fï State L\J&wm GEEN WOORDEN MAAR DADEN! Orgelcentrum WEST Wie is Drs. R. Ph. Bar o.s.b.? Aktie kerkbalans 1982 Htm y\ iUCW L. BALDWIN Stille omgang Amsterdam Diakenwijding Geschiedenis van de Singelkerk Ik zal er zijn voor U 250gebruikte piano's UW Geen gezwets maar gewoon DE goedkoopste zijn met KWALITEITS ORGELS Geen failliete merken maar bestaande klasse orgels voor absolute bodemprijzen tijdens de opruiming, zoals Skyline 237 1 HOOGSTRAAT 101 105, SCHIEDAM 49.50 uitgave voor de Rooms Katholieke binnenstadsparochie St. Liduina O. L. Vr. Rozenkrans, Schiedam. Redaktie-adres: Rotterdamsedijk 320, Schiedam. Telefoon 263095 51 - Bejaardensoos de „Wilgenburg", Singel 1u4, achter Aflevering 25 FALKAR B.V. Alle merken.Voor iedere beurs. 5tot 10 jaar garantie ili. restaurant Molslaan 18 Delft Telefoon 015-126466 Ook zalen voor feesten, recepties en diners. I I I met 6 verschillende ritme's (onderling te combineren), 20 Watt. versterker, notenhouten kast, aansluiting koptelefoon. 2 JAAR GARANTIE I I I I I I I I I I I I I overtuig uzelf van _L995~r voor (zolang de voorraad strekt) HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 29 JANUARI 1982 PAGINA 22 binnenstadskerk Er is in de pers en over de radio al veel geschreven en gezegd over de benoeming van de nieu we hulpbisschoppen. Berichten pro en contra. In ons bisdom gaat het over de benoeming van pater Bar tot hulpbisschop van onze bisschop. Mgr. Simonis. Wie is eigenlijk pater Bar? Wat heeft hij allemaal in zijn leven gedaan? Wat is de achtergrond van zo'n nieuwe bisschop? Door de Persdienst van het Bisdom Rotterdam is er de afgelopen da gen een levensloop gepubli ceerd. We menen er goed aan te doen, om deze levensgeschiede nis in dit blad te laten afdruk ken. Pater Bar is geboren op 29 juli 1928 te Menado op Celebes in het voormalig Nederlands Indië, tegenwoordig Indonesië, waar zijn vader inspecteur voor het onderwijs in de inheemse taal was. Deze overleed in 1980. Hij groeide op als oudste in een gezin van zes kinderen (vijf jon gens en een meisje) waarvan er één op jeugdige leeftijd stierf Zijn jeugd bracht hij door in het voormalige Ned. Indië, met kor te onderbrekingen voor verlof in Nederland. Het gezin Bar was praktiserend Ned. Hervormd. Beide ouders stamden uit predi kanten-kringen, van vaders zij de zelfs in meerdere generaties die bekend zijn in de zendings geschiedenis. Gedurende de oorlogsjaren woonde het gezin Bar in Ned. Indië; de meeste jaren brachten zij door in verschillende interne ringskampen. R. Bar was als jongen geinterneerd in enkele kampen op het door de Japan ners bezette Java. Tijdens zijn interneringsperiode hield hij met zelfstudie zijn reeds aange vangen gymnasiale studie bij. In 1947 werd het gezin Bar gerepa trieerd naar Nederland, waarna R. Bar in 1948 met goed gevolg in Amersfoort en Den Haag staatsexamen gymnasium-a deed. In 1948 - het jaar waarin zijn moeder overleed aan de gevol gen van de internering - ving R. Bar aan met de theologische stu die aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Hij beëindigde deze in 1953. Op 21 december van datzelfde jaar ging hij over naar de R.K. Kerk. In september 1954 trad hij vervolgens in bij de Orde van St. Benedictus en wel in de abdij van de Kruisverheffing te Che- vetogne in België. Hij kreeg als kloosternaam Philippe. Na zijn professie in 1955 stu deerde hij tot 1957 philosophie aan de Pauselijke Universiteit van St. Anselmus te Rome en van 1957 tot 1960 theologie aan het Instituut Catholique te Pa rijs. Deze studie sloot hij in 1960 af met een