Ruime 5-0 winst in sportpark Bijdorp karnen Vérder Bingo bij Gusto-muziek Wie wordt bruid van de maand? Bingo bij Lentefeest HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 10 MAART 1982 PAGINA 17 SCHIEDAM sportief bekeken Randstad Edities verschijnen in het grootste deel van Z-Holland. 34 Edities. Wekelijks totaal oplage 1 miljoen. Hoofdkantoor: Koopmansstraat 9 Rijswijk Telefoon 070-190222. Propagandatocht Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 257, 3100 AG Schiedam Zaalvoetbal Minicursus Klaverjassen Volleybal Tafeltennis Eert actie uit de Tea-Kwondo clubkampioenschappen bij sportschool Lagerwaard. Damkampioenschap De Korenbeurs Supportersbus- Tea-kwondo kampioenschappen Sterke start Feestavond Leo Born is hier de Zinkwegse verdediging weer te snel af. Peet van Mil (midden) volgt hem goed. Veel vrijheid De selectie van WK staand v.l.n.r. Aad Bloot (trainer), Ruud Kooymans (elftalleider), Wil- eindstand °P 5"° te brengen, lem van Puffelen (grensrechtèr), Peet van Mil, Koen Scheffer, Leo Bom, Martin de Raay Nico van Puffelen, Piet Bijl, Rob de Zeeuw (verzorger). Zittend v.l.n.r. Dick Salm, Aad de Feeststemming Bruin, Ruud de With, Ton Vorstenbos, Ton Rijnsdorp, John Vlasblom en Hans van Oud- - --- WK trainer Aad Bloot: ,,Het is een sfeervolle vereni ging maar ik blijf toch pre statiegericht". WK: promotie naar eerste klas is nog mogelijk! Chatinier. Zijn vervanger, George du Chatinier, had niets in te brengen en verloor al zijn partijen. Alleen Mare Chomette kwam boven de grauwe mid delmaat uit en won twee par tijen. Weinig steun kreeg hij van Wout Peeman, die slechts tot één overwinning kwam. Sa men wonnen deze twee spelers het dubbelspel, maar het was een dubbeltje op z'n kant. Toch begonnen de Ooievaars hoopvol. Mare Chomette had tegen v.d. Hoek weinig proble men en versloeg hem in twee games. Op een eenvoudige wijze werden zowel Wout Pee man als George du Chatinier door Teijlingen en v. Ammers, in twee games van de tafel ge- speeld. Het dubbelspel, tussen Mare Chomette met Wout Pee- man tegen v.d. Hoek en Teijlin gen, had een zeer spannend verloop. De eerste game werd gemakke lijk met 15-21 gewonnen, mar in de tweede game waren de rollen omgedraaid en werden de Schiedammers met 24-22 geklopt. Ook in de beslissende derde game was er een extra verlenging nodig. Hierin trok ken De Ooievaars met 24-22 winst aan het langste eind. Bij deze 2-2 stand was de strijd weer geheel open, maar op onverklaarbare wijze stortte hierna de ploeg ineen en ver loor de resterende partijen alles in twee games met forse cijfers. Wel kon, toen de nederlaag al vast stond, Mare Chomette en Wout Peeman in de slotfase nog iets terug doen, door v. Ammers en v.d. Hoek in twee games te verslaan dit om alleen maar de nederlaag een draaglijker aan zien te geven. Door deze 6-4 misstap voeren De Ooievaars, nu samen met Tavenu, de rang lijst aan. Op zondag 14 maart organiseert de fietstoerclub Rijnmond een fietstocht over een afstand van 35 kilometer. Deze tocht, die de naam „Rijnmond-propaganda- tocht" draagt, wordt gereden achter voorrijders met een snel heid van ongeveer 22 kilometer per uur. Deelname aan deze tocht is voor iedereen openge steld. Gewenst is echter om deel SCHIEDAM Vrijdag 12 maart heeft tamboer Trompet te nemen met een fiets waarop een versnellinigsmogelijkheid zit, het tempo is anders over ge noemde afstand te hoog. Er wordt om tien uur gestart vanaf het clubhuis van de wie lerbaan in het sportpark Harga. Vanaf negen uur kan men zich daar air deelnemer(ster) laten inschrijven. De kosten zijn, in clusief een herinnering aan de tocht, één gulden en vijftig cent. terkorps Gusto weer een bingo avond met vele prijzen. Aan vang plusminus half acht een en ander