TV REPARATI In aantrekkelijke wedstrijd 3-0 winst voor Schiedammers k Stand SCHIEDAM sportief bekeken Bellen telefoon 346000 Ui a Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070- 190222. Geschorst Spanning Wissel BiljarttoernooiS Volleybal Olympiade Schaken Zaalvoetbal Rolstoelbasketbal J aar vergadering Tafeltennis Dam kampioenschap HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 3 MAART 1982 PAGINA 13 Tussen negen uur en h Als regel: Dezelfde dag half gebeld, hersteld! tien uw PPSC deelde dreun uit aan koploper Zwaluwen Op maandag 5, dinsdag 6, woensdag 7 en donderdag 8 april houdt de sportraad voor de 9emeente Schiedam weer het jaarlijkse schoolvoetbal- en schoolhandbaltoernooi. Op maandag zijn er de wedstrijden voor het lager onderwijs afdeling E, op dinsdag lager onderwijs afdeling G en het voortgezet onderwijs van de afdelingen A en B. Woensdag spelen de afdelingen C en D van het voortgezet onderwijs en donderdag zijn de finalewedstrijden van de afdelingen E en G. Het schoolhandbaltoernooi begint op dinsdag met de afde lingen F en H van het lager onderwijs en van het voortgezet onderwijs wordt gestart met de afdeling B, beiden bij de meisjes. De jongens van het lager onderwijs spelen woensdag in de afdelingen E en G en de meisjes van het voortgezet onder wijs van de afdeling D. De meisjes van het lager onderwijs afdelingen F en H en de jongens van het voortgezet onder wijs afdeling A en E spelen op donderdag 8 april. De wedstrijden voor het schoolhandbal van het lager onder wijs zullen worden gehouden in de sporthal Margriet. Naar aanleiding van enige verzoeken vanuit het onderwijs om het schoolvoetbal ook voor meisjes op te stellen, wordt door de sportraad bericht dat één en ander ernstig is over wogen, maar dat uit ruimtelijke als technische overweging het vooralsnog niet mogelijk is dit onderdeel in te passen. Voor wat betreft de inschrijving van voetbal- en handbal teams wordt een voorbehoud gemaakt voor de akseptatie van het aantal teams. Hierbij gaan de gedachten voorlopig uit naar maximaal drie teams per poule. Ook nu weer is de regeling van kracht, dat elk ingeschreven team van een leider moet zijn voorzien. Formulieren moeten voor 5 maart worden ingezonden naar het sportbureau Emmastraat 1 in Schiedam. SCHIEDAM „Wij hebben in de eerste helft niet het beste spel laten zien en ons vergaloppeerd en dat speelde in de kij ker van PPSC", was de eerste reactie van Zwaluwen-trainer Cor Nieuwenhuizen na afloop van het duel dat de Schiedam mers een 3-0 overwinning opleverde. De aan het einde van dit seizoen vertrekkende PPSC trainer Arnold Lobman: „Mijn jongens hebben voetbal gespeeld op hoog niveau. Wij hadden geen vorm ver lies, zoals werd veron dersteld, omdat we in de laatste wedstrijden punten zijn ver loren, maar dat was gewoon domme pech. Zwaluwen heeft ge proefd wat wij op de grasmat kunnen". Door deze overwinning heeft PPSC weer aanlsuiting gekre gen met de kop van de ranglijst in de zaterdag KNVB tweede klas. Zwaluwen is wel eerste gebleven, naar moet deze plaats nu delen met Be Fair dat zater dag gelijk speelde tegen ASWH en aanstaande zaterdag op be zoek komt aan de Zwaluwen laan. De PPSC trainer kende zijn ge luk niet op. „We hebben door werklust gewonnen en de ploeg heeft zich volkomen aan de op dracht gehouden. Het was een harde wedstrijd, maar