Nederlandse judo kampioenschappen NORMAAL (rood) SUPER (oranje) SUPER-PLUS (blauw) 5.SS BAS VAN DER HEUDEN U boft maar met (blauw/groen) (paars) 0.15 Volleybal Kampioen schappen Tafeltennis Wijziging GEBIT STUK J. VERINGMEIJER Club van honderd Puzzeltocht Dam kampioenschap SCHIEDAM Het af gelopen weekend heb ben drie Schiedamse dames judoka's van het Budo Instituut Schie dam, onder leiding van hun trainers Gerard Vroegh en Rinus Bos man, deelgenomen aan de nationale titelstrijd in Doetinchem. Horecatoernooi 3 91 ORANJE Zes jaar judo Schaken Zaalvoetbal Carnaval bij HBSS Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Donderdagavond is op de clubavond van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging als gast Theo Westen van de afdeling strafzaken van de KNVB. Deze functionaris behandelt alle strafzaken van het amateurvoetbal via het KNVB sportcentrum in Zeist. Theo Westen zal een lezing houden over hoe te handelen als scheidsrechter bij strafzaken en zal tevens daarop een toe lichting geven. De avond vindt plaats in het clubgebouw van SV HV Schiedam in het sportpark Harga en begint om half negen. Ook niet scheidsrechters zijn op deze avond van harte welkom. Dat de sporthal Margriet zeer in trek is bij diverse sportbonden valt op te maken uit het feit dat, zowel het Nederlands Handbal Verbond als het Koninklijk Korfbal Verbond, hun Neder landse kampioenschappen in deze hal houden. Op zondag 21 maart vinden de finales plaats van de Neder landse kampioenschappen zaal handbal jeugd en op zaterdag 27 maart is het Nederlands kam pioenschap voor afdelingsteams senioren zaalkorfbal. Ook is nu al bekend dat op 2 maart 1983 de wereldkam pioenschappen zaalhandbal in de Schiedamse sporthal worden gehouden. Er zullen dan twee wedstrijden worden gespeeld en drie dagen later eveneens twee wedstrijden in de Ahoy sporthal in Rotterdam. De eerste jeugdtedms van de ta feltennisvereniging de Koren beurs zijn de net gestarte voor jaarscompetitie goed begonnen. Het eerste jongensteam speelde een uitwedstrijd bij The Back hands in St. Willebrord. In een vrij gemakkelijke weds trijd kwam de Korenbeurs op een regelmatige wijze aan een 7-3 overwinning. Alleen de sterkste man van The Back hands vormde voor alle drie de Korenbeurs-spelers een te groot struikelblok. Ronald van Kam pen stond in de derde game te gen deze speler nog met 19-12 voor maar verloor uiteindelijk toch. Zodoende kwam hij evenals Aad de Beer en Richard v/d Toorn tot twee overwinningen. Ook het dubbelspel met het Ko- renbeursdubbel Richard v/d Toorn en Ronald van Kampen, werd een overwinning voor de Schiedammers. Het eerste meisjesteam deed het niet minder goed. In de thuis wedstrijd tegen Iduna uit de Bilt werd het maar liefst 9-1. Renate v/d Poort verloor de eerste wedstrijd welliswaar in drie games van Lopez de Silva, maar verder hoefden de Koren beurs-meisjes geen wedstrijd meer uit handen te geven. Magna v/d Kraan en Pascale Barkey behaalden dus elk drie overwinningen en samen won nen ze ook het dubbelspel. Re nate v/d Poort kwam in twee partijen als overwinnaar te voorschijn. In het programma wat de onts panningscommissie van de voetbalvereniging Demos had samengesteld is een wijziging gekomen. De bingoavond, die gepland was op 12 februari, wordt verschoven naar vrijdag 19 februari. In de plaats hiervan zal er op donderdag 11 februari een koppelwedstrijd klaver jassen plaats vinden tegen de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Beide avonden be ginnen om acht uur en worden gehouden in het nieuwe club huis van Demos in het sport park Harga. Op 26 februari wordt gestart met het paasklaverjastoernooi en de volgende data daarvan zijn: 5, 12 en 26 maart en 2 april. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9.00-17.