vindt plaats tegen de overmalige werf Gusto Schie dam. (ook koperen-, zilveren en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar: Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ,aan waardebonnen en een 2e bruidspaar/ 100,- aan waardebonnen te besteden bij de deelnemende adverteerders die deze aktie moge lijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in het Nieuwe Stadsblad. tiest, waarvan de naam nog ge heim blijft. Ook worden op deze avond de prijzen uitgereikt van het eerste lustrumtoernooi. Dit toernooi wordt gespeeld in de week van 8 tot en met 13 maart en is bestemd voor alle leden van de bowlingbond Schiedam- De Walvis. Om vijf uur houdt de vereniging een receptie. De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden in de zaalvoetbalcompetitie zijn: Alexandria '66Martinit 5-9, Steeds HoogerDCMR 1-3, Wi- coSchiedamse Boys 3-2, SVDPW't Vierspan 3-3, GroenoordVVOH 6-6, DRZ—SFC 1-6, Schiedam SASB 4-7, PPSC—SMV 2-3, DemosRKWIK 0-0, Lombar- dijenGAS 7-1. De toerclub Rijnmond organi seert op de vrijdagavonden 12 en 26 maart, aanvang acht uur, een minicursus voorrijder. Een voorrijder is iemand die de lei ding heeft bij een recreatieve toertocht. De CIOS sportleider Phillip Braas zal optreden als docent. De cursus is gratis en zal wor den gehouden in de kantine van de TC Rijnmond bij de Schiedamse wielerbaan. In principe kan iedereen er aan meedoen. Verdere informatie bij de secre taris van TC Rijnmond telefoon 711343. De supportersvereniging van Hermes DVS houdt op de vrij dagavonden 12 en 26 maart weer een klaverjaswedstrijd. Er wordt op beide avonden gestart om half negen in het clubge bouw van Hermes DVS in sportpark Harga. Het herenteam van de volley balvereniging Both Partners speelde zaterdag de uitwedstrijd tegen en in Lekkerkerk. Onder luide aanmoedigingen van de talrijk meegereisde supporters- schare veegde het gesmeerd lo pende B P de tegenstander totaal van het veld af. Na aanvankelijk vier ballen fout gestopt te hebben, namen de Schiedammers de opslag over om hem pas weer bij een 4- 14 stand weer los te laten. Lek kerkerk was hierdoor machte loos en verloor de set met 9-15. Ook in de tweede set-nam B P het heft in handen en wist tot een paar mooie combinaties te komen. Daar Lekkerkerk een redelijk goed blok had, dat zorgde voor veel rally's, was het een leuk kijkspel. Het kwali teitsverschil bleef echter en ook deze set won B P met 12-15. Dat was ook in de derde set het geval. Na een wat ontspannen begin wist B P een kleine achterstand van 4-0 weg te werken. Via 10-10 en 14-14 be slisten de Schiedammers met 14-16 de wedstrijd. De tafeltennissers van de Schie damse Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars zijn, op hal verwege van de kompetitie, hun ongeslagen koppositie kwijtgeraakt. In een uitweds trijd, tegen Holy 2, werd een kleine nederlaag van 6-4 gele den. De oorzaak van deze ne derlaag lag in het niet meespe len van de talentvolle, John du Zaterdag hebben twee zwemmers van SIS De Ooievaars suc cesvol deelgenomen aan de Nederlandse junior kampioen schappen voor gehandicapten, onderdeel zwemmen, te Roosendaal. De 11-jarige Ben Jan Hoenderkamp, klasse A4, behaalde op de 100 meter schoolslag een eerste plaats in 2.09.1 min. Op de 100 meter rugslag werd Hoenderkamp tweede in 1.45.5 min. Ook op de 100 oeter vrije slag wist hij in 1.38.9 min. een eer volle tweede plaats te bereiken. Een oogst dus van één gouden en twee zilveren medailles voor Ben Jan Hoenderkamp, die bo vendien op twee afstanden een goede verbetering van zijn persoonlijke records noteerde. Willem Noorduin, 14 jaar, uit komende in de nieuwe klasse CP6 verscheen ziek aan de start. Ondanks die onfortuin lijke start verbeterde Noorduin op de 50 meter