Nieuwe VANDAAG Wilton vertoont bedrijfsjournaal ter zijde Willem de Bree op één na oudste inwoner Van Tilborg bezorgd over volmachtstemmen in deze krant Lijmpot brandt: man gewond Wandelende „mannequin" betaalde niet Wurthai. Stadsblad Eerste paal binnenstad op 16 maart Beroving op Stationsplein Zware arbeid Mededeling aan lezers en adverteerders van Randstad-Edities T.V. DEFEKT? RADIO ABA CARAVANS Geschaafd Oud boek heruitgegeven Zilveren spelden bij Natuurgenot Opofferingen voor betaald voetballen Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijkse totaal oplage ca. 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 - Rijswijk - Telefoon 070-190222 SCHIEDAM De op één na oudste inwoner van Schiedam is donderdag honderd jaar geworden. Willem de Bree, die op 4 maart 1882 werd gebo ren, vierde gisteren zijn eigen eeuwfeest. jfcitot-Garage-Rckrcotte Het eerste door Wilton gebouwde S-fregat, de Philips van Almonde, op proefvaart. Wegens opheffing recreatieafdeling Donderdag koopavond geopend Restaurant „Sn be (Soutoe <êeit" Willem de Bree, met zijn honderd jaar de op één na oudste inwoner van Schiedam Cor van Tilborg: welke maatregelen nemen b en w? Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Keghel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 180.965. VRIJDAG 5 MAART 1982 - NR. 18 OPLAGE 37.500, 34e JAARGANG Ook voor partijen. ■>:v ik de mistroostige man had ver teld dat ik mij in het bezit wilde stellen van een schaaf, stapte hij een ladder op, die tegen de wandschappen leunde. De vrouw staarde hem na, met in haar ogen de groene-zeepblik van iemand die iets vreselijks verwacht. En op dat punt bleek ze gelijk te hebben, want in 'n mum van tijd schoof de ladder met mistroosti ge man en macht naar achteren en kletterde horizontaal op de pas geschrobde vloer. Ook de ij zerwinkelier kwam waterpas te liggen. En terwijl de vrouw met haar handen in 't haar riep „Ach, die schaaf ook" besefte ik, dat ik de eerste minuten nog niet op mijn schaaf behoefde te rekenen. Toen de man onder de hijs- kracht van zijn ega weer over eind was geholpen en aan haar arm naar een donker vertrek achter de winkel was gestrom peld, kwam vanuit datzelfde vertrek een jongeman de winkel binnen om de dienst waar te ne men. Voorzichtig klom hij de ladder op, nam enkele schaven en daal de trots alsof hij een nieuw record had gevestigd met zijn negotie de treden af. Ik zocht een schaaf uit, betaalde en ver trok met de beste wensen voor pa. De schaaf heb ik tot nu toe niet gebruikt, want toen ik met enige moeite de deur uit zijn scharnie ren had weten te lichten, kwam ik tot de nare ontdekking, dat 't verdraaide ding van... staal was. Waarom zégt m 'n vrouw dat ook niet. Met de winkelier gaat het pri ma. Hij had alleen maar een paar schaafwonden... M'n deur klemt nog... SCHIEDAM Een 27-jarige Rotterdammer is tijdens de koopavond door personeel van het modemagazijn C en A in de kuif gepakt toen hij met gesto len kleding de winkel wilde verlaten. Bij het passeren van de welbe kende alarmpoortjes begon een luide bel te rinkelen. Het bleek dt de malafide klant voor 385 gulden aan niet afgerekende kleding had aangetrokken. Voor de tweede keer in één week is er ingebroken in de ver- bruikersmarkt aan de Kerkweg in Kethel. Evenals bij de vorige inbraak maakte men een geld bedrag en een hoeveelheid siga retten buit. De totale schade be droeg rond de 600 gulden. Bij een inbraak in de Opstan- dingskerk aan de Burg. Honner- laghe Gretelaan is een platen speler en een hoeveelheid limo nade gestolen. De kerkgangers verbraken een raam. Een inbraak in een woonhuis aan de Koekoekslaan heeft niets opgeleverd. Toen de bewoners thuis kwamen troffen zij een grote ravage