doctoraal examen en een scriptie over de dogmatische aspecten van de apostolische successie. Een jaar tevoren, op 26 juli 1959, was hij reeds pries ter gewijd te Namür (Namen), het bisdom waarin de abdij van Chevetogne is gelogen. In de ab dij te Chevetogne bestudeerde en beoefende pater Philippe oos terse liturgie en kerkmuziek en fungeerde als econoom. De abdij stelde pater Bar in 1965 in staat om aalmoezenier te wor den bij de Koninklijke Lucht macht in Nederland. Hij was als zodanig werkzaam op de vlieg basis Ypenburg, bij onderdelen van de KLu in de Bondsrepu bliek, op de vliegbasis Soester- berg en bij de Luchtmachtstaf in Den Haag. Van 1 januari 1972 tot 1975, ten tijde van de leger bisschop B. kardinaal Alfrink, was hij vervolgens hoofdlucht- machtaalmoezenier. Op 1 november 1975 werd drs. R.Ph. Bar o.s.b. vicaris-generaal van de bisschop van Rotterdam, Mgr. dr. A.J. Simonis. Sinds zijn benoeming als hoofdluchtmacht- aalmoezenier vervult drs. R.Ph. Bar een aantal landelijke func ties; vanaf november 1972 is hij lid van de Bisschoppelijke Be heerscommissie en lid van de Nationale Raad voor de Litur gie-van deze laatste raad is hij sinds 1975 voorzitter. Drs. R.Ph. Bar is woonachtig in Den Haag. Door zijn laatste functies, maar mede ook op grond van zijn mondelinge en schriftelijke uit drukkingsvaardigheid in meer dere talen heeft en onderhoudt hij zeer veel internationale con tacten. Zo is hij o m. ook lid van de Atlantische commissie van wege zijn grote belangstelling voor ontwapeningsvraagstuk ken. Zijn functies gaven ook aanleiding tot vele pastorale contacten met name aan de ba sis. Naast zijn dagelijks werk als vicaris-generaal ontplooit drs. R.Ph. Bar een groot aantal pas torale activiteiten: zoals het ver lenen van weekend-assistenties aan Haagse parochies en het on derhouden van banden met Utrechtse studenten, militairen, ex-militairen en hun gezinnen. Velen van ons zullen er nog vaak aan terugdenken: vele mensen biddend door de bin nenstraten van Amsterdam als een stille eerbiedsbetuiging van Net Allerheiligst Sacrament. De wonderlijke geschiedenis van het H. Mirakel. Ook onze tijd heeft veel bidden de mensen nodig, en gelukkig trekken er steeds weer meer naar Amsterdam om een stille getuigenis te geven van hun ge loof in het Heilig Sacrament. Voor de 101e keer wordt de Stil le Omgang dit jaar gehouden. Waren het vroeger alleen de mannen, die meetrokken, sinds een aantal jaren zijn ook de da mes van harte welkom. Het zou toch mogelijk moeten zijn om het grootse verleden van Schiedam weer gestalte te geven in deze tijd? Hoe het allemaal georganiseerd zal moeten worden, is op dit mo ment nog moeilijk te zeggen. Wanneer een aantal mensen laat weten deel te willen nemen aan deze Stille Omgang, dan kunnen we verder organiseren. Daarom: wanneer u geïnteresseerd bent, meld het ons dan even. Ofwel door uw naam en adres even op een briefje in onze brievenbus (dat zou het gemakkelijkst zijn) of door een telefoontje (telefoon pastorie 26.82.28). Wat denkt u: zouden we weer een Schiedamse groep kunnen vormen...? Dit jaar wordt de omgang ge houden in de nacht van 13/14 maart. Hiermede willen wij allen die meegewerkt hebben om het St. Nicolaas- en het Kerstfeest te doen slagen, hartelijk bedanken. Het was voor ons een prettige ervaring de vele bedankjes, het zij persoonlijk, telefonisch of per brief te mogen ontvangen. Wij zijn weer met frisse moed 1982 begonnen en hopen hier van weer alles te maken, wat in het belang van U allen is. Verveelt U zich of wilt U wat andere afleiding kom dan eens 