Films in Stedelijk ZAKEN- (Si °nzkran} Crooks" in de Bliksem vamen vérder Ruilbeurs VIZIER I op: Ultrac BV, in auto's Wie wordt bruid van de maand? Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Onderlinge wedstrijden Thor Jan Keizer bij WON Both Partners I Both Partners II Pupillen-voetbal SVDPW-middag Trainers-wisseling SVV Schiedam SCHIEDAM De dartssport oftewel het dar ten is bezig aan zijn opmars en heeft vooral het afgelopen jaar in Nederland aan populari teit onder de jongeren gewonnen, getuige het feit dat het bekende pijltjes gooien zelfs tot in Schiedam-Noord is door gedrongen. Dartsbaan Junioren NJDO ■F Ornamentaal GEBIT STUK J. VERINGMEIJER \Xf mikt vandaag 11 V HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 FEBRUARI 1982 PAGINA 13 Nog maar nauwelijks begonnen met het tweede gedeelte van het voetbalseizoen, denkt men bij Excelsior'20 al weer aan de zomer. Vanavond wordt er in hun kantine op het sportpark Thurlede een algemene Cricket-ledenvergade ring gehouden. Aan de orde zal zeier komen de terugkeer van het eerste cricketteam in de landelijke, hoogste afdeling van de Cric ketbond. In het clubhuis van Excelsior '20 begint deze ver gadering om 20.00 uur. Op zondag 21 februari houdt de Schiedamse gymnastiekvereni ging Thor in de sporthal Mar griet hun jaarlijkse onderlinge wedstrijden. Het programma dat 's morgens om 10.00 uur al zijn eerste punt ten uitvoer ziet gaan ziet er als volgt uit. Na de toespraak van de voorzitter, 10.10 uur aanvanr wedstrijd meisjes, geboren 1970 t/m 1975 en kleuters. 11.20 uur - 11.35 uur prijsuitrei king kleuters. 11.35 - 11.45 demonstratie grond-gymnastiek. 11.45 - 11.55 demonstratie jeugdkeurgroepen. 12.00 uur prijsuitreiking. 14.00 uur opmars deelnemers. 14.05 uur aanvang wedstrijden oudere meisjes, keurgroep meis jes, keurgroep dames, alle jon gens en heren. 15.35 - 15.50 uur demonstratie jazz-gymnastiek. 15.50 - 16.00 uur demonstratie minitramp. 16.00 uur prijsuitreiking. Op maandag 15 februari komt de international voetbalscheids rechter 'Jan Keizer bij de WON Rijnmond een causerie houden over het onderwerp ,De relatie scheidsrechter/oefen- meester'. Gezien het aantal jaren dat Jan Keizer in het topvoetbal func tioneert, belooft het een boeiende avond te worden voor de VVON-leden terwijl ook alle scheidsrechters van harte wel kom zijn. Dit gebeuren vindt plaats in het clubgebouw van de voetbalver eniging Xerxes te Rotterdam en vangt aan om 20.00 uur. De heren van de volleybalver eniging Both Partners heb ben in een uiterst merkwaardig duel met 3-2 gewonnen van Harderwijk. Merkwaardig om dat evenals in de thuiswedstrijd eerst een 2-0 achterstand moest worden ongedaan gemaakt en daarbij ook nog het scorever loop dat nagenoeg identiek was. Karakter kan het Schiedamse team dus niet worden ontzegd, want zoals eerder in deze zware kompetitie kwam men uit een ogenschijnlijk verloren positie weer onherkenbaar terug. Vaak blijkt een omzetting in het team en het inbrengen van een nieuwe man daarbij beslissend. Ditmaal was het Frank Tilman, die zijn ploeg in het juiste spoor zette. De Oud-Beijerlandse speler, door zijn militaire dienstplicht te vervullen bij de trainingen afwezig, leerde zijn medespelers hoe de keiharde Harderwijkse aanval moest worden geblok keerd. De start van Both Partners was overdonderend. Binnen en kele minuten tilde Lex Masten broek, die ook een belangrijk stempel op de wedstrijd zou drukken, met zijn geplaatste service de stand naar 5-0, maar daarmee was dan ook al het B P kruit verschoten. Vooral de hoge Harderwijkse aanval was voor het Schie damse blok onhoudbaar en met 15-10 ging die set dan ook te recht verloren. In de tweede set kwam Harder wijk ook al snel op voorsprong. Via 4-2 en zelfs 12-5 leken de heren van B P naar een duidelijke setnederlaag te gaan, maar na een tweede