schoolslag in 0.57.4 min. zijn persoonlijke en nationaal record met twee se conden, wat een eerste plaats opleverde. Op de 50 meterrugslag werd Willem Noorduin conditioneel verzwakt, nogmaals eerste in de matige tijd van 0.51.6 min. Daar verder zwemmen niet meer verantwoord was, is Wil lem Noorduin op de overige afs tanden niet meer gestart. Twee gouden medailles dus toch voor Willem Noorduin, wat gezien de omstandigheden toch een mooi resultaat is. Met het behalen van drie natio nale jeugdtitels, hebben de twee zwemmers op deze kampioen schappen getoond, dat er met de afgevaardigden van De Ooie vaars terdege rekening moet worden gehouden. Na de vijfde ronde van het damkampioenschap van Schie dam tekent de strijd om de kop positie zich duidelijk af. Afgelo pen vrijdag hebben Rob van Eijk en Wim Vrijland de leiding vast in handen genomen. Dat vrouwe Fortuna bijna altijd de sterkste speler goed gezind is, bleek ook afgelopen week weer. Rob van Eijk moest in het mid denspel een schijf prijsgeven aan Piet Bastiaanse. Normaal gesproken een winstpartij voor Piet. Op miraculeuze wijze wist van Eijk alsnog een remise uit het vuur te slepen. Ook Wim Vrijland kwam gelukkig aan de punten. Zijn tegenstander, Sjaak Prins, had met hevige tijdnood te kampen, reden waarom Wim weliswaar een taktische maar dubieuze afwik keling nam. Ondanks twee schijven voorsprong kon Sjaak hiervan niet profiteren en moest zelfs de punten nog inle veren. In de eerste klasse komt Aad Prins sterk opzetten. Op overtuigende wijze versloeg hij naaste concurrent Bertus de Waard. Ook Floor Pauw is vo lop in de slag, door Frans v.d. Keur een geduchte afstraffing te geven. In de tweede klasse werd de ze gereeks van Gert van Willigen onderbroken, door André Kou- wenhoven die in een goed ge speeld eindspel Gert geen kans gaf. Jan Key kreeg aansluiting met de kopgroep door een over winning op Marcel van Dorp. werd gestreden in vier klasse, te weten; licht-licht weiter, midden en zwaar. De veiligheid voor de deelne mers was optimaal gegaran deerd en zo was het buiten de voet-scheen- en kruisbescher- ming ook verplicht een hoofd beschermer te dragen. Het ver loop van het toernooi was ui terst sportief en zonder blessu res. In de pauze was er een zelfver dedigingsdemonstratie door leerlingen van de sportschool, afgewisseld met breektesten met voet en vuist. De uitslagen waren: lichtgewicht. 1. Peter Nelson, 2. Glen Ton en 3. Kenneth Ton. licht-weltergewicht. 1. Jeffrey Ton, 2. Cor van Klaveren en 3. Dennis Ton. Middengewicht. 1. John Aki- hari, 2. Marcel Kollau en 3. Raymond Nieuwehout. Zwaargewicht. 1. Achmed, 2. John Hoogstad en 3. Cecal. Het eerste jongensteam van de tafeltennisvereniging De Ko renbeurs speelde zaterdag in ei gen huis tegen the Backhands uit St. Willebrord. In de uit wedstrijd had de Korenbeurs al met 7-3 gewonnen zodat ver wacht kon worden dat deze tegenstander niet al te veel pro blemen op zou leveren. Na vijf wedstrijden was de stand al 4-1 in het voordeel van de Korenbeurs en in de reste rende partijen werd deze rusts tand uitgebreid tot een 8-2 eindstand. Aad de Beer bleef bij het team van de Korenbeurs als enige ongeslagen. Ronald van Kam pen en Richard v.d. Toorn ver loren beide in drie games van van Dooren. Het dubbel; ge vormd door v.d. Toorn en van Kampen leverde de Koren beurs het achtste punt op. In de uitwedstrijd tegen Iduna wist het eerste meisjesteam van de Korenbeurs opnieuw de beide punten binnen te halen. Magna v.d. Kraan verloor in de eerste partij met 22-20 in de derde game van Lopex da Silva die later in de wedstrijd ook van Renate v.d. Poort wist te winnen. Renate v.d. Poort ver loor bovendien van Ammer- laan. Pascale Barkey bleef bij de Schiedamse meisjes als enige ongeslagen