Er waait een vrolijk frisse bries door de mode Een zeer gevarieerde kollektie: mantels japonnen pakjes blouses rokken blazers jumpers vesten enz. BUMS MODEHUIS A Kleuren met pit én veel wit /f 'fat Mr... DAMESMODE exclusieve avond-, cocktail- en middagkleding Frank usher Parigi Slimma soepel vallend jurkje a f Hollandaise en Orient... En dan ineens is er kant zwierig en toch slank Hoogstraat 94-96-98. Schiedam Eigen plaats voor bonnetterie Puccini t. m BANDSTAD-EDITIES EXCLUSIEF - TOTAL LOOK \-v>« Verre Oosten Folklore Aardkleuren (2- en 3-delig) Maandag en donderdag tot 1 uur gesloten Veel aandacht voor de broek t for the young at heart Wij hebben een schitterende kollektie Met internationaal bekende en exclusieve merken o.a.: Eig. I. Boere, ged. ontwerpster couturière P.J. Troelstralaan 85 Schiedam, tel. 708415 Dinsdag t/m zaterdag 10.00-18.00 uur Donderdag koopavond HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG - 12 MAART 1982 PAGINA 11 Gelijktijdig met het vele malen via de radio te horen (carnavals)lied over de polonaise Hollandaise, kregen de afgelopen weken tal van etalages al een nationaal tintje Rood, wit, blauw... dat zijn onder meer de kleuren, die als een frisse bries door de voorjaars- en zomermode waaien. Holland en de zee zijn één. Daarom dit leuke voorbeeld van de piratenlook. Ook door ons gefotografeerd bij een puur Hol lands decor: een molen. Details om op te letten: de band van de broek, het streepshirt en het jas je in blazer-model. Een leuke wijde kniebroek van boomschors katoen met daarop een romantische kanten blouse, a-symetrisch gesloten, laat hon derd procent mode zien. Ze hoeven natuurlijk niet alle drie tegelijk gecombineerd en gedragen te worden, want wit met blauw (of omgekeerd!) en rood alleen worden ook in tal van modellen toegepast, maar het totaal beeld zorgt toch voor dat Hollandaise-gevoel al is de kleurkombinatie dan ook inter nationaal. Een plezierige mode is het, om dat die kleurstellingen en toe passingen er zijn voor alle leeftij den en stijlen. Van elegant voor mooie japonnen en jurkert met jasjes tot sportief. Dit laatste dan vooral voor de nauticlook, geënt op sporten en bezigheden, die met de zee te maken heb ben. Met een knipoog naar die zee is er óók de piratenlook, een veel belovend thema, dat een klein beetje doorborduurt op de knic kerbocker-mode van de afgelo pen winter, maar door een ander model kniebroek en geinig wijde blouses toch een heel eigen ge zicht heeft. Een andere, duidelijke modelijn is samen te vatten onder de naam Orient, waarbij het Verre Oosten als inspiratiebron mag worden gezien. Dat klinkt een beetje als dui- zend-en-een-nacht, maar het zijn toch vrij strakke, eenvoudige lij nen. die het kenmerk zijn van deze mode. Mao-boordjes, een a-symetri- sche sluiting en korte bolerojas jes zonder sluiting zijn er voor beelden van. De kleuren met hier en daar exo tische dessins, vaak iets van goud en, duidelijk toch wel de Chinese invloed: soms met rood satijn, zorgen wél voor de nodige pit. Met de folklore, toch al weer een tijdje in het modebeeld, loopt het volgens insiders niet meer zo hard.. Er zal zeker nog wel spra ke zijn van een landeljke, wat ro mantische, soms boerenstijl met provencaalse motieven, hier en daar zelfs dessins in de sfeer van de huishoud-textiel, maar over de hele linie doet de folklo re toch wel een stapje terug. Wél veel aandacht, vooral kwa kleur, krijgt de mooie, niet zo uitbundige, zeer draagbare en graag aangetrokken kelding in wat ..aardkleuren" worden ge noemd. Natuurlijk beige nuances, touw- tinten. het warmere caramel, krachtig bruine aardtinten en Is ook nu de sportieve in vloed niet weg te denken mode '82... ineens zie je dan het zo vrouwelijke kant om de hoek komen kijken! Dat is dan kant in royale motieven. ,,grof" kant zou je kunnen zeggen, gebracht in heel wat modellen voor even zoveel leeftijden. Veel wit eigen voor kant wordt er gebracht, maar ook modetinten, zoals mint, krijgt een interpretatie mee van kant. Een mouwloos zomerse ja pon met een satijnen bies is daar een voorbeeld van; sjieke pakjes zijn er ook Kant voor 't avondje uit. maar ook kant voor zo- maar-mooi-zijn, zult u vast wel op uw modepad tegen