Gemeenteraad moet beslissen I? Cursus popgitarist bij muziekschool Autobestuurder bijna onthoofd Burgerwacht o.j.c. Schiedam-noord vrijdag 13 maart film: over tveejeuqdbendesi b lauue brui q Programma Teerstoof Stadsbladrevue 450 bezoekers met Lintjesregen bij Kon. Wilhelminafonds VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN f2.50 10.00 uur PvdA 739937 Bedevaart Kevelaer Geuzen herdacht 7 KREUGER ""Stadsblad TC DEUK, 'N RANDSTAD-EDITIE Men schrijft ons: 4 010 - 260199 U In de nieuwe boekhandel van Van Leeuwen aan de Nolenslaan ontving burgemees ter Te Loo woensdag een exemplaar van „De geschiedenis van Schiedam" Kampagnenieuws PvdA Schiedam STEMMEN HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG - 10 MAART 1982 PAGINA 3 College geeft groen licht voor een OJC in Noord SCHIEDAM Het gemeentebestuur van Schiedam heeft deze week het sein op groen gezet voor de bouw van een Open Jon geren Centrum in Schiedam Noord. Het college doet dit via een voorstel aan de gemeenteraad, die één en ander tijdens de maandelijkse vergadering op maandag 15 maart krijgt te be handelen. Het Schiedamse OJC zal wor den gebouwd aan de rand van het sportpark Harga ten zuiden van de Sporthalbrug en ten westen van de Poldervaart. In het raadsvoorstel gaat het college van burgemeester en wethouders uitvoerig in op de gang van zaken rond de nieuw bouw van een OJC in het noordelijk stadsgedeelte. ,,Het zal duidelijk zijn", aldus het ge meentebestuur, „dat gezien de grootte van het noordelijk stadsdeel, de behoefte aan ont moetingscentra eveneens groot genoemd kan worden. Dit zo veel te meer, omdat de opzet van de onderscheiden buurten weinig ruimte heeft gelaten voor de meer spontane ontmoe tingscentra, welke in de loop der jaren in de oudere wijken onzer gemeente zijn gegroeid. Als bijdrage aan een verbete ring van het leefklimaat is der halve het stichten van ontmoe tingscentra een niet onge bruikelijke, ja zelfs aanbeve lenswaardige zaak. Het is dan ook om die reden, dat het initia tief, dat uiteindelijk geresul teerd heeft in het wijkcentrum „De Blauwe Brug" van harte door het gemeentebestuur is on dersteund. Bij de besprekingen, die aan de totstandkoming van „De Blauwe Brug" vooraf gingen, is veelvuldig van gedachten ge wisseld over de plaats van jon geren binnen het totale wijk centrum. In deze discussies, maar ook tijdens oriëntatiebe- zoeken aan vergelijkbare centra elders, kwam als overheersende mening naar voren, dat de be hoefte van jongeren aan een ei gen sfeer moeilijk in te passen viel in een uit de aard der zaak multi-functioneel gebouw. Er werd dan ook gekozen voor het gescheiden ontwikkelen van een jongerencentrum. De werk groep, die zich hiermee belastte, heeft gedurende de afgelopen Shirts met mouwlengte bij De herenmodezaak van Schiedam Broersvest 6 Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 00 uur op het kantoor BUREAULEIDER J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Tel 070-190290 Privé 01807-18513 UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift B V., ingeschreven K.v.K. nr 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's- Gravenhage d.d 30.07.79 nr. 78/1979. 