'n woensdagmiddag bij ons kij ken. U hebt er verschillende moge lijkheden o.a. kaarten, sjoelen, handarbeid enz. U bent van harte welkom. Het Bestuur Zondag 31 januari zal onze bis schop, Mgr. Dr. A.J. Simonis, de diakenwijding toedienen aan de heer P.M. Martens, Dit diako- naat is niet een voorbereiding op het priesterschap, zoals we ge wend zijn bij de priesteroplei ding. Het gaat hier om het per manente diakonaat": zo heeft het Tweede Vaticaans Concillie een ambt uit de eerste eeuwen van het christendom in ere her steld. De heer Martens is gehuwd, en behoudt zijn dagbetrekking om de kost te verdienen voor zijn gezin. In de aflevering van dit blad van vorige week vrijdag heeft er een uitgebreid artikel gestaan over deze feestelijke ge beurtenis, welke zal plaatsvin den tijdens de eucharistieviering van 11 uur in de Singelkerk. We hopen en vragen uw gebed, dat Gods zegen onze nieuwe dia ken mag begeleiden! Vanzelf sprekend wensen we zijn gezin van harte proficiat! P.S. Na de feestelijke viering en wijding is er gelegenheid om hem geluk te wensen in onze kerk! Hier de officiële ingang, gezien vanaf de straat. Zuster Patricia (de directrice) en ik. Pietje. Beste Mensen, Buin, 17 november 1981 We zijn alweer ruim een maand terug in Chile en het wordt tijd dat jullie weer eens iets horen over ons. Toen ik hier in Santiage de Chi le aankwam op het vliegveld stonden de broeders, de zusters en diverse oudjes me al op te wachten. De zusters en de oudjes die mee konden hadden één uur opge propt gezeten in een volksbusje, maar ze waren er. En ze vonden het nog geweldig ook, want nu zagen de meesten van de oudjes voor de eerste keer van hun le ven een echt vliegveld met ech te grote vliegtuigen! Ze waren erover in de wolken! Het was dan ook de eerste keer van dit jaar dat ze buiten het be jaardenhuis kwamen! In ieder geval was het weerzien erg emo tioneel, neen, zoiets vergeet men niet gauw! Al die oude blijde ge zichten weer terug te zien deed de broeder weer veel goed. Hét onderwerp van gesprek was en is het nóg; jullie enorme steun en hulp om onze zieken zaal van de grond te krijgen. Ook de Congregatie van de zus ters was er zo over in de wolken dat zij, na een vergadering met onze provinciaal en mij, een be hoorlijk mooi klein huisje daar voor zouden afstaan dat precies naast ons bejaardencentrum ligt. Het bestaat uit vier kamertjes, een klein keukentje en een toi let. Er moest natuurlijk veel op geknapt worden, maar in het opknappen zijn we sterk hoor! De burgemeester van hier raad de ons een heel goede „maestro" aan; een klein ondernemertje die met één knechtje werkt! Hij maakte met ons een begroting op en ja hoor, na twee weken waren we al aan de gang. Pietje op stap om alle mogelijke inko pen te gaan doen; cement, kalk, hout, verf enz. enz. Zand en grint werd rechtstreeks uit de rivier gehaald! Verder een nieu we geiser voor warm water op de badkamer en het keukentje. Nieuwe tegels voor het keuken tje en het omgetoverde toilet in badkamer met een prima douche-bad kuip! Een heel goe de tweedehandse kachel met twee pitten voor het keukentje. Kalk en cement werden ge bruikt om de muren te bepleis teren waar het nodig was en om het huisje volledig „muisvrij" te maken. Ook de draden van de electriciteit waren in verregaan de staat van ontbinding geraakt en dus hebben we de hele ver lichting ook maar vernieuwd! Overal waar ik kwam vertelde ik over ónze ziekenafdeling voor onze oudjes en dat wij die tot stand konden brengen dankzij jullie hulp! Overal kreeg ik een extra korting van zo rond de 30%! Tot