komen. BUMS MODEHUIS X V-> grijzig-bruine steenkleuren vor men voor velen een aantrekkelijk kleurenscala. Ook en vooral in kombinaties met wit staan ze vaak sjiek en voor de vrouw, die een zekere stijl prefereert boven het hete vlugge modenieuws. wordt er veel moois in gebracht. Pakjes, tweedelige japonnen, mouwlose jurkjes, losse jasjes, er valt in deze categorie veel te kombineren. Maar dat laatste kan ook van de nautic-look worden gezegd. Die nodigt daar helemaal toe uit. Blauwe of witte rokken, dan wel ruitrokken met de tinten er in, daarop blouses, zomerjumpers, zonnige tops, daarover heen weer blazer-achtige ofwel los hangende jasjes: kombineren wordt door dat rood, wit en blauw dankbaar en gemakkelijk. Met wat we al hebben én wat we willen hebben is er altijd wel een modisch antwoord te vinden. Konkluderend mag gesteld worden, dat wat de mode be treft het voorjaar kan komen. De vrouw heeft de broek aan dit seizoen. En dan broeken in vele lengten en vormen. De rok zal natuurlijk nooit ver dwijnen, veelvuldig worden ge dragen en in tal van toonaarden gebracht, maar de broek bepaalt voor een flink deel het mode beeld. Nieuw zijn dan de zogenaamde zeilbroeken, passend bij de nau- tic look. De piratenlook heeft z'n eigen broek, een zeeroves-inter- pretatie van de knickerbocker. De bermuda is er in verschillen de lengtes, voor hoogzomer is er de panty, niet helemaal hot, maar 't lijkt er op en de broek rok, het najaar in winterstoffen gebracht, speelt nu in zomers materiaal ook een flinke partij mee. g*. Er zijn in de mode materialen of kleuren, die ineens "doorbreken", zoals dat heet Dat kan dan in het voorjaar zonder meer worden ge zegd van kant. Dit hoogzomerse model in wit is er een voorbeeld van, er zijn ook modekleuren in kant én mooie pakjes. Bonnetterie, zoals het in de vak wereld heet, gebreid of tricot zoals we het zelf meestal noe men heeft vaak meer een najaars- dan een voorjaarsge luid. Maar omdat de broek in tal van toonaarden veel gedragen zal worden, mogen we lente'82 en zelfs hoogzomer van ditzelfde jaar die gebreide mode toch niet uitvlakken. Speciaal voor killere dagen wor den nogal vrij grove, rustieke pa tronen gebracht, een beetje in de Ierse stijl. Mooie, fijne brei- sels in tal van tinten, zie je voor al voor ensembles. Heerlijk zit tende en prettig dragende tricots zijn ook voor mouwloze zomer jurken veel verwerkt. Vaak met een streepje, ook in fantasie steken. Van zuiver wol óf van een mengvezel gemaakt voor iets meer stevigheid, iets minder krimp én gemakkelijk wassen, heeft die bonnetterie zo een ei gen plaats in de mode. Een broekrok met knopen opzij, daarop een jasje met staande boord, half lange mouw en een effen blouse vormen een leuk modi- sche combinatie. Kleuren: allerlei tinten cyclaam en pink. t Klassieke marine-wit in de aktuele nautic-look. Over de rechte koker-rok zit nog een overrok met lange, afgebiesde splitten. Met het rood glanzende satij nen, mouwloze topje, het staan de boordje, 't zelfde rode staijn als biesje aan het doorgestikte jasje, mag deze driedelige set een zomerse interpretatie wor den qenoemd van de oriëntai- stijl. Elk seizoen heeft één of meer kleur- uitschieters voor net die hoogst aktuele vleug in de mode, het totaal-beeld ac centuerend. Zijn earth' met ta' van aardkleuren, 'fire' met vurige zon nekleuren en 'water' met tal van blauw tinten de drie uit gangspunten voor 't gehele palet, een paar top-tinten lich ten we er toch even uit. Dat zijn dan mint- groen, ook wel men- the genoemd, en fuchsia- of cyclaam- rood, twee pittig fleurige kleuren met soms iets van goud of zilver er in. Kobaltblauw en ba- naangeel zijn ook lente'82 kleuren. Jurkjes, blouses, sets: 't wordt er alle maal in gebracht en vooral met 't 'hel derwitte' wit nodigen ze uit tot kombine ren. Ook als dessin en print kom je die kleuren tegen, soms samen gebracht en dat gaat dan uitste kend Daar vooral aan het begin van de zomer pasteltinten het vaak niet zo goed doen bij de dan nog wat witte huid, zullen deze kleuren, die (zoals onze groot moeders vroeger zeiden) je zo 'kun nen ophalen' best blikvangertjes en aantrekkertjes wor den. Openingstijden:

Het Nieuwe Stadsblad | 1982 | | pagina 11