Nieuwe Gemeente torpedeert plan Boemerang VANDAAG —in dese krant Rode Valken-schip helpt Greenpeace 6.98 Fietser ruziet met auto mobilist Tafeltennis voor jeugd 0 RENAULT. Spek lappen Man door vier jongens in elkaar geslagen Gemeenteraad/ vier dagen paraat voor behandeling begroting '82 IJs en dooi zorgen voor overlast Vreemde vogel gevlogen T.V. DEFEKT? RADIO ABA VAN KOOTJE WOENSDAG 20 JANUARI 1982 - NR. 5 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplageca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070 I SCHIEDAM De kans op een lokaal radiostation in Schiedam is voorlopig van de baan. B en W hebben de Stichting Lokale Schiedamse Radio Omroep Boemerang laten weten dat zij geen heil zien in een radiozender voor de stad, omdat bin nen afzienbare tijd ook de regionale omroep Radio Rijnmond in de lucht komt. Rijnmond CAI J Aanvankelijk dreigde het binnenschip te zinken. Pompen hielden de Camara drijvende SCHIEDAM/ ROTTERDAM Op het water van de Nieuwe Maas ter hoogte van de Merwehaven zijn maan dagavond twee schepen op elkaar gebotst. Het binnenschip Camara kwam daar omstreeks kwart voor acht in aanva ring met het Griekse zee schip Ladoga Bay, dat zo juist de Lloyd kade had verlaten en op weg was naar open zee. De voorstevens van beide schepen liepen ernstige schade op. De Camara, ge laden met 1100 ton rollen ijzer, dreigde te zinken, maar wist zich drijvend te houden door pompen en assistentie van materiaal van Taks berging. Het Griekse schip keerde terug naar de kade. De Ca mara werd naar het Schie damse havenhoofd ge sleept en daar van zijn la ding ontdaan. Bij de botsing deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Eén beman ningslid raakte overspan nen, maar kon nog de zelfde avond naar zijn schip terugkeren. De juiste oorzaak van de botsing is nog onbekend. Vast staat wel dat de Ca mara juist doende was de Merwehaven te verlaten. De volgende morgen stond de geredde lading op de kade te wachten op transport Voor al uw AUTOSCHADE en industrieel spuit- en moffelwerk naar W. J. WOERMEIJER Nw. Mathenesserstraat 15, 3113 Schiedam, tel. 260199 Volop TAPUT EN KARPETTEN voor HALVE PRIJZEN TAPUTKAMPIOEN bedrijfswagens vindt u bij Wij helpen direktü! kilo Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. SCHIEDAM Zondag in de vooravond heeft de politie een groep vechtende weggebruikers op de Polderweg moeten schei den. Tussen een automobilist en twee fietsers was ruzie ontstaan doordat de echtgenote van een 47-jarige Vlaardinger midden op de weg was blijven fietsen nadat de auto met zijn klakson had aangegeven te willen passe ren. De vrouw was door dit getoeter zo geschrokken dat zij met haar wiel de auto schampte. De 20- jarige bestuurder uit Schiedam wilde daarna de vrouw te lijf gaan, wat uiteraard niet in goede aarde viel bij haar echt genoot. Zijn bemoeienis werd beloond met enkele blauwe plekken en een bloedende lip, hem toege bracht door de bestuurder en diens inmiddels uit de auto ge stapte kennissen. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan wegens mishandeling. SCHIEDAM Een 26-jarige Schiedammer is zaterdag avond kort na half negen door een viertal jongelieden in elkaar geslagen, volgens het slachtoffer zonder dat daar enige gerede aanleiding toe bestond. De vechtpartij deed zich voor in de Aleidastraat, waar één van de aanvallers opzettelijk tegen een voorbijganger opbotste. Toen deze de ander om reken schap vroeg in termen als „Kun je niet uitkijken" kreeg hij een klap in het gezicht. Tijdens de ruzie die daarop ontstond moest het slachtoffer al spoedig het onderspit delven. Hij werd tegen de straat gesla gen en moest, op de grond lig gend nog tal van klappen en schoppen incasseren. De gewaarschuwde politie hield nauwelijks een kwartier later drie van de vier ruziezoekers aan op de Lange Haven. De vierde aanvaller werd een dag later thuis gearresteerd. Het kwartet bleek te bestaan uit drie Schiedammers en één Rot terdammer van gemiddeld 17 jaar oud. Zij hadden op de avond van de vechtpartij flink wat gedronken. Het slachtoffer