nu toe hebben we voor de „opknapperij" besteed zo rond de 80.000,- pesos! In neder- lands geld omgerekend is dat zo ongeveer 5000 gulden. Zelfs iets minder als we daarvoor in het begin geraamd hadden! Jullie hebben gezorgd voor het fabelachtige bedrag van 14.005,- gulden, dus we hebben nog zo'n 9000 over! We houden jullie op de hoogte van alles wat we daar nu nog voor gaan kopen zoals ik al zei. Beste mensen nogmaals namens ons allen, maar heel heel spe ciaal namens onze dierbare oud jes nogmaals „HARDSTIKKE BEDANKT" en tot een volgende keer. Pietje, Br. Tatianus-Peters Inmiddels zijn we aangeland bij het jaar 1935. De kronieken vermelden, dat in het begin van 1935 de heer Abma de bibliotheek van de pastorie in orde zal brengen. Deze heer Abma, een paro chiaan. die werkzaam was op het gemeente-archief en free lance voor kranten werkte, heeft diverse publicaties over Schiedam op zijn naam staan. O.a. schreef hij in 1946 ook een zeer beknopte geschiedenis van de Singelparochie. Van 9 tot 17 maart 1935 werd voor de gehele stad de H. Missie gepredikt. In onze parochie tra den als missionarissen op, de pa ters Fennell, Teppema, Terste- gen en Pfeill O P. Een spectacu lair moment in deze missiedagen was wel het Eerherstel door de kinderen met bloemenhulde, be staande uit ongeveer vijftig bloemstukken. De kinderen of ferden hun seringentak op het altaar. Zo'n Missie had niet al leen tot doel de bekering van zondaars en afgevallen katholie ken, maar vooral de bevestiging en hernieuwing in het geloof en de geloofsbeleving van alle pa rochianen. Op 17 juli 1935 is er een proces sie der H. Kindsheid. Het is mis schien wel aardig om te citeren wat hierover vermeld staat: „Des morgens een kerk tjokvol met kinderen en algemene H. Communie. Voor het eerst trekt de stoet over de straat van school naar kerk: Roodhuiden, Chineesjes, paters Dominicanen, apostelen met een kruis bij zich, een H. Theresia en nog meerde re heiligen, allen tevoren aange kondigd door een bordjes-dra gende jongen. Langs het kerk hek staat een zes-zeven dubbele rij belangstellenden opgesteld. In de kerk ontvangen allen de Dat deze gedachte leeft onder onze parochianen, bleek weer eens bij onze laatste St. Nicolaas- aktie van de Zonnebloem. Wij hebben zeer veel bedankjes ge kregen van diegenen, welke een pakketje van de milde gevers mochten ontvangen. Deze dank willen wij aan U overmaken en daar onze dank aan toevoegen. Namen het bestuur en haar me dewerksters willen wij U allen nog een Voorspoedig en Geze gend 1982 toewensen. Bestuur van de Zonnebloem kinderzegen van de pastoor, die hen ook toespreekt. Dan wordt de stoet ontbonden; apostelen, heiligen, dominicaantjes verge ten hun waardigheid en lopen in een draf terug naar school". Zo'n Kindsheidsprocessie werd georganiseerd door het Genoot schap der H. Kindsheid. Deze was in het leven geroepen voor alle katholieke kinderen tot 12 jaar, om hen door gebeden en offertjes te doen deelnemen aan het missiewerk van de kerk on der de heidense kinderen. Verder lezen we in de kronie ken van 1935: - 25 juli. Eerst vertrekt de pro cessie naar Den Brielle met ruim 300 deelne mers. Pater Teppema uit Rotterdam geeft een retraite aan de meisjes van de Zuster school, die in de hoog ste klas zitten en dit jaar de school verlaten. - 30 juli. Weer een neomist! Pa ter Remigius Mendel uit Den Haag draagt in onze kerk zijn eerst H. Mis op, geassisteerd door zijn broer, pater Andreas Mendel en zijn neef, pater R. Brui- neman. Op 4 augustus 1935 wordt het feest van St. Dominicus gevierd door een