time-out leken de kansen te keren. Jammer was dat vier foute ser vices aan Both zijde de Harder wijkse ploeg de gelegenheid ga ven nog vrij gemakkelijk naar 15-12 door te gaan. Wilde men nog een kans maken dan diende ingegrepen te wor den. Coach Paul Eikelenboom verving Paul Dekker door de al eerder genoemde Frank Tilman en de kansen keerden onmid dellijk. Samen met uitblinkers Lex Mastenbroek en Rerrie van der Blonk stuwde hij zijn team naar grote hoogte. Met de klinkende cijfers 15-4, 15-1 en 15-4 kwam het Harder wijkse team er nauwelijks aan te pas, zodat toch twee punten mee naar huis konden worden genomen. Zaterdag a.s. ontvangen de heren van Both Partners in de Margriethal in de beslissende wedstrijd, om de tweede plaats, het Barneveldse SSS. Voor Pe ter van der Gugten en zijn man nen de beste gelegenheid om het gat van drie punten tussen beide teams in één keer te dich ten en de achtervolging op kop loper DOS, dat ook enkele steekjes laat vallen in te zetten. In Barneveld werd het destijds een ongelukkige 3-1 nederlaag, maar in de vorm, waarin Bot Partners momenteel verkeert en met steun van het eigen pu bliek moet een duidelijke re vanche mogelijk zijn. Aanvang van de wedstrijd is 17.00 uur. Uitslagen: Togb dlSVV dl-, 5-1 Excelsior dlHermes-DVS, 1-0 Schiedam dl—HBSS dl, 0-2 Excelsior d2Sparta d3, 2-4 Sparta d2Ursus dl, 0-2 SVDPW d—Demos d, 6-0 SFC dPPSC d, 2-3 DHS d2Excelsior d3, 8-0 Martinit d—WK d, 0-5 Sparta d4DHS d3, 1-0 HBSS d2—Sparta d5, 0-11 Excelsior d4—Schiedam d2, 0-8 Ursus d2Hermes-DVS d4, 1-1 WK d—DHS d4, 0-4 Sparta d6PPSC d2, 0-2 Excelsior d5—SVV d3, 4-1 Ursus elExcelsior Mei, 0-5 DHS elHermes-DVS el, 0-2 DVO'32 elExcelsior'20 el, 0-4 HBSS elSparta e2, 2-1 Olympus S elExcelsior e2, 1-1 WK e—Martinit e, 1-2 PPSC eSchiedam e, 2-1 DHS e2—SFC 2, 1-3 Demos eSVDPW e, 0-4 GTB eOlympus S e2, 3-0 DHS e3—HBSS e2, 6-0 Excelsior e4Ursus e2, 5-2 Indien het gehele voetbalpro gramma voor zaterdag afge keurd zou worden, organiseert het SVDPW-jeugdbestuur voor hun jeugdspelers als kinderen van hun leden tot en met 15 jaar een grandioos film- bingomid dag. Ieder die mee wil doen aan dit spektakel dient dan wel om 14.00 uur aanwezig te zijn in de SVDPW-kantine op het sport park „Harga". In het clubblad van HBSS ont dekten wij, dat Mart van de Ven, die bij deze zaterdagver eniging zowel de Z-selectie als de dames-trimploeg trainde, door blijft gaan met de heren. De dames gaan nu verder onder leiding van Wim de Jong die ook al enkele jaren geleden de dames heeft getraind, en dus nu weer op zijn oude stek is terug gekeerd. Op dinsdag 16 februari 's avonds om half acht speelt op het veld van SVV in het Schiedamse sportpark Harga het tweede elf tal van deze voetbalvereniging tegen het eerste elftal van Schiedam. Het is een vriendschappelijke voetbalontmoeting bedoeld om ook de Schiedamse amateurve renigingen kennis te laten ma ken met het voetballen met be hulp van sterk schijnende licht masten. Dartsport: meer dan plastic pijltjes gooien In het Wijkgebouw de Blauwe Brug op de Bach- plein staan sind's de Open-Huisdag, drie splin ternieuwe dartsbanen voor eigenlijk een ieder ter beschikking. De Open- Huisdag werd gehouden op 23 december van het vorig jaar. Bezoekers op deze dag stonden verrast en vol bewondering te kijken naar de prestaties van een groep meisjes en jongens tussen de 10 en 18 jr. die een partijtje demonstratie darten ten show weg-gaven. Deze junioren darters kwamen speciaal voor deze gelegenheid uit Rotterdam over om de bezoekers kennis te laten maken met de Junioren Dartssport. Zelf beoefenen ze het darten nog geen twee maan den geleden, in de speeltuinve reniging 'T Jagthuis in de Jagt- huisstraat. Enkele bezoekers die het waag den om ook pijltjes naar het bord te gooien keken er raar van op dat de pijltjes naast het bord terecht kwamen. Wat is de