Nieuwe VANDAAG deze krant „Uitslag raadsverkiezingen onduidelijk door leegloop" in CD A-lijsttrekker Van Lingen: Weer auto te water bij Sluis CC CïMM WmÈÈÊÊÊmÊÊmÊÊmmmmm CARAVANS >Nur1ti& Arbeidsmarkt krimpt verder in Mustang Trio zondebok in earnavalsruzie Nostalgische karretjes als pronkjuwelen Liefde voor de wandel sport k Stadsblad 01Q-268220 T.V. DEFEKT? RADIO ABA Training Kerken Chauffeurs Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222. jfcrioVGcrage-Rckreotte WATERWEG-NOORD- Bij de Nederlandse kampioenschappen kunstrijden op de schaats, die het afgelo pen weekend in Eind hoven zijn gehouden, is de 16-jarige Ingrid Aal ders Nederlands kam pioen geworden bij de senioren. Wegens opheffing recreatieafdeling tegen extra lage prijzen Restaurant „3n be <®oufcoe=<&eit' VOORTROUWKAARTEN Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 22 JANUARI 1982 - NR. 6 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG De trein was te laat. De mist had het verkeersschema danig in de puree gedraaid en wijl het de laatste was, stonden we ver en ver na het middernachtelijk uur op het stationsplein, waar geen liefdevol bestuurde bus van de gemeentelijk vervoersdienst ons meer opnam en tienduizend man stond te wachten bij een taxi, die als enige vrat aan een berg gegadigden. Ik vloog naar een telefooncel om een mij niet onbekend taxi bedrijf te bellen. De dienstdoen de man beloofde soelaas, maar het was buiten zo verrekte koud, dat de ijspegels aan de celdeur hingen. Er drentelde een juf Fd.nd, die zo nerveus was als een èindexam en kandida te. Ze stond voor de telefooncel en ik maakte derhalve een eind aan het gesprek, hield de deur voor haar open en in het voor bijgaan zei ze: „Ik moest rake taandrijving hebben, want ik moet assisteren bij een beval ling, ik ben verpleegster!" Ze zei het op de toon van ie mand, die onderweg is naar het afsterven van een dierbare, maar niet weet hoe daar te ko men. Ik had medelijden met haar, beloofde het taxibedrijf nog een keer te bellen en dan het argument van de „Entbin- dung" te gebruiken tegen een dienstdoend man, die daarvoor wel begrip zou willen opbren gen. „U kunt direkt met ons meerijden", zei ik haar, toen ik de celdeur had gesloten. „Ze hebben de mobilofoon verhe vigd in werking gezet". Inmiddels daalde de thermome ter graden en velen stonden verkleumd onzinnige dingen te doen. Een jongeman wierp zijn koffertje hoog de lucht in, twee andere snuiters deden alsof ze beiden Cassius Clay waren, die Mohamed aanriep, maar toen ik verder de situatie wilde aan schouwen in verband met een komend cursiefje, stopte er vlak bij een taxi, waaruit de chauf feur sprong en de vraag op me afvuurde: „Bent u die en die en waar is die verpleegster?" We schoven lekker de warmte van de taxi binnen, maar toen we de deur wilden sluiten, ren den er twee mannen op de wa gen toe, heropenden de deur en vroegen zó smekend om een lift, dat de chauffeur genade voor recht liet gelden en ook die twee opnam in zijn rijk, op de voor bank. Daar gingen we dan. Met z'n zessen in een taxi op weg naar de doelen van het laatmidder- nachtelijk uur. Wij stapten het eerst uit, rekenden af tegen een tarief, dat nogal wat hoger lag dan gewoonlijk en stapten het warme huis binnen. Eerst wilde ik me nog even la ten vollopen met cognac vanwe ge de doorstane vrieskou. Ik zag er vanaf, draaide het licht uit en kroop onder de vodden. Het is een aparte ervaring. Thuis ko men bij een temperatuur van min vijftien, terwijl de mist je in een deken van kou verpakt. 4 la carta raataurant gespecialiaaard in vis- vlsss-sn grill-gsrschtsn geopend: dl t/mvr. v.a. 17.00 uur za. en zo. v.a. 16.00 uur appelmarkt 2a Schiedam DE VOLVO EN UAP SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken o Wij helpen direkt!!! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Ihruil Reparatie Ook voor uw verlichting Ingrid Aalders (16) de nieuwe Sjoukje Dijkstra Haar grootste concurrenten waren Li Cha Wang uit Gro ningen en Rosalund van der Horn uit Den Haag. Door dit resultaat is de in Maassluis woonachtige kunstrijdster ingeschreven voor de Euro pese kampioenschappen, die worden gehouden in Lyon in Frankrijk in de week van 1 tot en met 6 februari. Dat Ingrid het daar niet ge makkelijk zal krijgen is een vaststaand feit' aangezien zij te weinig wedstrijdervaring heeft tegenover de andere deelneeXmsters. Ingrid Aalders is op 23 juli 1965 in Vlaardingen geboren. Op haar zesde jaar is zij bij de Vlaardingse IJsclub begonnen met elementair schaatsen. Drie jaar later werd zij lid van de Haagse IJsclub Houtrust, waar zij tot op heden nog steeds als lid staat ingeschreven. Het eerste kampioenschap behaalde Ingrid bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Amsterdam, zij was toen tien jaar. Twee jaar later behaalde zij een tweede plaats bij de ju nioren B-klasse. Het jaar daarop wist zij wederom tweede te worden bij de junioren A- klasse. Op haar veertiende jaar kwam Ingrid voor .- het eerst uit bij de senioren waar zij als vijfde eindigde. Het jaar daarop werd zij wederom vijfdm bij de Ne derlandse kampioenschappen in Groningen. Hier liet zij een goede indruk achter door haar prestatie-uitvoering. Inmiddels trainde Ingrid reeds twee maanden in Vanccuver (Canada) onder leiding van trainer Ted Barton, die toen het zomerkamp in ,s Hertogenbosch heeft geleid. Ingrid Aalders is bij de kam pioenschappen begonnen met verplichte figuren, waar zij de tweede plaats innam. Haar ver plichte korte kür heeft zij zeer goed gereden en daar ver overde zij een eerste plaats mee. Op haar vrije kür pakte zij eveneens een tweede plaats. Gezien Astrid Aalders in de komende jaren in Canada blijft trainen, zijn de ver wachtingen dat zij zich zeker zal opwerken tot aan goede prestaties te komen voor Ne derland. SCHIEDAM Volgens de CDA lijsttrekker Aad van Lin gen wordt de uitkomst van de komende gemeenteraadsver kiezingen in juni dit jaar extra veronzekerd door de leegloop van Schiedam. De ruim duizend stadgenoten die per jaar naar elders vertrok ken in de periode tussen de laatste en de aanstaande verkie zingen, maken volgens van Lingen een „onpeilbaar deel" van het kiezersvolk uit. Voorspellingen over het aantal zetels dat het CDA kan behalen SCHIEDAM De drie inzit tenden van een auto die woensdagavond in het water van de Lange Haven bij de oude sluis terecöt kwam heb ben het er zonder kleerscheu ren vanaf gebracht. Zij wisten vrijwel direkt op de kant te komen nadat zij het voertuig op eigen kracht had den verlaten. Het ongeluk ge beurde om ongeveer kwart voor tien. De auto, komend vanaf de Dam, wilde linksaf slaan. Toen de 37-jarige bestuurder uit Maassluis afremde voor de bocht begon de auto te slippen en gleed rechtdoor het water in. De gealarmeerde politie en brandweer hoefden de inzitten den niet uit het water op te pik ken. Duikers van de brandweer stelden vast dat zich niemand meer in de auto bevond. De inzittenden werden naar het politiebureau overgebracht om daar op verhaal te komen. De auto werd door een takelwagen op het droge gebracht. Ongeveer twee maanden gele den raakte op vrijwel dezelfde plaats ook een auto te water. De afloop was toen minder geluk kig. Een taxichauffeur uit 's Gravesande verloor bij dat ongeluk het leven. doet Van Lingen slechts met de grootst mogelijke voorzichtig heid. Het CDA heeft thans 10 (van de 35) zetels in de Schiedamse ge meenteraad. Van Lingen hoopt dat het er na juni elf, of mis schien zelfs twaalf zullen wor den, maar houdt er tevens reke ning mee dat 8 zetels evenzeer tot de mogelijkheden behoren. Van Lingen doet deze uitspra ken in het deze week versche nen afdelingsblad van de con fessionelen. Daarin zegt de on langs tot lijsttrekker gekozen CDA-er, de opvolger van Siem Rosman die naar de Rijnmond- raad vertrekt, ook dat een an dere coalitie dan met de PvdA denkbaar is. Van Lingen doelt daarbij op een college op zo breed mogelijke basis, dat kan bestaan uit CDA, VVD en D'66, als die laatste partij tenminste