bsss „Underdog" WDS pakt winst Klaverjassers op Schiekarton jubileren ENFB-avond: fietsend de toekomst in Jan Jansen avond De Ooievaars Zwembaden Schaken (I) Onzichtbaar Terechte wissel Uitpraten Start nieuwbouw Schaken (II) Bingo-avond Nieuwland x Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. SCHIEDAM „HBSS, wat maak je me nou", moet ieder gedacht heb ben die zaterdag op sportpark „Harga" de Schiedammers heeft zien voetballen tegen een zeker niet groots, maar wel wilskrachtig spelend WDS. Tom Gunter afgestopt door van hoopt. twee WDS-ers terwijl Ton van de Linden er nog het beste Het elftal van HBSS dat onverwacht verloor van WDS. st.vlnr.; trainer Roel den Hartog, René van Buuren, Hans Platteel, André Mast, Fred van Eyk, André van de Berg, Peter van de Meer, Elbert Bijl (grensr.), Maarten Boeren (leider), z.vlnr.; Leen Rademaker, Tom Gun ter, Thijs Rademaker, Cees Verdam, Rob Meeldijk, Bas van de Leye, Hennie Pieroen, Ton van de Linden. Cas van Eyk (m) ontvangt hier van zijn opvolger Joop Gouka een fraai horloge terwijl zijn vrouw belangstellend toekijkt. In en verkoop van automobielen Wij zijn qeinteresseerd in Uw: Renault 4 Renault 5 Renault 6 Mazda 323 Honda Civic Ford Fiesta VW Golf Mitsubishi colt Opel Kadett enzovoort STATION vlawd-C£Nne HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 10 FEBRUARI 1982 PAGINA 17 vergeten De autocrossclub Schiedam bestaat deze week tien jaar en wil dat best wel weten. Zaterdag organiseert men een grootse op tocht van cross-auto's, die vooraf zullen worden gegaan door het tamboer- en majorettenkorps Kralingen. Het opstellen begint al om 12.00 uur in de Marconistraat, waar na in optocht het gehele stadscentrum van Schiedam aange daan zal worden. De receptie wordt gehouden aan de Hoog straat 176 waar iedere belangstellende tussen 15.00 en 17.00 uur de jubilaris zijn gelukwensen aan kan bieden. De feestavond is in een zaal van café De Nieuwe Brug aan de Rozenburgsestraat, en die opgeluisterd zal worden met muziek van de Sjaledo's. Op vrijdag 12 februari organi seert de Toerclub Rijnmond, in de kantine van de wielerbaan in het „Harga" sportpark te Schie dam een informatie-avond. Tijdens deze avond is als gast aanwezig de oud-Tour de Fran ce winnaar Jan Jansen, die het nodige zal vertellen over zijn er varingen als wielrenner. Het bestuur van de TC Rijn mond verwacht op deze avond, waarvan de toegang gratis is, een groot aantal belangstellen den. Aanvang is om 20.00 uur. Wederom hebben de tafeltennis sers van de Schiedamse Invali den Sportvereniging De Ooie vaars een forse overwinning ge boekt. In een thuiswedstrijd werd Tavenu 5 met 9-1 geklopt. Deze zege kwam tot stand door hatticks van John du Chatinier en Mare Chomette, terwijl deze twee spelers ook het dubbelspel op hun naam brachten. Wout Peetman struikelde slechts één maal en kwam daardoor tot twee overwinningen. De Schiedammers waren over alle linies een stuk sterker dan hun tegenstanders. Met grote verschillen werden zij niet al leen gedeklasseerd, maar ook te vens een willige speelbal voor De Ooievaars. In slechts twee partijen waren er drie games nodig om tot een beslissing te geraken. Wout Peetman kon het tegen de sterk spelende Pulleman niet bolwer ken. Met 10-21 verloor hij de eerste game. In de tweede game kwam Pee man door een 25-23 overwin ning, met de hakken over de sloot, terug. Hierna had hij al zijn kruit verschoten, getuige de regelmatige nederlaag van 16- 21. Ook Mare Chomette had veel last van deze Pulleman, maar kwam uiteindelijk toch tot winst, ondanks de drie games die er voor nodig waren. Alleen de eerste game werd ter nauwernood met 19-21 verloren. De tweede game ging hem beter af en werd met 21-15 winst afge sloten. Omdat de derde game te gemakkelijk werd opgenomen, kwam hij hierdoor toch in moei lijkheden. Aan zijn sterke serveerballen had hij het te danken, dat zijn partij in de extra verlenging met 23-21 winnend werd afgesloten. De resterende sets waren voor de Schiedammers echter een formaliteit, waarmee zij ten slotte met 9-1 zegevierend uit de strijd kwamen. Gedurende de