WALDO Dukdalf" in brand PvdA voor belangrijke keuze Carnaval in De Put Kooravond in Kethel Polderweg tijdelijk afgesloten Donderslag Hoogleraar Wethouders kandidaten Wethouder Chris Zijdeveld: „let wel op het doortrek ken van tramlijn rug te draaien." 1 start deze zomer en is niet meer te- Wethouder Chris Zijdeveld: „ik wil morgenavond pre cies de argumentatie weten van het PvdA afdelingsbe stuur." „TANDARTSEN GROEPSPRAKTIJK GREENE" bedrijfswagens vindt u bij door Ruud van Houwelingen SCHIEDAM „Ik run een toko met een jaa romzet van drie a vier miljoen gulden. Ik weet precies wat er omgaat in mijn winkel, vanaf de zo noodzakelijke woningbouw in de binnenstad en in het noordelijke stadsgedeel te tot het doortrekken van de tramlijn 1 van de Schiedamse Koemarkt naar het noorde lijke stadsgedeelte. Ik heb mijn handen ook meer dan vol en dan durft men te zeggen dat men het beleid niet bespreekbaar wil maken. Nee ik zou moeilijkheden hebben met de communicatie met de burgers en het afde lingsbestuur. Wethouder ir. Chris Zijde veld, PvdA'er van het eerste uur en in het Schie damse college van burge meester en wethouders belast met de moeilijke portefeuille ruimtelijke ordening, trilt van inge houden kwaadheid als hij spreekt over het bestuurs voorstel om hem op een onverkiesbare plaats te zetten op de PvdA-kandi- datenlijst voor de komen de gemeenteraadsverkie zingen. Wethouder Chris Zijdeveld: „wij hebben in Schiedam woningen, woningen en nog eens woningen nodig." Wethouder Chris Zijdeveld: „bestuursvoorstel kwam bij mij over als eert donderslag bij heldere hemel. Wethouder Chris Zijdeveld: „morgenavond maak je de ondergang of de wederopstanding van mij als gemeen tepoliticus mee." Wethouder Chris Zijdeveld: „ik krijg per dag tientallen telefoontjes van verontwaardigde Schiedammers." Over 5 minuten staat uw huurauto klaar bij Waldo HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 17 FEBRUARI 1982 PAGINA 13 Zijdeveld: „wat moet ik dan? De partijkrant rondbrengen?" ook nu gevestigd in medisch centrum SCHAEPMANSTRAAT Spangen op 22 februari. Ziekenfonds en particuliere patiënten volgens afspraak a.u.b. Telefoon 379105 vanaf 18 februari. „Wat wil men dan", dat ik de Voorwaarts (het maandelijkse PvdA-partijblad in Schiedam ga rondbrengen? Nu de heren zullen er morgen avond van lusten, het wordt de afgang of de wederopstanding van Chris Zijdeveld als gemeen tepoliticus, zegt de veel bespro ken Schiedamse wethouder strijdvaardig. Chris Zijdeveld over zijn zo sterk de aandacht trekkende politieke degradatie, althans volgens het PvdA bestuurs voorstel: „Het kwam voor mij als een donderslag bij heldere hemel. Woensdagavond voor de be kendmaking van de bestuurs- voordracht vond ik een brief in mijn bus waarin het afdelingsbe stuur, bij monde van Hans Bak ker, vertelde dat ik, weer vol gens het bestuursvoorstel, op de 29e plaats was gezet. Het beleid was niet bespreekbaar, men was van mening dat ik niet voor herverkiezing in aanmerking mocht komen omdat ik moeilijk heden zou hebben met de com municatie. Ik kan zo een paar stellingen op tafel gooien waarmee ik deze hele zienswijze tot nul reduceer, maar die bewaar ik gedeeltelijk voor morgenavond." Ik tart ook het afdelingsbestuur om te bewijzen dat ik tijdens de afgelopen jaren, het college be stuur de stad van september 1978 tot september 1982, als de volgende gemeenteraad aan treedt, niet voldoende gefunk- tioneerd heb. Ik heb in al die jaren één con flict uitgevochten met het PvdA raadslid Hans Konings en die begon toen overal als een wilde