Laat gemeente geld liggen? Veel „vers bloed" op verkiezingslijst D'66 „Blue wave" van Clinicals in jongerensociëteit Q.T. Bingo bij Rietzeilers Voorlichting natuurgenot over aquaria Vrouw en de Islam Adri Reynhout lijsttrekker Vechtpartij in café Hobby's Tegelzetter Hobby's Politiek Lucky Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Nieuwe Mathenesse- straat 15. Af f Schiedam A OIO - 260199 SCHIEDAM Maan dag 1 februari is het precies 60 jaar gele den dat Jacob Zonne veld en Maria Verka- Pieter en Johanna Eggelmeijer: „We hebben het reuze gezellig" de in het stadhuis in Kethel/Spaland in het huwelijk traden. De heer Zonneveld is op 16 november 1897 in ke- thel geboren en mevrouw Zonneveld-Verkade op 30 iuni 1900 eveneens te Ke- thel. Jacob en Maria Zonneveld: ketellappers GEBIT STUK J. VERINGMEIJER SCHIEDAM In Schiedam is sprake van een ware tennisexplosie. Het aantal banen in de stad moet drastisch worden uitgebreid, wil men tegemoet kunnen komen aan de verlan gens van de sterk groeiende tennisschare, om met enige regelméat een balletje te slaan. Om al die wensen in goe- de banen te leiden lijkt de gemeente de voorkeur te geven aan exploitanten uit het verenigingsleven. Par- tikulieren worden ge weerd, terwijl zij toch be reid zijn méér geld op ta fel te leggen. Lucky Loser Jan van der tennisbanen aanleggen" orre: „Grote concurrentie als ook de voetbalverenigingen SCHIEDAM D'66 gaat met voor een groot deel vers bloed de gemeenteraadsverkiezingen in. Lijsttrekker van de Schiedamse afdeling is geworden Adri Reynhout. The Clinicals: literair, theatraal, muzikaal HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 29 JANUARI 1982 PAGINA 19 Twee echtparen blikken terug op 120 jaar huwelijkstrouw Het echtpaar Zonneveld heeft drie kinderen, twee zoons en één dochter, negen kleinkinde ren en twee achterkleinkinde ren. „Dat worden er spoedig drie", laat mevrouw Zonneveld weten. Als geboren en getogen „Ketel lappers" is de heer Zonneveld merkwaardig genoeg in Rotter dam gaan werken als melkboer. Zij hebben daar 18 jaar lang een melkbedrijf gerund, maar zijn in de oorlog weggebombardeerd. „We waren alles kwijt, alleen de kinderen hadden we gelukkig nog over", laat mevrouw weten. Na het bombardement is het echtpaar Zonneveld naar Kethel teruggekomen. Ze hebben toen vier jaar ingewoond bij de ou ders van mevrouw Zonneveld op de Oudedijk. Daarna kregen zij een woning op de Schiedam- seweg. b.iu:- juli vorig jaar woont het echtpaar Zonneveld in huize Spaland aan de Willem Andrie- senlaan. Daarvoor hebben ze ge woond in de Willem Pijper straat. „We hebben het hier prima", zegt de 81-jarige mevrouw Zon neveld. „Het eten en de verzor ging is hier mirakel best. We krijgen hier het beste van het beste en ook met de zusters (zoals zij de bejaardenverzorg sters noemen) kunnen we best overweg. We zijn gelukkig niet lastig, tenminste dat geloven we niet". Mevrouw Zonneveld weet van het „boerenleven" wel wat te vertellen. Zelf heeft ze van haar 9e tot 20-ste jaar koeien gemol ken. De hobby's van Jacob Zonne veld zijn schaken en dammen. In zijn militaire diensttijd heeft hij dit geleerd. Vandaag aan de dag schaakt en damt hij nog wel graag een partijtje in de recrea tiezaal van huize Spaland. „Er zijn jammer genoeg niet zoveel schakers hier" Zowel mevrouw als de heer Zonneveld zijn nog goed gezond. Maria Zonneveld is altijd een liefhebster geweest van haken en breien. „Nu doe ik het niet zoveel meer. want het wordt een beetje moeilijk met mijn ogen". Tussen het gezellige gesprek door zegt mevrouw Zonneveld plotseling trots: „Ik ben de oud ste van de 12 kinderen en ook de eerste die 60 jaar getrouwd is". Maandagmorgen is het groot feest in de recreatiezaal van Huize Spaland „Als ik maar vroeg klaar ben. dan ben ik niet zenuwachtig", laat mevrouw weten. Jacob Zonneveld vind het wel leuk dat de burgemeester komt. „Dan kan ik hem eens van dichtbij zien", zegt hij la chend. ,s Avonds komt de ge- hele familie bij een in gebouw De Rank om deze heuglijke dag wat luister bij te zetten. Nog een echtpaar trad de eerste februari op de kop af 60 jaar ge