WWUUWW ,£W Proef met armaturen aan de Johan de Wittsingel Goedkeuring Gedeputeerde Staten Aanvragen bouwvergunningen Uitnodiging Gemeente raads vergadering 4k> Openbare commissie vergaderingen Publikatie van Stadskantoor Emmastraan tel. 010 260500 STADSVERNIEUWING Projektteam Schiedam Zuid Bureau Voorlichting Op het noordelijk gedeelte van het voormalige G.T.B.-terrein tussen de Hoofdstraat en Dwarsstraat zullen ongeveer 100 woningen worden gebouwd. De woningen zijn bestemd voor huishoudens met kinderen en voor bejaarden. Belangstellenden uit met name deze 2 groepen worden uitgenodigd om op 12 maart 1982 naar het G.T.B.-kantoor te komen. Het projectteam en de architect zullen een nadere toelichting op de plannen geven en willen graag weten hoe er naar uw mening voor huishoudens met kinderen en voor bejaarden gebouwd zou moeten worden. U bent hartelijk welkom. Het projectteam stadsvernieuwing Schiedam-Zuid In Schiedam-Zuid wordt al geruime tijd gewerkt aan de voorberei ding van stadsvernieuwingsplannen. Hiertoe is door het college van Burgemeester en Wethouders een projectteam ingesteld voor het I.S.R.-gebied zuid. Het projectteam is samengesteld uit vertegen woordigers van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid, de midden standsvereniging Schiedam-Zuid en gemeente-ambtenaren. Dit projectteam maakt, in overleg met belanghebbenden, stadsver nieuwingsplannen plannen voor verbetering van de woon-, werk en leefsituatie). Programma van eisen voor de nieuwbouw Het noordelijk gedeelte Een informatie-avond Armaturen Natriumgas Energiebesparing Doel Lichttechnische aspekten Schoonheids-aspekten Economische aspekten In de komende weken zullen volgens het schema de volgende commissies in het openbaar ver gaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Bureau Voorlich ting in het Stadskantoor. Vijf dagen voor de vergadering kun nen bij het Bureau Voorlichting ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het door gaan van de vergadering en over de te behandelen agenda punten. Dinsdag 9 maart: commissie Fi nanciën en Economische Zaken, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Woensdag 10 maart: commissie Ruimtelijke Ordening, Stadhuis Grote Markt, aanvang 20.00 uur. Maandag 15 maart: AROB-com- missie huisvestingszaken, Stads kantoor kamer 5.16, 14.30 uur. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere in formatie krijgen bij Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor elke morgen van 8.30 uur tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. J. van der Klink, Beierlandsestraat 47, voor het wijzigen van raam- en deu rindeling van de voorgevel. P. J. Dingier, Beierlandsestraat 49, voor het wijzigen van raam- en deu rindeling van de voorgevel. M. B. M. Keehner, Visserstraat 13, voor het plaatsen van een dakkapel alsmede wijzigen van de raamindeling aan de voorgevel. B. V. Nijgh Periodieken, voor het in delen van kantoorruimte op de 3e eta ge. R. Peitersz, Buis 3, voor het plaatsen van een duivenhok. H. Keemink, Brugmanstraat 16a, voor het samenvoegen van twee woningen en verbouwen alsmede het vergroten van een dakkapel aan de voorzijde. Jansen/Groeneweg, Graaf Florisstraat 62, voor het verbouwen van een gara ge tot fitnesscenter. H. Rosendahl, Brugmanstraat 39 voor het vergroten van een dakkapel en raamkozijnen aan de voorzijde. De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijkse openbare vergadering op maandag 15 maart in de rekreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur precies. De agenda en de daarbij beho rende stukken liggen ter inzage bij het Bureau Voorlichting op de 4e verdieping van het Stads kantoor en zijn op de avond van de vergadering verkrijgbaar bij de bode in de zaal. Telefonisch, kan een week voor de vergadering zal plaatsvinden, bij Bureau Voorlichting ge vraagd worden welke punten er op de agenda staan. U belt dan 260500. toestel 250. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 3 MAART 1982 PAGINA 16 J rffinnin Nieuwbouw G.T. terrein - Informatieavond - nieuwbouwplan G.T.B.- terrein (Schiedam-Zuid) vrijdag 12 maart 1982 G.T.B.