen teraadslid Herman Noordegraaf (PPR) om vragen te stellen over mogelijk beveiligde of be waakte fietsenstallingen. Noordegraaf beval de fiets klemmen toen van harte aan bij het gemeentebestuur. Een voorlopig plan van b en w om op diverse plaatsen in de 1 stad, en dan vooral in de oudere woonwijken, bewaakte fietsens tallingen te scheppen, stierf een stille dood. Waarschijnlijk vormde geldgebrek het grote struikelblok. In Rotterdam behoren sluit-o- matics al geruime tijd tot het normale straatbeeld. Bij wijze Mentinks slot paste niet in de beugels van de klem. en met datzelfde euvel zagen in de loop der tijd talloze Rotterdammers zich eveneens geconfronteerd. Voorwaarde voor de sluit-o-ma- tic is een bepaald slot, en daar mee loopt niet iedere fietser, ze ker niet in het begin op zak. De kritiek op de sluit-o-matics SCHIEDAM Op zondag 10 januari organiseert de Trech ter, projekt voor mensen zon der werk, een speciale ten toonstelling van voorname lijk schilderijen die door Schiedamse werklozen wer den gemaakt. De schilderijen komen voor het overgrote deel uit de crea- tiviteitsruimte van het Trech ter-ontmoetingscentrum aan de Overschiessestraat. De 50 tot 60 werken behande len de meest uiteenlopende onderwerpen en zijn gemaakt door zowel beginners als ge vorderden, zodat de bezoeker wordt geconfronteerd met een grote verscheidenheid. De expositie wordt gehouden in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Dam- laan. Tussen half twee en vier uur is iedereen van harte welkom. De toegang is gratis. De expositie duurt tot eind fe bruari. Zondag wordt de opening op geluisterd door de Schie damse formatie „Sniercken" die volksmuziek ten gehore zal brengen. Passage 18 Telefoon 26 64 54 - SCHIEDAM Al 2 iGEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma; 17.00: ds. A. Prins. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper te Zwijndrecht; 17.00 uur: geen dienst. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. Z. C. Versluys te Maassluis (Gecomb. dienst). Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp; 17.00 uur: ds. J. Nieuwsma (H.C. zondag 12). Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. A. Prins; 17.00 uur: geen dienst. Collecten: het éne offer is bestemd voor: geestelijke verzorging Koopvaardij en Binnenvaart. De inzameling aan de uitgang is bestemd voor de Jeugd. Christelijke Gereformeerde Kerk „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, Kerkgebouw Westvest, 9.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis; 16.30 uur: ds. J. D. Janse, 's- Gravenhage. Hervormde Evangelie Schiedam, gebouw Irene, 10.00 uur: ds. C. Evers, Leerbroek. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. M. B v.d. Akker, Boven-Hardinxveld. Ned. Protestantenbond, Westvest 92, 10.30 uur: drs. A. H. van Erp, Schiedam. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Grote kerk, 10.00 uur: ds. H. W. Waardenburg, Rotterdam; 17.00 uur: ds. M. B. v.d. Akker, Boven-Hardinxveld. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. L. de Ru, Opendeur dienst m.m.v. Grote kerk koor. H. Hartkerk, 8.45 uur: ds. H. W. Waardenburg, Rotterdam. Aula Pinasplein (Oud- Mathenesse R'dam), 10.00 uur: ds. J. van Woerden, Rotterdam. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: Eerw. Heer G. A. Bruin, Rijswijk. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. J. Hoogendam; 19.00 uur: ds. Z. C. Versluys, Maassluis. Evangelisch Lutherse Gemeente, Kerkgebouw Lange Nieuwstraat/hoek Oranjestraat, zondag 10 januari le Zondag na Epifaniën 10.00 uur: ds. A. C. J. van der Poel zondagslied: gezang 157. Leger des Heils, 10.00 en 18.30 uur: samenkomst; 10.45 uur: kindernevendienst, Lange Haven 27, Kon. Wilhelminaschool, Zalmstraat, donderdagavond 18.30 uur: kindernevendienst. Pinkstergemeente Morgenstond Schiedam, 10.00 uur: gebouw Nieuwe Damlaan 76 (ingang achterzijde Burg. Gijsenlaan). Informatie tel. 711311. