BU LEDwAK Werkgroep stop Rijksweg 19 Reconstruktiecommissie over Rijksweg 19 9 stuks, tse- SCHIEDAM, Noordvest 115, 010-263838 WATERWEG-NOORD Donderdag 21 ja nuari bood de Werk groep „Stop Rijksweg 19" aan de heer Henne- kam, woordvoerder voor verkeerszaken van de CDA-Tweede Kamerfractie, ruim 6500 handtekeningen aan tegen de aanleg van Rijksweg 19 door Mid den-Delfland en vlak langs woonhuizen in Vlaardingen en Schie dam. Dit met het oog op de behandeling van de begroting voor het Rijkswegenfonds 1982. Lage prioriteit HmIllilliniumiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiimiiig HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 27 JANUARI 1982 PAGINA 23 3-Deurs linnenkast. O" UITVERKOOP Geldig l/m 4 febr 1982 04LB82A-3030 Eiken slaapkamer: ledikant 140 x 200 cm met 2 nachtkastjes en ombouw. 1098^ 2-Persoons bedsprei met volants. 49-95~ Originele zeegrastegel 30 x 30 vI in banen van cm per tegel Ruim 6500 handtekeningen voor de Tweede Kamer Met deze handtekeningen wil men het CDA aan hun voorwaarden bij Rijksweg 19 herinneren en wijzen op de mogelijkheden die zij nu hebben om hun voorwaar den in te vullen. MAASLAND Donderdag 28 januari vergadert de Re constructiecommissie voor Midden-Delfland. De verga dering begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het Bu reau van Uitvoering te Maas land. Als belangrijkste punt staat Rijksweg 19 op de agenda. Rijksweg 19 is al lange tijd on derwerp van hevige discussie binnen en buiten Midden-Delf land. Over de verdere aanleg van deze weg door Midden- Delfland wordt nogal verschil lend gedacht; ook binnen de Reconstructiecommissie, die zich in 1980 in meerderheid te- terstaat heeft in 1981 de voorzit ter van de reconstructiecom missie echter verzocht om bij de planvorming rekening te hou den met de verdere aanleg van de rijksweg. De reconstructie commissie heeft daarom beslo ten een programma zonder en een programma met Rijksweg 19 te maken. In het laatste ge val moet volgens de commissie echter aan eenaantal voor waarden worden voldaan. Over deze voorwaarden gaat de commissie nu praten. Dit ge beurt aan de hand van de ad viezen die de diverse subcom missies (Landbouw, Natuur en Landschap, Recreatie) hebben vormgeving, de technische uit voering en de consequenties voor recreatie, landbouw en na tuur en landschap. De vergaderingen van de re constructiecommissie voor Mid den-Delfland zijn openbaar. Wanneer men dat van tevoren kenbaar maakt, kan men vijf minuten spreektijd krijgen. De vergadering wordt gehou den in het Bureau van Uitvoe ring, Foppenpolder lc te Maas land (telefoon 01899-22011). Het kantoor ligt vlakbij de afslag Maassluis/Maasland van Rijks weg 20. Vanaf de rijksweg is het richting Maasland en vervol gens over de eerste brug rechts. gen de verdere aanleg uitsprak. De minister van verkeer erv wa- uitgebracht. De voorwaarden hebben vooral betrekking op de De Tweede Kamer heeft een motie tegen de aanleg van Rijksweg 19 eind 1980 verwor pen tijdens de behandeling van het Structuurschema Verkeer en Vervoer. Wel stelde het CDA toen als voorwaarden dat de weg op een aanvaardbare wijze in het landschap van Mid den-Delfland zal worden inge past, dat een inpassingsrapport moet worden gemaakt dat aan de Tweede Kamer moet wor den voorgelegd, en dat de prio riteiten van deze weg tegen die van andere wegen moet worden afgewogen. Minister Zeeval- king van Verkeer en Waters taat heeft tot nu toe geen in- Het bureau ligt daar vlak ach- D?r. passingsrapport aan de Kamer gezonden. Wel heeft de Werk groep „Stop Rijksweg 19" eind oktober 1981 in eén rapport aangetoond dat de weg niet aanvaardbaar is in te passen. Minister Zeevalking heeft ge zegd, dat Rijksweg 19 door Mid den-Delfland een lage prioriteit heeft. Om deze uitspraak kracht bij te zetten heeft de Werkgroep in een brief aan de Tweede Kamer gevraagd om Rijksweg 19 tussen Rijswijk en Vlaardingen uit het Uitvoe ringsprogramma bij de Begro ting 1982 te schrappen. Daarna kan op een betere manier de prioriteit van deze weg tegen die van andere wegen worden afgewogen. De Werkgroep vraagt de Tweede Kamer hoge prioriteit te geven aan het Hoefijzerge deelte van Rijksweg 19 tussen het knooppunt Ypenburg en de Plaspoelpoder, mits dit als een stadsautoweg wordt uigevoerd. Hierdoor zal de verkeersover last in de Rijswijkse woonwij ken drastisch verminderen, het Industriegebied Plaspoelpolder krijgt een goede ontsluiting en een aantal belangrijke knelpun ten voor het Westlandse vei- lingverkeer worden opgeheven. Voor de laatste keer: Opsporing Verzocht! ■Uil Hh foto's- zijn gemaakt op de Lange Achterweg, tussen de 50 en 55 jaar geleden. De inzender kan geen exacte datum opgeven. De vierde foto is van nog langer terug, zo'n 61 jaar geleden, en dus gemaakt rond het jaar 1920. Afge beeld staan leerlingen van de katholieke kleuter school op de Singel. Hoogwerf, thans 65, was toen 4 jaar oud. Na zijn ver huizing naar de Gorzen spreekt hij een enkele keer nog wel eens met vrienden en vriendinnen van weleer. De anderen heeft hij al die jaren niet weer gezien. Hij zou het leuk vinden als de meisjes en jongens van toen, zoals ze staan afge beeld op de groepsfoto's hem nog eens belden of op zochten. Hoewel hiermee een einde is gekomen aan anderhalf jaar „Opsporing Verzocht" in vaste rubrieksvorm houdt de redaktie zich aan bevolen voor incidentele plaatsing van oude foto's als daarmee tenminste een aanwijsbaar doel is ge- diend, zoals het opsporen van oude klasgenoten voor schoolreünies e.d. Resteert ons nog onze dank over te brengen aan alle in- zenders. De reacties waren vaak hartverwarmend en ontroerend. Het heeft ons ook zeer ge- troffen dat door plaatsing van een enkele foto soms reeds lang verloren gegane kontakten weer werden hersteld. Het was een hele eer daaraan te mogen bij- dragen. SCHIEDAM Kort voor de jaarwisseling maakten we op deze plaats bekend dat de rubriek Opsporing Verzocht op zijn einde liep. Sindsdien is nog één afle vering geplaatst, namelijk die over de Polyantha-ten- toonstelling enkele dagen voor het uitbreken van de oorlog. Thans wordt de rubriek de finitief afgesloten met vier foto's van een Schiedamse lezer, de heer D. Hoogwerf uit de Abbenbroeksestraat 31, telefoon 266278. Drie van de vier -de straat-

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 23