Nieuwe Afdelingsbestuur zet wethouder Zijdeveld en fraktievoorzi tter Brouwer zeer laag coume VANDAAG deze krant 53B Nog geen vordering in onderzoek moord ter zijde c in PSP gaat straat op Te kijk zetten Schoenen pasten niet... Profvoetbal Arcade moet dicht Frans Halsema met engelen in Passage! Agressie tegen RET controleurs Slag om de binnenstad woedt voort T.V. DEFEKT? RADIO ABA Lijstaanvoerder Vuile was Dat zijn pas prijzen 59. 79. >Nurth&, Stadsblad Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 0/0- 190. 22. SCHIEDAM Als het aan het Schiedamse afdelingsbestuur van de Partij van de Arbeid ligt, wordt het donderdag 18 februari com pleet bijltjesdag bij de plaatselijke rode fami lie. Op deze avond moet de ledenvergadering na melijk de definitieve kandidatenlijst samen stellen voor de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 2 juni. Het PvdA afdelingsbestuur maakte gistera vond haar voorstel voor zo'n lijst bekend. De meest twee opmerkelijke feiten zijn dat de bekende wethouder voor stadsontwikkeling Chris Zijdeveld op de 29e (onverkiesbare) plaats is gezet en zijn partjgenoot Gé Brouwer, notabene de laatste jaren fraktievoorzitter van de PvdA, alweer volgens het voorstel op de 27e en uiteraard ook die onverkiesbare plaats dient terecht te komen. Ook twee andere PvdA gemeenteraadsleden staan, alweer als het aan het afdelingsbestuur ligt aan de vooravond van po litiek sneuvelen Hans van Kleef staat op de 17e plaats en Arie van Loenen moet niet hoger worden gesteld dan een 31e plaats, alans het PvdA bestuur. 1 Pantalons OQ Japonnen Costuums HOOGSTRAAT 89 OE VOLVO EN AF SPECIALIST Auto's-Garage-Rcfcreotte Hans van Kleef: onvol doende, maar krijgt wel een herkansing. Het afdelingsbestuur donderdagavond in het Oude Stadhuis. Rechts voorzitter Hans Bakker, die toch op 15 raadszetels reket. és De idylle in de PvdA Schiedam ligt aan stukken. Herman Posthoorn (links) wordt lijsttrekker. Chris Zijdeveld is dor zijn partij gewipt. Harmonieuze beelden als deze behoren voorgoed tot het verleden. Restaurant „3n be (Soutoefèeit" Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 5 FEBRUARI 1982 - NR. 9 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Toen Nederland hoe lang ge leden alweer begon met het betaalde voetbal, stortte een bij gebouwtje van onze wereld in. We vonden het érg, dat het 'spel' veranderde in 'spul' maar omdat het omwille van het 'peil' moest, ging het toch door en ze vroegen ons niet eens of we het goed vonden. Nou ja, dachten we toen, ze doen maar, het zal wel een troep wor den, ze moeten het zelf maar weten... Min of meer tot onze eigen ver bijstering zagen we, hoe het spul groeide en bloeide, we zagen vol blijdschap sterren geboren wor den en in 1963 lagen we nachten wakker omdat ene Klaas Jansen uit het 4-2-3 systeem of iets der gelijks sukkelde met zijn 'menis cus'. Omdat we niet precies wis ten hoe een meniscus in elkaar zat, gingen we naar een biblio theek, sloegen er een medisch handboek open en studeerden net zo lang, tot de onderdelen van een profvoetballer geen en kel geheim meer voor ons had den. Daaruit mag men afleiden, dat het profvoetbal ons toen reeds gewonnen had. Het definitieve bewijs daarvan leverden we twee jaar geleden, toen we op een zondagmiddag tot bewust zijn kwamen op een profvoet baltribune en min of meer tot onze eigen bevreemding zagen, dat we gekleed waren in een soort hansop in rood en wit; we hadden een tekst 'Aj-aj-aj', we zwaaiden met een ratel en rie pen: 'Thééééo...' We schenen ons niets aan te trekken van het feit, dat