-kantoor, Dwarsstraat nr. 42. Aanvang 8.00 uur. Schiedam Zuid Voor verschillende onderdelen zijn werk groepen (secties) ingesteld die voorbereidend werk verrichten. Eén van deze secties is de sectie nieuwbouw. Deze sectie houdt zich be zig met de voorbereiding van nieuwbouw- plannen op en rond het voormalig G.T.B.- terrein tussen de Dwarsstraat en de Hoofd straat. Voor de nieuwbouw op het voormalig G.T.B.-terrein moeten nog dit jaar plannen worden ingediend bij het Rijk. Er moeten een inrichtingsplan en een bouwplan ko men. Een inrichtingsplan geeft aan waar wonin gen, straten, speel- en groenvoorzieningen en parkeerplaatsen komen te liggen. Het bouwplan bevat de eigenlijke ontwerpen van de nieuwbouwwoningen. Het bouwplan zal voorlopig berperkt blijven tot het noordelijk gedeelte van het G.T.B.- terrein, de zogenaamde le fase. Voor het zuidelijk deel wordt pas een bouwplan ont wikkeld als onderzoek is verricht naar de bestaande bebouwing in de Hoofdstraat en de Willem Brouwerstraat. Het verkavelings plan en het bouwplan voor het noordelijk gedeelte zullen worden ontworpen door het architectenbureau A R.O. b.v., dit bureau is onder andere gekozen wegens zijn ervaring met kostenbewust en energiezuinig ontwer pen. Voor 1 juli 1982 moeten voorlopige plannen voor de nieuwbouw bij het Rijk worden in gediend, wil de gemeente de beschikking krijgen over gelden van het Rijk in het ka der van de I.S.R.-regeling. De sectie nieuwbouw heeft een programma van eisen opgesteld. Dit is een lijst van wen sen en voorwaarden waarin wordt aangege ven op welke plaatsen woningen kunnen komen, waar parkeerplaatsen mogelijk zijn en waar groen en speelvoorzieningen kun nen worden aangebracht. Verder staat hierin aangegeven wat voor soort woningen en hoeveel woningen er ko men, hoe hoog de nieuwbouw wordt en wat de woonlasten mogen zijn. Op het noordelijk gedeelte van het G.T.B.- terrein zullen zo'n 100 woningen worden gebouwd. De bebouwing van het nieuwbouwplan wordt afgestemd op de aangrenzende bebou wing en het karakter van de wijk. Het nieuwbouwplan bevat voornamelijk huurwoningen in de woningwetsfeer en be staat uit 70% 4- en 5-kamerwoningen en 30% 2- en 3-kamerwoningen. De grote woningen zijn bestemd voor huis houdens met kinderen en de kleine wonin gen met name voor bejaarden. Geprobeerd wordt de huren en ook de ove rige woonlasten zo laag mogelijk te houden. Om de totale woonlasten te verlagen zullen onder andere energiebesparende maatrege len worden getroffen. De woningen in de eerste fast; zijn bestemd voor huishoudens met kindefen en bejaar den. Een reden voor het projectteam om met name belangstellenden uit deze 2 groepen uit te nodigen voor een eerste informatie avond. De avond wordt gehouden op vrijdag 12 maart 1982 in het voormalig G.T.B.kan toor aan de Dwarsstraat. Op deze avond wordt u nader geïnformeerd over de nieuwbouwplannen en kunt u ook uw mening geven over hoe er gebouwd zou moeten worden voor huishoudens met kin deren en voor bejaarden. In een later stadium zal nog een informatie avond worden gehouden, speciaal bedoeld voor omwonenden van het G.T.B.-terrein. I ERRtIN GTB KANTOOR V - mmm Nieuwbouwplannen: noordelijk deel zuidelijk deel De afdeling Openbare verlichting van de O- penbare Nutsbedrijven neemt op het ogen blik een proef met verschillende nieuwe verlichtingsarmaturen aan de Johan de Wittsingel. De oude armaturen en lampen moeten door de verminderde lichtopbrengst vervangen worden. In de proefarmaturen ,zijn de nieuwe energiezuinige natriumga- sontladingslampen aangebracht. De proef aan Johan de Wittsingel zal ongeveer vier weken duren. Het resultaat ervan zal van doorslaggevende betekenis zijn bij het tot stand komen van de definitieve keus. De keus van de lichtbron (lamp) en de keus van het armatuur zijn bei de bepalend voor de doelmatigheid van de o- penbare verlichting. De doelmatigheid heeft een gunstige invloed op de exploitatie en het stroomverbuik van de penbare verlichting. Kritische reakties over de proefneming in de Openbare Verlichting aan de Johan de Wittsingel zijn bij de O.N.S. welkom. Om tot een juiste keus voor het woongebied tussen de Piersonstraat en de Nieuwe Dam- laan te kunnen komen zijn aan de Johan de Wittsingel verschillende armaturen aange bracht. Een