liep een aantal bloeduitstortingen in het ge zicht op, maar hoefde voor ver pleging niet naar het zieken huis. V-.;, -*3 '•-'W -... Lokale radio afgewezen Het gemeentebestuur is ver der van mening dat de voor malige piraat Boemerang ondanks ruim 12.000 handte keningen die in Schiedam werden opgehaald zichzelf niet als representatief voor de hele stad mag beschou wen. Hoogstens mag men volgens B en W uit die handtekeningen afleiden dat Boemèrang in de piratenbestaan grote populari teit genoot. Bij Boemerang is de beslissing van b en w als een donderslag bij heldere hemel aangekomen. De Stichting is zeer teleurge steld in de negatieve houding van het stadsbestuur, temeer daar volgens de adspirant-ra- diomakers de redenering van b en w iedere overtuigingskracht mist. Volgens Boemerang hebben de 12.000 Schiedammers niet gete kend voor een piraat, maar voor een toekomstig radiosta tion. Zestien procent van de be volking staat achter het idee, en dat is volgens Boemerang toch tenminste een redelijk repre sentatief cijfer. Boemerang heeft ook geen hoge pet op van de Regionale Rijn mondzender, die veel plaatse lijk nieuws zal laten liggen en slechts een beperkte zendtijd krijgt. „In Rotterdam heeft men dit beter begrepen, want daar is op last van de gemeente een on derzoek begonnen naar de mo gelijkheid om naast de regio nale zender ook een plaatselijke station in de lucht te brengen", aldus Boemerang. Die gedachte past volgens Boe merang ook beter in het door CRM uitgestippelde beleid dat' er ruimte moet komen voor zo wel regionale als lokale radios tations. „Lariekoek" is het dan ook vol gens Boemerang dat CRM al op voorhand afwijzend zou staan tegenover een plaatselijke zen der in Schiedam. Boemerang, die de uitzendin gen voor een deel zou willen bekostigen uit een geringe ver hoging van de CAI tarieven (de zender zou van het kabelnet ge bruik willen maken), vindt het nogal onterecht als b en w zo'n verhoging wel doorvoeren voor de distributie van de Engelse tv, maar niet voor plaatselijke ac tualiteiten. „Blijkbaar leggen buitenlandse programma's meer en groter gewicht in de schaal, dan lokale uitzendingen", aldus de verbol gen Boemerangers. Ongerijmd vindt Boemerang ook de door wethouder Herman Posthoorn gedane uitlating dat Schiedam „in principe positief staat" tegenover iedere vorm van regionale of lokale radio. „Veeleer houden onze bestuur ders van afwachten en bij de Rotterdammers de kat uit de omroepboom kijken". Boemerang heeft de strijd over igens nog niet gestaakt. Bosjes brieven liggen al weer gereed voor verzending, en met een kluitje laat men zich niet meer in het riet sturen. „Als de gemeenteraad het ver schijnsel van een lokale, zender wil tegenhouden zullen ze de radiowekker toch iets vroeger moeten zetten", besluit Boeme rang strijdlustig. Raad vier dagen paraa t SCHIEDAM Maandagavond is de gemeenteraad begonnen aan de jaarlijkse begrotingsbe handeling. De debatten staan dan geheel in het teken van het komende jaar, want onderwerp van dis cussie is het gemeentelijke „huishoudboekje" dat vele mil joenen omvat aan inkomsten en uitgaven. Tijdens de behandeling daarvan spreekt de raad zich uit over de door b en w gedane voorstellen, er komt kritiek los, maar ook waardering, er worden alterna tieve plannen op tafel gelegd en amendementen of moties inge diend om het beleid aan te scherpen of juist om te buigen. De debatten duren vier dagen. Traditioneel begint de marat hon met de algemene beschou wingen. De fractievoorzitters' van alle in de raad vertegen woordigde partijen komen dan als eerste aan het woord en ste ken een doorwrocht en in de re gel nogal lang verhaal af, waarin zij hun visie op de toe komst geven. Maandag opende Gé Brouwer als woordvoerder van de PvdA, de grootste fractie in de raad, het praatspektakel. Hij werd gevolgd door Siem Rosman (CDA), Gerard Verhulsdonk (VVD), Rob Hijmans (D'66), Ul- ferd Bruseker (CPN) en hekke- sluiter Herman Noordegraaf (PPR). Dinsdag werd de discussie ver volgd door het college van bur gemeester en wethouders, die