Dartssport Iedereen is wel eens in kontakt geraakt met het spel waarbij met plastic pijltjes naar een kar tonnen bord wordt gegooid, een soort spel wat te koop is in speelgoedwinkels. Voor de duizenden dartssport beoefenaars/sters is het darten niet alleen een gezellige en re creatieve gebeuren, maar tevens ook en vooral een serieuze aan gelegenheid. Landelijk wordt er in kompetitie wedstrijd-verband tussen teams gespeeld. De darts sport kent ook z'n divisies, een ere-een 1ste een 2de en een 3de divisie, die hoofdzakelijk wor den gespeeld in de bekende darts pubs/cafes/bars door de volwassenen en in de late avonduren. Verder worden er plaatselijke en open Darts Kam pioenschappen en andere dart- stoernooien georganiseerd. In de Dartssport heten de pijltjes Darts. Men speelt op een aan re glementaire afstand en hoogte gebonden Dartsbaan. De Darts worden gegooid naar een Darts bord en ook het Dartsbord moet aan bepaalde eisen voldoen en verder kent deze tak van sport z'n strenge bepalingen en regle menten. Dartsbord. Een darts bord bestaat uit 21 genummerde vakken met als centrale punt de Roos of the Buil. Een nummer vak bestaat uit een enkel- een dubbel een drie dubbel score ge deelten. Gooibeurt- iedere spe ler/speelster gooit per beurt met 3 darts, en de kunst is om een goede gooitechniek op te bou wen om zodoende één te spelen nummer van een dartsbord op de preciesie te raken, het gooien met de darts heet darten. De darters/sters spelen op een dartsbaan. Een dartsbaan hoeft niet veel ruimte te vergen, een minimale opp. van 2x3 mtr. is wel gewenst met het oog op de veiligheid. Een baan kan be staan uit houten vloerdelen of een rubberen stevige mat, dit om de weieens terug kaatsende darts op te vangen zodat de pun ten niet beschadigen. Het beste is als de vloer water pas loopt en de muur waartegen het dartsbord op een houten plaat wordt bevestigd loodrecht is, zodat het uitmeten perfect verloopt. De werpafstand wordt berekend vanaf de plaats waar de speler moet staan tot aan het middel punt de Roos van het dartsbord op exact 2 mtr. 37 en de hoogte vanaf de gelijke vloer tot aan de voorkant en het middelpunt van het bord op exact 1 mtr. 72 1/2. Een set darts bestaat uit drie pij len en die kan men kopen in de sportshops die gespecialiseerd zijn in darts en accessoires. Er is keuze in maar liefst tegen de 25 soorten en aan gewichten varië rend in de gewichten van 16 tot 35 grams per dart. De kwaliteit van een set darts ligt in het ma teriaalgehalte. Een Koperen (brass) darts kost om en nabij de 16 gulden en de stainless-steel darts rond de 40 gulden. Dit zijn darts om mee te begin nen. De wedstrijd darts is ge maakt van een zwaarder en duurder soort materiaal oftewel de Nickel-tungsten darts, maar die kosten dan ook boven de 70 gulden tot zelfs 150 gulden. De keuze is een persoonlijke smaak. De Dartssport afkomstig uit En geland was zo'n zeven jaar gele den in Nederland geïntrodu ceerd en wordt door duizenden volwassenen beoefend in wed strijd en/of recreatief verband, en tot voor kort alleen dan ook door de volwassenen. Met de oprichting van de Lan delijke Ned. Junioren Darts Or ganisatie (NJDO) op 7 juli 1981, is gebleken dat de Dartssport ook onder de jongeren aan po pulariteit heeft gewonnen. Hoe wel de NJDO pretendeert een Landelijke organisatie te zijn, werd toch vanuit Den Haag (de Mekka van de dartssport) met junior dartswedstrijden op de zondagmiddagen gestart en met succes. Geschikte speelruimten vinden en verkrijgen was in het begin het grootste probleem, die nu voor een gedeelte opgelost zijn. Speelruimten zijn verkregen in Den Haag Rijswijk Rotterdam en een nieuwe in Schiedam- Noord. Op dit moment gonst het van de junioren darts aktiviteiten in Den Haag omdat recentelijk op 24 januari 1982 de eerste Ned. Junioren Darts Kompetitie voor teams van start