te roepen: Zijdeveld moet weg. Ik wil morgenavond precies van het afdelingsbestuur weten wat de reden is dat men mij en mijn collega's Brouwer en Van Loe- nen op onverkiesbare plaatsen heeft gezet. Ik heb althans geen argumenten gehoord die dat rechtvaardiger, sterker nog, aldus Chris Zijde veld, „ik vind het hele bestuur- voorstel erg onrechtvaardig." Ik zal morgenavond alle argu menten op tafel gooien, want ik heb niets te verbergen, het PvdA afdelingsbestuur kenne lijk wel." Geruchten willen dat Zijde veld niet ongelukkig is met zijn onverkiesbare plaats. Dat zou zijn overgang naar de Technische Hogeschool Eind hoven, om daar hoogleraar te worden, wat vergemakkelij ken. Chris Zijdeveld: „het is een ge rucht niet meer, ik ben helemaal niet aangezocht om op de TH Eindhoven hoogleraar te wor den, noch dat ik zelf zou hebben gesolliciteerd. Het verhaal is echter niet com pleet. Iedereen weet dat ik erg ben geïnteresseerd in de zonne- energie. Al mijn onderzoeken heb ik ge daan in samenwerking met me dewerkers van de TH Eindho ven en daar zegt men dat onder werp is zo belangrijk dat het buiten de gemeentelijke stads grenzen van Schiedam moet worden uitgedragen." Chris Zijdeveld is lid van het gemeentebestuur van Schie dam en wethouder van ruim telijke ordening sinds 2 sep tember 1974: wat zijn zijn hoogte- en dieptepunten. Zijdeveld: „het absolute diepte punt is natuurlijk de brief van het afdelingsbestuur waarin ik op de 29e plaats van de kandida tenlijst ben geplaatst en het aan tal bezwaarschriften tegen wo ningbouw in met name de bin nenstad en in mindere mate in noord. Wij hebben in Schiedam wonin gen, woningen en nog eens wo ningen tegen een redelijke be taalbare koop of huurprijs nodig. We zijn nu net op weg om te gaan oogsten en nu dit... Ik kan en wil het niet begrijpen." Hoogtepunten dan! De nog steeds funktionerende wethouder ir. Chris Zijdeveld: „het akkoord van de gemeente raad om 5000 woningen te gaan bouwen in Woudhoek en Spa- land en dan met name het over winnen van tegenstand hierte gen in eigen partij. Een andere hoogtepunt vind ik ook de brief van het rijk dat Schiedam binnen de ISR (inter- Het PvdA afdelingsbestuur heeft tijdens de bekendma king van de lijst verklaard dat er bij de eerste zes voorge stelde kandidaten zes poten tiële wethouderskandidaten zitten. Mocht het daarom uitvallen zoals het afdelingsbestuur hoopt dan kan men zo aanvoelen dat de PvdA'er Nicolai Dielemans de portefeuille ruimtelijke orde ning krijgt in het volgende Schiedamse college van burge meester en wethouders. Hij was de grote tegenstander van wo ningbouw in noord, terwijl al weer de gerucnten willen dat de voorgestelde groep niets liever wil dan de tram niet naar noord door te trekken. Wethouder Zijdeveld: „dat laat ste is niet meer terug te draaien. Nog voor de zomer beginnen we met de werkzaamheden op de Broersvest en de woningbouw in noord, laat de voorgestelde groe pering dat dan maar durven te zeggen in de naderende verkie zingsstrijd dan wenden zich nog meer kiezers van de partij af." Een ander verhaal wil dat als onverhoopt de richting Zijde veld, Brouwer en Van Loenen morgenavond het politieke on derspit delft, deze groepering overweegt om zelfstandig met een lijst aan de gemeenteraads verkiezingen mee te doen met als centrale figuur de Kethels huisarts Ruurt van der Veer. Chris Zijdeveld: „je partij verla ten is wel het laatste wat je moet doen. Voorlopig zie ik geen en- Chris Zijdeveld: „ik krijg per dag tientallen en nog eens tien tallen telefoontjes van veront waardigde