en ze wist samen met Magna v.d. Kraan ook het dubbel winnend af te sluiten. Over twee weken kunnen de Korenbeurs-speelsters bij een overwinning in de thuisweds trijd tegen Victoria het kam pioenschap in de landelijke-B1 klasse behalen. De op de tweede plaats eindi gende komt in aanmerking voor een promotiewedstrijd te gen de nummer twee van de andere afdeling. Met nog vijf wedstrijden te spelen en drie punten achterstand op de lei ders is er dus nog van alles mogelijk. Het spel wat de tegenstander van zaterdag, Zinkwegse Boys, op de grasmat legde, was nog het ouderwetse „boerenvoet- bal". WK trainer Aad Bloot had hier na afloop dan ook geen goed woord voor over. „Het was eender als in de uitwedstrijd. Toen waren we ook veel ster ker, maar gingen toch met 1-0 de boot in. Het is een ploeg waar totaal geen systeem in zit, terwijl wij toch een ploeg heb ben met redelijk goede voetbal lers en wat moet je daar dan tegenover stellen. Toen we bij de rust maar met 1-0 voorston den heb ik ze duidelijk verteld dat we ze onder druk moeten zetten en deze opdracht is vol komen vervuld en je hebt het gezien, de 5-0 was zelfs nog aan de magere kant". Nu heeft WK natuurlijk en kele routinespelers in hun gele deren. Ton Vorstenbos, Koen Scheffer en Ruud de With diri geren het spel en de jongeren trekken zich daar goed aan op. Zaterdag zijn er bij de sport school Peter Lagerwaard aan de Lange Haven de clubkam pioenschappen Tea-Kwondo gehouden. Niet minder dan 26 deelnemers hadden zich voor deze kampioenschappen aan gemeld. Ook het publiek was in ruime mate aanwezig. Er De supportersvereniging „Vrienden van SVV" reist zon dag met het eerste elftal mee naar SC Amersfoort. Voor le den van de supportersvereni ging bedraagt de prijs 15 gulden en niet-leden dienen 19 gulden neer te tellen. Het vertrek is om half één vanaf het clubhuis in sportpark Harga. Men kan zich opgeven via telefoonnummer 730943 echter tot donderdag avond. Ook de supportersvereniging SCHIEDAM De voetbalvereniging Kethel heeft zaterdag in het sportpark Bijdorp laten blijken dat het wel degelijk in de kopgroep van de afdelings tweede klas thuishoort en de 5-0 winst die de ploeg behaalde betekent nog altijd mogelijkhe den voor een promotie naar de eerste klas. van Hermes DVS gaat zondag met een aparte bus met het eerste elftal mee naar Lugdu- num. De prijs bedraagt zes gul den en men kan zich hiervoor tot vrijdagavond opgeven in het clubhuis van Hermes DVS in sportpark Harga. Zaterdag viert de bowlingbond Schiedam-De Walvis haaf vijf jarig bestaan met een feest avond in Party-house Sitton aan de Hoogstraat. Deze avond wordt muzikaal omlijst door het dansorkest Romani en de avond wordt besloten met het optre den van een bekende TV ar- VVK startte erg sterk en Zink wegse Boys kwam al snel in moeilijkheden. Zodra de bal echter in hun verdediging kwam was het: weg is weg en waarheen geplaatst werd, was niet belangrijk. Het duurde dan ook twintig minuten voordat de WK doelman Hans van Oud- heusden de eerste bal kreeg te verwerken. Doelpunten bleven echter uit en de vele vrije schoppen die WK mocht nemen van de goed leidende scheidsrechter Mar Koekoek uit Westmaas, lever den ook al geen succes op voor de Kethelse ploeg. Vijf minuten voor het rustsig- naal bracht Aad de Bruin de bal goed voor doel. Met een ferme kopstoot van Martin de Raay had het een doelpunt moeten zijn, maar de bal verdween net aan de verkeerde kant van de staander. Drie minuten later was het wel raak. Nu kreeg Martin de Raay de bal in een veel moeilijkere positie van Ton Vorstenbos maar zijn kopstoot trof wel doel en dat betekende dat er toch met een 1-0 voors prong gerust kon worden. Voor de tweede helft werd Martin de Raay, die al licht ge blesseerd