we daags tevoren nog een gewone burgerman waren geweest, met een vrouw, twee kinderen, een goede betrekking en een naam om te verliezen. We hadden ons verslingerd aan het profvoetbal. We waren de dagen vergeten, waarin we onderscheid maakten tussen 'spel' en 'spul' en we ne geerden de plaatselijke ama teurs, wier onbeholpen knoken- stamperij alleen nog door goed willende verslaggevers werd omschreven als een 'aantrekke lijke ontmoeting'. Let wel: 'ont- noeting' en niet 'wedstrijd', vant zo'n amateuristisch gefrut- iel kon die laatste betiteling niet verdragen. Op de avond na zo'n wedstrijd-met-een-ratel legden we ons neer voor de tv en aan schouwden de aanbiddelijke 'puntgave passes', de 'vloeiende bewegingenen de 'flitsende sto ten' die men elders in het land op de professionele groene zoden had uitgespreid en we waren intens gelukkig. In ons hart keerde het blijde gevoel van onze jeugd terug, dat we hadden als we Met Grote Spanning (M.G.S.) op het weitje achter het ouderlijk huis zagen voetballen kortom: we hielden het 'spul' voor het 'spel', die twee begrip pen, die we aanvankelijk zo streng gescheiden hadden ge houden, waren samengegroeid tot een blinkend geheel: 'écht voetbal'. We hadden er vrede mee, dat 'echt voetbal' business was. Zoveel vrede hadden we er zelfs mee, dat we niet eens meer beseften, dat een 'profclub' een puur zakelijke instelling was. De zakelijkheid, die we ooit ver afschuwden, deed ons geen pijn meer. Daarbij gingen we ons verbeelden, dat we 'recht' had den op profvoetbal op de televi sie, want we waren burgers, die onze omroepbijdrage trouw be taalden en die betaalden we waarachtig niet alleen om „Wie wint de pot" te zien of zoiets. We gingen het ons verbeelden, want we hadden natuurlijk he lemaal geen 'recht' op voetbal op de televisie, net zo min als we 'recht' hebben op een show van Toon Hermans of een droevig stuk van Pinter. Als er sprake was van 'recht', zo ontdekten we een dezer dagen, dan zou dat recht bij Toon Hermans liggen om voor zo'n uitzending een flinke hap geld te vragen. Dat is zakelijk. Dat is business. En als Toon in plaats van tien- onge veer vijftigduizend gulden voor zo'n uitzending zou krijgen, dan zouden we hem behalve een aardige man ook nog een handi ge jongen vinden. Want zaken zijn zaken. Spul is spul. Voetbal spul is voetbalspul en nu kun nen we onszelf wel voor de kop slaan, dat we dat ooit vergeten hebben. Politieke bijltjesdag bij Partij van de Arbeid Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Lijstaanvoerder bij de raadsver kiezingen wordt wethouder Herman Posthoorn, terwijl Arie Verlinde de tweede plaats moet gaan bezetten volgens het afde- lingsvoorstel. Opmerkelijk is ook dat het meest in opspraak gekomen raadslid Hans Konings zeer hoog op de kandidatenlijst is gezet, namelijk nummer vijf. Nieuwkomers zijn o.a. Joop de Jong (6e), in het verleden frak tievoorzitter van de PvdA, nu lid van de gewestelijke Rijn- mondraad en Yvonne Siljee (12e), evenens lid van deze Rijn- mondraad. De zittende wethou der en loko-burgemeester Rei- nier Scheeres kreeg een vierde plaats toegewezen. Te gelijkertijd met de bekend making van het bestuursvoorstel kwam er een speciale uitgave van het plaatselijk PvdA partij blad Voorwaarts uit. Daarin wordt uitvoerig uit de doeken gedaan waarom iemand hoog of zeer laag op de kandida tenlijst is gezet. Over wethouder Zijdeveld schrijf dit blad, dat onder ver antwoording van het plaatselijke partijbestuur uitkomt. „Wij moeten vaststellen dat hij zich in verschillende opzichten steeds verder isoleert. In