verkiezings winst behaalt. Niet uitgesloten is dat van Lin gen zelf in een nieuw college zal plaatsnemen, ongeacht de sig natuur van dit bestuursorgaan. De CDA-lijsttrekker wordt als voornaamste kandidaatwethour der getipt als partijgenoot Riet Taverne het na juni als college lid voor gezien mocht houden. Mocht van Lingen tot wethou der promoveren, dan ziet hij in ieder geval niets in een wethou derschap op deeltijdbasis, zoals de PvdA onlangs voorstelde. Binnen de PvdA gingen name lijk stemmen op het aantal wet houders te verdubbelen en elk van hen een halve dagtaak toe te bedelen. Het plan is bij de socialistische wethouders niet met open ar men ontvangen. Alleen Reinier Scheeres had er geen overwe gende bezwaren tegen. Zijn col lega's hulden zich echter in een veelbetekenend stilzwijgen. Van Lingen vindt een wethou derschap op deeltijdbasis on denkbaar. „Het dagelijks be stuur van de stad is een zaak die je met hart en ziel doet. Die taak neemt je compleet in be slag", aldus de CDA-lijsttrekker in het afdelingsblad. Mocht hij na de verkiezingen tot wethouder promoveren, dan voelt Aad van Lingen niets voor een bestuursbaan in deeltijd. SCHIEDAM/VLAARDINGEN Vier grote vrachtauto's, volgeladen met voedsel, kleding en medicamenten, vertrek ken zaterdagmorgen om negen uur vanaf de Wilton Fije- noordwerf naar Polen. De wagens bevatten de goede ren die de afgelopen weken zijn ingezameld in Schiedam en Vlaardingen door de Stichting Polen '81. De auto's maken onderdeel uit van een groot konvooi dat wordt geformeerd in Overschie en dat vanuit die gemeente om tien uur precies zich op weg zal begeven. Het konvooi bestaat uit 15 vrachtauto's en wordt begeleid door een speciale ANWB-wa- gen. Ook gaat een auto met die selolie mee, dit om de wagens van brandstof te voorzien die bij het passeren van de Oost Duitse grens vermoedelijk niet meer te krijgen zal zijn.aSLl nog enkele nieuwe Jan van Riebeeckweg 2, telefoon 379166-152066 Donderdag koopavond geopend. Aan het transport nemen ook auto's deel uit de Hoekse Waard Men hoopt de Neder lands Duitse grens nog vóór één uur 's middags te passeren. Eerste halteplaats is Helmstedt aan de grens van de twee Duits- landen, waar de chauffeurs zul len overnachten. In Polen wordt het konvooi ontbonden. Alle auto's hebben een eigen losadres. De Poolse kerk draagt voor ver dere distributie zorg. Voor de terugweg zullen de wa gens zich verzamelen in Oost- Duitsland. Volgende week za terdag moet de stoet weer terug zijn in Nederland. Volgens de Stichting Polen '81 is dit niet het enige transport dat vanuit Schiedam wordt georganiseerd. Binnen afzien bare tijd hoopt men een tweede zending goederen naar Polen op de weg te brengen. De inzamelakties worden na za terdag gewoon voortgezet. Men wil zich dan beperken tot het bijeenbrengen van levensmid delen en medicamenten, omdat daaraan het meeste behoefte zou bestaan. Het eerste transport bevat het overgrote deel van de kleren die de laatste weken zijn opgehaald. De kleding bleek, aldus een woordvoerder van de stichting, over het geheel genomen van uitzonderlijk goede kwaliteit. Drie Schiedamse transportbe drijven leveren elk één wagen aan het konvooi. Vijf ervaren chauffeurs maken de lange rit mee, te weten E. T. Vlier en W. M. de Jongh voor de firma Net- tenbreijer, J'. A. V. Westerhof voor Kleineroort, Poot en Baade en J. H. Bijloo en J. N. Oomes voor Baartmans en Tuinwijk transporten. De vierde „Schiedamse" wagen komt van de forma Morot uit Schravendeel. Bestemmingen zijn Boleslawiec, Cieratow, Czes- tochowa, Kiedrzyn, Warschau en Lomza. Het transport wordt vanaf de Wilton-werf begeleid door een escorte motoragenten. Tot aan de Burgemeester Van Haaren- laan lopen enkele honderden scouts voor de auto's uit. Zij heb ben eèn groot aandeel gehad in de inzamelakties van afgelopen zaterdag. Ook voor partijen Telefoon 733426 'i-uravalandsewag 622, Schiedam SCHÏCMMSEWKUIC TtL. 703481 SCHÏDVWKETUa)

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1