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan- Nieuwland. Weekend 9/10 jan. 1982: Doop van de Heer. Zaterdagavond 19.00 uur: eucharistieviering met meditatieve muziek; zondag 9.30 uur: eucharistieviering met samenzang; 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang en kinderwoorddienst (er is kindercrèche). Preek: J. Groot o.p. R.K. Parochie St. Liduina en O.L.Vr. Rozenkrans, Singel 104. Weekend 9/10 januari 1982. Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering. Zondag 11.00 uur: eucharistieviering, celebrant en predikant em. past. J. Laurent. Zondag 9.15 uur: eucharistieviering m.m.v. het herenkoor I.H.D., celebrant en predikant Pastoor P. M. Vismans. St. Liduina-kapel, St. Liduinastraat 10. Celebrant en predikant: Pastoor P. M. Vismans. Zaterdag 17.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.45 uur: eucharistieviering m.m.v. de „Creedsingers". R.K. Parochie O.L.Vr. Visitatie, Dr Schaepmansingel 3. Zondag 10 januari Feest van de Doop van de Heer. Zaterdagavond 19.00 uur eucharistie met samenzang; int. Johannes Blom; Agatha Westhof. Zondag 9.30 uur eucharistie met orgel en samenzang; int. Gerard Mulder. Om 11.00 uur de Hoogmis met muz. medew. van Polyhymnia; int. Piet v.d. Bosch; Truus Etman. Pred. kap. H. Borghols. Repetitie kinderkoor: woensdagavond van half zeven tot half acht. R.K. Parochie H. Hart van Jezus, Rijnstraat 1. Zondag 10 januari feest van de Doop van de Heer. Zaterdagavond 18.30 uur eucharistie met orgel en samenzang; int. Koos Voorwald. Zondag 10.15 de Hoogmis met muz. medew. van het eigen koor; int. overl. ouders Heynsbroek-Offerman. Om 11.30 uur eucharistie met orgel en samenzang; int. Henk v.d. Koppel. Pred. E. v. Diepen. St. Jacobuskerk, Kethel. Eucharistie in het weekend van 10 januari. Zaterdag 19.00 uur: met stiltepauzes, bandmuziek en eigentijdse gebeden. Zondag 8.45 uur: met Nederlandse zang, eenstemmig; 11.00 uur: met samenzang en orgel. Pastor A. Asma preekt. Spreekuur: maandag 19.00-20.00 uur: Pastor Kool. St. Martinuskerk, W. Andriessenlaan, Groenoord. Eucharistie in het weekend van 10 januari. Zaterdag 18.30 uur: met samenzang en orgel. Zondag 8.30 uur: zonder zang; 11.00 uur: met het Martienerkoor (thema: Geroepen tot); 12.30 uur: met stiltepauzes, bandmuziek en eigentijdse gebeden. Pastor Flapper preekt (11 uur pastor Kool). Spreekuur: maandag 19.00-20.00 uur: Pastor Flapper. Havenkerk Evangelie Centrum, Lange Haven 70, Schiedam. Zondag 10-1 15.00 uur: De heer G. v. Nieuwenhuizen; zang: Hélen van Dalen. Dinsdag 12-1 20.00 uur: Mevr. W. Maasbach; Bidstond. Vrijdag 15-1 20.00 uur: De heer C. van Houwelingen. Zaterdag 16-1 20.00 uur: De heer Co van Agterberg; Jeugddienst, 's Zaterdags is de Havenkerk geopend ter bezichtiging van 10.00 tot 16.00 uur. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Joannes de Doper, Dam 30, Schiedam. Zondag 10 januari: viering Feestdag van Driekoningen, aanvang 10.00 uur. Pastoor W. A. Eraan. Noletkapel Schielandziekenhuis. Zaterdagavond om half zeven: korte eucharistieviering waar het bezoek van 7 uur op aansluit. Zondag 10 januari om half elf: zondagviering in samenwerking met het Pax Christi Jongerenkoor uit Vlaardingen o.l.v. Lidia Hussaart-Odijk. Preek in dit weekend: Pastor de Groot. Gebedsaktie Schiedam. Zondag 10 januari feest Doop van de Heer. Einde van de Kersttijd. Donderdag 14 januari bidden wij 's avonds