aan. Laden en kas ten waren doorzocht. Er werd evenwel niets vermist. Schiedam eert honderdjarige Hij deed dat in Huize Spa- land aan de Willem An- driessenlaan, waar hij al zo'n 15 jaar woont. Hoewel de ju bilaris nog dagelijks zijn si gaartje rookt, lijkt zijn ge zondheid en vooral zijn ge hoor de laatste tijd wat achteruit te gaan. Desondanks markeerde de di rectie van Spaland het bereiken van deze mijlpaal met een feestelijke koffietafel, waar fa milie en ook de andere bewo ners van het tehuis gezellig mee aan zaten. Met gepast ontzag natuurlijk, want een honderdjarige heeft men niet dagelijks in zijn mid den. Willem de Bree is van geboorte geen Schiedammer. Wel woont hij al sinds 1906 in deze stad. Oorspronkelijk komt hij uit het Zeeuwse Serooskerke. Tot zijn verhuizing werkte hij in een Vlissingse ijzergieterij, zware arbeid die hij in Schie dam voortzette op de werf Gusto, waar hij als kopergieter werd aangesteld. Hij bleef er jong bij, en werd eri oud mee. In 1949 ontving hij voor zijn ijver de ere-medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau. De heer De Dree werd in 1957 weduwnaar. Hij heeft twee zo-| nen en één dochter, die hun va der 's morgens trots flankeer den toen burgemeester Te Looj de jarige namens de gemeente een fruitmand kwam aanbie den. De overige familie, bestaande uit zo'n kleine 30 personen, bracht de honderdjarige 's mid dags een bezoek. Ondanks zijn indrukwekkende leeftijd is Willem de Bree niet de oudste inwoner van de stad. Dat record wordt nog steeds ge houden door mevrouw Cornelia van Voorde- van der Vlugt, die vorig jaar voor de honderd en eerste maal haar verjaardag vierde in bejaardentehuis Fran cois Haverschmidt. OE VOLVO EN L) AF SPECIALIST Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam, telefoon 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Als gevolg van de 24-uurstaking van een deel van het grafisch personeel in onze technische bedrijven verscheen het vorige blad op een later tijdstip. Wij vertrouwen op uw begrip voor de overmachts-situatie, waarin wij tengevolge van deze staking verkeren. Direktie Randstad-Edities/ drukkerij van der Drift Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Een 31-jarige Rotterdammer die woensdag avond bezig was met isolatie- werkzaamheden in een kelder aan de Rubenslaan, is met erns tige brandwonden in het zie kenhuis opgenomen. Het slachtoffer stiet tijdens het werk een pot lijm van de trap. De lijm besmeurde zijn kleren, de pot viel op de grond en kwam naast de brander van de cv-ketel terecht. Het plakmateriaal vatte ters tond vlam. Ook de kleren van de man raakten in brand. Terwijl de brandweer het vuur bluste werd het slachtoffer per GGGD-ambulance afgevoerd. SCHIEDAM Op donder dag 11 maart vertoont Wil ton Fijenoord de jaarlijkse bedrijfsfilm. Tijdens een filmvertoning in de Rotterdamse Doelen zullen voor oud-werknemers van de scheepswerf de gebeurtenissen van 1981 op het witte doek de revue passeren. De voorstelling begint om half twee. Onderwerpen van de film zijn onder andere; ,,Kapetan Georgis" ontplof- fingsschade in het voorschip. Ondernemingsraad conferentie en verkiezingen. Uitreiken Ir. B. Wilton prijs. „Hattan" reparatie aan de kru kas. Huidschaden aan diverse sche pen. Vervaardigen van haspels voor kolengraafmachines. .Wankoll" vernieuwen van pij pen. „Jan Heymans" verbouwing. Gaat dienst doen bij afdichting van de Oosterschelde. „Titan" aanvaringsschade' Tekstverwerkers op de afd. cor respondentie. nog enkele nieuwe tegen extra lage prijzen Jan van Riebeeckweg 2, telefoon 379166-152066 Proeftocht Hr. Ms. „Philips van Almonde" Jubileum van de heer Zipp. Onderhoud van schepen. Wassen, gritstralen en verven. Kiellegging