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 De eerste return-werdstrijden in de volleybalcompetitie wa ren voor de Schiedamse volley balvereniging Both Partners zeer gunstig. Zowel de dames als de heren wonnen hun weds trijd. De heren speelden uit te gen VC Utrecht. Deze ploeg hadden de Schiedammers thuis met 3-0 verslagen en ook dit keer hadden zij niet veel moeite met hun tegenstanders. De Schiedamse ploeg was op alle fronten de sterkste wat de wedstrijd als kijkspel niet aan trekkelijk maakte. Jilles Degeling zorgde voor B&P weer voor prachtig aan- valswerk, waardoor hij zich dit seizoen andermaal in de kijker speelde. Na de eerste twee sets met 7-15 en 10-15 te hebben gewonnen, ging B&P wat rommelig te werk. Vooral aan het spelver- dejen van Erik Wonnink ha perde nog al wat, waardoor trainer/coach Paul Eikelen boom het noodzakelijk achtte hem voor Perry van den Blink in te wisselen. De derde set werd dan ook met 15-10 verlo ren. In de vierdeset herstelde de ploeg zich in een veranderde opstelling en won dan ook ge makkelijk met 3-15. De dames speelden in Groot Ammers tegen WIK Bakkers rode een voortreffelijke weds trijd. Vrijwel alles lukte bij de Schiedamse dames en daardoor werd vrij gemakkelijk een 3-0 overwinning met de setstanden 11-15, 4-15 en 10-15. Ook de handbalvereniging Ket- hel start met het oprichten van een club van honderd. Binnen kort zijn de deelnemersbewij- zen beschikbaar. Deelnemers die reeds 0 betaald hebben, krij gen zo snel mogelijk hun bewijs in handen, de overigen krijgen het formulier zodra de honderd gulden door de penningmeester van HVK ontvangen zijn. Er zijn ook suggesties gedaan om deze club alsnog uit de brei den door middel van een persoonlijke spaarregeling. Deze club van-honderd is in het leven geroepen voor de bouw van een nieuw clubhuis te be kostigen. Wanneer hieraan be gonnen kan worden is nog niet bekend, het materiaal is al bin nen en de planning gaat ge woon door. Optimistisch blijft het bestuur wachten tot de plek bekend wordt waar het club huis moet komen. Op zondag 31 januari organi seert de Toerclub Rijnmond een puzzel-wandeltocht in de omge ving van het sportpark Harga en het Prinses Beatrixpark. Deelnemers aan deze wandel tocht worden om tien uur 's morgens verwacht in de kan tine van de wielerbaan aan de Olympiaweg. Zij worden daar ontvangen met een gratis kop koffie, voor de kinderen limo nade. De aanvang van de puz zeltocht is elf uur. Na afloop van de wandeltocht is er voor iedere deelnemer in de wieler baankantine erwtensoep en roggebrood met spek te veror beren. Zowel de koffie, soep als deelname is gratis en daarom rekent de TC Rijnmond op een groot aantal deelnemers. Op vrijdagavond 29 januari wordt weer gestart met het damkampioenschap van Schie dam. De wedstrijden zullen worden gespeeld in gebouw De Ark op het Hargplein, iedere week op vrijdagavond. Aanmel ding kan geschieden telefonisch bij Anton Risseeuw telefoon 262204 of Bert Utens telefoon 263153. Het inschrijfgeld be draagt vijf gulden, te voldoen voor de aanvang van de weds trijden. Ged. uitslag: 1. van der Pluijm—Duik rem. 2. Keet baasYben rem. 3. JuinLen- nards 1-0. 4. R. Kruijs-Reyenga 1-0. 5. Dijkhuizenvan Elburg rem. 6. RoggeveenMelker 1-0. 7. SloofNagengast 1-0. 8. Van LeeuwenEngelse rem. 9. BrandLeyendekker rem. 10. A. Kruijs-Lennex 1-0. Ria van Venrooy valt aan met een 5e heupworp (harai- goshi). De 18-jarige Ria van Ven rooy, die twee weken gele den kampioen van Zuid- Holland is geworden in de klasse tot 48 kilo, kwam als eerste door de voorrondes heen door alle wedstrijden in haar voordeel te beslissen. In de halve finales tegen Inge Heuvelman liep zij een kleine achterstand op die niet meer weggewerkt kon worden en verloor haar finaleplaats. Inge Heuvelmans ontwijkt hier een schouderworp van Ria van Venrooy. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar, met toestem ming van de voetbalvereni ging SVV, de gemeentelijke sportraad Schiedam en de KNVB afdeling Rotterdam, weer het Horecatoernooi ge houden georganiseerd door Dick van Gelderen en zijn mede-commissieleden Aad Dekkers, Arie van der Windt en Henk van der Veer. Het toernooi wordt gehouden op de velden van SVV in sportpark Harga en wel op zondag 30 mei, eerste Pinks terdag. De vergadering voor de deel nemende Horecabedrijven wordt gehouden op dinsdag 2 maart in de bovenzaal van De Amstelbron aan het Broers- vest in Schiedam, aanvang half negen. De Horecabedrijven die ook dit jaar weer aan het toernooi wensen deel te nemen dienen zich telefonisch in verbin ding te stellen met het num mer 731129. De mogelijkheid tot inschrijven sluit op 2 maart. Dick van Gelderen, de organisator van het Horecatoer nooi. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN K Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997-264140 In de strijd tegen Suzanne Klomp om de bronzen medaille toonde van Venrooy een enorme inzet dat haar het no dige voordeel opleverde en te vens een eervolle derde plaats. Bij de junioren in de klasse tot 60 kilo kwam de 14-jarige Mylène Smit op de mat. Met een goed zelfvertrouwen wist zij ook door de voorrondes te komen, maar in de halve finales moest zij haar meerdere erken nen in Dorssen. Mylène Smit, die daarna de strijd moest aan binden tegen Snijders voor de derde plaats bracht al haar ju- doinzet in de strijd hetgeen een bronzen medaille opleverde. Mylène Smit, die voor het eerst aan een nationale titelstrijd deelnam en zes jaar de judos- port beoefent, kan terugkijken op een geslaagd kampioen schap. Ingrid van der Geugten, die uitkwam in de klasse tot 56 kilo bij de senioren, kwam niet door de voorronden heen en moest genoegen nemen met een stuk wedstrijdervaring bij deze da mes top-judoka's. Twee bronzen medailles voor leerlingen van de Budo sport Schiedam bij de Nederlandse kampioenschappen voor dames is voor de trainers Gerard Vroegh en Rinus Bosman toch geen slecht resultaat. Vastbesloten gaan zij er alles aan doen om voor de volgende kampioenschappen nog meer dames te kunnen leveren die aan de nationale titelstrijd kun nen deelnemen. In klasse 2D van de R.S.B. blijft het eerste team van schaakver eniging Het Zwarte Paard ste vig doorschaken. In de vierde ronde werd ook het standaard team van Shell met grote cijfers verslagen: 7 1/2-2 1/2. Door dit resultaat is H.Z.P. 1. het best scorende team van de gehele Rotterdamse Schaakbond. Ruud Kruijs overspeelde zijn tegenstander volkomen, omdat deze zijn theorie-lesje niet bleek te kennen. Broer Aad haalde met opvallend gemak het tweede punt binnen en Gor Sloof was opnieuw niet te stui ten. Met wat grapjes in het Staun ton-gambiet zorgde hij voor 3-0. De tegenstander van Aad Juin kon toen niet achter blijven en was zo vriendelijk om de toegestane bedenktijd te overschrijden. Bij deze 4-0 stand bezag de sup porters-schare met vqldoening de overige borden. Dik van der Pluijn en Herman Keetbaas stonden duidelijk beter en Dik Roggeveen nam dankbaar een foutief geofferd stuk in ont vangst. De nieuwe troef van H Z.P.; Jan Dijkhuizen wist zijn partij op curieuze wijze remise te maken. De tweede puntende- ling kwam op naam van Jan Brand, die geen bres in de Sto newall van zijn opponent kon slaan. Ook Hans van Leeuwen nam remise om thuis tot de con clusie te komen dat hij de slots telling vrij eenvoudip kon win nen. In de heersende feest vreugde werden bord 1 en 2 re mise gegeven, maar Dik Rogge veen kreeg zijn welverdiende punt. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden voor de zaalvoetbalcompetitie zijn: Zwart WitSVDPW 6-4, OlympusNedlloyd'70 1-3, De mosZinkwegse Boys 1-5, Mar- tinitVVDH 4-4, Ex- celsior'20DZB 4-3, Schie damse BoysNado/V 4-1, DRZDEH (dames) 8-1, DHSBerkel 7-1, Groe- noordGLZ 2-6, FCN'66Swift Boys 4-3, HBSSDJS 1-3, Heine- noord—DCMR 0-12 en Hoog vliet—EDS 4-3. De voetbalvereniging HBSS houdt op zaterdag 13 februari een groots carnaval. Vanaf he den zijn de kaarten hiervoor verkrijgbaar aan de bar van het clubhuis. In verband met het feit dat de vorige Prins, Graaf Leonardus de eerste van het Eiland, een grote post in het uitgavenpak- ket was, was de prijs voorheen zeven gulden en vijftig cent. Nu HBSS echter een zeer royale prins heeft, namelijk Prins jonkheer Harribal van het acht ste, is de raad van elf overheen gekomen om dit jaar een onge kend lage toegangsprijs te hef fen van vijf gulden. Hiervoor kan men zich verzekeren van een goede plaats in de Prinse lijke residentie. Er wordt echter wel gesteld, wie het eerst komt het eerst maalt en uitverkocht betekent dat er geen kaarten meer verkocht worden. i Ria van Venrooy maakt hier een uchi-mata tegen Suzanne Klomp. VOOR DROGERE BLIJE BABY'S, ELKE DAG EN NACHT! DICK DRUNK H1NDIRP0STIR zolang de voorraad strekt HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 27 JANUARI 1982 PAGINA 17

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17