1-11-81 jaren in nauw overleg met ver tegenwoordigers van het ge meentebestuur gewerkt aan het uitwerken van de plannen voor een open jongerencentrum. Een lokatie is in goed overleg tussen de initiatiefgroep -in middels het bestuur van de Stichting Open Jongeren Cen trum Schiedam-Noord, de be woners van Bijdorp en ver tegenwoordigers van het ge meentebestuur gevonden. Op 30 september 1980 is deze keuze gesanctioneerd door middel van een besluit van het college. Samen met de Stichting Open Jongeren Centrum Schiedam- Noord is vervolgens verder ge werkt aan de invulling van het te realiseren gebouw. De bij de stukken ter inzage gelegde te kening, alsmede de kostenbere kening kunnen derhalve wor den beschouwd als een optimaal resultaat van de toetsing van het gewenste en het haalbare. Het totale bedrag van de inves tering kan -geactualiseerd naar SCHIEDAM VL AARDIN GEN MAASSLUIS Na het succes van de workshop voor popgitaristen wil de Streekmu- ziekschool in aansluiting hierop een kortlopende kursus van 8 lessen gaan geven. Uit de tijdens de workshop ge houden enquête is gebleken dat de deelneem(st)ers graag nader geinformeerd willen worden over de verschillende akkoord schema's in meerdere toonsoor ten, en over verschillende stij len zoals: country, jazz, rock blues enz. Ook zal in deze kursus aandacht worden geschonken aan het so leren, improviseren en de plaats van de slaggitarist binnen een groep. Hoewel er in principe geen leef tijdsgrens is gesteld, heeft de er varing van de workshop ge leerd dat de deelneem(st)ers in leeftijd varieerden van 16-45 jaar. De kursus zal van start gaan in de week van 8-12 maart a.s. en wel op dinsdagavond van 20.15- 21.15 uur en op vrijdag van 20.30-21.30 uur. De kursussen worden respektievelijk geleid door Mar v.d. Kooij en Marco Kreiken. Afhankelijk van de herkomst der deelneem(st)ers zal worden bepaald waar de lessen gegeven zullen worden. Ook de popgitaristen die niet aan de workshop hebben deel genomen kunnen voor deze kortlopende kursus inschrijven en wel tot 5 maart in het hoofd kantoor der Streekmuziek- school, Da Costastraat 26 te Vlaardingen, alwaar ook telefo nische inlichtingen kunnen worden ingewonnen (010- 355678) uitsluitend 's middags van 14.00-17.00 uur. De kursuskosten bedragen 50,—. SCHIEDAM Door tijdig weg te duiken in de door hem bestuurde auto ontkwam de 31-jarige Rotterdammer T. B. S. aan een onthoofding. Het gebeurde zaterdagochtend in de Nieuwe Mathenessestraat. Vermoedelijk als gevolg van een te hoge snelheid raakte z'n wagen in een slib en ste vende recht af op een hier staande tweewielige opleg ger. Door zijn snelle reactie bleef hij zelf ongedeerd. Zijn wagen werd wel onthoofd en is rijp voor de sloop. Uit de in de Van Cleeffstraat geparkeerde zwarte mini van C-R. uit Hellevoetsluis, ver dween een kleine T.V., waarde 200,Het kijkvenstertje werd de prooi van een dief na het verbreken van de achter ruit. Na terugkeer bij de vrachtwa gen na parkeren op het hier voor ingerichte terrein aan de Overschieseweg kwam de heer A. P. T. tot de ontdekking dat hieruit een partij gereedschap was gestolen ter waarde van f 15.000. Haastige spoed van de dief van een tweewielig aanhangwa- gentje, geparkeerd voor de wo ning van E. J. E. aan de Rotter- damsedijk, speelde deze danig parten. Na het wegrijden schoot de koppeling los, Het wagentje ging alleen verder en ramde een hier staande personenauto. De ontvreemder incasseerde het verlies en ging, teleurge steld verder. In een dansstudio op de Dam liet de eigenaar hiervan J. W. H. zijn portefeuille even onbe heerd in de bar achter. Anderen ontfermden zich hierover. De inhoud bevatte 750,en de nodige bescheiden. Verdacht van deze diefstal zijn later door de politie drie jongens aange houden in de leeftijd van 14, 16 en 17 jaar. „Beste redaktie, Naar aanleiding van uw artikel getiteld „Burgerwacht tegen in tolerante Turken" d.d. 19.2.1982 protesteer ik. Ik vind dat u te veel overdreven heeft. Natuurlijk zal er ongetwijfeld wat waarheid in zitten, maar voor de rest is het sterk over dreven op papier gezet. Zo staat er een stukje over knikkers in. Nu, ik ben die Turkse huisvrouw die „enkele" Nederlandse kinderen hun knikkers afnam. Nadat ik het verhaaltje gelezen had vielen mij een paar dingen op. 1. Naar de oorzaak was niet ge vraagd. 