hard mag, als ze maar netjes voetbal len". Het niet meespelen bij PPSC van de geschorste Rob de Nijs (hij kreeg vier wedstrijden) was nauwelijks merkbaar. Zijn plaatsvervanger Eric van Har- melen speelde een voortreffe lijke wedstrijd. Deze pas 17-ja- rige maakte tevens zijn debuut in de hoofdmacht bij de Schie dammers. Zwaiuwentrainer Cor Nieu wenhuizen treurde nog wat na over de enorme dreun die zijn ploeg had geincasseerd. „Peter Romeijn al na vijf minuten moeten wisselen was natuurlijk jammer. Hij was al licht ge, blesseerd en in de warming-up ging het goed, maar kort in het begin van de wedstrijd ging het al mis. Dat had ik natuurlijk niet ingecalculeerd. Maar we gaan rustig verder met drie thuiswedstrijden achter elkaar voor de boeg is er helemaal nog geen paniek". Op het gezellige, maar slechte speelveld in Thurlede heerste een gezellige sfeer. Zwaluwen had heel wat supporters meege bracht en ongeveer 700 toe schouwers omzoomden het veld en hebben een toch wel aan trekkelijke wedstrijd gezien. PPSC kwam goed uit de start blokken en Zwaluwen moest nog al eens tot een overtreding komen om de Schiedammers een halt toe te roepen. Vooral Kees Vogel ging nog wel eens te ver, maar de uitstekend lei dende scheidsrechter Henk Sukkel uit Veenendaal deed ge lukkig zijn naam geen eer aan en hield alles in goede banen. Zwaluwen kreeg de eerste kans. Na enkele overtredingen van Kees Vogel maakte PPSC laatste man Dick Vos een over treding tegen dezelfde Vogel. Net buiten het strafschopgebied mocht Maarten Keizerwaard een vrije schop nemen. Deze werd echter vele meters naast geschoten. Kort daarna koite Jan 't Hoen keurig in uit een hoekschop, maar toen bewees Zwaluwen doelman Peter Eikelenboom zijn grote klasse. Ook uit een vrije schop, slim genomen door Ron Carli, stond de Zwaluwen doelman succes voor PPSC in de weg. Na een half uur spelen had Ei kelenboom ook niet over het bekende keepersgeluk te kla gen. Ver voor zijn doel staande kreeg hij met puur geluk de bal in zijn handen. Ook PPSC doe]A[ Rud Spie- rings liet zien waartoe hij in staat was. Uit een vrije schop, die kwistig uitgedeeld werden PPSC doelman Ruud Spierings lijkt hier Maarten Keizerw aard op zij te zetten. door scheidsrechter Sukkel, kopte Aad Biesheuvel keurig in, maar Spierings redde voor treffelijk. Tumult voor het PPSC doel waar een Zwaluwenspeler neer is gegaan. Scheidsrechter Sukkel geeft een duidelijke uitleg. De laatste tien minuten van de eerste helft ontbrak het zeer ze ker niet aan spanning. Eerst kreeg Maarten Keizerwaard een boeking, omdat hij Coen Winkelman wat al te grof onder uit haalde. „Dit was terecht", beaamde de blonde Zwaluwen- spits na afloop. Kort daarna schoot Ron C&rli in, toen doelman Eikelenboom zijn doel verlaten had. De toegestormde Dick Keizerw aard kon echter op de doellijn redding brengen. Duidelijk zichtbaar gebruikte hij daarbij zijn arm, maar dit was niet ge zien door de scheidsrechter. Vijf minuten voor het rustsignaal kreeg PPSC eindelijk toch wel loon naar werken. Coen Winkelman speelde Ron Carli aan. Deze ving de bal keurig op, legde hem dood en schoot toen feil loos en onhoudbaar voor de Vlaardingse doelman in, 1-0. In de tweede helft was de start volkomen voor Zwaluwen. Al na vier minuten had Eric Visser beslist geen geluk toen zijn harde inzet op de bovenlat be lande. Toch kwam