leden in het huwelijk. Op 1 fe bruari 1922 trouwden te Rotter dam Pieter Eggelmeijer en Jo hanna Bouman. Maandag is het dus precies 60 jaar geleden dat ze elkaar het „Ja-woord" gaven. De heer Eggelmeijer is op 8 de- Luubti i90i ,n Schiedam ^bo ren en mevrouw Eggelmeijer- Bouman op 20 oktober 1900 in Rotterdam Het echtpaar Eggelmeijer heeft twee kinderen, één zoon en één dochter wat ook nog een twee ling is. Dochter Maartje woont in Schiedam en zoon Johannes in Etten-Leur. Vier kleinkinde ren en drie achterkleinkinderen maken de familie compleet. Direct na hun huwelijk is het echtpaar Eggelmeijer in Schie dam gaan wonen, maar ze zijn als snel naar Rotterdam SCHIEDAM De Schied. Vrouwenraad organiseert op donderdag 4 febr. a.s. in het D.C. „De Vier Molens" een bij eenkomst waar mevr. Caspari een lezing zal houden met dia's over: „de Vrouw en de Islam". Deze lezing zal hoofdzakelijk gaan over het ontstaan en de verspreiding van de Islam, de ceremonieën rondom Mekka en Medina en tot slot de positie v.d. vrouw in de Islam. Aanvang 9.30 uur; toegang 1,50. Iedereen is hartelijk wel kom. voor één gulden per week. „Ik ben daar toen weggejaagd", zegt de vlot pratende Eggelmeijer. Hij is daarna metselaar gewor den tot zijn 18e jaar en is toen tegelzetter geworden. Dat heeft hij volgehouden tot zijn pen sioengerechtigde leeftijd. verhuisd, waar ze het echter maar zes jaar hebben volgehou den. Toen zijn ze weer terugge komen naar Schiedam. De heer en mevrouw Eggel meijer wonen al weer negen jaar in de Dr. Kuyperlaan 141 en daarvoor hebben ze ruim 40 jaar in de Nieolaas Beetsstraat ge woond. De nu 80-jarige Pieter Eggel meijer is op 12 jarige leeftijd met werken begonnen bij de firma Ingelse als leerling machine bankwerker. Hij is daar twee jaar geweest Eén van zijn grootste hobby's is biljarten. „Dat doe ik nu al ruim 50 jaar. Ik ben ook nog 35 jaar voorzitter geweest van de bil jartvereniging Entre-Nous, zegt Pieter Eggelmeijer met enige trots. „Wij hadden toen het speellokaal bij café Bliekendaal aan de Vlaardingerdijk Ook is de heer Eggelmeijer nog zeven jaar secretaris geweest van de soos St. Jozef'aan de Lange Nieuwstraat. Hij biljart nu nog graag een partijtje in de soos. „Sport heb ik nooit kunnen be oefenen, omdat ik altijd buiten de stad heb gewerkt", laat hij er direct op volgen. Johanna Eggelmeijer-Bouman heeft van haar 12e tot haar 21ste jar in de huishouding gewerkt. „Toen ik getrouwd ben, was dat afgelopen want ik had in het huishouden genoeg te doen". Zowel mevrouw als mijnheer Eggelmeijer zijn beiden nog goed gezond en komen nog veel buiten. „Zondags gaan we altijd naar mijn dochter een potje kaarten, reuze gezellig", merkt mevrouw Eggelmeijer op. De receptie houdt het echtpaar Eggelmeijer vanavond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Tennispark niet naar partikulier SCHIEDAM De Schiedamse karnavalsvereniging De Riet zeilers organiseert regelmatig bingo-avonden. De opbrengsten van deze avonden zijn bestemd voor de gehandicapten van Schiedam. Op dinsdag 2 februari wordt weer bingo gespeeld, zoals ge woonlijk in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Prijzen zijn onder andere wek kerradio's, linnengoed en stoomstrijkijzers. De avond begint om acht uur, de zaal is open half acht. Ook niet-leden van de Rietzeilers zijn van harte welkom. SCHIEDAM Voor eigen le den, en tevens uit propaganda oogpunt, organiseert de Aquari umvereniging „Natuurgenot in Huis", regelmatig voorlichtings ochtenden over bouw van vol- glasaquaria in het eigen hobby centrum, Singel 128. Een technische aanschouwelijke voorlichting wordt gehouden op zaterdag 13 februari, aanvang 11 uur. Het zelf lijmen van een aquarium maakt de hobby, (het houden en kweken van tropi sche vissen), aanzienlijk goedko per. Wat hierin is te bereiken werd weer eens duidelijk aangetoond bij de keuringen aan huis, ir. competitieverband. De keuring werd gehouden door het distrikt Zuid-Holland Zuid van de over koepelende landelijke Bo»id „Aqua Terra". In de rubriek „Speciaalaquaria" eindigde het lid G. Heus op de vierde plaats. Zijn clubgenoot, R H. L. Buis, klasseerde zich als vijfde in de rubriek „Gezelscha paquaria". Op maandag 1 februari is de tweede contactavond van het nieuwe jaar in de grote zaal van gebouw Sociale Belangen, Lange Haven 73, aanvang 8 uur, ook toegankelijk voor belangstellen den. Op de agenda staat o.m. een dia lezing door de heer Sneepels uit Goudswaard na een bezoek aan Sri Lanka, de bakermat van veel tropische siervissen en wa terplanten. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9.00-17.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haverf 131, telefoon 010-261417 Ook het aanbod om eventuele arbeidsplaatsen te scheppen lijkt door de gemeente te wor den genegeerd en dat in een tijd dat iedere cent en iedere baan er één is. De aanleg van een grote tenm- sakkomodatie in Woudhoek- Noord 12 buitenbanen en een hal met nog eens 6 binnenbanen is om voor sommigen onbe grijpelijke redenen niet gegund aan een partikulier met 20 jaar ervaring, maar aan een kersver se stichting waar ook de ge meente een vinger in de pap heeft. Deze Stichting Tenniscentrum Schiedam Noord bestaat uit de tennisvereniging Schiedam- Noord (TSN) en De Smashing Fellows (TSF). Het gezelschap wordt gekompleteerd door de Sportraad (is de gemeente). Zij gaan zorgdragen voor dit kostbare komplex dat in april 1982 de buitenbanen opent en eind 1983 de binnenbanen. Er zal voldoende ruimte worden gereserveerd voor andere vere- nigingen of individuele spelers die eens een partijtje willen ko men slaan. Het VVD-raadslid Cor van Til- borg betoonde zich met deze gang van zaken weinig geluk kig. De liberaal wilde maandag in de gemeenteraad van sport wethouder Herman Posthoorn weten waarom deze de voorkeur geeft aan een stichting in plaats van aan Jan van der Torre, de exploitant van het tennispark Spieringshoek. Van der Torre gold als eerste ge gadigde, was bereid een hogere huur te betalen dan de stichting en beloofde bovendien de aan stelling van enkele beroeps krachten voor onderhoud en bardienst. De stichting daarente gen zou die karweitjes laten op knappen door onbetaalde vrij willigers. Voor Van Tilborg woog boven dien zwaar mee de know-how waarop van der Torre kan bo gen. De stichting heeft geen en kele ervaring bij het beheren van zo'n komplex. Posthoorn liet deze vragen goed deels onbeantwoord: hij mom pelde dat ook de stichting be- roepskrachten zal aanstellen en zag als eventuele mogelijkheid misschien wel een samenwer king tussen de stichting en een partikulier. Jan van der Torre, de gepasseer de gegadigde, wijt Posthoorns besluit vooral aan 's mans poli tieke kleur. Posthoorn is PvdA- man en zou derhalve weieens een aversie kunnen hebben te gen partikuliere ondernemers. Van der Torre zag zijn kansen in het niet verzinken zodra de aanleg van het park in Woud- hoek-Noord, waarover al sinds 1979 wordt gesproken, in de po litieke sfeer belandde. „De kaarten waren tijdens de raadsvergadering maandag al geschud, alles was al binnenska mers bekokstoofd", zo bekom- mentarieert de exploitant van Spieringshoek het raadsbesluit. Het viel hem ook tegen dat het CDA zich op de lijn van Post hoorn telde. Van der Torre is dan ook ernstig teleurgesteld. Hij bestempelt zichzelf nu als de lucky loser" en iedere tennisser weet dat lucky in dit verband niet direkt voor gelukkig staat, maar eerder voor de persoon die op de reser vebank, vaak vergeefs, zijn beurt afwacht. Voor hem betekent de komst van het tennispark in het noor delijk stadsdeel een ongewenste konkurrent, temeer omdat juist in die hoek van Schiedam de po tentiële tennissers wonen. Van der Torre schat dat aantal zelfs op zo'n 80 procent. Wat ligt meer voor de hand dan dat men voortaan Spieringshoek links laat liggen, omdat andere, misschien zelfs moderner banen dichterbij huis zijn? Maar dat is volgens Van der Torre nog niet het ergste. Die konkurrentie meent hij nog wel •het hoofd te kunnen bieden. Nii- pend wordt zijn positie pas als de gemeente ook Hermes DVS en andere voetbalverenigingen hun zin geeft. Want in die kringen bestaat na melijk ook het voornemen ten nisbanen aan te leggen om in de groeiende behoefte te kunnen