vierstemmige H: Mis van L. Recife voor gemengd koor. Op 18 augustus 1935 viert pater Verheij zijn 40-jarig pries terfeest. Het werd een groots feest, tesamen met de paters van de Haven en de gehele parochie. Pater Verheij heeft een groot deel van zijn priesterleven in Schiedam gestaan onder de eer ste pastoor van de Singelkerk, pastoor Langewen, namelijk van 1900 tot 1912. Nu, sinds septem ber 1933, is hij weer terug in Schiedam als kapelaan, na in Amsterdam een aantal jaren pastoor te zijn geweest. Langzamerhand zijn we bij het jaar 1936, doch hierover meer in onze volgende aflevering. C. H. van der Zant. Onlangs is de aktie Kerkbalans 1982 weer van start gegaan. Deze aktie wordt landelijk en interkerkelijk georganiseerd om de plaatselijke kerkgemeen schappen aan financiële midde len te helpen. Dank zij de hulp van een aantal vrijwilligers zijn er circa 3000 enveloppen naar onze parochia nen verzonden. Indien U, evenals wij, begaan bent met het wel en wee van onze geloofsgemeenschap en mee wilt werken aan het in stand houden van onze parochie en onze magnifieke neo-gotische Singelkerk, wilt U dan zo goed zijn Uw antwoord in de porto- vrije enveloppe aan ons terug te zenden. Zeg ons voor het jaar 1982 een bedrag toe of, indien mogelijk, verhoog Uw huidige bijdrage. Of geef ons even een berichtje, zo dat wij Uw bijdrage bij U thuis kunnen afhalen. In deze tijd van teruglopende economie hebben vele mensen het moeilijk. Dit geldt in nog grotere mate ook voor de kerk, omdat zij geheel afhankelijk is van vrijwillige bijdragen. Ondanks een zo zuinig mogelijk beheer, nemen de kosten van een parochie elk jaar schrikbar rend toe. Neem bijvoorbeeld de post „verwarming kerkgebouw". Wij willen voor U graag zoveel mogelijk diensten blijven verle nen, maar dan moet U ons daar toe ook financieel in staat stel len. Alleen zo kan op de duur de pa rochie in stand blijven. Mag ik daarom een beroep op U doen ons ook dit jaar in onk werk te steunen, door ons een bijdrage toe te zeggen. C. H. van der Zant, penning meester. Meubelmaker: meube len/kasten op maat, oopk rep. Timmerwerk, verbouwin gen, tegelwerk, leveren en/of plaatsen keukens, tegelbla- dem, ramen en kozijnen. Alle soorten plafonds. A. Lacroix- A. Bijleveld, tel. 010-261266 of 01880-31562. Te koop van part.: keu kenblok (roestvrijstaal met verlichting), lengte 2.21 met bovcnkastjes 500dub- beldeurs koelkast Philips 150,gasfornuis met oven Pelgrim 50,Tel. 010- 708702. ROB VAN DER HAM, EDELSMID, Lange Haven 85a, in Schiedam, voor al uw sieraden en reparaties. Tel. 737151. Autorijschool Seventy-Six, u doet examen in dezelfde auto waarin u lest. Wij lessen in Renault 5 en Mercedes. Tel. 010-374858, b.g.g. 620440. Autosloperij Erik Bijl vraagt sloop- schadeauto's te koop. Nw. Mathernesser- straat 73, Schiedam. Tel. 267235. iGrote meubelver koop 1 AANSTAANDE ZATERDAG Ivan 10 00 tot 5 00'uur /all particulier worden verkocht I leen aantal schitterende lede f ren/stoffen bankstellen Dej lparti|en bestaan onder meerl luit eiken met leder, geheelI I leder hoekcombmaties m IeT [der. klassieke lederen bank [stellen wo /eer dure ony [Engelse Chesterfields. [Romforts. Mardocks, En-I [gelse bureaus, kasten en/ [Tevens parttien massief [eiken eethoeken in vele uit voeringen en maten Salon- 1 afeis kasten, toog:.asten [en/ Pri|sindicatie 3 2 en| 1 1 /its leder van ca 3200, [voor 1690.- Hoekconbma I [tie Wurlzburg van 9800 voor 4990.