2. Wat hadden wij tot nu toe ge daan, zodat na dit incident de emmer overliep? 3. Wat de Ampèrestraat bewo ner onder terreuraktie verstaat? Wat hebben wij gedaan dat op terreur leek? 4. De politie is wel geweest, en wel 1 keer bij ons en 2 keer bij de buren. 5. Eigenlijk ben ik degeen die een beschuldigende vinger naar Nederlandse zijde moet uitste ken. Verder wilde ik nog vertellen waarom wij ruzie met de buren hadden: Mijn buurjongen had een paar stenen voor mijn deur wegge haald om te knikkeren, terwijl hij het best voor zijn eigen deur kon doen. Nadat ik hem vriendelijk ver zocht had de stenen weer op zijn plaats te leggen, reageerde hij niet, hij deed net of ik niet bestond. Daarna zei ik, als je die stenen niet terugleg dan bel ik de poli tie en daarna heb ik twee knik kers afgepakt omdat hij nog steeds weigerde. Daarna kwam zijn vader aan de het prijspeil van 1 januari 1982- worden geraamd op 1.542.575 voor de stichtingskosten en 104.685 t.b.v. het bouwrijp ma ken. Voor de losse inrichting is als stelpost een bedrag van 50.000 opgenomen. Met deze investeringen is in het prioriteitenprogramma 1982- 1986 rekening gehouden in die zin, dat voor het onderhavige doel een bedrag van 1.600.000 is opgenomen, waarvan 90% of 1.440.000 ten laste komt van het Fonds Welzijnsvoorzienin gen, terwijl het krediet voor het bouwrijp maken wordt gedekt door het in rekening brengen van een gebruiksvergoeding voor de grond. Ook op de toekomstige exploi tatie gaat het college van burge meester en wethouders in. Hiervoor is een jaarlijks bedrag beschikbaar van 143.500, het geen aldus het gemeentebestuur voldoende is. Hierbij is inbegrepen een perso- neelsbedrag van f 84.700 per deur en hij begon direct te drei gen van ik steek je huis in de fik en ik sla je man helemaal aan stukken. Natuurlijk schold ik terug en na een half uur elkaar voor alles uitgemaakt te hebben gingen wij naar binnen. Na nog geen half uur later ging ik naar mijn ouders toe. Hier wil ik ophou den omdat de rest onbelangrijk is. En wat de „burgerwacht" be treft, ik denk maar dat wij een „Turkenwacht" in het leven moeten roepen als de Nederlan ders ons zo bedreigen! Wij zijn altijd weer de klos, zo is het toch? Met vriendelijke groet. Mevr. Gürsey-Kilic Ampèrestraat 33b 3112 MB Schiedam". Naschrift Peter de Lange, re daktie. Geachte mevrouw Gürsay-Kilic, uw protest komt ons een beetje overbodig voor. Dat twee bevolkingsgroepen ruzie krijgen om een handvol knikkers is in en in triest, en onderstreept alleen maar de te neur van het verhaal: dat bui- tenlanderhaat bestaat, en dat, om eens een oud gezegde te ge bruiken, wie een hond wil slaan, altijd wel een stok kan vinden. Het spijt ons dat u de indruk ge kregen hebt als zou de redaktie van deze krant het toejuichen dat er in Schiedam Oost een burgerwacht in het leven is ge roepen. Zo'n verschijnsel is volstrekt afkeurenswaardig. Een krant kan helaas niet veel meer doen dan dergelijke ver schijnselen signaleren. Oplossingen moeten van de be trokken personen zelf komen (tolerantie) of van het gemeen tebestuur, dat verantwoordelijk is voor het huisvestingsbeleid. Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. U krygt 'n leenauto mee. Nieuwe Mathenesse straat 15, Af T Schiedam A jaar, waarbij het mogelijk is om naast een full time sociaal cul tureel werker voor 30 uur per week en een beheerder aan te stellen. De verwachting is overigens dat dit OJC Schiedam Noord 50 uur per week geopend zal zijn. QuadrapHenia Bachplein 590, Schiedam-Noord telefoon 701043/702207 SCHIEDAM Ook dit jaar wordt er voor Schiedam en Omstreken weer een bedevaart georganiseerd naar de Maria- bedevaartplaats Kevelaer. De data zijn: 17, 18 en 19 juli. De reiskosten bedragen 42,50 p.p. Bruidjes en misdienaars f 20, Voor opgave en inlichtingen: Mevrouw Van der Meer, Van Ruysdaellaan 26, Schiedam, tel. 267855 en mevrouw Dams, Burg. van Haarenlaan 1411, Schiedam, tel. 733993 (beiden na 18.00 uur hereikhaari SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN/MAASSLUIS Op za terdag 13 maart zal burge meester Hans van Es van Maassluis om half vier 's mid dags ter gelegenheid van de jaarlijkse Geuzenherdenking in het stadhuis een expositie van oorlogsgedenktekens offi cieel openen' Hieraan vooraf gaat om twee uur een korte herdenkings bijeenkomst op de Vlaardingse begraafplaats aan het Emaus. De tentoonstelling, die zal wor den ingericht in het informatie centrum van het stadhuis, be staat uit 26 foto's van Neder landse oorlogsgedenktekens, aangevuld met enkele miniatu ren, waaronder dat van het mo nument dat ter herdenking van de verzetsstrijder Hannie Schaft is ontworpen. Ook de maquette van het toekomstige Geuzenmonument zal worden tentoongesteld. Tijdens de tentoonstelling wordt de film „Een leger van gehouwen steen" van de cineast Theo van Haren vertoond. Met de verfilming van een aantal, oorlogsmonumenten wordt hierin de geschiedenis van de bezettingsjaren 1940-1945 uitge beeld. De tentoonstelling is te zien tot en met vrijdag 26 maart gedu rende de gebruikelijke ope ningsuren van het stadhuis. 'T MET BOLERO kleuren jade aqua, marine, rood maten: 38/44 streepdessin polyester katoen BEROEMD TOPMERK CORD.JEANS voorjaarskleuren o.a egg - cyclaam - mais - aqua Koemarkt 1Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam Feestelijk tintje bij opening filiaal v. Leeuwen SCHIEDAM Een uniek gebeuren in de plaatselijke boekhandel was woensdag middag de opening van een tweede verkooppunt van Boekhandel J. S. van Leeu wen B.V. aan de Mgr. No lenslaan 612. Hiermee samenvallend ver scheen officieel de herdruk van het boekwerkje „De Geschiede nis van Schiedam" door mees ter Willem Brouwer, Hoofd ee- ner school te Schiedam. Het verscheen oorspronkelijk in 1878 bij de firma Odé, een plaatselijke boekhandel in die jaren waarvan Van Leeuwen ir 1916 in feite een voortzetting was. De inhoud van boekwerkje is geheel gelijk van inhoud met het werk dat ruim honderd jaai geleden in de handel kwam. Nu is het echter aangevuld met en kele pagina's foto-reproducties van rond de eeuwwisseling. Het is verschenen bij de plaatse lijke „Interbook Internatio naal" B.V., gevestigd aan de Lange Haven 97. Het eerste exemplaar werd tij dens de opening van Van Leeu- wen's tweede verkooppunt door directrice van Uitgeverij, me vrouw M. H. M. Burggraaf- Kloosterman, aan burgermees ter mr. John te Loo overhan digd. Het accent van de vestiging in Nieuwland is komen te liggen op kantoorartikelen, waaronder tekenbehopften, tijdschriften, dag- weekbladen, periodieken en populaire boeken. In de collectie tijdschriften met een internationaal tintje, vin den zowel dames als jongeren wat ze gaarne lezen. De zaak is naar de eisen van de tijd mo dern van inrichting. Vrijwel al les is zichtbaar uitgestald, wat het maken van een keuze ver gemakkelijkt. Ze voorziet in deze stadswijk dan ook in een bestaande behoefte. SCHIEDAM Het programma van het theater De Teerstoof in Schiedam voor deze week luidt als volgt: Vrijdagavond 12 maart solo-op treden Jasperine de Jong met oude en nieuwe liedjes. Zij wordt aan de vleugel begeleid door Jan Huyds. Aanvang 21 uur. Zaterdagmiddag 13 maart op treden van de clown Woudi. Aanvang 14.30 uur. Zaterdagavond 13 maart (ook weer aanvang 21 uur) Delia Bosiers en Ben van der Linden. Delia Bosiers, in België