hieronder ver melde dagen en tijden kan men in Zwembad-Zuid, Westfranke- landsedijk 3 te Schiedam heer lijk zwemmen. Maandag 07.00-09.00; 12.15-13.15 en 16.15-17.15; 20.30-21.45 uur. Dinsdag 07.00-09.00 uur; 12.15- 13.15 en 16.15-17.15; 20.30-21.45 uur. Woensdag 07.00-09.00; 12.15- 15.30; 20.30-21.45 uur. Donderdag 07.00-09.00; 12.15- 13.15 en 16.15-17.15; 20.30-21.45 uur. Vrijdag 07.00-09.00; 12.15-13.15 en 16.15-17.15; 20.30-21.45 uur. Zaterdag 09.00-14.00 uur. Zondag 09.00-15.00 uur. De volgende tarieven zijn van kracht: Losse baden volwassenen 3,- Losse baden kinderen 2,30 Maandabonnementen volwasse nen 25,- Maandabonnementen kinderen ƒ19,- Leskaart voor diploma A of B volwassenen 40,40 Leskaart voor diploma A en B kinderen 31,- Leskaarten voor 5 privélessen 124,80 Bijzonder tarief (scholen/65+) 1,25 10 Badenkaart volwassenen 25,- (ook geldig in Bad Groe- noord) 10 Badenkaart kinderen 19,- (ook geldig in Bad Groenoord) Bezoekers 0,70 Voor speciale aktiviteiten kunt u nadere inlichtingen verkrijgen aan de kassa van zwembad-Zuid tel. 010-261682. Het eerste team van schaakvere niging Het Zwarte Paard draait nog steeds op volle toeren. In de vijfde ronde werd het bezoeken de Dordrecht 3 met een voorlo pige 5 1/2- 1 1/2 achterstand naar huis gestuurd. Alle witspe Iers van H.Z.P. wonnen hun partij. De tegenstanders van Aad en Ruud Kruys vielen al snel door de mand en Dik Roggeveen ging met sukses de Draak van zijn opponent te lijf. De hoge Elo-rating van Naakt geboren ten spijt; Herman Keet baas solde wat met hem. Met een fraaie slotkombinatie liet Herman 4-0 aantekenen. Cor Sloff zorgde voor een remi se, waarna op de overige borden werd afgebroken. Dik van der Pluijm was in hevige tijdnood het spoor bijster geraakt en moest een zet afgeven. Het werd een ijzersterke, maar bij reconstructie van de partij bleek dat Dik één zet te weinig had gedaan (4 1/2-1 1/2). De te genstander van Jan Brand was na afbreken met een geweldige puin-stelling blijven zitten en gaf de partij bij nader inzien toch maar op. Jan werd hierdoor match-win naar. De overige drie partijen worden in Dordrecht verder uit gevochten. Ged. uitslag: 1. van der Pluijm- Scheurwater 0-1; 2. Keetbaas- Naaktgeboren 1-0; 3. Juin-Maas afg.; 4. R. Kruys-van Manen 1-0; 5. Dijkhuizen-Baarman afg.; 6. Geen moment wist HBSS zijn hoge positie (tweede plaats) in deze vierde klasse waar te maken. Erger nog, het was „underdog" WDS, dat met 0-2 de overwinning pakte en aan alle titel-aspi- raties van de Schiedammers voorlopig een halt toe riep. Het moet wel gezegd, het zat de brigade van trainer Roel den Hartog deze middag beslist niet mee. Had Peter van de Meer in het eerste kwartier al de bal in het doel, inplaats van tegen de paal gekopt, dan had de weds trijd een geheel ander verloop gekend. Nu was het de uit Driebruggen afkomstige WDS dat moed putte uit de onmacht van de Schiedammers en de HBSS-de- fensie met snel uitgevoerde counters, handenvol werk gaf. Roel den Hartog hierover: „HBSS heeft een elftal dat door zijn jeugdige samenstelling in moet leveren op het mentale vlak. Als het maar even niet wil lukken, of men vindt dat ze te weinig in het spel betrokken worden, dan gaat men irrite rend spelen met als gevolg dat men zich uit de wedstrijd speelt. Onze tegenstander heeft goed geprofiteerd van de enkele zwakke momenten in onze achterhoede en daarom ook verdiend gewonnen. „Ook een speler als Tom Gun ter die normaal de wedstrijd naar zijn hand weet te zetten bleef deze middag onzichtbaar. Terwijl Fred van Eyk volko men uitgeschakeld werd door Gert de Koning, was het alleen André van de Berg die op het middenveld zoveel werk moest verzetten dat hij aan het aan spelen van zijn rechterspits Bas van de Leye niet of nauwelijks toekwam." „Door teveel de bal te brengen inplaats van deze vlotter weg te spelen, haalde HBSS de tempo uit hun spel en kregen wij de gelegenheid om ons te hergroe peren", vertelde een verheugd glunderende WDS-trainer Jan Hageman na afloop. Tot aan de rust wist HBSS aan hun publiek nog wel de indruk te wekken dat het allemaal nog wel op