er weer een doelpunt aan de andere kant. Eric van Harmeien profiteerde PPSC trainer Arnold Lobman: „Zwaluwen heeft geproefd wat wij op de grasmat kunnen". dankbaar van een misser van Kees Boog en gaf goed af aan Jan 't Hoen. Met een bekeken lob tilde deze de bal over doelman Peter Ei kelenboom heen, 2-0 en toen was de wedstrijd wel beslist. Maarten Keizerwaard wist daarna de PPSC doelman te passeren, maar volgens scheids rechter Sukkel stond hij bui tenspel. Halverwege de tweede helft ging Jan 't Hoen alleen op het Vlaardingse doel af maar ook zijn inzet werd door de bo venlat gekeerd. Tien minuten voor het eindsig naal wisselde PPSC Eric van Harmeien. Onder luid applaus verliet deze moegestreden het veld en mocht Bram van der Waal zijn plaats innemen. Ook Zwaluwen wisselde. Maar ten Keizerwaard ging naar de kant en in zijn plaats mocht Sjaak van Dijk de laatste tien minuten vol maken. Het mocht voor Zwaluwen alle maal niet meer baten. PPSC had de buit binnen en dat werd nog eens duidelijk aangetoond toen in de laatste minuut van de wedstrijd Ron Carli de snelle Jan 't Hoen de ruimte in stuurde. De topscorer van PPSC was de hele Zwaluwen verdediging te snel af en om speelde toen ook nog de Vlaar dingse doelman en schoot be heerst de eindstand naar 3-0. De opstellingen waren: PPSC. Ruud Spierings, Lodi Wester- veld, Dick Vos, Jan van der Marei, Leo Alders, Coen Win kelman, Ron Carli, Ron de Bruyn, Eric van Harmeien (Jan van der Waal), Jan 't Hoen en Jaap Husselman. Zwaluwen: Peer Eikelenboom, Roel Noordam, Dick Keizerw aard, Kees Vogel, Peter Ro meijn (Kees Boog), Aad Bies heuvel, Leen Pijpers, Hugo Sluimer, Theo Juitenga, Maar ten Keizerwaard (Sjaak van Dijk) en Eric Visser. Be Fair 12 16 Zwaluwen 12 16 De Zwerver 13 15 PPSC 12 14 De Zwervers 12 14 Lyra 's Gravenzandse SV.... 12 13 12 13 ASWH 10 12 Spirit 12 11 Xerxes 12 10 DOTO 12 9 Rijsoord 12 6 Ter Leede 11 5 door Jan Lucassen met een nul naar huis te sturen. Joop Bisschop smaakte het ge noegen Bert Utens een ervaring rijker te maken en een illusie armer. Bert kreeg geen schijn van kans in het middenspel. Marcel Boshuizen zet zijn zege reeks in de derde klasse voort. Ditmaal werd Oscar Holterman het slachtoffer van Marcels da dendrang. Ook Cliff Nuis doet het erg goed en won verdiend van Cees van Hoogdalen. In het Dienstencentrum De 4 Molens is een e ,- biljarttoernooi gehouden waaraan 60 biljarters deelna men. Tijdens de eerste partijen werd het al duidelijk dat de fi nale er een zou worden om nooit te vereeten. Er werd gespeeld volgens een winnaars- en verliezersronde, zodat iedere deelnemer op nieuw een kans kreeg om voor een prijsje in aanmerking te ko men. De wedstrijden werden op voortreffelijke wijze geleid door de heren De Nijs en Van Els- wijk, welke werk voor dit toer nooi verzet hebben. Nadat de spelers vier dagen lang hun beste krachten op het groene laken vertoond hadden, werd na afloop, na een toes praakje van de leidster van het Dienstencentrum mevr. Koh ier, aan tien winnaars een prijs, bestaande uit huishoudelijke ar tikelen, uitgereikt, welke men echter naar keuze kon bepalen. De prijswinnaars waren: 1. C. Dries, 2. F. van Laar, 3. A. Prins, 4. A. van der Linde, 5. G. Schilten, 6. H. Heyster, 7. C. Boon, W. Govers, 9. J. Opij- nen em 10. D. Mol. Zaterdag speelden de stan daardteams van de volley balvereniging