Schiedammers, al of niet lid of symphatiserend met de Partij van de Arbeid, zij zijn allemaal sterk verontwaardigd over het bestuursvoorstel. Ik voor zeg: het PvdA afdelingsbe stuur is naïf." Morgenavond wordt het dus voor de strijdvaardige wet houder ir. Chris Zijdeveld en zijn politiek aanhang: wij val len aan volgt ons! Met een glimlach zegt Chris Zijdeveld je zult morgen avond de politieke neergang of wederopstanding van Zij develd kunnen meemaken. saldo regeling) gaat vallen waar door het meer geld van rijkswe ge beschikbaar wordt gesteld voor het stadsherstel. Andere hoogtepunten wil ik ook noemen, zegt Zijdeveld, „de na derende woningbouw in de bin nenstad waarvan de eerste 100 woningen worden gebouwd en er is een bijna afgewerkt plan is voor nog eens 150 woningen, het doortrekken van tramlijn 1 naar noord inclusief de onder tunne ling van het spoorwegviadukt Nieuwe Damlaan en de voorbe reiding van het stadsherstel in west (Mariastraat/Vriendschap- straat). Daarbij heb ik ook een opsteker gekregen door het bezoek van een deputatie binnenstad bewo ners afgelopen week die stelden dat nu maar eens afgelopen moet zijn met die bezwaarschrif ten tegen woningbouw bouwen bouwen en nog eens bouwen moeten we," zegt de zo langza merhand veel besproken Schie damse wethouder voor ruimte lijke ordening Chris Zijdeveld. Tussen de regels door schrijft het PvdA afdelingsbestuur dat men vreest: met Zijdeveld hoog op de lijst kunnen we het helemaal wel vergeten. Zijdeveld: „laat men dan de lijst met voorkeurstemmen bij de vo rige gemeenteraadsverkiezingen eens te voorschijn halen. Daar haalde ik 429 voorkeurstemmen, terwijl er tijdens die gemeente raadsverkiezingen 17137 stem men op de PvdA werden uitge bracht, toen sprak ik de kiezers kennelijk wel aan, ik ben er van overtuigd op grond de behaalde resultaten dat weer te kunnen doen." kele reden om mij daarvoor te lenen." Hoe loopt het morgenavond af, heeft wethouder Zijdeveld SCHIEDAM De Partij van de Arbeid afdeling Schiedam staat morgen avond voor een uitermate belangrijke beslissing. Tijdens de openbare leden vergadering, in de grote zaal van het gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven, zal de kandidatenlijst moeten wor den samengesteld waarmee deze partij op woensdag 3 juni van dit jaar de kiezers wil overtuigen van haar goede bedoelingen. Het belooft een uiterst ru moerige bijeenkomst te worden, omdat er twee par tij in oorlogsstemming en bijna letterlijk frontaal te genover elkaar staan. Enerzijds is dat het afde lingsbestuur onder leiding van de huidige voorzitter Hans Bakker en anderzijds een groepering onder lei ding van wethouder Chris Zijdeveld, fraktievoorzitter Gé Brouwer en raadslid Arie van Loenen. Laatstgenoemden zijn na melijk in het bestuursvoor stel op onverkiesbare plaat sen gezet; men koos duide lijk voor de linker vleugel met figuren als de zittende raadsleden De Vos, Konings en Dielemans. Of het bestuur wint of de oppositie is nog een open vraag. De vraag is namelijk hoe veel aanhang in de vorm van ingeschreven partijle den nemen beide groepen mee naar deze afdelingsver gadering. Ingewijdenen weten nu al te voorspellen dat als het be- stuurs-voorstel het haalt de PvdA bij de gemeenteraads verkiezingen terug valt naar negen a tien zetels. Wint de andere groepering het en worden de PvdA rijen gesloten, dan zal men ongetwijfeld niet het huidi ge zetel aantal (17) behalen, maar dan valt de teruggang naar b.v. 13 a 14 gemeente raadszetels misschien nog mee. Als de groepering rond wet houder Zijdeveld