- Ge I |heel massief eiken eet hoek 4 stoelen van ca ?690 Ivoor f 1550,- en/ Goederen! I dienen /o spoedig mogeli|kl [te worden afgenomen Ver r [voer kan ter plaatse worden! (geregeld Falkar BV in enl [verkoopkantoor van liquida f [tie en failhssementspartiien I [Schuwacht 15?. I ekkerkerk f [vanaf l ekkerkerk onder del |2e hoogspanningsmast aanl (de di|k achter de klompenfa r |bnek Aangeb.: 3 k.woning met cv, Maassluis, huur ƒ318, Gevr.: 2/3 k.woning te Schie dam. Tel. 01899-20130/010- 267755. Westerslngal 42 Rotterdam Tel 010-363500 maand. Vm zatard. gaopand, wikt koopav. LavartrWrtamman door gahaal Nadartand Europa's grootals ImporVaxport spadallt Pinkstergemeente Mor genstond Schiedam, 's Zon dags 10.00 uur in Gebouw Nieuwe Damlaan (ingang achte-zijde Burg. Gijssen- laan). 'nformatie tel. 711311. Te koop: lelijke eend 1971, motor i.z.g.st. Tel. 370187. NECKERMANN vliegrei zen, Rotterdamsedijk 417a, tel. 010-264422. Spanje in april en mei kinderen tot elf jaar 100% korting. Woningruil. Aangeboden: 4-kamerflat, Schiedam- Nieuwland, 1e woonlaag. Gevr.: benedenwoning, on verschillig waar. Tel. 733706. VERHUUR van prachtige, nieuwe toercaravans en vouwwagens. Vraag nü fol der of informeer bij: CAM PO CARAVANS B.V., Baren- drecht, tel 01806-4866. Haa! uw Ierland vliegrei zen 1982. ANVR Reisb. DE BEER, Appelmarkt. Voor al uw reizen naar Indonesië met Unitravel ANVR Reish. DR BRER, Ap pelmarkt. Te koop: nieuwe racefiets, 10 versnellingen, 1 maand oud, 200,—. Vragen naar D. v. Brugge tel. 010-265972. NECKERMANN Vliegrei zen, Rotterdamsedijk 417a, tel. 010-264422. Mallorca, Santa Ponsa in februari en maart appartement Acapulco vanaf 600,drie weken, 565,twee weken. NECKERMANN vliegrei zen, Rotterdamsedijk 417a, tel. 010-264422. Tenerife Puerto de la Cruz, apparte ment Maritim, februari en maart 1 week 925,2 we ken 1195,— SAUNA Sportfondsen- bad-Schiedam, tel. 269600. Vrijdag gemengd 18.00-23.00 uur; van 21.00-22.30 sauna en zwemmen. Entree 8, sauna. Nieuw! Plafondreingiging zonder spetten, teven s ta pijt, meubel en autoreiniging, glazenwasserij. Bel. 743201, Unisteam P. H. Arnz. Poezenliefhebbers opge let! Grote balen kattebaks- teentjes (50 lbs) 16,50, za terdag 6 februari weer gratis thuisgebracht. Dierenhuis Dam 27, tel. 268278. Grote kollektie, prachtig ingelijstte GRAVURES van Schiedam. Met certificaat van echtheid. „DE Ge croonde SwaenLange Nieuwstraat 153, Schiedam. Tel. 263755. Trommelrem fietsen met versn., geheel gemoffelt, merk Romein met garantie 1 jaar, kost maar 485, Tweewieler Zuid, Wilhelmina- plein 6, Schiedam. Tel. 267916. Hier uw adres voor pot of pan, eethoek, bankstel of kan. En heus wij betalen ons niet grijs, maar geven wel een eerlijke prijs. Dus niet verder gezocht naar iets be ters, maar bel Fa. Peters 151441-157466. Wilt u, uw losse strips, muziekstukken, allerlei maand afleveringen, enz. in laten binden tot een boek, vraag dan vrijblijvend inlich tingen 263506. Gevraagd: hulp in de huish., 1 ochtend of middag per week. Tel 738702, Nieuwlandplein 26. J.man, 27 jr., z.k.m. j.vr., 22-27 jr., die bij voorkeur ge voelig, sportief, degelijk, praktisch ingesteld en geen uitgaanstype is. Doel: vriend schap met ev. verdere moge lijkheden. Brieven onder nr. 2728 bur. v.d. blad. Te koop: 2/1 kapwoning, 3 slpk., gr. achterplaats, met zij uitgang, garage mogelijk, 79.000,kk. Damstraat 40, Roosendaal (N.Br.). Tel. 01650-52756. Te koop: Skoda, bj. aug. '76, ƒ750,—Tel. 738131. Te koop: kl.tv 8 kn.ls, enz. kleinbeeld en grootbeeld; computer scanner 600, VCR cassettes 25,— p st.; Marijnen koelkast 2 deurs 4 sterren 250,Tel. 155109. Te koop: Kelim bankstel, i.g.st. Tel. 010-734754. Mem Echte Italiaanse parma ham met oogmeloen