Both Partners bekerwedstrijden. De heren moesten in de eerste ronde voor de nationale beker uitkomen tegen Shot, ook een ploeg uit de tweede divisie. Hoewel Shot in deze divisie een stuk lager staat op de ranglijst dan de Schiedammers, was het gemak waarmee B P ploeg overrompelde verbazingwek kend. Zonder ook maar een mo ment in gevaar te zijn gebracht, was de 3-0 overwinnning een feit. De Schiedamse ploeg, die zijn aanvoerder Peter van Gugten moest missen, nam meteen al in d'e eerste set, dankzij een gewel dig goede servicebeurt van Frank Tilman, met 6-0 de lei ding. B P nam driemaal zo'n grote voorsprong, blokkeerde de schaarse aanvallen van Shot goed af en won met een dege lijke aanval zonder dat Shot een kans op een setoverwinning kreeg. De setstanden 15-6, 15-4 en 15-6 beloven voor de Schie dammers dan ook alles, als zij over veertien dagen voor de competitie tegen 8hot moeten spelen. Het damesteam van Both Partners versloeg met kindér- lijk gemak de vierde klasser Li-, banon. Het is eigenlijk een aan fluiting dat ploegen van een zo verschillend niveau tegen el kaar uit moeten komen. De ein duitslag was: 15-4, 15-0 en 15-2. Zaterdag organiseert de jeugd commissie van de gymnas tiekvereniging Alliantie een Olympiade voor al hun leden in de leeftijd van zeven tot negen jaar. Deze Olympiade, waarin aller lei spelen zijn verwerkt, wordt gehouden in de turnzaal, aan de Piersonstraat waar om twee uur wordt begonnen. Het festijn duurt tot vier uur. De toegang is geheel gratis en er zijn consumpties te verkrijgen. Voorts mag iedef lid een in- troducée meebrengen. Het eerste tiental van schaakvereniging Schiedam heeft zijn voorlaatste ronde van de competitie gespeeld tegen het 4e tiental van Volmac Rot terdam. Aangezien de wedstrijd tegen Reewijk uit de vorige ronde zeer waarschijnlijk in een ge lijkspel 'eindigt had Schiedam aan 1 matchpunt voldoende om zich in de eerste klasse te hand haven. Theo van Zessen had zijn partij de dag ervoor al vooruitge- speeld. Theo is de laatste tijd niet erg in vorm en hij verloor dan ook, zodat Schiedam met een 1-0 achterstand begon. Bij Cees Jan de Groot was ech ter van een vormcrisis geen sprake. Zijn tegenstander be handelde de opening niet ge heel correct en werd vervol gens volkomen overspeeld (1-1). Frans Groeneweg en Mario van Kleef namen het zekere voor het onzekere en kwamen met hun tegenstanders remise over een) 2-2). Peter Schotman had het niet moeilijk tegen een on geïnspireerde tegenstander. Toen Peter 4 pionnen voorstond maakte deze het onsportieve ge baar door van het bord weg te lopen (waarna hij door tijdso verschrijding verloor) ipv. op te geven en Peter een hand te ge ven. Iets dergelijks presteerde ook Timman tegen van der Wiel in het Hoogovenstoernooi. Van de Akker had niet bepaald zijn avond. Hij miste twee keer de eenvoudige winstvoortzet ting en verloor zelfs nog. Zoals Ron Heusdens de vorige ronde zijn winst voorspelde, bereidde hij nu zijn teamgenoten voor op een nederlaag. Hij brak inderdaad af in een verloren stand. Ook met Guust Homs wil het maar niet lukken. Tegen zijn sterke tegenstander bouwde hij aanvankelijk een vrijwel gewonnen stand op. In tijdnood ging er echter het een en ander mis en Guust zal uit de resterende puinhopen waar schijnlijk zelfs geen halfje meer kunnen fabriceren. Michel Hockx won al vrij snel een Kwaliteit en dat voordeel bezit hij bij het afbreken nog. Jacques van Oijen tenslotte staat in een eindspel weliswaar een pion achter, maar zijn goede koningspositie geeft hem voldoende compensatie. Al met al lijkt het waarschijnlijk dat Schiedam een 5 1/2-4 1/2 ne derlaag gaat lijden. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie zijn: Alexandria'66Groenoord 7-5, Sparta—Hermes DVS 6-11, GSSVVOR 3-4, SVDPWAll Greens 2-7, Mar- tinit—VVDZ'73 3-4, DRZ—Nelson 2-1, BFC—RFC 6-7, HBSSReal Parbo 11-2, OACN Boys—TOGB 2-2, GAS—Roestvas 3-1, DHS—FC Veronica 2-3, Vlaardin- genUrsus 2-1, FC Blanken burg—FCN'66 4-7, SC Hogen- boomSVV 4-9, Hellevoets- luisPPSC 2-5, Jongh BoysExcelsior'20 3-3 Een door blessures geteisterd rolstoelbasketbalteam van De Ooievaars heeft een zeer slechte wedstrijd gespeeld tegen Hoens- broek. Het Schiedamse team was op verschillende plaatsen aangevuld met spelers uit het tweede team. De wedstrijd begon een half uur te laat, omdat de aangewezen scheidsrechters weer eens niet aanwezig waren. Gelukkig kon een beroep gedaan worden op Henk Bloem uit Krimpen aan de IJssel. Hij had 's morgens al een weds trijd in Leiden gefloten en was bereid terstond naar Schiedam te komen, terwijl hij 's avonds nogmaals in Leiden een weds trijd had toegewezen gekregen. De eerste helft ging nogal rede lijk en er werd door De Ooie vaars met een goede inzet ge speeld. De ruststand was dan ook een 16-13 voorsprong voor het Schiedamse team. In de tweede helft werden De Ooievaars door Hoensbroek overdonderd en vielen er in de verdediging grote gaten en met de inzet was het toen snel ge daan. Na tien minuten in de tweede helft keek De Ooievaars dgn ook tegen een achterstand van 16 punten aan. Coach Huub Ne- lissen, hij kan nog steeds niet spelen, besloot toen te gaan pressen. Hoensbroek kwam toen minder, tot scoren en op de valreep kwamen de ploegen weer naast elkaar. Met nog 30 seconden te spelen werd een aanval van De Ooie vaars afgeslagen en bij een ge lijke stand van 43-43 wist Hoensbroek toch nog te scoren en zodoende de volle winst mee naar huis te nemen. Op donderdag 4 maart houdt de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in zaal De Rank aan de Schie- damseweg 122. De aanvang is kwart over acht. Afgelopen zaterdag speelde het eerste jongensteam van de ta feltennisvereniging de Koren beurs de belangrijke uitweds trijd tegen TTVN uit Nieuw koop. TTVN bezette tot op dat mo ment de eerste plaats met 1 punt voorsprong op de Koren beurs. Jammer genoeg kon het Korenbeurs team niet op volle sterkte aantreden doordat Ro nald van Kampen door ziekte geveld was. Zijn vervanger was Edwin Oostrum, een speler uit het derde team. In zijn eerste partij ging hij, ondanks goed spel, kansloos ten onder tegen de nog ongeslagen van Rijs. De Korenbeurs nam daarna een 2-1 voorsprong door overwin ningen van Richard v/d Toorn en Aad de Beer. Het belangrijke dubbelspel; waarbij het dubbel van de Korenbeurs gevormd werd door v/d Toorn en de Beer, ging op het nippertje met 23-21 in de derde game verlo ren. Door een overwinning van de Jong op invaller Oostrum kwam TTVN op een 3-2 voors prong. Aad de Beer bracht de beide partijen weer op gelijke hoogte door van Rijs zijn eerste neder laag te bezorgen. Via een over winning van Richard v/d Toorn kwam de Korenbeurs zelfs nog op een 4-3 voorsprong, maar