zegevie rend uit de afdelingsverga dering komt, dan zal er voor het afdelingsbestuur en vooral voor voorzitter Hans Bakker niets anders opzit ten dan direkt af te treden, want een duidelijker motie van afkeuring van de PvdA achterban tijdens de belang rijkste afdelingsvergadering voor de komende vier jaren zal niet te leveren zijn. SCHIEDAM Verregaande baldadigheid is vermoedelijk de oorzaak van een felle brand die vrijdag in de vroege avond uitbrak in het voormalige jeugdonderko- men De Dukdalf aan de Lek straat. In de al enige tijd gesloten kelder onder de Heilig Hart- kerk brak omstreeks tien over zeven brand uit. Toen de brand weer ter plaatse kwam woedde het vuur al op verschillende plaatsen. Volgens brandweer en politie was er een gat in de muur ge hakt om het vuur te kunnen aansteken. Van de daders heeft men nog geen sporen gevonden. Eerder die vrijdagmiddag bluste de brandweer een vuurtje in eep spouwmuur van een flat aan de Damlaan. Het vuur was ontstaan tijdens werk zaamheden van een dakbedek- kersbedrijf. In de muur was daarbij een stuk zachtboard in brand geraakt. SCHIEDAM /ROTTERDAM Op zaterdag 20 en 27 is het car navalsfeest in buurthuis De Put aan de Pinkstraat. Op zaterdag de 20e neemt de jeugd tussen 4 en 12 jaar een voorproefje op het feest. Kaarten zijn verkrijgbaar in het buurthuis. Leden betalen 3 gul den, niet-leden 3,50. Hierbij inbegrepen is een flesje limo nade. Voor de leukste en origineelst verklede kinderen zijn er ver schillende prijsjes te verdienen. De zaal gaat open om half één, het feest begint om één uur en duurt tot vier uur. Voor iedereen vanaf 16 jaar wordt het carnavalsfeest op za terdag de 27e nog eens dunnet jes overgedaan. Medewerking verleent de groep de Sjaledo's. Kaarten kosten f 7,50 (leden) en 8,50 (niet-leden). Carnavals kleding is verplicht. Zaal open half acht, aanvang acht uur. SCHIEDAM Op vrijdag 19 februari wordt in de Dorpskerk van Kethel een koor en zang avond gehouden, met mede werking van het Dorpskerk- koor en de Happy Generation. Organist is Wim Veldhuyzen. Het concert wordt gehouden ten bate van de restauratie van het kerkorgel, en begint om kwart over acht. De toegang, inclusief het programmaboekje, is gratis. Iedereen is van harte welkom. SCHIEDAM De Polderweg zal vanaf woensdag 17 fe bruari enige dagen voor het doorgaand verkeer afgeslo ten worden. Op de dagen daarvoor zal rekening gehou den moeten worden met een stremming. Door de aanleg van de nieuwe jachthaven in het gebied nabij de kruising Schiekade, Polder weg zullen de transportleidin gen van het drinkwater omge legd moeten worden. Het aanbrengen van een aantal zinkers zal tegelijkertijd plaats vinden. In verband met deze werkzaamheden zal de Polder weg plaatselijk opengebroken moeten worden. De bewoners van de Schiekade, Polderweg, Broekkade en Kerklaan zullen tijdig, voor aanvang van de werkzaamheden, over de data geïnformeerd worden. De levering van drinkwater zal, tijdens deze periode ononder broken plaatsvinden. Echter, het is mogelijk dat enig roest- water ontstaat. BELOOFD: Telefoon 010- 263705 (makkelijk nummer!). Nu even bellen, dan staat over 5 minuten elke wagen, van comfortabele middenklasser tot ruime bestel (BE rijbewijs), tot in de puntjes opgepoetst voor u gereed. Asbakjes leeg. Kleedjes geborsteld. Tank vol. Ramen gezeemd. Vraag onze prijslijst met alle typen huurauto's eens aan (even bellen!). Ook dat wordt een plezierige verrassing. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 3705

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13