is gegaan (pri meur). Rotterdam en Schiedam be schikken over een nog net te weinig aan junioren leden om mee te kunnen draaien in de kompetitie, maar dat zal in het nieuwe seizoen zeer zeker ach terhaald zijn. Deze steden krij gen binnenkort andere darts toernooi wedstrijden, zodat de jongeren gauwer betrokken ra ken. De Ned. Junioren Darts Organi satie heeft ten doel het bevorde ren, van de beoefening van de dartssport alsmede de belang stelling voor de sport voor jon geren vanaf 10 t/m 18 jr. Zij tracht dit doel te bereiken door onder meer de junioren be kend te maken met de darts sport, door het organiseren van kompetities en van junior darts wedstrijden. Het allerbelangrijkste werk is, dat er dartsbanen komen in de jongeren clubhuizen- buurt en wijkcentrum, in sporthallen ac- comodaties etc. De NJDO hoopt dan ook- op de medewerking van de Kader en Bestuursleden van deze Cen trums. Het wijkgebouw de Blau we Brug op de Bachplein heeft reeds dat voorbeeld gegeven door de medewerking te verle nen door het aanleggen van drie dartsbanen. Jongeren uit Schiedam en om geving zijn hier van harte wel kom om kennis te maken met de dartssport en ook om de dartssport optimaal te kunnen beoefenen en onder leiding. Indien er jongeren zijn die belangstelling hebben maar te veraf wonen, raad de NJDO ze aan om de dichtsbijzijnde buurt of wijkcentrum te benaderen en Nieuw kruis opHavenkerk SCHIEDAM De Havenkerk aan de Lange Haven heeft een nieuw kruis op het dak. Het gevaarte dat tussen de zeven en achthonderd kilo weegt, werd op 8 fe bruari op de gerestaureerde toren geplaatst. Een immens hoge kraan klaarde het karwei, terwijl de politie de Haven afsloot en het verkeer omleidde. De Havenkerk is in gebruik bij de Johan Maasbach Wereldzen ding, die regelmatig diensten in het fraaie gebouw organiseert. Toen in 1973 met toestemming van het bisdom Rotterdam de „Havenkerk" overgedragen werd van de Heilige Luduina en O.L.V. Rosenkrans aan de Stichting Johan Maasbach Wereldzending, zag de Haven kerk er zeer troosteloos uit. Het regende binnen net zo hard als buiten. Inmiddels is dit prachtige mo nument met haar prachtig inte rieur van de sloophamer gesp aard gebleven. In 1976 vond via de afsluiting van de eerste conserverende fase van de restauratie op 26 ok tober de feestelijke heropening plaats en werd het ook een Schiedams monument en ge sierd door Burgemeester en Wethouders met het „Scidam Schildje". Met het herstel van het prach tige ornamentaal schilderwerk aan plafond en pilaren, voor zien van modern comfort, zoals vloerverwarming, stoffering en buffet, is het nu de mooiste kerk in zijn soort in Nederland. Geen toeval dus dat kerk en in terieur de achtergrond vorm den van een A.V.R.O. televisie programma. Een hervatting van de restaura tie in tweede fase was in 1979 spoedeisend en wel van enige pilaren en alle muurstijlen. Aan de ramen bleken de stenen kant en middenstijlen vernieuwd te moeten worden en het prach tige gebrandschilderde glas moest geheel in nieuw lood ge bracht worden. Een en ander is in volle gang onder leiding van het architectenbureau van Hoogvest, onder toezicht van „Monumentenzorg", en wordt uitgevoerd door het Schiedamse Aannemersbedrijf, de gebr. Leenderts. Toen verleden jaar met een storm de loden dakbedekking van de toren afscheurde, ont dekte men dat het zware ijzeren kruis, dat reeds ruim 160 jaren dienst deed, in verre vergan? staat was en gevaar ging ople veren. De toren ging in de stei gers, het nieuwe kruis werd be steld. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 9.00-17.