aantal faktoren zijn van invloed op de uiteindelijke keuze; montagevriende lijkheid is er een van. In Schiedam zijn verschillende soorten ar maturen in gebruik: - model „circline" voor ronde fluorescentie lampen - grachtenmodel; een armatuur dat qua mo del uit het vroegere gastijdperk stamt - paaltopmodel - koffermodel In Nederland zijn slechts een gering aantal fabrikanten die verlichtingsarmaturen leve ren. Prijs en kwaliteit zijn niet te scheiden uitgangspunten. De afdeling Openbare Ver lichting heeft voor een goede vergelijking armaturen van een drietal Nederlandse fir ma's op de masten aan de Johan de Wittsin gel geplaatst. Daaruit wordt de keus ge maakt. De lichtbronnen die het meest in aanmer king komen voor de weg- en straatverlich ting zijn natriumgasontladingslampen. Deze lampen hebben een hoge lichtopbrengst bij lage elektrische vermogens. De werking van dergelijke lampen berust op een gasontla ding. Bij de toepassing van deze lampen is het mogelijk de openbare verlichting in Schiedam, op de daarvoor in aanmerking komende plaatsen, een speels karakter te ge ven. Ook energetisch gezien komt de lamp het beste uit de bus. De lampen geven een oranje-achtig licht. Energiebesparing staat centraal bij de Open bare Verlichting. Enkele jaren geleden is de O.N.S. begonnen Schiedam een ander ge zicht te geven. Niet alleen in de vorm van armaturen, maar ook met energiezuinige lampen. Schiedam-Noord is al grotendeels voorzien van energiezuinige lampen. In to taal hebben circa 13% (1.000 stuks) van de in Schiedam voorkomende Openbare Verlich- tingspunten energiezuinige lampen. Het ge bied tussen de Piersonstraat en de Nieuwe Damlaan, waartoe de Johan de Wittsingel: behoort, heeft circa 50 lichtbronnen. Gelei delijk aan zal de O.N.S. de vervanging van lichtbronnen voortzetten. De Openbare Ver lichting in Schiedam vraagt 1.9% van het to tale elektriciteitsverbruik. Door de toepas sing van energiezuinige lampen wordt jaar lijks tenminste 25.000,- aan energiekosten bespaard. Het doel van de Openbare Verlichting is het alledaagse leven, ook na het invallen van de duisternis, zo goed mogelijk doorgang te la ten vinden. Aan de openbare verlichting worden heden ten dage geheel andere eisen gesteld dan vroeger. Het behoud van een op timale verkeersveiligheid, het leveren van een bijdrage in de openbare veiligheid en het creëren van een aanvaardbaar leef- en werkklimaat, buitenshuis zijn zoals de»funk- ties van de openbare verlichting. De openba re verlichting heeft echter niet tot doel stra ten, pleinen of wegen te verlichten tot een niveau dat het daglicht enigzins benadert. De lichttechnische aspekten worden vooral bepaald door de keuze van lichtbron, arma tuur en de wijze van opstelling van de licht masten. Bij de praktische uitvoering spelen de esthe tische overwegingen een rol. Meer en meer zijn de ontwerpers zich ervan bewust, dat de sfeer ook, en vaak juist 's avonds, belangrijk Ook in de openbare verlichting moet zo doelmatig mogelijk gebruik gemaakt worden van de ter beschikking staande energie. Daarom is het van belang lampen en arma turen toe te passen met een zo hoog mogelijk rendement Voor het bepalen van de te gebruiken arma turen en lichtmasten in de openbare verlich tingsinstallatie in de Gemeente Schiedam is een categorie-indeling gemaakt. Hierbij wordt onderscheiden: - straten met hoofdzakelijk woonfunktie; - straten met woon- en verkeersfunktie; - belangrijke verkeerswegen; - wegen, weggedeelten en verkeersintensie- ve kruispunten. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan besluiten van de gemeenteraad van Schiedam waarbij, met een wijziging van de begroting 1981, de volgende kredieten zijn verleend: -/3.500 ten behoeve van subsidie regionaal instituut voor Geestelijke Gezondheidszorg (RIGG) in het gebied Nieuwe Waterweg- Noord. -ƒ8.148 ten behoeve van aanschaf fotoco- pieërapparaat voor het Bureau Belastingen. - 17.500 ten behoeve van aanschaf randap- gehecht. paratuur t.b.v. externe CEA. -ƒ27.000 ten behoeve van persluchtappara- tuur voor de brandweer. De formele goedkeuring zal volgen, wan neer aan de begroting goedkeuring wordt

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 16