voorzien en de verslappende in teresse voor het voetbal op te vangen. Volgens Van der Torre ziet Posthoorn in hem „een soort Al- bert Heijn, maar dan in tennis banen". Die monopolypositie probeert de gemeente te door breken. Voor de tennisondernemer bete kent één en ander wel dat hij straks minder inkomsten krijgt. En dat heeft weer konsekwen- ties voor het personeel. Van de 3 vaste krachten en de 6 parttimers die Van der Torre in dienst heeft zal er straks min stens één moeten verdwijnen, meent de exploitant van Spie ringshoek. De huidige fractievoorzitter Annemarie Peterhans-Steen die samen met Rob Hijmans de D'66 belangen verwoordt in de Schiedamse raad, is naar een onverkiesbare 5e plaats gescho ven. Mevrouw Peterhans stond haar hoge plaats overigens vrijwillig af, dit in tegenstelling tot Rob Hijmans, die van nummer twee naar nummer vier duikelde. Deze verrassende degradatie zou volgens aanhangers van de democraten onder andere te Wijten zijn aan Hijmans' tegen stemmen in gevoelige kwesties. Zo stelde Hijmans zich in het verleden op tegen het voorstel om de Gustogebouwen op de monumentenlijst te zetten. Die houding zou hem door zijn par tijgenoten uiterst kwalijk zijn genomen. Dat Hijmans tijdens de begro ting tegen een motie van PPR raadslid Noordegraaf was aan gaande het plaatsen van atoom wapens op Schiedams grondge bied deed zijn reputatie in eigen kringen nog meer afbreuk. Lijsttrekker Adri Reynhout heeft nog geen politieke erva ring in die zin dat hij zitting had in de raad. Wel is hij goed op de hoogte van het plaatselijk poli tiek reilen en zeilen. Reynhout is ambtenaar in Schiedam. De nummers twee en drie op de verkiezingslijst van D'66 zijn Trudy van den Akker en Mar cel Houtkamp. Ook zij nemen voor het eerst zitting in de raad, als de kiezers zich op 2 juni ten minste massaal voor het rede lijk alternatief uitspreken. SCHIEDAM Drie Joegosla- ven, opvarenden van een schip dat in Schiedam lag af gemeerd, zijn donderdagnacht naar het politiebureau afge voerd nadat zij in een café ru zie hadden gekregen met een andere bezoeker. Om ongeveer half drie kwa men de zeelui tussenbeide toen een bezoeker van de Mis sissippi-bar aan de Juliana- Trudy van den Akker is aktief in de plaatselijke afdeling en moeder van drie kinderen. Marcel Houtkamp is ambtenaar bij de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Mevrouw Peterhans kreeg on danks de aankondiging dat zij de gemeenteraad voor gezien wilde houden toch voldoende voorkeursstemmen om op de vijfde plaats te belanden. Bij D'66 geldt zij als de drij vende kracht in de fractie. Hoe wel zij dus niet in de raad zal te rugkeren blijft zij op de achter grond werkzaam als adviseur van de nieuwe D'66-fraktie. laan de eigenaar van de zaak bedreigde met een luchtdruk pistool. De eigenaar pakte daarop een gummistok om de lastige klant uit het café te verwijde ren. Toen dat niet zo vlot luk te grepen de Joegoslaven in. De politie moest er aan te pas komen om de vechtenden te scheiden. De ruzieschopper moest naar het Schielandzie- kenhuis worden gebracht om zijn verwondingen te laten verzorgen. Later in de nacht kon hij naar huis. De oorzaak van de ruzie tus sen klant en bareigenaar is overigens onbekend. SCHIEDAM Zaterdag wederom live-muziek in jongeren-sociëteit Q.T. aan de Nieuwstraat. Op 30 ja nuari speelt in dit zaaltje van gebouw De Teerstoof de for matie Clinicals, Deze vrij nieuwe groep brengt voornamelijk werk van eigen hand. Hun muziek laat zich om schrijven als een mengeling van reggae en new-wave. De Clini cals duiden hun muziek zelf aan als „blue wave". Teksten en wijze van presenta tie pretenderen een literair- theatrale achtergrond, aldus de groepsleden. De band bestaat uit: Saskia van Sojingen (zang, per cussie), Rob Knal (slaggitaar), Jan de Jager (bas), Paul van Enthoven (sax), Hans van de Velde (drums) en René Shirt (sologitaar, zang). Het optreden begint gewoonte getrouw rond de klok van tien uur. Leden van Q.T. hoeven geen entree te betalen. Niet-le den kunnen het optreden bij wonen voor vijf gulden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 19