hierna was het kruit bij de Schiedammers echter verscho ten. TTVN wist tot 5-4 terug te komen en door een overwin ning in drie games van van Rijs op v/d Toorn wisten ze zelfs de volle winst te behalen. Volgende week speelt de Ko renbeurs tegen The Backhands waarna op 13 maart de belang rijke thuiswedstrijd tegen TTVN volgt. De derde ronde van het dam kampioenschap van Schiedam stond in het teken van de broe derstrijd. Leo Mous, het toer nooi wat ongelukkig begonnen, nam het op tegen zijn broer Tiny. Van beide zijden werd voor zichtig gespeeld. De nadruk werd gelegd op het taktische concept met het gevolg dat een strijd op afstand werd gevoerd die naar vier uur spelen in een vreedzame remise eindigde. Louis Vrijland kreeg zijn broer Wim te bestrijden. Al direct va naf het begin kwam een ouder wetse variant op het bord. Hal verwege de partij vlocht Louis, naar hij meende, een fraaie combinatie in de stand, die wonderwel leek op te gaan. Toch bleek Wim verder te heb ben gekeken en verraste Louis met een prachtige tegencombi- natie die direct winst opleverde. Sommige toeschouwers meen den te veronderstellen dat de partij gecomponeerd was, zo spectaculair was de gehele af wikkeling. In de eerste klasse was het Huib de Waard die een familielid als tegenstander kreeg. Ook hier werd de partij door een combi natie beslist. Bertus de Waard bleef in deze wedstrijd de meerdere van Huib en nestelde zich daardoor aan de kop van de ranglijst, sa men met Dick van Schaik die Cees den Boer geen schijn van kans gaf. Cliff Nuis was in de vierde klasse de betere dammer en bond Randy Nuis aan zijn zege kar. Vorige week werden ook enige achterstallige partijen inge haald. Door een magnifieke overwinning op Piet Bastiaanse klom Leen Lijklema op naar een eerste plaats. Deze plaats moet hij delen met Rob van Eyk die ternauwernood een re mise wist te forceren tegen Piet Meinster. Sjaak Prins, die met een goede partij tegen Ron Heusdens niet verder kwam dan remise, blijft iets beneden de verwachting. In zijn partij tegen Louis Vrijland werd hij, overigens in hevige tijdnood, in het eindspel wegge speeld. Na de vierde ronde ziet het er naar uit dat Rob van Eijk zijn ti tel gaat prolongeren. In een di rect duel met zijn naaste con current Leen Lijklema trok hij aan het langste eind en verste vigde daardoor zijn positie aan de kop. De belangrijkste partij Ron Heusdens tegen Wim Vrijland eindigde in remise, waarmee Wim zich op de tweede plaats handhaafde. Reeds nu tekent zich de strijd af in de onderste regionen. Piet Meinster, de altijd zo degelijke speler, moest zijn tweede neder- laag incasseren tegen de op dreef zijnde Tiny Mous. Ook Piet Bastiaanse bleef op twee punten staan, omdat hij gedeci deerd werd geklopt door Sjaak Prins. 1 In de eerste klasse behaalde Aad Prins een nuttige overwin ning ten koste van Frans van de Veer, waarmee Aad op gelijke voet kwam met Dick van Schaik die tegen Tom Tilman niet verder kwam dan een re mise. Leen Dorsman speelt dit toer nooi wisselvallig. Goede par tijen worden afgewisseld met hele slechte. Floor Pauw trof het wel, nu hij Leen kreeg te bestrijden, die juist een slechte dag had, een overwinning was hiervan het gevolg. Aan de kop van de ranglijst in de tweede klasse verstevigde Gert van Willigen zijn positie

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 13