Venkelcrème soep Tongfilets ..Koning Neptunus Sabayon Vermeer ijs 1 Te koop gevraagd: poc- kes, strips, boeken, science fiction. Dam 38, Schiedam. Tel. 730846. AANGIFTE INKOMSTEN BELASTING, ook na 18.00 uur. BOEKHOUDBURO Th. F. M. BRUGGELING. Boekhou der en Belasstingconsulent. Voor uw volledige boekhou ding, jaarstukken en deskun dig belastingadvies. Lid v.h. Ned. College v. Belasting consulenten, lid Ned. Ver. v. Boekh.buro's en administra tiekantoren. Smetanalaan 66, Schiedam. Tel. 702400. Het juiste adres voor al uw INLIJSTINGEN, Galerie Passage, Passage 20, tel. 736273/157617. Ook inen verkoop van oude en nieuwe schilderijen. Te koop: 3-delig wand- meublel 3 m. br. met verlich ting, veel bergruimte, maho- nie-wit; salontafel 135x60; judo pak mt. 152 z.g.a.n. Frans Halsplein 20a. Te koop aangeb.: plm. 80 jr. oude eiken slaapkamer, linnenkast, commode en heren nachtkastje, vraagprijs ƒ3250,Tevens te koop: Opel Rekord Caravan 1900, bouwj. 2/'77, vraagprijs ƒ3000,—. P K.O.laan 134a, tel. 377448. Te huur: droge pakhuis ruimte 4x90 m2 (boven el kaar) makkelijk bereikbaar (centrum) Tel. 267777. Te koop: Old Finish eet hoek met balpoot. H. Bakker, Prof. Kam. Onneslaan 107 Schiedam. Te huur gevraagd: verl. stel zoekt huurwon. 3-4 kam. te Schiedam, plm. 350, o m. Tel. 010710140. Te koop: Toyota Corolla 30, '77, i.pr.st. 2350,—. Tel. 010-153306, Lorentzlaan 50a, Schiedam. Te koop: jongensfiets en damesracefiets 12 versnellin gen, z.g.a.n., pr.n.o.t.k. Tel 715613. Woningruil: 4 kamerflat (4 hoog) Nieuwland, huur 235,Gevraagd: 3/4 ka merwoning, omg. Groenoord Tel. 711151 na 17.00 uur. Te koop: engels eetser vies met landschapdecor nog nieuw in doos, gekost ƒ300,nu 125,en en gels koffieservies nieuw voor 50,—. Tel. 266062. Te koop: VW kever 1300, eind '72, i.z.g.st. Tel. 262)76 na 19.00 uur. U, als adviseuse bij Ori- flame, een leuke goed bet. p.t.job, in uw eigen omgeving met eigen tijds indeling, zo dat u thuis kunt zijn, als uw gezin u nodig heeft. Promotie nog aanwezig, gratis opl., ei sen: leeft, boven 21 jr. Inl. 010-703159. Export kwaliteit HALVE VARKENS, gesneden voor uw diepvries, per kilo 6,50 Gentrumslager J.Groeneveld, Lange Kerkstraat 1, tel. 268809. VERS GESNEDEN HART in de aanbieding per kilo 6,50. Centrumslage J.Groeneveld, Lange Kerk straat 1, tel. 268809.- Woningruikaangeb.: groot beneden huis met 4 kamers in oost. Gevr.: vrij bovenhuis 4 of 5 kamers in oost. Tel. 378529. Campingreizen A.S A.-Ca nada-Mexico. ANVR Reisb. DE BEER, Appelmarkt.4 ROMMELMARKT, zater dag 30 januari van 16.0018.00 uur bij duikver Sea View, Korte Haven 27 (naast de jeugdbibliotheek). ROMMELMARKT, zater dag 30 januari van 16.0018.00 uur bij duikver Sea View, Korte Haven 27 (naast de jeugdbibliotheek). Te koop: diepvrieskast met deur 100,—; hometrai ner 100,—. Tel. 711339. Per bus retour Parijs 75,pp; Per bus retour Spanje 325,pp; Per bus retour Oostenrijk f 175,pp; per bus Cote d'Azur ƒ250, pp. ANVR Reisb. DE BEER, Appelmarkt. Rondreizen door Amerika per bus 16 dg. oostkust en 20 dg. westkust. ANVR, Reisb. DE BEER, Appel markt. Te koop aangeboden: Ya maha Enduro 800, z.g.a.n., met helm. Na 18.00 uur tel. 010-266292. Met de bus naar Spanje, nclusief hotel prijzen v.a. f 380,pp. ANVR Reisb. DE 3EER, Appelmarkt. 3 Dagen Parijs of Londen per touringcar, prijzen v.a. ƒ130,— en ƒ215,—. ANVR Reisb. DE BEER, Appel markt. Haal uw Bonair 1982 vliegprogramma. ANVR Reisb. DE BEER, Appel markt. Te koop: olei gevulde ra diatorkachel Dimplex, nieuw 50,—. Tel. 262593.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 22