de eer ste plaats geldt dat het contact met bevolkingsgroepen die met het gemeentebestuur in discussie willen treden over hun verlan gens en visie. Het is onwenselijk dat een wet houder een slecht contact met de bevolking heeft, maar wij stel len de eis van een goede omgang met de burgers óók aan raadsle den, zoals u ons in de profiel schets voor het raadslid terecht hebt opgedragen. Zijdeveld vertoont een groeien de neiging om zich afstandelijk, onaanspreekbaar en ontwijkend op te stellen. Dit is in strijd met de opvattingen die onze partij heeft over mondigheid en* in spraak van burgers. Ook ten aanzien van fraktie en afdelingsvergadering intrekt Zij develd zich aap discussie en ver antwoording. Hij kent hierover opvattingen die niet stroken met de werkwijze die onze partij sinds jaren kent en weigert deze aan die van de partij aan te pas sen. Daarbij blijft hij te vaak in ge breke om deel te nemen aan het werk in fraktiesteungroepen, in de afdeling en in verkiezings campagnes. Ook hierin bestaat er strijdigheid met de profiel schets. Over het gevoerde beleid spre ken wij geen oordeel uit. Wel merken we op, dat op het be treffende beleidsterrein voort durend aanleiding is geweest tot rokken, blouses pakjes jassen, blazers Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 spanningen en conflicten,«waar aan de opstelling van de eerste verantwoordelijke niet vreemd is geweest. Ook moeten we vast stellen, dat hij inzake het R.O.- en volkshuisvestingsbeleid te kort is geschoten om als motor van het apparaat te fungeren". Ook levering en reparatie alle merken SCHIEDAM De politie heeft nog geen beslissende vorderingen gemaakt in het onderzoek naar de moord op de 45-jarige steward B. T. van Hek. Deze Schiedammer werd maan dag in zijn woning aan de Toon Verheijstraat gevonden met een ingeslagen schedel. De doodslag was met een op merkelijk geweld gepaard ge gaan. In de woning werden tal van bloedsporen gevonden. Het onderzoek dat de Schie damse recherche in samenwer king met een regionaal bij standsteam verricht verloopt volgens politiewoordvoerder hoofdinspecteur Van den Hen gel moeizaam. Het onderzoek is voorlopig ge concentreerd op de bekenden kring van de vermoorde ste ward. Op het Centraal Station in Rot terdam zijn diverse personen ondervraagd omdat Van Hek, die er volgens de politie regel matige homofiele relaties op na hield, hier zijn contacten zou hebben gelegd. De krantenpublikaties van de afgelopen dagen waarin de poli tie mogelijke tipgevers opriep, hebben tot nu toe geen resulta ten opgeleverd. De politie zoekt kontakt met personen die Van Hek hebben gekend of die hem onlangs nog hebben gezien, alleen of in het gezelschap van anderen, Ook is men op zoek naar mensen die tussen dinsdag 26 januari drie uur 's middags en woensdag 27 januari twaalf uur iemand met bebloede kleding hebben waargenomen. Iedereen die nadere inlichtin gen kan verschaffen omtrent deze misdaad wordt verzocht zich in verbinding te stellen SCHIEDAM Bij het tenniscomplex in Spie- ringshoek zijn inbrekers teruggekeerd om hun schoenen te ruilen. Nadat uit het clubhuis in het weekeind enkele pa ren tennisschoenen wer den gestolen, miste de ex ploitant woensdagmorgen wederom acht paar schoeisel. Zijn lakonieke uitleg: „Blijkbaar hadden ze zich in de maat vergist..." Overigens betekende de jongste inbraak voor Spie- ringshoek wel een scha depost van 500 gulden. v-y. met de Schiedamse politie, tele foon 260760. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is vrijdagmor gen 5 februari ter aarde be steld op de Zuiderbegraaf plaats in Rotterdam-Slinge. Ook voor partijen. Telefoon 733426 't-uravelandteweg 622, Schiedam SCHIEDAM Op zaterdag 6 en op zaterdag 13 februari orga niseert de P.S.P.-Schiedam een marktkraam waarop allerlei materiaal omtrent dienstweige- ren en het onderwerp geweld loze weerbaarheid -als alterna tief voor de huidige militaire verdediging, te koop zal zijn. Ook voor allerhande vragen (o- ver hoe dienstweigeren nu pre cies in zijn werk gaat b.v.) kunt u op die marktkramen terecht. Op zaterdag 6 februari staat de kraam op de Hoogstraat in Schiedam en een week later in het winkelcentrum Spaland in Kethel, in beide gevallen vanaf 10.30 uur tot 16.00 uur. Naast materiaal van de P.S.P. zelf zul len er op die kramen brochures van o.a. de Vereniging Dienst weigeraars, Onkruit, 't Kan An ders (werkgemeenschap voor socialisme, pacifisme en ekolo- gie), Pax Christi en het Cen trum voor Geweldloze Weer baarheid, li'ggen. Daarnaast staan er mensen die vanuit hun ervaringen met dienstweigeren wat meer kun nen vertellen over de preco- dure. SCHIEDAM - De plaatse- lijke PvdA is weer aan zijn vierjaarlijkse ronde bezig met de kandidatenlijst voor de gemeenteraad en het af delingsbestuur gaat daarbij in het eigen blad „Voor waarts" te keer ais een jachthond in een Kippen hok. Je zult je maar bijna atjfcf i jaar uit de naad gewerkt hebben, zoals wethouder Chris Zijdeveld (stadsont wikkeling) en zo te kijfce«::: worden gezet door je eigen politieke bazenaHHE Zijdeveld heeft een zwak punt; hij vindt kerinelijk in spraak een naar woord, vooral als het om de bin nenstad gaat Er moet gebouwd worden en verder geen gezeur; nu PvdA be stuur het wordt tijd. Achtereenvolgende college s met de toenmalige wethou der .Cor Bolmers ook een PvdA lid en zijn opvolger Zijdeveld hebben de tntófc binnenstadsrenovatie niet tot stand kunnen brengen. Van Zijdeveld kan tenmin ste worden gezegd dat hij de Empeo, ontwikkeling- maatschhappij van Bredero- de (Hoog Catherijne Utrecht) ui» de binnenstad heeft weten te krijgen Hij staat aan de vooravond van binnenstadsoogsten en dan zo te kijken worden gezet. Steeds meer Nederlanders wenden zich met een vieze smaak van de politiek af. Geen wonder als men dtóSéK.'- handelswijze van de PvdA:; zidt. SjSigl Je zult je maar uit hebben gesloofd, net zoals PvdA fraktie-voorzitter Ge Brou wer en dan weer als deft;::: soort stuk politiek onbenul in „Voorwaarts"^ het plaat- selijke PvdA partij blad te worden beschreven. .Tg;;!: Helemaal mooi wordt het als er persoonlijke relelaties worden bijgehaald die er kennelijk bestaan tussen Jan simons en Yvonne Sil- Beiden zijn kandidaat raads lid voor de PvdA, maar Jan Simons, hoe men ook over zijn politiek optreden in Schiedam mag denken,::;::: kreeg helemaal geen plaats vanwege deze relatie en (te Schiedamse PvdA durft xtefct nog progressief te noemen' Neen. als het in het afde lingsbestuur ligt winnen fi guren als Hans Konings en Ton de Vos de Strijd Poli tieke figuren die in Schie dam alleen maar hun tegen- Standers belachelijk kunnen maken en/of dreigen en be ledigen. 'MMë Wellicht is er nog een ver standige afdelingsvergade ring op 18 februari, die het bestuur kan terug en liever \veg fluiten. Als dit niet l«Jst is het te hopen dat de PvdA in Schiedam bij de gemeen teraadslid op 3 juni wordt gedicimeerd want als een deel van deze voorgestelde kandidaten het voor het zeggen krijgt en in Schie dam kan men met recht zeggen: ..mijn lieve stad wat zijn ze met je aan het dot n' R. M. v. H.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1