was, in de kleedka mer achtergelaten en kwam Dick Salm voor hem in de ploeg. Nico van Puffelen werd naar voren gezet en kwam er dus een extra aanvaller bij. Deze opstelling was goed voor zien door trainer Bloot. Zinkwegse Boys moest wei gaan aanvallen en dat speelde in de kaart van WK. Na zes minu ten kon Peet van Mil dan ook alleen op het doel afgaan en zijn harde inzet was onhoudbaar voor de Zinkwegse doelman 2- 0. WK speelde daarna een ge wonnen wedstrijd en als Leo Born wat meer geluk had ge had, had het na tien minuten al 4-0 kunnen zijn. Eerst schoot hij ver over in een riante positie en daarna werd een doelpunt afge keurd toen hij na een breedte pass van Nico van Puffelen wel raak schoot, maar volgens scheidsrechter Koekoek stond hij buitenspel. WK kreeg veel vrijheid en kon massaal in de aanval gaan. Het duurde toch nog 25 minu ten in de tweede helft voordat er weer een doelpunt kwam. Peet van Mil mocht de zoveelste vrije schop nemen. Hij plaatste de bal zuiver op de zeer goed spelende Ruud de With en deze maakte er 3-0 van. Voor de zoveelste maal mocht Peet van Mil alleen op het doel afgaan, maar op het laatste mo ment werd hij nog onderuitge haald en dat leverde een straf schop op. Ton Vorstenbos kon deze kans niet benutten en zijn schot ging naast. WK Tiet zich hierdoor niet ont moedigen en een minuut later werd het wel 4-0 toen Peet van Mil een vrije schop ineens in- knalde. WK ging massaal naar voren en zelfs Ton Vorstenbos pro beerde zijn fout van de gemiste strafschop goed te maken door veel voor het Zinkwegse doel door te dringen. Toen hij dan ook kort voor het eindsignaal in een ideale positie kwam was hij niet eerzuchtig en gunde Nico van Puffelen de eer om de heusden. Na afloop werd de overwinning feestelijk gevierd in het clubge bouw en was trainer Aad Bloot het middelpunt van de belangs telling. Zijn commentaar: „WK is een sfeervolle vereni ging en ik doe daar graag aan mee, maar ik ben ook prestatie gericht. Als er gewerkt moet worden kunnen ze de geintjes bij mij wel vergeten". Na de winterstop heeft WK nu drie wedstrijden gespeeld en daaruit vijf punten behaald. De WK trainer weer: „Iedereen in de selectie is er nu van over tuigd waar we mee bezig zijn en al is het dan een gezelligheids vereniging, ze willen toch alle maal wel hogerop". Aad Bloot heeft vorige week weer voor een jaar bijgetekend bij WK. „Dit eerste jaar was zuiver een kennismaking. Ik heb nu gezien wat voor spelers materiaal er hier rondloopt en ga daar graag mee verder. Als het dit jaar eventueel niet lukt, dan gaan we zeer zeker het vol gende seizoen promoveren. In een klasse hoger wordt het dan iets gemakkelijker voetballen. Ik blijf echter zeggen dat het RVB voetbal bestaat uit 90 pro cent karakter en instelling en dat is gelukkig bij deze vereni ging voorhanden". De opstelling van WK was: Hans van Oudheusden, Aad de Bruin, Koen Scheffer, Ton Vorstenbos, Piet Bijl, Leo Born, Martin de Raay (Dick Salm), Peet van Mil, Ton Rijnsdorp, Nico van Puffelen, Ruud de With en John Vlasblom. Stand tweede klas B Groen Wit R Smitshoek WK VDL RSM GTB SC Zuiderpark FC Veronica Zinkwegse Boys Bernisse SCHIEDAM Donderdag 11 maart a.s. is er in het pand Stichting Lentefeest, Broersvest 101 een bingoavond. Zaal open half acht en om acht uur wordt het eerste nummer afgeroepen. Er zijn fraaie prijzen, troostprij zen en extra prijzen i.d.m een sportfiets of waardebon. Óp donderdag overdag is er weer soos met 's middags een aangepaste bingo. Woensdag 10 maart is er weer kaarten. Op vrijdag 12 maart is er weer klaverjassen en joke ren; aardige prijzen aanvang acht uur. ..13 19 ..13 19 13 16 ..13 14 .13 13 13 12 .13 12 ..13 11 ....13 6 ....13 6

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 17