zijn pootjes terecht zou komen al hadden ze toch wel gewaarschuwd moeten zijn toen de Schiedamse doel&man Cees Verdam alle geluk had toen de snelle René van de Willik de bal op de lat schoot. Al na vijf minuten spelen was het dan toch raak voor WDS. De HBSS-verdediging ver zuimde de bal weg te spelen waarop de attent reagerende Ernie Diekman van dichtbij de HBS-doelman kansloos liet, 0-1. De Schiedammers gingen nu al les of niets spelen maar de Drie- bruggense-verdediging, met aanvoerder Jan Boerefijn aan het hoofd gaf geen krimp. Ook de HBSS-topscoorder Pe ter van de Meer kwam niet aan de bak. Hij: „Ik maakte er deze middag erg weinig van en vond het dan ook zeer terecht dat de trainer mij wisselde voor André Mast. Ik kan nu wel zeggen dat er wel degelijk verschil is tussen het RVB-voetbal zoals mijn vorige club WK dit speelde dan dit KNVB-niveau. Ik krijg te weinig tijd om mij vrij te spelen waardoor ik nu ook zo weinig scoor." Het vonnis werd definitief over HBSS geveld toen met nog drie minuten te spelen Nico de Groot de opgedrongen Schie damse verdediging te snel af was en beheerst Cees Verdam voor de tweede maal naar het net kon laten gaan, 0-2. Na afloop was het Tom Gunter die eerlijk was in zijn mening: „We moeten dit falen bij ons zelf gaan zoeken. We hebben verdiend verloren". Ook Roel den Hartog die zijn verbintenis met HBSS met nog een jaar verlengd zag, sprak woorden van gelijke strekking. „We gaan deze wedstrijd eens goed uitpraten en daarna snel vergeten". Door dit resultaat zag HBSS zijn achterstand op koploper TOGR weer uitgroeien tot vijf punten. Voorzitter Rien Klink was ook danig teleurgesteld. „Ik was al bezig om heel voozz voorzichtig rekening te gaan houden met promotie naar de derde klasse en dan komt als een donderslag bij heldere he mel dit op je dak vallen. Ik heb er dan ook danig de smoor in". Natuurlijk bracht deze preases de slechte toestand van zijn kleedgelegenheid op tafel. „De bouwvergunning hebben we al binnen maar wat er nu nog aan schort is de financiering. Omdat Gedeputeerde Staten nog steeds geen goedkeuring hebben verleend aan de ge meentebegroting van 1981, dreigt de hele subsidie-regeling in het water te vallen en zullen wij, zij het voorlopig, zelf voor alle kosten op moeten draaien. Het is pure noodzaak om in mei al te gaan beginnen met het af breken van de bestaande kleed kamers anders zijn we nooit, met ingang van het nieuwe sei zoen klaar. Om het geld daar voor binnen te krijgen, kom ik binnenkort met een plan aan alle leden waarvan ik hoop dat zij daaraan mee willen werken. Het is namelijk vooral deze groep die van een moderne kleedgelegenheid het meeste profijt zal trekken", aldus Rien Klink. Roggeveen-Plantfeber 1-0; 7. Sloof-Groot rem.,; 8. Brand- Swieters 1-0; 9. van Leeuwen- Bakker afg.; 10 A. Kruys-Die- rick 1-0. Voor het eerste tiental van schaakvereniging Schiedam stond afgelopen vrijdag de bondswedstrijd tegen Reeuwijk 1 op het programma. Schiedam 1 had enkele dagen eerder de bij 4-3 afgebroken stand tegen EBSV 1 in winst om weten te zetten. Guus Homs won zijn remise staande afgebroken stand, waar na de overgebleven twee EBS- V'ers er weinig voor voelde om in Schiedam nog voor een verlo ren zaak te gaan vechten. In on derling overleg werd tot een 6-4 eindstand besloten. Schiedam kwam daarmee op 4 matchpun- ten. Ook Reeuwijk, evenals Schie dam vorig jaar gepromoveerd naar de eerste klasse, had na 4 ronden 4 matchpunten verza meld. Beide teams speelden fel op winst, omdat er nog promo tiekansen aanwezig waren, Ron Heusdens had er weer eens echt zin in en dat betekent vol gens zijn zeggen een winstpartij. Hij wist zijn uitspraak inderdaad volledig waar te maken. Minder goed verging het Mario van Kleef. Aanvankelijk had hij met een schijnoffer een zeer goede, waarschijnlijk gewonnen stand opgebouwd toen hij twee maal grondig mistastte, waarna er niets meer overbleef dan het 'cry over lost chances'. Het „Sorry" van tegenstander Segers toen van Kleef opgaf, sprak wat dat betreft boekdelen. Bij Peter Schotman dreigde de partij aanvankelijk te vervlak- SCHIEDAM