even bekend als Liesbeth of Liselore hier, zingt chansons zowel in het Frans als Engels en Neder lands. Ben v/d. Linden heeft aardig wat podiumgrootheden begeleid. SCHIEDAM Niet minder dan vierhonderdvijftig mensen van diverse leeftijden bezoch ten de „Stadsbladrevue" in het Passage Theater. Een echt ge zellig avondje uit, mede moge lijk gemaakt met medewerking van Theaterburo, Gerhard Kok, Muziekschool Arjo de Ko ning en de Schiedamse Party service Kempers. Het hiervoor samengestelde „elk wat wils" -programma werd in een hoog tempo afge werkt. Absolute topper hiervan was ongetwijfeld het optreden van Anita Meyer, die een ova tioneel applaus oogstte. Een festijn was het koude buf fet, geserveerd in de beneden hal. Alle varianten op het ge bied van het opmaken van koude schotels waren hier te bewonderen. Partyservice Kempers heeft met drie koks, vijf dagen achtereen gewerkt aan dit visi tekaartje en tegen kostprijs voor deze gelegenheid geleverd. Tot twee uur duurde het bal, waar voor in de foyer een dansvloer was gelegd. Goede muziek en enkele attracties als intermezzo, zorgden voor een feestelijke stemming. Voor het Passage Theater is nu wel bewezen, dat de akkommo- datie hiervan, zich uitstekend leent voor dergelijke even ementen. Voor amateurvereni gingen en die, op het gebied van sport en cultuur, een uitkomst. Vooral als een bal na afloop de kaartverkoop moet stimuleren biedt het theater, zoals is geble ken, alle mogelijkheden. SCHIEDAM Het Kon. Wil- helmina Fonds voor de kan kerbestrijding afdeling Schie dam houdt maandagavond in zaal „Irene" de jaarlijkse verga dering. Aanvang: 20.15 uur. Deze avond is coor iedereen gratis toegankelijk. Als spreker is uitgenodigd dr, G. E. van Za- nen, kinderarts. Hij zal spreken over de realisering van het kin derkankercentrum in Rotter dam binnen het Sofiakinderzie- kenhuis. Na vele jaren strijd is dan nu eindelijk een begin gemaakt met de concrete uitwerking van dit centrum, gefinancierd uit de f 80,-millioen van het Fonds „Geven voor Leven". Een be langrijke mijlpaal niet alleen om wellis.li het vertrouwen van de gulle gevers van zeven jaar geleden te herstellen, maar vooral om eindelijk een aantal van de plannen te realiseren die tot een verbetering van de be handeling van de kinder kankerpatiëntjes zal leiden. Dr. van Zanen was één van de drie kinderartsen samen met Dr. Voute en Dr. de Vries, die des tijds de actie „Geven voor Le ven" hebben geleid en de plan nen voor de 3 kinderkanker centra hebben ontwikkeld. Na afloop zullen aan een 30-tal medewerkers(sters) speldjes worden uitgereikt door de voor zitter van de afdeling Schie dam, die daarna, na ruim 15 jaar de voorzittershamer zal neerleggen. Zaterdag 13 maart Donderdag 18 maart Donderdag 18 maart PvdA kraam 16.00 uur) PvdA kraam 21.00 uur) op de Hoogstraat (van 11.00- op de Hoogstraat (van 19.00- Vrijdag- middag 19 maart Zaterdag 20 maart Woensdag 24 maart Verkiezingsbijeenkomst in de Blauwe Brug met Ed van Thijn en Hans van Vlist, muziek „Dame Blanche", aanvang 20.00 uur. PvdA kraam op de weekmarkt PvdA kraam op de Hoogstraat Vervoer naar stemburo telefoon 266269 stemmen bij volmacht telefoon 153034 Voor afhalen affiches en informatie in uw wijk Centrum: Herman Posthoorn, 's-Gravelandseweg 635, telefoon 731554 Nieuwland: Jaap Looy, J. Braakensiekstraat 85, telefoon 730255 Oost: Hans Bakker, Stationstraat 41, telefoon 153034 West: netty Leeman, Aleidastraat 26, telefoon 265765 Zuid: Jos van de Lugt, A. v. Solmstraat 7, telefoon 733473 Groenoord: Truus de Nijs, Chopinplein 58, telefoon 701818 Woudhoek: Ben Stuivenberg, Schoener 11, telefoon 708703. De kampagnekommissie

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 3