van eerste boor- platform voor Venuzuela. Na de pauze zal de speelfilm „From nine to five" worden vertoond. Het WF-bedrijfsjournaal zal na de première in de Doelen nog twee maal worden gedraaid, te weten op donderdagavond 11 maart en dinsdagavond 16 maart. Deze twee voorstellingen zijn bedoeld voor de werknemers en hun echtgenoten(s). De harmonie van WF zal van kwart over zeven tot kwart over acht, het tijdstip waarop de film begint, lichte muziek ten gehore brengen. Na de pauze wordt de speelfilm „Escape to victory" gedraaid. Gedreven door een hogere macht ging ik naar een zoge naamde ijzerwinkel om een schaaf te kopen. „De buitendeur klemt zo", had mijn vrouw na melijk al tien keer gezegd. Achter de toonbank stond een mistroostige man spijkers te we gen, toen ik met enige kracht de klemmende winkeldeur had opengeduwd. Zijn vrouw hield als een thesaurier van 's Rijks schatkist de wacht achter de kassa, die naar moderne begrip pen in het jaar nul op een vei ling gekocht moest zijn. De spijkers waren gewogen en de vrouwelijke thesaurier trok met mankracht de klemmende lade van de kassa open om met de klant af te rekenen. Telefoon 733426 't-Gravelanaaeweq 622, Schiedam Toen was ik aan de beurt. Nadat SCHIEDAM Op 16 maart gaat de eerste paal voor hon derd woningen in de binnens tad de grond in. Deze histori sche gebeurtenis zal plaats vinden rond een uur of vier in de middag. Naar alle waarschijnlijkheid zal wethouder Chris Zijde veld persoonlijk het beton de grond in heien. Nog niet be kend is op welke wijze de ge beurtenis zal worden afge wikkeld. Dat er enig ceremonieel aan te pas zal komen staat wel als een paal boven water. Dat de huizenhoge conflicten die de bouw telkens opriep nu eindelijk uit de wereld zijn wordt op het stadskantoor be schouwd als een grote over winning. Zijdeveld moest het heiwerk in de binnenstad herhaalde lijk uitstellen. De paal wordt zo'n drie jaar later dan de be doeling was geslagen. SCHIEDAM Dat het Stations plein 's avonds laat gevaarlijk terrein kan zijn ondervonden de afgelopen weken twee passa giers die zojuist in Schiedam wa ren gearriveerd. Woensdagavond rond half elf kreeg een 45-jarige vrouw uit Rotterdam oneinigheid toen zij in de telefooncel op het plein stond te bellen. Een man die bij de cel wachtte vond blijkbaar dat het gesprek te lang duurde. Hij gooide de deur open en rukte de vrouw de hoorn uit de handen. Bij de rpzie die daar op volgde verloor de vrouw haar bril. De woedende man trapte het voor werp aan stukken. Vorige week zaterdag werd een 46-jarige Italiaan op hetzelfde Stationsplein beroofd van een portefeuille met daarin een klei ne 700 gulden, een europas, een creditcard en een vliegbiljet. De man was zojuist uit Rotter dam aangekomen. Op het plein werd hij aangesproken door twee mannen. De een bedreigde de Italiaan met een mes, terwijl, de tweede de portefeuille uit de broekzak van het slachtoffer griste. SCHIEDAM Het VVD- raadslid Cor van Tilborg wil graag weten welke maatregelen burgemeester en wethouders denken te nemen om het verza melen van volmachten bij de komende verkiezingen tegen te gaan. Aanleiding voor Van Tilborgs vraag is een briet die minister van Thijn (binnenlandse zaken) onlangs schreef aan alle burge meesters. Daarin wordt het probleem van misbruikte stemvolmachten aangekaart. Deze manier van „verkiezingsfraude" deed zich enige tijd geleden in Limburg voor, toen honderden stemmen werden opgekocht en ver kwanseld om de uitslag van verkiezingen te beinvloeden. Van Tilborg stelt zijn vraag met het oog op de aanstaande ver kiezingen voor de provinciale staten op 24 maart en die voor de gemeenteraad op 2 juni.

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 1