Het was vo rige week groot feest voor de klaverjassers van Schiekar ton. Zij herdachten met een grote feestavond het heug lijke feit dat hun bloeiende vereniging, dertig jaar gele den werd opgericht. Als mannen van het eerste uur werd door hun voorzitter, de heren Klaverdijk en van de Horst in het zonnetje gezet. Zij ontvingen uit handen van hun preases een medaille en bloe men. Daarna was het de beurt aan Cas van Eyk zelf. Ook was hij vanaf het begin bij deze vereni ging betrokken en hanteerde tot groot genoegen van zijn le den de voorzittershamer. Een jubileum die niet zomaar voorbij kon gaan zonder een passend huldeblijk. Cas van $Eyk ontving vanuit zijn bestuur een traai norloge terwijl zijn vrouw een bos bloemen in ont vangst mocht nemen. Dit jubileum was voor Cas van Eyk toch ook aanleiding om zijn werk als voorzitter over te dra gen aan een ander. „Ik vind het nu wel zo langzamerhand wel letjes. Ik laat het gaarne over aan Joop Gouka". In zijn slotrede dankte Cas zijn leden voor het in hem gestelde vertrouwen en wenste hen suc ces toe voor de komende jaren. Begon de Schiekarton klaver- jasvereniging al in het pand aan de Oranjestraat met zo'n twin tig leden, nu is deze al uitge groeid tot ruim zestig die alleen tegenwoordig zijn bij de grote klaverjas-drive's waarvan de Kerstwedstrijd wel het drukst bezocht is. „Ook is dan regelmatig de di rectie aanwezig om een kaartje te leggen, wat door ons natuur lijk zeer op prijs wordt gesteld'" aldus Cas van Eyk. ken. Peter maakte echter een beoordelingsfout, waarna zijn te genstander hem er secuur af schoof. Van een geheel ander kaliber was de partij van Guus Homs. Hij streed met zijn tegenstander op het scherp van de snede. In tijdnood gekomen eiste Guus re mise door zetherhaling op. Bij 2 1/2-1 1/2 voor Reeuwijk werden maar liefst 6 partijen af gebroken. Frans Groeneweg en Frans Maas staan echter zeker gewonnen, terwijl ook Michel Hockx goede winstkansen heeft. Zij allen staan in een eindspel 1 of 2 pionnen voor. Jacques van Oijen en van de Akker staan echter wat minder. Over de par tij van Theo van Zessen valt nog niet veel te zeggen. Het zal er dus, zoals al enkele malen eerder dit seizoen, weer om hangen. Op 26 februari wor den de afgebroken partijen uit gespeeld. SCHIEDAM De maande lijkse bingo-avond van Wijkvereniging Nieuwland wordt gehouden op dinsdag 16 februari. Zoals gebruikelijk wordt deze avond gehouden in de grote zaal van Dienstencentrum „De 4 Molens". Aanvang van deze bingo-avond 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. Er zijn weer een groot aantal fraaie prijzen te winnen. De toegang is gratis. Kinderen be neden de leeftijd van 14 jaar, zonder geleide geen toegang. SCHIEDAM De Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) afdeling Waterweg Noord organiseert op dinsdag 23 februari een discussie-avond in de St. Liduinastraat 74b, Schiedam. De avond begint om acht uur. Onderwerp van gesprek is een onlangs in een vakblad gepubli ceerd artikel van Wim Veld- huijzen, getiteld „Fietsen naar een nieuwe eeuw". Kernpunt van Veldhuijzens be toog is zijn stelling dat de auto als middel voor massale ver plaatsing een „historische ver gissing" is. De auto vreet energie, is duur, gevaarlijk, vraagt te veel ruimte en is „onsociaal". De auto kon door een samen loop van omstandigheden zijn huidige populariteit bereiken, maar er zijn ontwikkelingen gaande die in een andere rich ting wijzen. Anders gezegd, de positie van de auto zal in de naaste toe komst veranderen, en de fiets zal daar van profiteren. Veld- huijzen vindt de fiets uitste kend passen in een „kleinscha lig maatschappelijk systeem". Wie fietsend het jaar 2000 wil ingaan is van harte welkom op de ENFB-bijeenkomst. Kopieën van Veldhuijzens artikel zijn verkrijgbaar bij Bert Osnabrug, Fabriplein 8a, telefoon 732039. James Wattweg 12 14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533 wil bieden de hoogst mogelijke prijs handeling a contant komt U eens vrijblijvend langs voor taxatie HBSS wil nederlaag snel

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17