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 aan de kaderleden daar te ver zoeken of daar ook een darts baan aangelegd kan gaan wor den. Een dartsbaan vergt weinig aan ruimte, een oppervlakte van minimaal 2x3 is voldoende. Belangstellenden, junioren, die meer willen weten over de junior darts sport en darts wedstrijden, kompetitie of aan andere dartswedstrijden, of zich als lid op willen geven, kunnen alle informatie krij gen die ze maar wensen door een brief te schrijven en/of te bellen naar: het Secretariaat NJDO tel. 070-803456 Schalk Burgerstraat 434 Den Haag. SCHIEDAM Voor de verza melaars is er op donderdag 18 februari weer de maandelijkse ruilbeurs (elke 3de donderdag v.d. maand) in het Wijkcentrum „De Blauwe Brug", Bachplein 590 te Schiedam-Groenoord. U kunt er van alles ruilen: post zegels, munten, ansichtkaarten, suikerzakjes, sigarenbandjes, jampotdeksels enz. enz. Open vanaf 19.00 uur, toegangsprijs: 1 gulden. Nadere inlichtingen: Cees Ver kerk, telefoon 713808. SCHIEDAM In het Stede lijk Museum aan de Hoog straat worden cp zondagmid dag 15 februari enkele films vertoond. Op het doek verschijnen pro- dukties van Richter, Eggeling, Ruttmann en Fischinger. De voorstelling wordt georgani seerd in samenwerking met het Goethe Instituut uit Amster dam. De films worden vertoond in het kader van de tentoonstel ling BerliMjn-Amsterdam 1920- 1940, die in het Haagse Ge meentemuseum zal worden ge houden. De volgende filmvoorstelling in het Stedelijk is op 21 februari. Vertoond wordt dan een film van Karei Vrijman over Karei Appel, de schilder die deze we ken in Nederland was ter gele genheid van enkele nieuwe ex posities. Tegelijkertijd zal in het Stede lijk Schiedam een tentoonstel ling van Appels werk te zien zijn. De filmvoorstelling begint zon dag om drie uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Het automo bielbedrijf Ultrac BV is ver plaatst van de Jan Riebeeck- weg naar de Bettoweg 27, hoek Overschieseweg. Als plaatselijk dealer van de Engelse automerken, Austin, Morris, Rover en Triumph kreeg het bedrijf een meer centrale ligging ten opzichte van het openbaar vervoer en de wegverbinding. Deze nieuwe vestiging met als centraal punt een mo derne showroom, is zeer praktisch van inrichting. Di recte toegang is er tot recep tie en magazijn, alsmede tot de geheel geoutilleerde werk plaats voor reparatie en het geven van periodieke onder houdsbeurten. Deze laatstgenoemde afde ling is gericht op snel werken, iets wat de klanten kring uiteraard ten goede komt. Op de binnenplaats is ruimte voor tijdelijke stal ling van wagens; een ge deeltelijk overkapte „wacht kamer". Momenteel presenteert Ul trac in de showroom de nieuwe Triumph Acclaim. Eén van de meest complete SCHIEDAM In jazz-café De Bliksem aan de Vlaar- dingerstraat 9 is zaterdag avond live swingmuziek (jazz, ragtime, blues en jug) te beluisteren. Vanaf tien uur treedt in dit café de formatie de „Crooks" op, een gezelschap dat nog in december jongstleden veel succes oogstte tijdens hun optreden in het Passagethater op de OJC-jonge- rendag. De „Crooks" bestaan uit Frank van Meeteren (zang, gitaar, mondharmonika en cornet), Nout Grupstra (fiddle, mando line, piano, zingende zaag) en Tom Stuip (gitaar, banjo en trombone). De Crooks, ragtime swing. auto's in z'n prijsklasse, com fortabel, sportief van lijnen én zuinig! Het is een co-produktie van Engelse, gedegen carrosserie- bouw en Japanse techniek. Het is vooral een duurzame automobiel, waarnaar onder autorijders grote voorkeur uit gaat. Ook andere gevoerde Engelse automerken komen tussen nu en einde maart met hun nieuwe types aan de markt. Ze worden in de showroom ter bezichtiging opgesteld. De showroom is steeds voor iedereen toegankelijk. Men kan zich, zonder enige ver plichting laten voorlichten over het hier opgestelde wa genpark. Ook de verkoop van ge bruikte wagens gaat in de nieuwe vestiging gewoon door! Aanstaande bruidsparen (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Het Nieuwe Stadsblad, .Samen Verder" Postbus 257, 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13