ingingen op de stortvloed van vragen en opmerkingen. Donderdagmiddag en -avond begint de tweede ronde, die eventueel wordt voortgezet op vrijdag. In de regel worden tot slot alle ingediende moties en amendementen in stemming genomen. In deze krant het verslag van de eerste ronde, compleet met een uittreksel uit de algemene beschouwingen en de eerste antwoorden van het college daarop. SCHIEDAM De dooi, en de vorst die er aan voorafging, hebben in Schiedam hun ge bruikelijke tol geëist. Tijdens het schaatsen op de ijs baan aan de Schiedamseweg is vrijdagmiddag een 40-jarige in woonster van Schiedam ten val gekomen. De vrouw moest per ambulance naar het Schieland ziekenhuis worden gebracht, waar zij met een hersenschud ding werd opgenomen, Op tal van plaatsen in de stad zijn door de snel wisselende weersomstandigheden waterlei dingen gesprongen, die hier en daar voor grote overlast zorg den. Zo moest een boekhandelaar op de Hoogstraat tijdelijk zijn ne ring sluiten omdat in het bo- vengelegen pand de waterlei ding was gaan lekken. w In een voormalige, leegstaande groentewinkel op de hoek van het Wilhelminaplein en de Mid- delharnissetraat moest gemeen tewerken een gesprongen wa terleiding afdichten omdat het pand vol water was gestroomd. Zaterdagnacht gebeurde het zelfde in de Strijensestraat, eveneens in een leegstaand huis, waar men kon volstaan met het dichtdraaien van de hoofdkraan. Een bewoner van de Van Swin- denstraat heeft geruime tijd met een ondergelopen kelder geze ten door een lek in de leiding van een pand in de Edison- straat. Ook hier moest de hoofd kraan worden afgesloten. Schepen in botsing m i SCHIEDAM Vanaf zaterdag 30 januari zal de Schiedamse Waterscoutinggroep „De Rode Valken" een bijdrage leveren aan de propaganda-actie van de Internationale Milieuver eniging „Greenpeace". Het actieschip Sirius komt hier voor ter bezichtiging naar Rot terdam, met als ligplaats de Leuvenhaven, naast het schip „De Buffel". Aan stuurboord komt „De Groene Vrede" te lig gen van de groep „De Rode Valken". Het gaat dienst doen als exposi tieruimte met alles over de acti viteiten van „Greenpeace" in woord en beeld. Tevens worden hier film- en diavertoningen gegeven met vaak schokkende beelden o.m. over de vangst van walvissen en robben. Bij het wakend oog van het beeld Zadkine, staat de Green peace-caravan opgesteld voor de verkoop van de reeks propa- ganda-artikelen. Ook aan boord van de „Sirius" kan gekeken worden naar de nodige video programma's. De toegang tot dit schip waar op de middagen speciale filmpro gramma's gedraaid worden is voor volwassenen 1,Voor kinderen in de lagere school leeftijd,/0,50. Met uitzondering van maandag 1 en donderdag 4 februari is de expositie geopend van 12.00 tot 17.00 uur' en t/m zaterdag 6 fe bruari tevens van 19.00 tot 21.00 uur. Alleen woensdagmiddag 3 februari is er van 14.00 tot 17.00 voor de kinderen een speciaal jeugdprogramma. Nieuwe Mathenersserstraat 32. telefoon 010-732562 SCHIEDAM Bewoners van een huis aan de Prins Frederik Hendrikstraat heb ben dit weekeinde een ver geefse klopjacht ingezét op een .vreemde vógel. die plotseling in hurt tuin was verschenen. Toen zij het beest niét te pak ken konden krijgen waar schuwde het gastgezin tegen wil en dank de Schiedamse politie, die op haar beurt een poging deed het gevleugelde dier met zoete woordjes en onverhoedse uitvallen op te pakken. Het dier wilde echter naar geen rede luisteren en was zelfs de ten einde raad ontbo den vogelwacht Gerrit van der Hoek te slim af. De voge laar kon het beest met geen mogelijkheid in Zijn hetje krijgen. Blijkbaar ging dit spelletje de vogel tenslotte vervelen, want de klopjacht eindigde met het op de vlucht slaan van de nagezetene, dié tot nu toe niets meer van zich heeft laten horen. Volgens kenners ging hat om een tropische zihxrfszant. Vermoedelijk is het dier ontsnapt uit de volière van een vogelliefhebber. Vldeospeciallsten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Hoogstraat 27 Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1