om 7.10 uur de Rozenkrans in de kapel, Warande 155, Schiedam. Om 7.30 uur lof met preek van Pastoor A. v.d. Voorn. Biechtgelegenheid. Iedere middag om 3.30 uur wordt in de kapel van Huize Frankeland De Rozenkrans gebeden. Schiedam kan weinig doen aan crossers lawaai Die passiviteit vloeit overigens niet voort uit de luiheid die men zo dikwijls achter het ambtelijk apparaat vermoedt, maar uit pure onmacht, want men kan geen greep krijgen op het probleem. Bron van alle ellende is het zandlichaam van rijksweg 19. Veel is er al te doen geweest over déze omstreden nieuwe verbinding tussen de Rotter damse en Haagse randwegen, maar dat betrof uitsluitend de kwestie: aanleggen, ja of nee. De weg ligt er (nog) niet. In het vacuum dat ontstond toen de uiteindelijke beslissing of de weg moest doorgaan telkens werd uitgesteld, heeft een an dere groep gemotoriseerden lui druchtig bezit genomen van de dijk. En ze zijn er nog maar moeilijk weg te krijgen. Deze groep kan men beslist niet tot de officiële weggebruikers rekenen. Het zijn de crossers, de jongens met hun venijnig knal lende motoren die een kick krijgen van het heuveltje-op, heuveltje af rijden, in de hoogst mogelijke versnelling. Zeer regelmatig zijn zij op het zandlichaam te zien, en vooral te horen. Tot groot verdriet van de Hoevenbuurtbewoners, die tandenknarsend de handen te gen de oren drukken als het la waai weer losbarst. In de bewonerskrant van deze meest noord-oostelijk gelegen Vlaardingse stadswijk hebben al meermaals klachten over de crossers gestaan. De bewonersvereniging belde ten einde raad de burgemeester van Schiedam, John te Loo, want het zandlichaam behoort nog net tot Schiedams grondge bied. Op één telefoontje en twee brie ven kwam pas na lange tijd ant woord. „De beantwoording duurde lang, maar in de tussen tijd hebben wij wel aktie onder nomen tegen de crossers", schrijft de Schiedamse burger vader. Maar na deze aanhef volgt de voor de Hoevenbuurtbewoners ongetwijfeld teleurstellende uit leg dat er aan het probleem ei genlijk weinig gedaan kan wor den. Althans niet van Schie damse zijde. De Schiedamse politie werd na de eerste klachten die uit maart 1979 dateren opdracht gegeven, een einde te maken aan de herrie. In verband met de aanhoudende klachten werd het politie toezicht in het voor jaar 1980 nog eens geïntensi veerd. Het bleek dat niet alleen de jeugd op het zandlichaam kwam crossen, maar dat ook de professionals een dankbaar ge bruik van het terrein waren gaan maken. Meestal komen zij van ver buiten Schiedam. Volgens Te Loo en zijn politie korps is het bestrijden van deze ergerlijke geluidshinder „geen eenvoudige zaak",. „Het betreft hier een uitgest rekt open terrein, dat van vele kanten toegankelijk is, waar door het optreden van de politie ernstig wordt bemoeilijkt", al dus de burgemeester aan de Hoevenbuurtbewoners. Daarbij komt nog dat een een maal gesignaleerde crosser moeilijk achtervolgd kan wor den, omdat het materiaal van de politie niet berekend is op dit zware terrein. Achtervolgingen op het zandli chaam hebben in het verleden al meermaals tot schade aan de surveillance auto's geleid. Ondanks deze handicaps zijn er sinds begin januari 1981 al ten minste 18 bekeuringen op het zandlichaam uitgedeeld. De be stuurders van motoren en bromfietsen werden met hun knalmachines door de politie verwijderd. Méér kan Schiedam aan het probleem niet doen. Wel is nog een brief gestuurd aan Rijkswa terstaat, de officiële beheerder van het terrein. Schiedam heeft in die brief om maatregelen verzocht die crossen op rijksweg 19 onmogelijk moeten maken. OC

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 9